Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 22 Май 2015 16:50

Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 23 Май 2015 11:11

Хахах. много интересни коментари по-долу:
Колю написа:ходя редовно в Чикаго и ти казвам че приус 1 вече няма! Приус 2 е на изчезване. Приус 3 е на всяка крачка. Ръждата ги изяде.
tooth.gif
или
Рудолф написа:Собствениците сами си ги демонтират. Така оставени без ток Еърбеците Таката не.могат да се активират. Кой не би предпочел да ходи пеш но да живее вместо.да бъде пречукан като куче от Таката.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Zachs
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Яну 2012 22:54
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Zachs » 25 Май 2015 11:43

От 6 години имам Корола Версо 2.2 D4D (136к.с.) 6-степенна ръчна. И от около половин година ползвам Аурис Хибрид автоматик ( 132 к.с. сумарно. Не от най-новата модификация).

При движение по едни и същи маршрути на софийско градско (дължина на маршрута 20-25 км) частично в час пик разходът на гориво е:

Дизел - 7,0 до 7,5 л/100км
Хибрид (бензин) - 5,5 лятно и 6,0 зимно

По принцип не съм джигит, но при нужда обувката ми натежава. Климатрониците са винаги включени.
Тойота Корола Версо 2,2 D4D 2009

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 30 Май 2015 18:58

Щом се намесиха китайците, ще станат икономически изгодни tooth.gif
Хибриден СУВ 505к.с.... Май няма такава Тойота blush.gif
http://www.blitz.bg/news/article/339697
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 31 Май 2015 10:28

1780 километра за 5 дена из българска Гърция и Тасос - 91 литра бензин (по-точно 90,56) , зареждане пълно-пълно , еднократно Русе , еднократно Кърджали и еднократно на входа на Кавала вчера . Някой да знае що ми трябва хибрид ? Отделно дето вчера много бързах да се прибера - с трицилиндрова въшка Кавала-Русе през Маказа - 7 часа biggrin.gif Жената ме bash.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 31 Май 2015 11:45

nowyaris написа:1780 километра за 5 дена из българска Гърция и Тасос - 91 литра бензин (по-точно 90,56) , зареждане пълно-пълно , еднократно Русе , еднократно Кърджали и еднократно на входа на Кавала вчера . Някой да знае що ми трябва хибрид ? Отделно дето вчера много бързах да се прибера - с трицилиндрова въшка Кавала-Русе през Маказа - 7 часа biggrin.gif Жената ме bash.gif
Абсолютно същото може да се каже и за:
София - Сърбия - Словения - Хърватска - Босна и Херцеговина - Черна Гора - Сърбия - София
3255 км. със 172,83 литра гориво.
Това е голямо комби, с 5 човека, напълнено с багаж до тавана, че и споделяне на багаж в друга кола, че не стигна комбито.
Това е разход на 2.4 литров дизелов двигател със 170кс мощност.
Я кажи за какво да караш Ярис тогава? Нито може да събере толкова багаж, нито може да върви толкова, нито може да ти е и толкова комфортно.
Да разгледаме и разхода. Ти си дал 5,1/100, а дизеловия автомобил е дал 5,3/100. Викаш за какво ти е да караш някакъв по-расов автомобил, като може да караш въшка, а в крайна сметка разхода да ти е същия.
И сега кажи честно, че даваш такъв разход с 3 цилиндров двигател, монтиран в Ярис? Тогава ще умра от смях. Особено на изказването, че си я понастъпил на връщане. Колко вдигна - 120? tooth.gif
Но в крайна сметка както се казва - за всеки влак си има пътници.
Отделно ако беше минал този маршрут с хибриден алтернативен автомобил, то сигурно щеше разхода да ти е 20-30% по-нисък. Ма какво са 20-30% разлика. Имай го предвид този процент когато преговаряш с работодателя ти за увеличение на заплатата. Искай поне 50%, за да ти се струва, че все пак има някаква малка разлика. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 31 Май 2015 12:40

Колко струва това голямо и луксозно дизелово обемисто комби ? Колко му е годишния данък , сумите за обслужване , сумите за поддръжка и евентуален ремонт които заминават годишно ? Колко му е гражданската и каското ? Колко му струват гумите и акумулатора , спирачните накладки , съединителя и другите там нещица ? И как една Тойота Приус ще даде разход 3,5 / 100 из остров Тасос ? Или не си ходил или ..... С колко съм карал можеш сам да сметнеш . Дали вярваш или не си е твоя работа . Аз питах що трябва да дам 50 хиляди за нещо дето мога и срещу 25 хиляди да го получа ?
Ако се върнем на темата - верния отговор е само един - "Да , ако са ти подарък от тъста "
ПП. Аз не преговарям с работодателя си , той преговаря с мене . tooth.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 31 Май 2015 14:43

nowyaris написа:Колко струва това голямо и луксозно дизелово обемисто комби ? Колко му е годишния данък , сумите за обслужване , сумите за поддръжка и евентуален ремонт които заминават годишно ? Колко му е гражданската и каското ? Колко му струват гумите и акумулатора , спирачните накладки , съединителя и другите там нещица ? И как една Тойота Приус ще даде разход 3,5 / 100 из остров Тасос ? Или не си ходил или ..... С колко съм карал можеш сам да сметнеш . Дали вярваш или не си е твоя работа . Аз питах що трябва да дам 50 хиляди за нещо дето мога и срещу 25 хиляди да го получа ?
Ако се върнем на темата - верния отговор е само един - "Да , ако са ти подарък от тъста "
ПП. Аз не преговарям с работодателя си , той преговаря с мене . tooth.gif
Аз не съм поставил твоето мнение под съмнение, че да не вярвам нещо.
И защо въобще питаш дали хибрида щял да харчи 3.5 на Тасос? Да не би твоя Ярис толкова да харчи там?
И защо все говориш за Приус, а сравняваш твоя Ярис? Взимай за основа Ярис. И да, може и 3.5 да харчи, при положение, че по книжка му дават 3.1. tooth.gif
Отделно за дизела - за 50к км., които си изминал ти с Яриса, то на дизела нито дискове ще си му сменил, нито съединител, нито гуми и т.н.
Но понеже си любопитен, то ще ти кажа, че въпросния дизел е с най-евтините гуми - 195/65/15. Акумулатора му е с 50 лв. по-скъп от твоя, накладките и дисковете да са с още 100 лв. по-скъпи, и съединителя и той да е с 50 лв. по-скъп. Та за едни 100к км. дефакто имаш има няма 300 лв. по-скъпи части от твоя Ярис. Прав си, много по-скъп излиза. tooth.gif
Само застраховката на твоя Ярис, като чисто нов автомобил за първите 2 години, се равнява на застраховката на дизела, който е купен на старо за последните 8 години от както се кара. punk.gif
Дефакто точно в поддръжка на темата - икономически изгодно ли е да караш чисто нов автомобил - ами не е, определено. Кеф ли е, ами кеф е, определено. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от ffsolutions » 31 Май 2015 16:12

BOz написа:Дефакто точно в поддръжка на темата - икономически изгодно ли е да караш чисто нов автомобил - ами не е, определено. Кеф ли е, ами кеф е, определено. drunk.gif
Така ще е докато в България данъка се определя на база годинките на автомобила, а не на емисиите и разхода на гориво. При нас да караш дърт таралясник е най-етвино, в нормалния свят е наопаки. Но има и защо да е така - по този начин държавата "брули" по-дебело по-платежоспособните за сметка на останалите. В противен случай хептен няма да има пари за хубавите ни пътища. tooth.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от biro » 31 Май 2015 17:01

На Тасос с хибрид ще е много икономично, защото пътищата са завои и баири. Моя авенсис даде 6/100 разход там. За майските празници обиколих острова два пъти и ходих из вътрешността (Теологос).
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 31 Май 2015 17:23

ffsolutions написа:
BOz написа:Дефакто точно в поддръжка на темата - икономически изгодно ли е да караш чисто нов автомобил - ами не е, определено. Кеф ли е, ами кеф е, определено. drunk.gif
Така ще е докато в България данъка се определя на база годинките на автомобила, а не на емисиите и разхода на гориво. При нас да караш дърт таралясник е най-етвино, в нормалния свят е наопаки. Но има и защо да е така - по този начин държавата "брули" по-дебело по-платежоспособните за сметка на останалите. В противен случай хептен няма да има пари за хубавите ни пътища. tooth.gif
При покупка на нов автомобил данъка ти е най-малкия проблем. Искам да видя един човек, който не си купува нова кола, защото данъка му е двойно по-голям от алтернативен стар автомобил и не може да си го позволи.
И да, нормално е в България данъка да се определя така, защото ние сме бедна държава и съответно някои неща, като данъка на автомобила, са социално а не екологично или стимулиращо ориентирани.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 31 Май 2015 18:44

BOz написа:....При покупка на нов автомобил данъка ти е най-малкия проблем. ....
Данъка съвсем не е големия разход за разлика от застраховките... Например данъка ми е около 940лв, а застраховките първата година бяха около 5х.лв... Сега тъй-като джипа стана на 2г, застраховката спадна на около 4х.лв. :censored: ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от ffsolutions » 31 Май 2015 21:51

slowtraveler написа:
BOz написа:....При покупка на нов автомобил данъка ти е най-малкия проблем. ....
Данъка съвсем не е големия разход за разлика от застраховките... Например данъка ми е около 940лв, а застраховките първата година бяха около 5х.лв... Сега тъй-като джипа стана на 2г, застраховката спадна на около 4х.лв. :censored: ...
offtopic.gif
Стига бе, Слоу, ти сериозно ли говориш? Това за какво, гражданска + каско ли? wacko.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 31 Май 2015 22:19

ffsolutions написа:....
Стига бе, Слоу, ти сериозно ли говориш? Това за какво, гражданска + каско ли? wacko.gif
Съвсем сериозно mad.gif Да, ГО+каско....
В случая съм съгласен с BOZ - никаква икономическа изгода не можеш да търсиш при нов автомобил - там винаги си вътре и то МНОГО... Там преимуществото е другаде...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Airfan » 31 Май 2015 22:25

slowtraveler написа:
ffsolutions написа:....
Стига бе, Слоу, ти сериозно ли говориш? Това за какво, гражданска + каско ли? wacko.gif
Съвсем сериозно mad.gif Да, ГО+каско....
В случая съм съгласен с BOZ - никаква икономическа изгода не можеш да търсиш при нов автомобил - там винаги си вътре и то МНОГО... Там преимуществото е другаде...
Преимуществото е в кефа основно. Днес покарах на татко Пежо 206 комби... ами мъка е, но после като се качих на Авенсиса беше егати кефа! stretcher.gif
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 177 госта