Покупка на употребяван бензинов седан след 2007 година...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Android
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:32

Покупка на употребяван бензинов седан след 2007 година...

Мнение от Android » 01 Апр 2013 13:39

Здравейте!
Решил съм твърдо да сменят рендето ( cry.gif ), защото искам да покарам и аз Кола (с главно "К").
Спрял съм се на Toyota Corolla (пак е с "К" tongue.gif ). Това, което търся е година след 2007 (седан), бензин, ръчни и под 100к км.
Следя обявите, има някои интересни предложения.

Тъй като цената си е сериозна, за моите критерии, съм малко предпазлив.
Какво бихте ме посъветвали - покупка от автокъща, частно лице или дилър (върнати от лизинг) е най-добре?

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от ss_mitko » 01 Апр 2013 14:18

Мнения ще получиш много. Аз лично предпучитам от дилър (върната от лизинг) или от първи собственик. Така ще получиш и историята на автомобила. Докато от автокъща получаваш незнайно колко върнати километри и напудрена за продажба кола.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от zi_zi_top » 01 Апр 2013 20:53

Най-добре употребявана кола от автокъща в Германия или Италия, но собственикът да е съответно германец или италианец, а не арабин, поляк, сърбин или руснак. Така ще получиш автомобил на сносна цена (в никакъв случай не евтин), който е преминал истинско ТО и има реална гаранция, а преди това е бил експлоатиран в човешки условия и има реална сервизна история.
Не е много добра идея да си купиш върнат от лизинг автомобил. Повечето са били служебни и са юркани безжалостно. В БГ автомобилите се експлоатират в ужасни условия - разбити пътища, лоши горива и смазочни материали, ужасно много сол и чакъл по пътищата през зимата. В 90% от случаите тенекеджийско-бояджийските ремонти са извършени некачествено, а неудряна и неодраскана кола има само в магазина.
По-добре отиди в Германия или Италия (северната част) и от там си купи кола. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

E60_Power
Мнения: 321
Регистриран на: 30 Яну 2012 20:53

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от E60_Power » 02 Апр 2013 00:37

Android написа:Здравейте!
Решил съм твърдо да сменят рендето ( cry.gif ), защото искам да покарам и аз Кола (с главно "К").
Спрял съм се на Toyota Corolla (пак е с "К" tongue.gif ). Това, което търся е година след 2007 (седан), бензин, ръчни и под 100к км.
Следя обявите, има някои интересни предложения.

Тъй като цената си е сериозна, за моите критерии, съм малко предпазлив.
Какво бихте ме посъветвали - покупка от автокъща, частно лице или дилър (върнати от лизинг) е най-добре?
Най-добрият вариант е кола от частно лице от Северна Италия или т.нар. концесионарии или автокъщи, като тук включвам областите Veneto, Friuli-Venezia Giulia, Trentino-Alto Adige, Lombardia и Emilia-Romagna. На тези места се продават най-добрите автомобили като съотношение качество-цена. Повечето автокъщи продават конкретна кола от името на нейния собственик / най-добре да е жител на някои от тези области /, като получават процент от продажбата, а остатъка получава продавача. Да се купува кола от Германия е глупост. Заради печата "Германия", който стои на автомобила, цената на една кола може да бъде по-висока до няколко хиляди евро. Смятам, че този пазар държи необосновано високи цени и покупка от там е нерентабилно начинание. Освен това, много от колите в Германия са внесени от Италия - купува се една италианка, немския купувач я регистрира в Германия, минава на технически преглед и автомобила стъпва на пазара с немски документи. 90% от купувачите не си правят труда да проверят номера на рамата, при което биха установили, че тази кола е продадена в Италия, а в последствие се е озовала в Германия. Най-лошия вариант е покупка на кола, карана в България и върната след лизинг / виж предходния коментар /. В добавка към казаното от колегата ще дам един елементарен пример. Един автомобил се купува на лизинг и след определен пробег трябва да влезе в оторизирания сервиз за обслужване. Само, че след като направи тези километри, колата влиза в квартален сервиз, прави й се обслужване на цена до 4-5 пъти по-ниска от тази в ТМ Ауто и продължава да се кара. След 40.000 навъртяни километра се отива при майстор, който професионално връща километража и манипулира всички места, където има памет на изминатите километри, колата стъпва на 10.000 км и влиза в ТМ Ауто за редовно обслужване. След 4 г., когато тази кола е на 300.000 километра, тя ще бъде заменена, а ТМ Ауто ще я продаде като сервизиран от тях автомобил / на 100.000 км / и на цена, надвишаваща два пъти тази в Горубляне.

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от dnedkov » 02 Апр 2013 08:27

Много е относително на какъв автомобил попаднеш. Аз лично моята я закупих от фирма, която е поддържала автомобила само в Тойота Венци, с пълна сервизна история. Версото е било карано от управителя на фирмата и не са жалени пари за обслужване. Дори и течност за чистачки и гуми са купувани от там. Всичко е въпрос на търсене и късмет.
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Android
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:32

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Android » 02 Апр 2013 08:38

Даа, благодаря за мненията. Как да кажа, да сигурно е най-добрия вариант да се закупи от чужбина, но нямам нито времето, нито възможността за това.
Плюс това, не винаги всичко закупено директно оттам е читаво – един познат отиде до Холандия, взе от собственик много добър VW Bora, но колата лапа масло като ламя.
Максимата „жена и кола са на късмет” мисля е съвсем вярна. Тъй като жена имам (не знам дали е късмет tongue.gif ), искам и кола.
Честно казано се бях ориентирал към ТМ Ауто, но последните коментари малко ме карат да размисля. Имам добра позната там, която твърди, че не пипат километрите,
но кой знае.
Какво ще кажете за следните обяви:
http://www.cars.bg/u979999
http://www.cars.bg/u855209
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2kqe3l ?

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Чо :) » 02 Апр 2013 09:07

ТМ Ауто
http://www.usedcars.bg/catalog/toyota/c ... l_luna_mmt

П.П.
Извинявама се: НЕ е с ръчни, а полуавтоматична.
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от dnedkov » 02 Апр 2013 10:08

Бягай колкото се може по-далеч от ММТ. Има доста писано във форума.
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Roko2105
Мнения: 31
Регистриран на: 05 Мар 2013 11:32

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Roko2105 » 02 Апр 2013 11:38

Най-добре от частно лице в БГ, може да закараш колата в Тойота да я погледнат, да я покараш пробно и да прецениш собственика . Също така е вероятно някои от разходите като винетка, ГО и каско да са платени за определено време напред, често дават и зимните гуми без пари. Търсенето може да отнеме 4-5 месеца.
За Тойота 2007 година цената в БГ е малко по-висока ( но не много) от цената в чужбина, като разходите по докарването и регистрирането може и да я надвишат. Самият аз търсих сериозно Рав4 2007 , даже ходих до Атина наскоро (най-ниски цени в Европа за Рав4 заради гръцкия данък за коли с тази кубатура), но в крайна сметка купих оттук и не съжалявам.
Toyota Rav4 2007 2.0 Automatic
Kia Cerato 1.6 LPG

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от zi_zi_top » 02 Апр 2013 12:58

Android написа:...
Честно казано се бях ориентирал към ТМ Ауто, но последните коментари малко ме карат да размисля. Имам добра позната там, която твърди, че не пипат километрите, но кой знае....
Никой не ти казва, че ТМ Ауто въртят километрите. Километража се върти от ползващите лизинговия автомобил по 2 причини:
1. По-евтино ТО извън ТМ Ауто.
2. Лизинговите автомобили имат ограничение в пробега 90 000 км за 5 години и всеки километър над този пробег се заплаща по 15 ст. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от slowtraveler » 02 Апр 2013 13:24

zi_zi_top написа:
Android написа:...
Честно казано се бях ориентирал към ТМ Ауто, но последните коментари малко ме карат да размисля. Имам добра позната там, която твърди, че не пипат километрите, но кой знае....
Никой не ти казва, че ТМ Ауто въртят километрите. Километража се върти от ползващите лизинговия автомобил по 2 причини:
1. По-евтино ТО извън ТМ Ауто.
2. Лизинговите автомобили имат ограничение в пробега 90 000 км за 5 години и всеки километър над този пробег се заплаща по 15 ст. cool.gif
Не, че варианта не е възможен, но това е възможен вариант и на запад (че там са и по-безскрупулни)...
Относно въртенето на километраж - чувал съм за два такива случаи - в единия човека въртеше километража НАПРЕД (защото му се плаща на километър tongue.gif ), а в другия - назад, но с малко (защото бе надхвърлил с 2-3 хиляди километрите за влизане в официален сервиз - ТО)... Превъртане на километраж му излизаше около 40-50лв, и не му се занимаваше всеки път да е в цирк за някаква си 30-50лв печалба.
И това са единични случаи.
Относно ограничение на лизинговия автомобил - при моя лизинг нямаше НИКАКВО ограничение на километрите, пък камо-ли някаква глоба.
Може да има при оперативния лизинг, въпреки, че имам познати, които карат коли на оперативен лизинг и въртят над 100х.км на година (колите ги сменят на около 200х.км). И са си изрядни - минават си ТО и т.н.
Моите автомобили и до момента минават ТО само в официалните сервизи - защо да рискувам с непознат сервиз, като разликата не е чак толкова голяма в обслужването.
Според мен българските ползватели са по-стриктни към обслужване на автомобилите си, защото традиционно автомобила тук винаги е бил ценна/луксозна вещ, към която се гледа с необходимата доза внимание :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Gandalf » 02 Апр 2013 13:25

Всички коли, които си показал изглеждат много добре. Като собственик на вече 5 годишна Корола (дизел),
мога да ти кажа, че ако е пазена като моята, реално няма разлика от нова. Аз още си я карам с удоволствие и
само единствено някоя пластмаса вътре в купето скърца малко повече от както беше нова.
Както ти казаха, гледай допълнителните неща - каско, гражданска, винетка, преглед, зимни-летни гуми в какво
състояние са, и това ще ти наклони везните към една или друга кола.
Corolla 1,4 D-4D

Android
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:32

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Android » 02 Апр 2013 14:10

zi_zi_top написа:2. Лизинговите автомобили имат ограничение в пробега 90 000 км за 5 години и всеки километър над този пробег се заплаща по 15 ст. cool.gif
Това не го знаех, за плащането. mellow.gif
slowtraveler написа:Според мен българските ползватели са по-стриктни към обслужване на автомобилите си, защото традиционно автомобила тук винаги е бил ценна/луксозна вещ, към която се гледа с необходимата доза внимание :whistle:
Това е много вярно, поне в по-голямата си част.
Gandalf написа: Аз още си я карам с удоволствие и само единствено някоя пластмаса вътре в купето скърца малко повече от както беше нова.
Както ти казаха, гледай допълнителните неща - каско, гражданска, винетка, преглед, зимни-летни гуми в какво
състояние са, и това ще ти наклони везните към една или друга кола.
Дам, като цяло за Королите чета позитивни неща. Неслучайно е най-продаваният автомобил в света от първоначалното пускане на марката.
Искам компактна семейна кола. Харесвам седани, не комбита, японските коли са с добра репутация, та затова се насочих към Toyota.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от zi_zi_top » 02 Апр 2013 18:16

Плащането на надхвърлените километри се прави само, ако връщаш лизинговия автомобил. В случай, че си го запазиш и го изплатиш напълно, не плащаш никакви километри.
Посочих този фактор, защото става въпрос за върнати от лизинг автомобили, т.е. не ти се плащат няколко хиляди лева за да ти прекратят лизинга и да се отървеш от колата.
Gandalf написа:Всички коли, които си показал изглеждат много добре. Като собственик на вече 5 годишна Корола (дизел),
мога да ти кажа, че ако е пазена като моята, реално няма разлика от нова. Аз още си я карам с удоволствие и
само единствено някоя пластмаса вътре в купето скърца малко повече от както беше нова...
И очевидно не си тръгнал да я продаваш, иначе такива коли като твоята и на Скорпион са ми любимите. smile.gif
Положението се промени коренно за последните 5 години и сега всеки си пази количката и не се хвърля лесно в нов лизинг, а си я експлоатира "до дупка"... cool.gif

П.С. Вече и в Италия трудно се намират добри автомобили на сносна цена, защото и тях здраво ги налегна Кризата и безработицата. sad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Re: Покупка на употребяван автомобил

Мнение от Gandalf » 02 Апр 2013 20:14

Явно има значение как се грижи човек за една кола. Не че правя нещо кой знае какво - смяна на масла и филтри.
Пазене по дупките, качествена нафта и вече 2 години не плащам лизинг, пък карам почти същата кола.
Не е лошо да си сменяш колата на 5г. да кажем, но както се е коментирало в други теми парите за каско и гражданска
са много високи - първата година дадох повече за каско, от колкото за нафта.
Corolla 1,4 D-4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], stelibg и 61 госта