Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от JapCar » 30 Мар 2013 22:45

Аз не съм продавал/купувал в този форум, но да споделя кофти опит от един друг форум, миналата година.
Изпращам някакви дребни части по Еконт и получателя не ги взима и не отговаря на позвъняванията...Еконт иска да ми ги върне и да платя разходите...Цената беше съизмерима с цената на частите, та се отказах и те ги унищожават...Това се случи 2 пъти...
Друг случай: Един форумец купува дебитомер, пращам го и от Еконт казват, че не го иска и трябва да го върнат...бях възмутен пред служителя който ми се обади (в моя град) и той си призна, че получателя се е познавал със служителя там и преди да плати , му е разрешил на улицата да го пробва (става за няколко минути). Платих връщането и се оказа, че си работи...т.е. получателя е имал съмнения в дебитомера си и си е направил безплатен тест за моя сметка. Коректната постъпка е да си го плати, а ако не му върши работа да си го продава...
Исках да кажа, че и купувачите често са некоректни и остават ненаказани...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Drago_636
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Мар 2013 10:40

Re: Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от Drago_636 » 31 Мар 2013 07:26

JapCar написа:Аз не съм продавал/купувал в този форум, но да споделя кофти опит от един друг форум, миналата година.
Изпращам някакви дребни части по Еконт и получателя не ги взима и не отговаря на позвъняванията...Еконт иска да ми ги върне и да платя разходите...Цената беше съизмерима с цената на частите, та се отказах и те ги унищожават...Това се случи 2 пъти...
Друг случай: Един форумец купува дебитомер, пращам го и от Еконт казват, че не го иска и трябва да го върнат...бях възмутен пред служителя който ми се обади (в моя град) и той си призна, че получателя се е познавал със служителя там и преди да плати , му е разрешил на улицата да го пробва (става за няколко минути). Платих връщането и се оказа, че си работи...т.е. получателя е имал съмнения в дебитомера си и си е направил безплатен тест за моя сметка. Коректната постъпка е да си го плати, а ако не му върши работа да си го продава...
Исках да кажа, че и купувачите често са некоректни и остават ненаказани...
Не се кахърете колеги, тия си остават селски тарикати, ама тоя да си беше платил поне куриерските улсуги. bash.gif

Аватар
ahmedcholak
Мнения: 50
Регистриран на: 03 Дек 2011 23:25

Re: Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от ahmedcholak » 31 Мар 2013 12:21

Аз също съм купувал от Нико и мога да кажа само добри неща за него... Човечен, добронамерен... Мисля,че в случая просто не сте се разбрали.
Toyota celica 1.8 vvt-i

coce
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Ное 2008 19:08
Местоположение: гр.София

Re: Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от coce » 04 Апр 2013 20:00

Колегата си взе гайките за негова сметка ,всичко е точно

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от Uncle Dido » 04 Апр 2013 21:10

Значи всичко е ясно - катинарче. smile.gif

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от НиКо » 06 Апр 2013 09:16

Тази сутрин си пия кафето и направо ,като прочетох темата щях да се сецна в кръста.
Сън няма да ме хване, докато не обясня на хората ,че нещата въобще не са така както изглеждат.

Тук половината хора са комуникирали с мен.Веднъж съм бил продавач ,друг път купувач , и в трето лице просто сме обменяли опит и интереси.
На никой не съм отказал да помогна , защото това е на практика моето мото за успех.
Няма човек след покупка от мен ,с който да не съм останал в прекрасни отношения , затова е немислимо някой да ме нарече "мошенник"

Аз ще ви разкажа точната ситуация , а на вас ще оставя преценката за себе си. (за тези , които не ме познавате)

Беше точно като тази сутрин ... пиех си кафето , преглеждах си обявите и се натъкнах на това ,че колегата си търси гайки.
Имам над 100 броя гайки, знам че в Тойота са по 7лв и реших да пиша на човека.

В неговата тема бе описал ,че гайките са за Тойота Аурис и бе прикачил снимка.
Да , мойте са от Тойота Селика / Авенсис / Корола - но те на практика за абсолютно еднакви и на 100% съм сигурен ,че стават и за Аурис ,защото имам такъв Аурис абонат на моя паркинг и отвъртях едната и сложих моята.
Пасна като у дома си.

Сега ...
Колегата беше щастлив ,че имам гайки който му продадох за 30лв / 16бр - сами си сметнете цената , като се разбрахме ако все пак не ги хареса , да ми ги върне.Аз винаги изпращам пратките си с преглед , дори и клиента да забрави да го поиска.Гайките бяха взети.На третия ден човека се сети да си ги монтира , като ми каза ,че гайките били с прецакани резби и били в окаяно състояние и с натрапчив и неприятелски тон ми заяви ,че ми ги връща а аз да поема и обратната му доставка. Въпреки всичко се почувствах гузно , не заради състоянието на гайките ,заради това ,че резбите са били прецакани... Хора гледал съм ги 1 по 1... всички резби бяха перфектни!

Сега ви поствам снимки на отвратителните гайки и след 1 минутна обработка на полир машина...
Сега изглеждат като нови и мога да ги продам със 150% печалба wink.gif


Нищо лично , но не искам преди да ме познавате да пускате такива теми , защото не са заслужени и хората , които четат ще си изградят погрешна преценка за мен.
Всеки греши , даже преди месец бях пуснал едни пружини на едно момче.Toи искаше предни , а аз му бях пусал задни.
Е върна си ми ги и аз си поех всички разходи - така и трябва.
Никой не е безгрешен ,въпроса е да се запази човечието между хората.
Затова толкова много уважавам Тойота форума.Никога не съм имал проблеми с потребител досега и затова се радвам, че този форум съществува.

Поздрави!
Прикачени файлове
20130403_115745.jpg
20130403_115745.jpg (84.82 KiB) Преглеждано 3621 пъти
20130403_120848.jpg
20130403_120848.jpg (102.94 KiB) Преглеждано 3621 пъти
20130403_120926.jpg
20130403_120926.jpg (109.47 KiB) Преглеждано 3621 пъти
20130403_120948.jpg
20130403_120948.jpg (101.55 KiB) Преглеждано 3621 пъти
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от slowtraveler » 06 Апр 2013 14:45

Мнението на колегата НиКо бе преместено тук, за да му се даде възможност за отговор.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 15 Ное 2017 15:28

Аз може би съм първият който е с отрицателен коментар към Нико,но съм длъжен да споделя.Закупих двигател за авенсиса ми 177 коня от него,след уговорка ако не става да го върна той каза ок.След като отидох да го взема,той каза че е от лексус,но няма проблем,оказа се че доста неща не съвпадат.Обадих му се и се разбрахме да го върна.Отидох,върнах му го ,но той ми върна 100 лв по-малко от тези дето му бях дал ,струва ми се малко некоректно.
Равносметка:
минус 100 лв от Нико
минус 80 лв за две ходения София Пловдив
минус 100 лв за майстора дето уби полови ден да се чуди дали ще стане или не двигателя от лексуса
общо 280лв.,не се заяждам с никой,просто който си купува няма значение от кои,да имат едно на ум
 ! Съобщение от: slowtraveler
Мнението е възстановено и преместено от друга тема....
Надявам се на отговор от НиКо за изясняване на ситуацията
Струва ми се, че колегата писал това мнение оставя недоизказани неща.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 15 Ное 2017 21:24

До новия съфорумник gogostiv. Стана ми много интересен Вашият казус и имам един въпрос. Какви са тия доста неща които не съвпадат? Питам защото и аз имам Авенсис с въпросния двигател и ми се наложи да го разглобя до последната шайбичка и после да го сглобя. За целта използвах сервизни ръководства за Лексус , РАВ-4 и Корола които ми бяха пратени от компетентни и услужливи съфорумци. В следствие на което проведох успешен ремонт и наистина съм любопитен за нещата които не “съвпадат“.

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 16 Ное 2017 00:17

Здравейте.В отговор на въпроса на колегата Iliya Damyanov,с майстора на който имам 100% доверие, първото нещо което забелязахме, че:
1.Картера е различен. След разговор с Нико, той каза,че не е проблем да свалим от моя мотор картера и да го сложим на новия(държа да подчертая, че преди да се разглобява нещо по двигателя на Нико му се обаждах да се консултирам с него. Отговора му беше, че няма проблем.
2.Вече не съм много сигурен, но от ляво на двигателя, под водната помпа, на двигателя от лексуса има някакъв филтър, ако не се лъжа.Та при мен това "нещо" сочеше надолу, а при този на Нико настрани.
3.На моя двигател имаше отвори на места, където на двигателя от лексуса има тапи. Тези тапи най-вероятно можеше и да се разменят, не съм сигурен.
Отделно на това, пръчката за маслото щеше да се пада някъде отстрани, а не където трябва.
Все пак аз не съм майстор и не мога да преценя, затова се подведох от 100% положителните коментари за Нико и му се доверих, че двигателя ще стане. Две седмици след този случай намерих двигател от авенсис фейслифт dcat 177к.с, не от лексус и майсторът успя да го оборудва, запали и тества за два дена.Някъде трябва да има и снимки на двата двигателя, ако някой държи мога да ги потърся и да ги кача.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 16 Ное 2017 09:22

Благодаря за изчерпателния отговор. Няма смисъл да коментирам конкретния случай но в съвремения автопром доста двигатели са взаимно заменяеми с леки доработки. Например Мазда МХ-5 която е с надлъжно разположен мотор и няколко модела на Форд които са с напречно разположеие са си почти едно към едно . Разменят се само картер , смукателя на маслената помпа (защото дължините са различни заради особеностите на картерите ) , ангренажен капак и капак на клапаните. Както и да е пожелавам ти много безаварийни километри. :thumbsup:

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 16 Ное 2017 09:46

Благодаря,лек ден

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от peterhr » 16 Ное 2017 21:36

И аз съм минал по пътя на смяна да двигател. Наистина е много неприятен. Особено в моя случай цената на целия ремонт беше горе долу колкото цената на колата. Наистина е много изнервящо и ужасно, но няма как да виня някой друг за това :)
В конкретния случаи, според мен единствения проблем е ако Нико е върнал 100лв по-малко. Всичко друго е в раздел "премерен разход" и няма как да се вини Нико за това. Не познавам нито един от двамата участници, но реално и аз съм минал по този път и докато колата не запали бях крив и сърдит на всички. Но все пак аз съм решил, че ще харча едни пари и съм си предвидил всички разходи, които са за моя сметка.
В случая - транспорт и майстор - ами те са си разход, за който не е виновен продавача. Винаги при втората употреба има вариант нещо да не стане. Ами ако двигателя не работи нормално? Ако харчи масло, Ако няма мощност, ако пуши, ако .... ако .... Кой ще даде гаранция? Кой ще плати на майстора?
Еле пък ако този майстор взима 100лв само да се чеша и да реши че не става двигателя... Колко ли ще вземе да го монтира.

Това всичкото е лично мнение, но понеже и аз съм минал по пътя с даването на едни пари за смяна на двигател и аз не се стърпях...
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 16 Ное 2017 23:22

Прав си колега.Единствено ми стана неприятно за 100те лв.,но беше редно, след като Нико разбира толкова много да ме предупреди за някои неща които могат да не станат и най вече, да ми каже, имам двигател от лексус, а не от тойота, а аз да си направя сметка дали да се разкарвам до него или да търся друг.Относно за 100 лв. за майстора, човекът си беше заделил един ден да "накичи" двигателя на лексуса с моите части и затова не беше взел други автомобили, а си има и помощник, надница се плаща все пак. Като цяло човекът ми взе 450 лв за да свали моя двигател и да качи новия, което не е много, така мисля.Като за последно, единственото нещо което адски ме издразни е 100лв.с които Нико ме "опари".
Приключвам с това, защото не искам да се превръщам в хейтър в очите на всички колеги. Живи и здрави да сме всички. Пари се изкарват.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от tora » 17 Ное 2017 06:16

И той си е губил време да се занимава с демонтаж, вероятно и ти не работиш даром.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта