[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

от мобиле.бг и навсякъде без тойота форум...
4
5%
от една морга/гумаджийница до нас
8
11%
комшията ходи до германия и ги дава изгодно...
3
4%
оглеждам се до кофите...
6
8%
карам с нови гуми,до 4мм-после ги продавам по форумите кат запазени
14
18%
всекидневката ми е балансирана и не яде гуми,,с нови искарвам 4 години и сменям колата
1
1%
...не карам кола,но проблема ме вълнува живо.
2
3%
анкетата е безмислена-който му е проблем гумите,не кара на 2.50 литъра.
38
50%
 
Общо гласове: 76

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 26 Фев 2011 20:38

Веско, обади се на купувача пролетта (или есента, ако я продадеш с летните), когато дойде смяната на гумите и му ги предложи wink.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 26 Фев 2011 20:41

zi_zi_top написа:Личното ми мнение, е че такива теми трябва да бъдат ЗАБРАНЕНИ и да се изтриват веднага.
Гумите втора употреба са като презервативи втора употреба. :censored:
Ако някой иска да се трепе, то нека го прави без съучастието на форума.

В повечето гумаджийници има камари употребявани гуми, които могат да бъдат избирани от "мераклиите"!!! laugh.gif
Докторе,
аз също карам само с нови гуми,но имах случай с един Пасат/служебен/ с купени нови гуми от БГ и мой приятел с Шкода и гуми втора ръка,доставени от Германия - познай кои гуми бяха произведени в Европа и кои в Китай,а също и кои бяха по-качествени!Та нека да не се изказваме неподготвени! cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
mitkoa
Мнения: 328
Регистриран на: 28 Окт 2008 17:45
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от mitkoa » 26 Фев 2011 21:03

Location:Велико Търново Interests:Всякакви, бизнес, маркетинг, управление на човешки ресурси, създаване на марки и пазари laugh.gif laugh.gif

то малко тъпо ама сега видях че мАркуч се пише с А! Извинявам се много!!!! laugh.gif laugh.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 26 Фев 2011 21:04

mitkoa написа:Location:Велико Търново Interests:Всякакви, бизнес, маркетинг, управление на човешки ресурси, създаване на марки и пазари laugh.gif laugh.gif

то малко тъпо ама сега видях че мАркуч се пише с А! Извинявам се много!!!! laugh.gif laugh.gif
Само дето обърка темите! rolleyes.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
mitkoa
Мнения: 328
Регистриран на: 28 Окт 2008 17:45
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от mitkoa » 26 Фев 2011 21:19

не съм.нали става дума за този човек.Впрочем и на мен сте ми трили обява за фотоапарат, така и не го направих на въпрос.Малко са неясни( разводнени ) правилата, а също и прекалено строги за малък форум ( пазар )...пример: на 1 страница се вместват обявите за 1 седмица - кой ще си ъпва обявата всеки ден, това по-скоро ще му носи негативи даже.По-скоро би била лоша самореклама и повод за купувачите да мислят, че е на много на зор.Та като си пише мнения....по-скоро си е спамер човека отколко да зордисва обявата му да е 1-а, а не както е преди ъпа примерно 2-а laugh.gif
Инак и за свалянето на цената -30 лв са малко....но са 20% от цената, което като % не е малко.Не го защитавам, това с нещастниците ( докато чака тук да му отговорят и даже дни след това пише и чака помощ ) е пълна простотия, но че и тук куцат малко нещата, мисля че е така.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 26 Фев 2011 21:23

Akima написа:
mitkoa написа:Location:Велико Търново Interests:Всякакви, бизнес, маркетинг, управление на човешки ресурси, създаване на марки и пазари laugh.gif laugh.gif

то малко тъпо ама сега видях че мАркуч се пише с А! Извинявам се много!!!! laugh.gif laugh.gif
Само дето обърка темите! rolleyes.gif
Това е темата - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=16587!

Твоя пост какво общо има с гумите? wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 26 Фев 2011 21:25

Akima написа:
Akima написа:
mitkoa написа:Location:Велико Търново Interests:Всякакви, бизнес, маркетинг, управление на човешки ресурси, създаване на марки и пазари laugh.gif laugh.gif

то малко тъпо ама сега видях че мАркуч се пише с А! Извинявам се много!!!! laugh.gif laugh.gif
Само дето обърка темите! rolleyes.gif
Това е темата - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=16587!

Твоя пост какво общо има с гумите? wink.gif
Това пише в профила на ивайло....... в ауди форума,а ивайло е ония разбирач с гумите и със сезонната кола. biggrin.gif
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 26 Фев 2011 21:46

Веско е прав. Много хора си продават колите само с гумите които са на колата,без да си дават гумите за другия сезон (летни или зимни).Да не говорим,че много хора в тая криза не могат да си позволят да си купят нови гуми за 400-550лв.и си търсят втора употреба!И между другото наистина има хубави гуми на по един сезон на много добри цени! :thumbsup:

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 26 Фев 2011 21:49

Абе маи само на мен ми е ясно ,че няма да има такъв раздел У нашия форум.
мобиле.бг му е майката!!!
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 26 Фев 2011 21:55

slowtraveler написа:Винаги съм бил против продажбата на гуми втора употреба защото кой би продал такава гума:
1. Някоя пресметлива душица, дето си е продала старата кола с галошки, защото са досвидели гумичките, и не ги е подарил заедно с колата...
2. Някой крадец, дето е отмъкнал гумите на някой клетник...
3. Автоджамбаз, дето е имал място в микробуса, и го е запълнил с гуми, изхвърлени на боклука....

Нито един от горепосочените не ми е любим персонаж...


Бих си купил гуми втора употреба единствено ако взема та стана дрифтаджия, щото тогава те са консуматив - разходен материал за една вечер.... laugh.gif
Slow!Според мен за всичко си прав без първа точка!В днешно време много хора се чудят как да изкарат 200-250лв. :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 26 Фев 2011 22:03

miLen4o написа:Абе маи само на мен ми е ясно ,че няма да има такъв раздел У нашия форум.
мобиле.бг му е майката!!!

Еми да преместим и форума У там и готово!
dry.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 26 Фев 2011 22:48

Akima написа:...Докторе,
аз също карам само с нови гуми,но имах случай с един Пасат/служебен/ с купени нови гуми от БГ и мой приятел с Шкода и гуми втора ръка,доставени от Германия - познай кои гуми бяха произведени в Европа и кои в Китай,а също и кои бяха по-качествени!Та нека да не се изказваме неподготвени! cool.gif
Приятелю, аз съм толкова добре подготвен за гумите, колкото ти е трудно да си представиш. Случаят за който пишеш, ако е реално съществуващ, е реритет.
И друг път не си купувай "китайски гуменки", а истински гуми и то НОВИ.
Аз когато си сменям гумите, старите ги оставям безвъзмедно на гумаджиите (и те са видимо много доволни). Да правят с тях каквото искат! Поне моята съвест е чиста!
Да караш стари гуми е отвъд мизерията!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Мнение от Akima » 26 Фев 2011 22:57

zi_zi_top написа:
Akima написа:...Докторе,
аз също карам само с нови гуми,но имах случай с един Пасат/служебен/ с купени нови гуми от БГ и мой приятел с Шкода и гуми втора ръка,доставени от Германия - познай кои гуми бяха произведени в Европа и кои в Китай,а също и кои бяха по-качествени!Та нека да не се изказваме неподготвени! cool.gif
Приятелю, аз съм толкова добре подготвен за гумите, колкото ти е трудно да си представиш. Случаят за който пишеш, ако е реално съществуващ, е реритет.
И друг път не си купувай "китайски гуменки", а истински гуми и то НОВИ.
Аз когато си сменям гумите, старите ги оставям безвъзмедно на гумаджиите (и те са видимо много доволни). Да правят с тях каквото искат! Поне моята съвест е чиста!
Да караш стари гуми е отвъд мизерията!
И двата комплекта бяха една марка,но новите в БГ бяха от аутсорсинг-а им в Китай,а втората ръка бяха от фабриката в Европа.

От моя гумаджия разбирам,че това не е изолиран случай - явно големите производители ни имат за маймуни! mad.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 27 Фев 2011 00:36

Raya написа:Веско, обади се на купувача пролетта (или есента, ако я продадеш с летните), когато дойде смяната на гумите и му ги предложи wink.gif
Рая, няма значение с кои гуми е. само единият комплект върви с колата. Като се замислия купих зимните гуми, жена ми ходи два пъти ди добрич и сед това колата отлаза да пали... така че по-добре да я продам със летните. Зимните са на около 2500км само :thumbsup:

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 27 Фев 2011 01:31

Akima написа:
Докторе,
аз също карам само с нови гуми,но имах случай с един Пасат/служебен/ с купени нови гуми от БГ и мой приятел с Шкода и гуми втора ръка,доставени от Германия - познай кои гуми бяха произведени в Европа и кои в Китай,а също и кои бяха по-качествени!Та нека да не се изказваме неподготвени! cool.gif
защо мислиш че няма китайски гуми втора ръка и германски нови???
,много ми е съмнително как закупчика ви е отишал и е поръчал гуми,без да види какви са и без някой да го пита какво иска...никой не ви кара да купувате най евтиното--точно това беше идеята на темите,че не с епести от гуми.
и китайските гуми не са забранени в евопа ,стига да отговарят на изискванията,,има различни класове като качество и цена гуми.
никой не ви кара да купувате новигуми от бг...1/3 от гумите които съм купил последните 3 години са от чужбина. като цяло в бг и новите гуми са залежали,особено екзотични размери.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Semrush [Bot] и 44 госта