Вигнети, пътни такси, платени магистрали...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
El Camino

Вигнети, пътни такси, платени магистрали...

Мнение от El Camino » 21 Яну 2005 11:49

Сори за темата, нищо градивно няма в нея, но ми е странно, че има хора които са готови да се примирят с тези абсурди. На мен главата не ми го побира всичкото това.
Много ли са тези с подобно мислене (готовите да плащат)?

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 877#138877

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Яну 2005 12:05

За 2004-та над 50% от колите са карали без Гражданска, за пътен данък да не говорим :-)
Но какво - граждански протест ли ? Това си е узаконен грабеж. Нима не си познаваш "родината" ? wacko.gif mad.gif sad.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Яну 2005 12:20

Още на влизане в БГ ми писаха акт, та ползвах полицая да го разпитам за вигнетите. Той пък почна да ми говори за будки по магистралите, пък аз не разбрах за какво ми говори в момента. В последствие се изясни.. че са дали на концесия тихомълком магистралите за 35 години.
Значи според него март месец ще слагат будки на магистралата - купени били вече. Магистралата я засекох, като си бях, че е стигнала до Ст. Загора - явно чакат официално да ги признаят и да я пуснат.

Мисълта ми е, че с тези будки ще е мн. трудно да не си плащаш...т.е. ще се плаща и още как. А за гражданско неподчинение не съм си го и помислял. Не и този народ. Такова животно няма. Виж ги, че БМВтата са готови на 80% да плащат много! (поне вчера като писах бяха толкова).

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Яну 2005 12:33

За плащането - магистралата няма как да се избегне.
Винетките - също. Данъка може да го отебеш - плащаш си прегледа и никой не може да разбере дали си платил данък или не - квитанцията не си длъжен да я носиш когато си караш по пътя. Така че държавата пак ще го издуха, но какво им пука на лапачите - те пак ще си лапат ! В сила е типичната БГ-изобретателност: "Някъде си по света го има - да го приложим и тук!". Жалко само че не вземат да спазват законите - и депутати, и партийни функционери - с правата на редовите граждани. Тогава едва ли ще има подобни недомислици - колкото и да са им мили и драги превдо-португалските, немски и австрийски "инвеститори" (създадени от българи в чужбина - с крадени пари).

Гост

Мнение от Гост » 21 Яну 2005 14:15

mi kvo da vi kaza po vaprosa...v Balgaristan se opitvame da vzememe po malko ot vseki(pak dali e dobro,tova e drug vapros)Eto naprimer slagame vignetki,kakto e v avstriq,ungariq,shveicariq i drugi evropeiski strani...tam vignetkite se qvqvat magistralnite taksi...tova e dobre,ama moze li da mi kazete,zashto kato ve4e e prokarana edna sistema na taksuvane da ne vkarame i vtora(magistralnite kabinki)...ta nali zizneniq standart na balgarina tolkova se e poka4il 4e moze da si pozvoli da si plazta taksi i za dublirashtite patishta...tipi4no po balgarski nashite darzavnice se opitvat da vzemat uz nai-dobroto,bez da se zamislqt 4e globite i taksite trqbva da otgovarqt na srdniq standart na zivot...a ne na evropeiskiq standart na zivot...v4emete naprimer globite za nepravilno parkirane...v balgariq znaete kolkoo e,minimum 20lv a Germaniq,kadeto srednata zaplata e 20 pati po-vizoka e 10evro...sami si pravete izvodite za ko4inata v koqto ziveeme....

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Яну 2005 14:54

В Германия не е 10 евро biggrin.gif

Гост

Мнение от Гост » 21 Яну 2005 14:56

ne znam az na 4ista4kata si imah fish na koito pishesh 10 evro biggrin.gif
ama na selo(konstanz) moze i da e po-evtino smile.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Яну 2005 15:00

С БГ номера ли си в Германия?

Гост

Мнение от Гост » 21 Яну 2005 15:08

Da... :whistle: Ima li zna4enie tova za globata?(ve4e sam bez kola ama togava bqh)

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 21 Яну 2005 21:18

Ето я винетката за Бг тази е за 1 година 54 лева

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: rakian66 и 61 госта