Ксенон за Аурис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 16 Сеп 2013 00:55

Не е стандартна... smile.gif Да и аз съм чел че на места предлагат, но за съжаление Монца не ....

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 16 Сеп 2013 01:03

Vesko написа:
Muste написа:Като изключим факта че има автоматична нивелация на фаровете и автоматично измиване на фаровете... /quote]

И това на фаровете замъгла, където ще се слагат ксеноните?
Не... ще слагам на късите м/у другото дали е уместно да сложа и на фаровете за мъгла....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Vesko » 16 Сеп 2013 07:54

Muste написа:Здравейте колеги, смятам да заменя халогените с ксенон на Toyota Auris 2008 ...
Явно съм объркал термините.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Me4oKyX » 16 Сеп 2013 12:48

Халогенните крушки с ксенонови.... а това, което Веска има предвид са фаровете за мъгла...

Стига с това заслепяване на лупа фар - на рефлектор - да, има го, но при лупата е никва разлика от заводските ксенони

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 16 Сеп 2013 15:13

И да се върнем към темата Luxima, Philips или OSRAM ? Кой какво мисли по въпроса ? smile.gif

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от todor87 » 17 Сеп 2013 12:56

Аз 4 години бях с ксенон на Луксима.То не бяха крушки през 6 месеца,баласт,запали едната,не запали другата...абе мъка.От 3 месеца карам с Osram Night Breaker Plus и съм повече от доволен.Даже при дъжд видимостта е определено по-добра.С ксенона при идеално регулирани фарове,като карах зад някои приятели,постоянно ми се оплакваха,че малко ги заслепявам.Та така..
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 17 Сеп 2013 15:11

Явно е на късмет, чета доста мнения по форумите колко доволни били от Луксима и съответно обратното... колко недоволни били, така че днес отивам и ги слагам :thumbsup:

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 22 Сеп 2013 16:13

И вече мога да се похваля с Luxima Premium :

Изображение

Изображение
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Съвсем случайно някой да може да ми каже нещо за този сайт : http://global.rakuten.com/en/store/auc- ... /t-rtt-30/
Ако някой е пазарувал от тук или пък ако може да се ориентира дали цената включва комплект ? hmm.gif hmm.gif hmm.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Rudy » 22 Сеп 2013 16:28

Muste написа:Съвсем случайно някой да може да ми каже нещо за този сайт : http://global.rakuten.com/en/store/auc- ... /t-rtt-30/
Ако някой е пазарувал от тук или пък ако може да се ориентира дали цената включва комплект ? hmm.gif hmm.gif hmm.gif
Гледал съм и съм си харесвал неща но не съм пазарувал - цените са доста по високи отклокото в американски и дори европейски сайтове - за сравнение:
това:
Изображение
в http://global.rakuten.com/en/store/auc- ... x30ex-bp01 е 126 €, докато от официален дилър на Лексъс в UK излезе под 100 лева.
Да не говорим за цена на доставка или ДДС и мито (няма как да минеш без тях).

Иначе цените са за комплект.
Изображение

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от max-2 » 22 Сеп 2013 22:21

[quote="Muste"]И вече мога да се похваля с Luxima Premium :


От снимката се вижда, че заслепяваш ужасно, защо ги правите тези глупости, представям си на живо какво е. Искрено ти пожелавам да се разминаваш с повече такива ксенончета като твоя, особено нощем.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от zi_zi_top » 22 Сеп 2013 23:36

max-2 написа: От снимката се вижда, че заслепяваш ужасно, защо ги правите тези глупости, представям си на живо какво е...
+1

Ще си спестя "пожеланията", защото така или иначе не си единствен и няма как да ти се размине. wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от slowtraveler » 23 Сеп 2013 07:41

Днес сутринта след мен караше колега с афтермаркет ксенонче - 6000К (ами няма как да е оригинално)...
В подлеза гледам - що годе надолу насочени фарове.. Но дори на светлото главата ми правеше сянка на сенника от разсеяната светлина от фаровете на колегата...
Не мога да разбера с тези ксенони комплекси ли се избиват?! Защото при 99% от автомобилите проблема с осветеността на пътя идва или от повреден фар (разрушен/зацапан рефлектор или оптика) или от недобра настройка. Да, на дълги светлини се вижда разликата в осветеността, но на правилно настроени къси - и с обикновен халоген при добра адаптация всичко се вижда добре... В момента шофирам два автомобила - единия със заводски ксенон, а други - с халогенни крушки... Не мога да кажа, че на някой от тях осветлението е лошо и опасно за шофиране... (да, на ксенона вече му се пише полиране - доста се е понадраскал и разсейките са се увеличили, но в рамките на нормалното)

В случая с ауриса - от снимка в такова положение трудно може да се прецени дали заслепява или не....
Фотоапарата лъже, защото тръгва да прави корекции при измерването на осветеността...
За да се види дали заслепява трябва да се направят няколко снимки на петното върху стената, а не срещу фара...
Представа за ефекта на снимките може да получите от темата, която бях пуснал със съдействието на nowyaris....
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=9225
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 26 Сеп 2013 00:28

zi_zi_top написа:
max-2 написа: От снимката се вижда, че заслепяваш ужасно, защо ги правите тези глупости, представям си на живо какво е...
+1

Ще си спестя "пожеланията", защото така или иначе не си единствен и няма как да ти се размине. wacko.gif
ЕВАЛА... и ЕВАЛА ! Явно сте доста големи професионалисти щом може да си направите тези изводи от 2 снимки .. безмислено е да споря с вас... излишно е да казвам че, насочеността на светлината зависи от ъгъла на снимката ... и че е почти невъзможно да се направят изводи дали светлината заслепява... Препдолагам е и безмислено да казвам че е карана и в друг специализиран сервиз за да ми направят регулация(въпреки че, са монтирани от оторизиран сервиз на Луксима) от където ми казаха че няма нужда от такава защото момчетата от другия сервиз са си свършили добре работата ... изключително се обиждам от толкова "компетентни" мнения, защото съм всичко друго но не и безотговорен !!!! bash.gif

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 26 Сеп 2013 00:31

max-2 написа:Искрено ти пожелавам да се разминаваш с повече такива ксенончета като твоя, особено нощем.
Благодаря приятелю, да се надяваме да са като моя !! :thumbsup:
Такива сме си българите ... лошо но факт.. първо говорим ( в случая пишем ) после мислим ... !!!
Последно промяна от Muste на 26 Сеп 2013 00:50, променено общо 1 път.

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 26 Сеп 2013 00:44

zi_zi_top написа:
max-2 написа: От снимката се вижда, че заслепяваш ужасно, защо ги правите тези глупости, представям си на живо какво е...
+1

Ще си спестя "пожеланията", защото така или иначе не си единствен и няма как да ти се размине. wacko.gif
Сигурно няма смисъл и да споменавам за начина на снимане ? За ефекта който съм добавил от телефона "зазоряване" който е предназначен за снимки на изгреви и за директна светлина.... но явно колегите разбират и от фотография, че то не е лесно за обикновенните хорица като нас да си направим едни прости сметки за насочеността на светлината, за ъгъла под който е снимана снимката, за добавения ефект чрез (не разбирам много от фотография, но от разликата която виждам след като добавя този ефект например мога да го обясня по следния начин) който фокуса не пада директно на фара а на около него и разсейва светлината но и на тъмно нещата с снимането са още по различни... все пак не е професионална снимка .. снимана е с камера на смартфон СГС 2 (Галакси С2) Няма да се разисква и темата за лупите и за това че от вътре мога ръчно да регулирам височината на светлината hmm.gif те хората не си знаят работата за толкова години така и не научиха как се регулира фар ... нали ? hmm.gif Мога да пиша до утре за вашата несъобразителност със стотиците фактори за определяне на дадено твърдение, но не намирам смисъл да продължавам. ОТНОВО МОИТЕ АДМИРАЦИИ ЗА ПРОЯВЕНАТА КОМПЕТЕНТНОСТ КЪМ ОПРЕДЕЛЯНЕТО НА ВАШЕТО ТВЪРДЕНИЕ !!! hmm.gif hmm.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта