Ксенон за Аурис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от slowtraveler » 26 Сеп 2013 07:28

Muste написа:.... Няма да се разисква и темата за лупите и за това че от вътре мога ръчно да регулирам височината на светлината hmm.gif те хората не си знаят работата за толкова години така и не научиха как се регулира фар ... нали ? hmm.gif Мога да пиша до утре за вашата несъобразителност със стотиците фактори за определяне на дадено твърдение...
Колега, при лупите не регулираш ВЪТРЕ височината на фаровете, а местиш целата система - цялата лупа/фар..
Относно това, че хората, които 'толкова години' работят - работят защото просто никой не спазва законите и правилата. А правилата са доста прости. Но като няма контрол - всеки си прави каквото иска. Пък ако може да изкара от това пари - още по-добре.
Относно съобразителността - защо според вас фаровете за халогенките и газорязрядните лампи са различни?
Вие проверихте ли означението на вашите фарове?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от max-2 » 26 Сеп 2013 08:29

Колега, аз бих се извинил публично за мнението си, с което ви засегнах така. Но първо бих искал да ви помоля да размените с някой ваш приятел колите си и да покарате малко срещу вашата кола, ако не заслепява и се чувствате комфортно без да извръщате поглед настрани, то аз се извинявам и ви моля да не обръщате внимание на погрешното ми първоначално изказване!
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 01 Окт 2013 20:02

Няма нищо просто съм възпитан по този начин... да бъда съобразителен и се опитвам да бъда такъв във всяко едно отношение :thumbsup: относно колата фаровете са регулирани така че ми светят по ниско ( на по малко разтояние пред мен ) отколкото като бях с халогенните... ще пробвам това което предложи и ще видя какво е заслепяването с кола на приятел с халоген и на моята кола.. аз се извинявам ако съм реагирал остро но се почуствах все едно се говори за някой безотговорник, а съм направил всичко възможно да се възползвам от ксеноновата с-ма, но и да не преча повече от преди на отсрещното движение :thumbsup:

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 01 Окт 2013 20:08

slowtraveler написа:
Muste написа:.... Няма да се разисква и темата за лупите и за това че от вътре мога ръчно да регулирам височината на светлината hmm.gif те хората не си знаят работата за толкова години така и не научиха как се регулира фар ... нали ? hmm.gif Мога да пиша до утре за вашата несъобразителност със стотиците фактори за определяне на дадено твърдение...
Колега, при лупите не регулираш ВЪТРЕ височината на фаровете, а местиш целата система - цялата лупа/фар..
Относно това, че хората, които 'толкова години' работят - работят защото просто никой не спазва законите и правилата. А правилата са доста прости. Но като няма контрол - всеки си прави каквото иска. Пък ако може да изкара от това пари - още по-добре.
Относно съобразителността - защо според вас фаровете за халогенките и газорязрядните лампи са различни?
Вие проверихте ли означението на вашите фарове?
Не се изразих правилно но имах предвид, че се мести цялата с-ма... Хората работят, прав си, че нямна контрол.. за това и казах че минах и през 2ри сервиз при мой близки за регулация, за да съм сигурен...
Не съм проверил за означението на мойте фарове, но от това което съм прочел и са ми казали за автомобила е възможно да се регулира така че, заслепяването след ксенон да е сходно по сила като при халогенните фарове :) :thumbsup:

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от max-2 » 01 Окт 2013 20:21

Аз реагирах така, защото болшинството от допълнително монтирани ксенони заслепяват яко, а и има много коли с нерегулирани фарове или единия или и двата (зависи дали е удряна колата и майстора и собственика си нямат представа какво е реглаж на фаровете, или е селяндур със стремеж да вижда по-далече). Ще ми е интересно да споделиш за опита срещу твоята кола, защото и аз сложих ксенон преди 4 години и го махнах на другия ден и го продадох на безценица.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Ксенон за Аурис

Мнение от batececo » 16 Апр 2018 13:46

На Аурис Е15 май фаровете са с лупи, т.е. не би трябвало да е проблем за заслепяването, чудя се ако взема този кит, дали ще свети по-силно:
http://xenon.bg/product/378/xenon-expre ... ntsia.html
Общо взето е 2-ри от списък с 5. До сега бях с Филипс Плюс нещо си, значително по-силно светеха от обикновените крушки, но за година изгоря едната, след още половин година и другата. Обикновена крушка Н11 е 20 лв бройката в Бриколаж, Филипс Плюс нещо си беше 25 лв на брой, много хвалят Осрам найт брейкър, но и той е цифра и за него говорят, че кара по година-две макс, т.е. по-добре още някой лев отгоре и да имаме 300% осветеност спрямо обикновените крушки :)
От слим баласти не виждам смисъл, понеже място в коша има МНОГО :)
Притеснява ме дали може нещо да се прецака по електрониката на колата... и дали по-силния светлинен поток ще изпече рефлекторите...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта