Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от nowyaris » 17 Ное 2017 06:24

gogostiv написа: Прав си колега.Единствено ми стана неприятно за 100те лв.,но беше редно, след като Нико разбира толкова много да ме предупреди за някои неща които могат да не станат и най вече, да ми каже, имам двигател от лексус, а не от тойота, а аз да си направя сметка дали да се разкарвам до него или да търся друг.Относно за 100 лв. за майстора, човекът си беше заделил един ден да "накичи" двигателя на лексуса с моите части и затова не беше взел други автомобили, а си има и помощник, надница се плаща все пак. Като цяло човекът ми взе 450 лв за да свали моя двигател и да качи новия, което не е много, така мисля.Като за последно, единственото нещо което адски ме издразни е 100лв.с които Нико ме "опари".
Приключвам с това, защото не искам да се превръщам в хейтър в очите на всички колеги. Живи и здрави да сме всички. Пари се изкарват.
Имаш ли някаква документална възможност да подкрепиш твърденията си с факти-например снимки,фактури,квитанции...... Нещо , което да доказва че продавача те е завлякъл с пари ?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 17 Ное 2017 07:18

Нямам.Всичко се случи на доверие.Не ми е била нужна фактура.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от WoLF » 17 Ное 2017 10:13

Тези дейности са рискови и не винаги се получават нещата... Аз изчетох уж доста, но ми е убегнало 100те лева за какво са били дадени и съответно невъзстановени?
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от stefo91 » 17 Ное 2017 13:03

offtopic.gif
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от nowyaris » 17 Ное 2017 14:36

gogostiv написа: Нямам.Всичко се случи на доверие.Не ми е била нужна фактура.
Значи , в такъв случай колегата НиКо е страшно коректен . щото на юнашко доверие ти е върнал парите и си е взел мотора. Аз или някой друг може би не бихме постъпили толкова коректно с тебе , дали сме ти двигателя , взели сме ти парите и толкова . Пито-платено . Ти оттам нататък каквото искаш си прави с покупката.
Естествено , осъзнавам че подобен тип действие от страна на продавача е ужасно неправилно , но е напълно възможно , след като гарант по сделката е единствено и само доверието.Така не се прави.Взима се майстора,отива се на моргата и той,само той и никой друг си преценява каво му е нужно.После ако има проблеми,той да си го отнесе.Твой ангажимент е само да обезпечиш финансово сделката,а те,"майсторите" да си се разбират по между си.Мой съвет.Щото е пълно с мошеници в тоз свят.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 17 Ное 2017 17:59

Прав си. Дано повече не ми се налага толкова скъп ремонт, като смяна на двигател. Ако се наложи покупка на толкова скъпа част няма да е на доверие, а всичко ще е документирано, благодаря ви колеги за коментарите.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от TATI » 17 Ное 2017 19:02

Дали е възможно да се изясни картинката до край, а именно:
Каква е точно ситуацията (драмата) с прословутите 100 лв., които се спрягат във всяко второ изречение?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 17 Ное 2017 20:11

Двигателя струваше 1500лв.Докато броех парите Нико гледаше дали са точно. Когато ми ги върна, бяха по на дребно. Даде ми ги, обърна се и си влезе в сервиза сърдит. Като ги преброих се оказаха 1400 лв.
П. П:А сега ходи докажи, че са 1400, а не 1500лв.
Приключвам с тази драма, вече го преживях.

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от Iliyа Damyanov » 17 Ное 2017 23:13

gogostiv написа: Двигателя струваше 1500лв.Докато броех парите Нико гледаше дали са точно. Когато ми ги върна, бяха по на дребно. Даде ми ги, обърна се и си влезе в сервиза сърдит. Като ги преброих се оказаха 1400 лв.
П. П:А сега ходи докажи, че са 1400, а не 1500лв.
Приключвам с тази драма, вече го преживях.
15 или 1500 все са си пари но явно не знаеш колко струва големия ремонтен кит гарнитури който не включва гарнитурата на главата.
Ако колата ти харесва и си решил да я задържиш ти препоръчвам да и сменяш маслото на 10000км с истинко , ЕГР-а да е по чист от устата ти(защо? - може да се отвори цяла тема) , скоростната кутия трябва да раздаде 400 нютона а синхронизаторите са особени и търпи само тойтското масло без да прави проблеми зимата , налей нов тойотски антифриз за да не търсиш после и радиатори или да ти прави накипи в алуминия. Има и други подробности но нашата работа е да си караме колите а майсторите да се грижат за тях. Интересно ми е защо си сменил мотор на който съм виждал над 750 000км навъртяни (и то не единични случаи) в отлично здраве без да са сменяни , дюзи или верига.

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 17 Ное 2017 23:36

Проблемът беше, че изхрърляше антифриз както при теб в твоята тема.Проблемът беше идентичен. Един ден колата загуби мощност и заработи на два цилиндъра. След като свалихме главата и какво да видим,дупка между първи и втори цилиндър около 5мм.Главата също беше надрана сериозно.След консултация с майстора решихме, че е по добре да се смени двигателя. Утре ще кача снимка, защото в момента ми дава, че немога, защото файла е голям, а пък пиша от телефона и немога да я редактирам.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2017 23:39

Моля овредите на двигателя и правилността на избрания вариант за ремонт/подмяна да обсъждате в отделна тема....

А по темата - уведомихте ли на НиКо за установеното несъответствие в парите?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gogostiv
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2017 07:37
Местоположение: Елин Пелин

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от gogostiv » 18 Ное 2017 00:08

Той много добре си знаеше, колко пари ми връща. Уведомих го. Изморих се вече да се обяснавам, като малко дете. Сметнах за правилно да си кажа мнението. Ако всичко беше ок, щях да го похваля и аз. Сигурен съм, че има много доволни колеги от Нико, но аз лично, не съм. Това е.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от nowyaris » 18 Ное 2017 13:26

gogostiv написа: Той много добре си знаеше, колко пари ми връща. Уведомих го. Изморих се вече да се обяснавам, като малко дете. Сметнах за правилно да си кажа мнението. Ако всичко беше ок, щях да го похваля и аз. Сигурен съм, че има много доволни колеги от Нико, но аз лично, не съм. Това е.
Добре де,гадно се е получило може би в твоя случай.Приеми го като "платено образование" и другия път/ако има такъв/ внимавай - и с търговци , и с майстори . Ние за това сме тука - съвет винаги ще получиш , а също и правилен отговор на правилно зададен въпрос :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от slowtraveler » 18 Ное 2017 14:21

Винаги съм бил за пряката комуникация - дори и да не е умишлено, се случва човек да греши... Недомлъвките винаги водят до негативен резултат...
Случвало ми се е дори в банката - грешка и в едната и в другата посока... Веднъж грешката май бе над 500 Евро... Обаждам им се да проверят и касиерката 'а аз се чудя що не ми излиза касата' :)
И съм убеден, че не е искала да ме излъже. Случвало се е и обратното - обаждам се, и им казвам, че са ми дали повече... А уж гледаме четири очи :)
За съжаление в момента НИКО явно е в командировка, защото не е прочел ЛС, което му пратих, но съм убеден, че когато влезе във форума, ще има коментар и от другата страна :thumbsup:
Наистина е добре да се изяснят нещата - останат ли недомлъвки, винаги ще остане и съмнението :)
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Некоректен колега ли е '' НиКо ' ?

Мнение от nowyaris » 18 Ное 2017 22:34

Това е автомобилен Форум.Нито е следствие,нито е прокуратура.Никой с нищо не е длъжен. Нито с коментари,нито с обяснения.Просто трябва да се спазват правилата.А съмнението си е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Винаги и във всичко.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта