Покупка на употребяван бензинов седан след 2007 година...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от zi_zi_top » 02 Апр 2013 21:29

Gandalf написа:..... както се е коментирало в други теми парите за каско и гражданска
са много високи - първата година дадох повече за каско, от колкото за нафта.
Това е единствената причина да не искам нов автомобил, иначе няма нищо по-приятно от миризмата на нов автомобил и усещането за новите непипани от друг прибори и тапицерия, НО... после идват РАЗХОДИТЕ, щетите от вандализъм на съседи и квартални идиоти, сервизите и калпавата им работа и след 1 година автомобилът не е същия no.gif , а "цакането" продължава... :help:
Купувал съм си чисто нова Астра и след 1 година я разкарах точно поради тези причини с почти 2500 лв. загуба само от цената без да броим каското и другите разходи + нервите и времезагуба от 3 пребоядисвания на детайли заради вандализъм. :censored: Това са най-безсмислено похарчените ми пари! sad.gif
Предпочитам да отида на един курс в Германия или Англия + екскурзия за тези пари и да си джиткам с по-невзрачен автомобил със скромна поддръжка.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Rudy » 02 Апр 2013 22:24

zi_zi_top написа:Купувал съм си чисто нова Астра и... по-невзрачен автомобил със скромна поддръжка.
:whistle: E, че то има ли по-невзрачен автомобил от Астра? tooth.gif
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от zi_zi_top » 02 Апр 2013 22:26

Всеки нов автомобил дразни окото и не може да бъде невзрачен. cool.gif
С-сегмента се състои от подобни невзрачни автомобили - Астра, Голф, Корола, Мазда 3, С4 и т. н. са обикновени МПС-та, които не блестят с външен вид и комфорт, но са удобни за потребителите.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Android
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:32

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Android » 03 Апр 2013 08:23

zi_zi_top написа:С-сегмента се състои от подобни невзрачни автомобили - Астра, Голф, Корола, Мазда 3, С4 и т. н. са обикновени МПС-та, които не блестят с външен вид и комфорт, но са удобни за потребителите.
E, от тези изброените, поне последните три аз лично не бих ги определил като невзрачни. Плюс това, освен жени, не знам кои други същества избират автомобила по външния му вид.
Това ми напомня, преди време, жената ми вика – возиха ме в много красив автомобил, аз съответно питам какъв, а тя – син! tooth.gif
В компактния клас трудно може да се намери нещо „уникално”, но пък предлагането е достатъчно богато. Въпросът е да попаднеш на точната кола.
Нея издирвам.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Hursa » 03 Апр 2013 19:36

Точно в този клас преобладаващата част от производителите залагат най-вече на външният вид на автомобилите (поне според мен). Но това с цената на по лош комфорт и като цяло по евтини материали. Поне за мен новата астра изглежда доста добре, и отвън и отвътре (с таблото малко са се поизхвърлили). Но заради вида са пропуснали по важните неща. Поне за дизела – "широка" и "дълбока" турбо дупка и за 1,7 и за 2 л дизелите, убива почти изцяло удоволствието.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от kaltcev.72 » 11 Май 2013 22:31

Здравейте четох мнението на колегата относно закупуването на автомобили от Италия регистрирането им в Германия и продаването им с немски документи . Глупости ,големи глупости икономически не е изгодно да купиш кола от където и да е и да я продадеш тук . Тюф ,евро четири и още куп неща който тук са задължителни и най малкото ако излъжеш за колата и за произхода и рискуваш да посетиш съда ! no.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от scorpion » 12 Май 2013 18:16

zi_zi_top написа:
И очевидно не си тръгнал да я продаваш, иначе такива коли като твоята и на Скорпион са ми любимите. smile.gif
Положението се промени коренно за последните 5 години и сега всеки си пази количката и не се хвърля лесно в нов лизинг, а си я експлоатира "до дупка"... cool.gif

П.С. Вече и в Италия трудно се намират добри автомобили на сносна цена, защото и тях здраво ги налегна Кризата и безработицата. sad.gif
.

Жената не дава дума да кажа за продажба....бил съм луд да си продвам колата...то верно тя си е като нова,че и и удължих гаранцията до догодина... имам ултиматум да забравя за друга кола... а и май вече и аз се разубеждавам... та тя (колата) е още на 47 хиляди, че и кожата вътре не се е омачкала... rolleyes.gif
biggrin.gif

Имам още година лизинг. Ви да му се края...

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 26 Апр 2015 17:40

Тъй като и аз ще купувам пак кола, та казвате королата я бива а? От авенсиса бях супер доволен, но имах голям късмет с него при покупката и много лош преди 5 дена когато го ликвидираха. Чудя се дизел или бензин/газ. Трябва да е автомат, моля споделете споделете средният разход на королата. unsure.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 17:20

Android написа:Здравейте!
Решил съм твърдо да сменят рендето ( cry.gif ), защото искам да покарам и аз Кола (с главно "К").
Спрял съм се на Toyota Corolla (пак е с "К" tongue.gif ). Това, което търся е година след 2007 (седан), бензин, ръчни и под 100к км.
Следя обявите, има някои интересни предложения.

Тъй като цената си е сериозна, за моите критерии, съм малко предпазлив.
Какво бихте ме посъветвали - покупка от автокъща, частно лице или дилър (върнати от лизинг) е най-добре?
Според мен това с километрите го забрави! По-добре кола на повечко км., но добре поддържана, отколкото кола на малко км., но в окаяно състояние. А и за километрите никога не можеш да си сигурен. Не забравай и че кола на тези години си е до късмет от където и да е купиш. Ако не разбираш от коли си вземи някой приятел, който по-разбира, когато избираш! Успех! :thumbsup:

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от dracunculus » 21 Май 2015 12:01

EU_BG_akademika написа:.... моля споделете споделете средният разход на королата. unsure.gif
1,6 Valvematic при спокойно каране на извънградски път 5,5 до 5,9 на 100. Магистрала със 120 до 140 кмч 6,5 до 7,2, ако поддържаш 140 до 150... 7,5. Градско в сравнително спокоен град, където живея (Лайпциг, Германия) 8,3 до 8,6. Най-нисък постигнат разход, с умишлено пестеливо каране 5,0 до 5,1 на 100. Най-висок разход 12/12,5 на 100..... 420 км магистрала без ограничения с поддържани 180/190, на моменти до 200 кмч и малко отгоре. Всички данни са реални.... по колонка и бордови компютър-калибриран е и показва с отклонение от +/- 0,1 л. Това е за Valvematic-а, при 1,6 ВВТ-и не мога да кажа, не съм карал такава, предполагам е с маалко по-неикономична, поради липсата на 6та скорост. Поздрави :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 22 Май 2015 14:24

Благодаря, колеги, има ли вариант при нашата марка която е 4х4 автомат, но лимузинина, хечбек седан, комби и как се казва модела ако има?
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Akima » 22 Май 2015 14:33

EU_BG_akademika написа:Благодаря, колеги, има ли вариант при нашата марка която е 4х4 автомат, но лимузинина, хечбек седан, комби и как се казва модела ако има?
Май търсиш IS250 AWD. :whistle:
Ама не е Toyota,а е синът му Lexus. tongue.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 23 Май 2015 08:15

Колеги, дайте, моля мнение за този http://www.cars.bg/c1098402 автомобил, в смисъл, цена на части и консумативи впчеталения от поведението `и ако някой е карал, какво да гледам при евентуална покупка, слабите и места акои има такива....
Ще съм благодарен ако има запознати worthy.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Akima » 25 Май 2015 13:06

EU_BG_akademika написа:Колеги, дайте, моля мнение за този http://www.cars.bg/c1098402 автомобил, в смисъл, цена на части и консумативи впчеталения от поведението `и ако някой е карал, какво да гледам при евентуална покупка, слабите и места акои има такива....
Ще съм благодарен ако има запознати worthy.gif
Много малко съм карал такава и то с ръчни скорости - забавна,приятна,проблем беше "вкарването" на втора предавка,задни стопове/светлини тип Лада.

Чети тук за повече и по-надеждни мнения:
http://www.lexus-bulgaria.com/viewforum.php?f=49
http://www.lexus-bulgaria.com/viewforum.php?f=1

Продаващи се автомобили - http://www.lexus-bulgaria.com/viewforum.php?f=8.

Много важна тема там - Коментари по обяви за продажба на автомобили.

Мое мнение - няма да сбъркаш.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на употребяван бензинов седан след 2007 година..

Мнение от EU_BG_akademika » 31 Май 2015 13:16

Колеги, ще ходя във вторни до Хасково, да гледам един авенсис...
Някой може ли да ми препоръча читав човек/сервиз с подемник за оглед на колата и разчитане на данните?
Благодаря
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 68 госта