Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 21 Фев 2017 18:08

От декември месец до сега около 6000 км в най-студените месеци 5,2/100.
Това ми е рекорд за най-висок разход за дълъг период от време. Винаги съм се движил под 5/100 до сега. Тази зима обаче си беше доста студена и това няма как да не окаже влияние на разхода.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от slowtraveler » 21 Фев 2017 19:31

Да, добър разход :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 14 Мар 2017 14:21

Температурите през деня се задържат трайно над нулата (между 0-10 през деня и до минус 5 през нощта в немско) и вече разхода е твърдо под 5/100. :whistle:

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 10 Апр 2017 14:15

Здравейте. От една седмица съм горд собственик на приус 2. Утре влиза в бокса за обслужване че има една клетка на път да замине и профилактика на охладителната му система (на батерията) че нещо бавно охлажда. Но в първите ми впечатление са страхотни. Страхотен автомобил. Още не съм се научил как да карам икономичено но се уча. За изминалите ми 150 км до сега ми показва 6.4л. Дано да мога по на там да ги смъкна на 5.
Корола е12. Приус 2

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 10 Апр 2017 14:40

Как решихте, че една клетка е на път да замине?
И как решихте, че системата бавно охлажда?

Питам това, защото са малко пресилени твърденията, защото да хванеш клетка, която тръгва да умира, е малко непосилно, а охлаждането им пък в момента си е достатъчно и без никакво охлаждане, при тези температури навън. Примерно моя вентилатор в момента въобще не се пуска да охлажда батерията, защото не може да загрее до такава степен. Въобще не говорим за "бавно" охлаждане.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 10 Апр 2017 15:00

Закарах е при човек които се занимава само с приуси. Закачихме колата с някаква програма на лаптопа му. Следяхме всички клетки по отделно и видяхме че 6 та клетка по бързо се разрежда и после по бавно е зарежда. След това пусна от лаптопа охладителната система и мн мн бавно падаше температурата. И тои ме посъветва да е сменим тази клетка и почисти вентилатора до като още не е станало жега. Ти какво мислиш
Корола е12. Приус 2

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 10 Апр 2017 15:14

здравко написа: Ти какво мислиш
Не пипай батерията.
Може само да разглобите и почистите вентилатора за охлаждане, но до там. И не знам той какво е очаквал. Да пусне вентилатора и температурата на батерията да спадне с 5 градуса за 10 секунди ли, какво...
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 10 Апр 2017 15:20

Малко съм объркан вече. На този майстор му имам доверие. Знам че разбира трашно мн от приуси. Същото време колата си върви без никакви проблеми. Нормално зарежда нормално и пада батерията. При полужение че сега не е топло каза че не е нормално толкова бавно да охлажда при пуснат вентилатор на макс. А за тази клетка де да знам за това пиша и тука. За смяна и почистване ми иска 430 лв плюс клетката. Да не стане така че ако не е сменя сега да засегне после и другите клетки
Корола е12. Приус 2

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 10 Апр 2017 16:33

здравко написа: Да не стане така че ако не е сменя сега да засегне после и другите клетки
Споко, няма. За това си карай докато умре някой ден.
Колко е бил делта заряда между най-заредената и най-разредената клетка по време на теста?
Но в крайна сметка не е тази темата, в която трябва да дискутираме тези неща. Тук си говорим основно за разхода. Ако искаш да обсъждаш други въпроси, то направи си отделна тема за целта.

п.п. В този форум я няма онази екстра, която като маркираш определен текст, да излиза "бутон" да цитираш само него.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 10 Апр 2017 16:42

Ок мерси за съвета. Номера е до като умре да не умрът повече клетки. Не помня колко е бил заряда. Съжалявам. Само последно. Видях че ще правят раздел за хибридите ама не мога да го намеря. Ако може малки помощ.Извинявам се че пиша тука.
Корола е12. Приус 2

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 11 Апр 2017 09:29

Ами точно тук, където е и тази тема.
Вчера вечерта и днес сутринта си правих експеримент да наблюдавам температурата на батерията. Средно тръгвах на около 17 градуса на батерията и в края на пътуването (около 17км градско) температурата ѝ достигна 22 градуса.
Наложи ми се едно спиране от ~75км/ч до 0, което покачи заряда ѝ от "стандартните" поддържани ~60% до 75%. Това покачи температурата ѝ с приблизително 1.5 градуса.
Или накратко за едно пътуване температурата ѝ се покачва с ~6 градуса при сегашните външни температури от порядъка на 15 градуса.
Което от друга страна за охлаждането ѝ е показателно, че да кажем ако батерията е с температура от 22 градуса и я обдухваш с температура от да кажем 20 градуса (тази в купето), то не знам какво топлоотдаване се очаква, че да трябва да се охлади "бързо".
Вчера и днес движението е по-спокойно, явно хората са си взели отпуски вече. Но пък от друга страна за теста се постарах да я използвам в максимална степен, за да си покачи максимално температурата. Което по принцип не правя, с цел икономия на гориво (малко объркващо за новите хибридни потребители) и дълголетие.

п.п. Ще помоля някой модератор да премести последните 8 мнения в отделна тема, че започнахме да се отклоняваме от съществото на тази.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 15 Апр 2017 15:09

Ето, че времето се затопли и разхода отново се върна в границите под пет на сто.
Днешното зареждане на градския резервоар се закова на 4,58/100.
Другото е, че тази зима не успях да навляза в 6-цата и си останах с максимален резервоар от 5,98/100. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 20 Апр 2017 21:00

Отворих ме батерията и е замерихме клетка по клетка. Няма ядове. Всичко е топ. Както писах нов съм с хибрид. За изминалите ми 300 км не мога да падна под 5.5. Сигурно още не мога да разбера как се кара икономично. Забелязах че с пуснат климатик или парно двигателя бачка почти постоянно, която вдига малко разхода. Като покарам още малко ще споделя моите нива на разход.
Корола е12. Приус 2

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 21 Апр 2017 10:23

здравко написа: Отворих ме батерията и е замерихме клетка по клетка. Няма ядове
Естествено, че няма ядове, както ти казах. Ама не слушаш и само си даваш парите на вятъра.
Както и да е. Свиквай с колата и споделяй резултати.
Важно е да разбереш хибрида как работи и при какви условия може да се възползваш от него, за да може да правиш и по-ниски разходи. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от здравко » 21 Апр 2017 10:46

Така е прав беше. Още не мога да разбера как работи. Като му е закарах колата на майстора при мен показваше 6.4. Което е много. Като ми е върна показваше 4.2 и тои ми каза че това е нормален разход. А не 6.4 както е при мен. Ама се надявам с времето да се науча и аз. Хаиде да не е 4.2 ама поне на 5 да е смъкна :D
Корола е12. Приус 2

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 30 госта