д4д

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 02 Фев 2010 16:00

пак да кажа че двата мотора са полски,да знаете де.
иначе разхода на масло понамаля с времето(2.2),верно е. икономичен не бих го нарекъл и за в бъдеще не бих го взел повече,още повече заради скапаната полска ск. кутия.това е в общи линии моето мнение след 66.000км и 3 години!ако не беше 4х4 и здравото купе да съм го разкарал отдавна!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 02 Фев 2010 18:15

jim_beam написа:пак да кажа че двата мотора са полски,да знаете де.
иначе разхода на масло понамаля с времето(2.2),верно е. икономичен не бих го нарекъл и за в бъдеще не бих го взел повече,още повече заради скапаната полска ск. кутия.това е в общи линии моето мнение след 66.000км и 3 години!ако не беше 4х4 и здравото купе да съм го разкарал отдавна!
Знаем, че са полски. Заводът в Полша е един от най-модерните. Това, че са полски не означава, че поляците са си оставили ръцете. Проблемите са по-скоро конструктивни. В крайна сметка там работят и японски инженери, техниката е изцяло оборудвана от Тойота и т.н. Според мен причините трябва да се търсят в инженерно-конструкторския екип на Тойота ... но както и друг път съм писал ... за да си първи в този бизнес по продажби очевдино трябва да направиш компромис с качеството.

Апропо: Полски Фиат 125 Р - на родителите ми, а после и в мои ръце. Никакви проблеми с двигателя, маслото не го пипаше. Технологии от 70 години ............

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 08 Фев 2010 18:43

jim_beam написа:пак да кажа че двата мотора са полски,да знаете де.
иначе разхода на масло понамаля с времето(2.2),верно е. икономичен не бих го нарекъл и за в бъдеще не бих го взел повече,още повече заради скапаната полска ск. кутия.това е в общи линии моето мнение след 66.000км и 3 години!ако не беше 4х4 и здравото купе да съм го разкарал отдавна!
Джим, не знам на какво се дължи твоето недоволство от полската скоростна кутия!? wacko.gif На Авинсиса държи - без проблеми.

Не знам със сигупност къде е произведена, но като се има предвид, че двигателят е произведен в Полша, сигурно и скоростната кутия е от там.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 08 Фев 2010 19:36

Моето недоволство от полската трансмисия се дължи на смяна на полски диференциал на авенсис на 75х.км...
За лагерите на скоростната кутия, сменени на същите километри - не си спомням какви бяха...
Щом друг е нямал проблем, значи проблема не е конструктивен, а е вследствие на лош контрол при производството....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 08 Фев 2010 22:12

slowtraveler написа:Моето недоволство от полската трансмисия се дължи на смяна на полски диференциал на авенсис на 75х.км...
За лагерите на скоростната кутия, сменени на същите километри - не си спомням какви бяха...
Щом друг е нямал проблем, значи проблема не е конструктивен, а е вследствие на лош контрол при производството....
Или на лошо зад воланно устройство! wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 08 Фев 2010 23:08

няма такова нещо,не съм талибан зад волана,нито пък някой друг ми е карал колата преди мен,далече съм и от тинейджърската възраст!
но проблема с трудното включване на скоростите при този двигател 2.2 е масов,поне докато не идва facelift-a 2009.ако поразгледаш из зап. европейски форуми ще се убедиш сам.това добре,човек свиква с това,но как ще обясниш дефектна гарнитура на главата на 30-40.000км,масов теч на масло от челния капак на мотора(където е ангренажната верига),масово дефектирали водни помпи,масово задръстени EGR-вентили.при мен допълнително теч на масло от семерина на предна полуоска към ск. кутия.още висок разход на масло и мн. други.
засега кретам,но докога ли?
обичам си колата и искам да я покарам още някоя година,но вече излезе от гаранция и ако нещо сериозно изпуши ще е последната от тая марка.
всичките проблеми идват от нискокачествено не-японско производство,най-вече полско.имайте предвид,че 2.0 д4д мотора също се прави там.единствената алтернатива е LC,но той е доста по-скъп,гори повече,а 3.0д4д не знам къде го правят,в япония със сигурност не.а е и доста зле обезшумено купето,правих test drive.
всеки сам да си прави изводите,аз ви казвам моите впечатления след 3 год. и почти 70.000км!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 09 Фев 2010 07:55

Kiki написа:
slowtraveler написа:Моето недоволство от полската трансмисия се дължи на смяна на полски диференциал на авенсис на 75х.км...
За лагерите на скоростната кутия, сменени на същите километри - не си спомням какви бяха...
Щом друг е нямал проблем, значи проблема не е конструктивен, а е вследствие на лош контрол при производството....
Или на лошо зад воланно устройство! wink.gif
Малко е съмнително при над 1млн км зад волана на леки автомобили това да е единствения ми автомобил с проблем в диференциал/скоростна кутия ако проблема бе в задволанното устройство...
А и аз не съм чак толкова екстремен водач - за справка spritmonitor.
Среден разход, усреднен за 35х.км е 8.4л/100 при 75/25% градско/извънградско шофиране от двулитрова бензинка не се прави с талибанско шофиране... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

rashkov
Мнения: 99
Регистриран на: 07 Юни 2009 00:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rashkov » 09 Фев 2010 23:58

абе има нещо вярно в писанията. На мойта, без да хленча, скоростите се превключват доста търводелски. Поне сравнено с предишните ми 2 талиги: Форд Фиеста и Пежо 306. И 2-те на 250 000 км, скоростите им влизат 10 пъти по-мазно, отколкото на ВЕРСО-то. Мислех, че трябва да се разработи, но не, дъвено си е и това е. Особено 1ва, 2ра, задна.
VERSO FORTE D4D 2.2
www.red-vertex.com

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 10 Фев 2010 00:08

rashkov написа:абе има нещо вярно в писанията. На мойта, без да хленча, скоростите се превключват доста търводелски. Поне сравнено с предишните ми 2 талиги: Форд Фиеста и Пежо 306. И 2-те на 250 000 км, скоростите им влизат 10 пъти по-мазно, отколкото на ВЕРСО-то. Мислех, че трябва да се разработи, но не, дъвено си е и това е. Особено 1ва, 2ра, задна.
не се опитвай да настройваш нещо по кутията.този проблем се отстранява само като се подменят всички зъбни колела за 1-4 скорост.един немец от рав-форума е бил много настоятелен и след ходене по мъките са му оправили включването.
има една малка възможност за леко подобрение чрез настройка на педала на съединителя,преди време бях пуснал link със снимки и указания как става.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 10 Фев 2010 00:41

jim_beam написа: не се опитвай да настройваш нещо по кутията.този проблем се отстранява само като се подменят всички зъбни колела за 1-4 скорост.един немец от рав-форума е бил много настоятелен и след ходене по мъките са му оправили включването.
има една малка възможност за леко подобрение чрез настройка на педала на съединителя,преди време бях пуснал link със снимки и указания как става.
Джими, моят съединител на Авенсиса отделя много ниско.
Не че не включват скоростите, но ме дразни. wink.gif
Има ли начин да се вдигне малко?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 10 Фев 2010 00:51

Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Superchief
Мнения: 50
Регистриран на: 26 Юни 2007 23:11
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от Superchief » 10 Фев 2010 00:57

2.2 D4D / 100 000 км. / 3 г. / 6.5 л./100 км.

Смяна на масло през 15 000 км. Никога не съм доливал! Перфектно представяне на двигателя до момента - Икономичен, Разтоварен откъм обороти, Висок въртящ момент, Изключително издръжлив при всякакви режими на експлоатация .. Това което ми е необходимо вече е допълнително мощност.. малко ленив е от към ускорение при RAV4 изпълнението му.

Доколкото скоростната кутия е свързана с двигателя по-скоро се присъединявам се към мнението на Jim за "недоизпипаната" полска скоростна кутия! И аз съм недоволен от нея.. имам изявен проблем с 3-та скорост от самото начало! Въпреки това това приспособих стилът си на шофиране към тази скоростна кутия и не ми създава някакви сериозни проблеми

Това което ми прави впечатление за разлика от по-старите дизели е че при студено време започва повече да трака /особено отчетливо е при ниски обороти/.

Все пак като цяло мнението ми за този двигател е Отлично! Считам го за един от най-безпроблемните двигатели на пазара! :thumbsup:
Be a beauty..Be a beast.. TL be!

Spass
Мнения: 11
Регистриран на: 13 Яну 2010 13:39

Мнение от Spass » 10 Фев 2010 11:08

Kiki написа:
jim_beam написа: не се опитвай да настройваш нещо по кутията.този проблем се отстранява само като се подменят всички зъбни колела за 1-4 скорост.един немец от рав-форума е бил много настоятелен и след ходене по мъките са му оправили включването.
има една малка възможност за леко подобрение чрез настройка на педала на съединителя,преди време бях пуснал link със снимки и указания как става.
Джими, моят съединител на Авенсиса отделя много ниско.
Не че не включват скоростите, но ме дразни. wink.gif
Има ли начин да се вдигне малко?

Кики на моя Авенсис 2.0 тд също отделяше много ниско аз си го настроих сам,на педала на съеденителя има вилка с контра гаика развиваш гаиката и въртиш вилката на развиване един оборот после пробваш ако не ти хареса развиваш още докато ти хареса после законтряш .Претполагам че и на твоят ще е така

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 11 Фев 2010 10:52

Spass написа:
Kiki написа:
jim_beam написа: не се опитвай да настройваш нещо по кутията.този проблем се отстранява само като се подменят всички зъбни колела за 1-4 скорост.един немец от рав-форума е бил много настоятелен и след ходене по мъките са му оправили включването.
има една малка възможност за леко подобрение чрез настройка на педала на съединителя,преди време бях пуснал link със снимки и указания как става.
Джими, моят съединител на Авенсиса отделя много ниско.
Не че не включват скоростите, но ме дразни. wink.gif
Има ли начин да се вдигне малко?

Кики на моя Авенсис 2.0 тд също отделяше много ниско аз си го настроих сам,на педала на съеденителя има вилка с контра гаика развиваш гаиката и въртиш вилката на развиване един оборот после пробваш ако не ти хареса развиваш още докато ти хареса после законтряш .Претполагам че и на твоят ще е така
Спас, благодаря ти за отговора, но искам да попитам:
Така не се ли вдига целия педал нагоре и съответно трябва да свикнеш да си вдигаш и кракът по-високо за да го натискаш?

Няма ли начин да го регулираш така, че само хода но атделяне да се увеличи, без да си вдига самият педал ?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 11 Фев 2010 12:18

може,не разгледа ли pdf-а?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта