Corolla Verso Vs. Opel Zafira

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Nordisk
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2005 11:06

Corolla Verso Vs. Opel Zafira

Мнение от Nordisk » 24 Яну 2005 11:12

Здравейте всички
Случайно разбрах за този сайт и реших да се допитам до Вас. Ще съм благодарен много за Вашето мнение.
Искам да си купя чисто нова кола и се колебая между Корола Версо и Опел Зафира - важно е за мен да си взима ДДС което като пари не е малко. /затова съм се спрял на тези модели/ Какво ще ме посъветвате? Предполагам че всички ще кажете Тойотата бе biggrin.gif ама все пак кажете нещо повече за колата - кои мотор е по-добър, как е вносителя и воъбще ако споделите нещо ще ми е от полза.

Благодаря

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 24 Яну 2005 16:47

Човече, не разпитвай по форумите за нови коли. Тука /а и в другите форуми/ има единици, които са се качвали в нова кола и тя в най-добрия случай е на тате. Поразрови се за статистики по надеждност в мрежата, иди до двете представителства /Опел има 3-4/, искай тест драйв и сам ще стигнеш до извода кво трябва да си вземеш. Аз лично не се съмнявам че ще е Тойота но..... smile.gif
Вносителя на Тойота е един от най-свестните в БГ, макар, че перфектни търговци няма, нали знаеш. Айде успех

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Яну 2005 16:59

Райдър, всеки може да се качи в нова кола за тест-драйв, така че не си прав.
По-скоро при оглед в автосалона ще го "обработват" търговците - така мисля аз.

ПП: Зафира и Корола Версо са малко в различни класове според мен. Нещо от вида на Астра Караван е по-адекватно за сравнение с Королата.

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Яну 2005 17:01

Има, има питали и патили.

Пред мен, споменавал съм стоеше този проблем.
ВФ Шаран (красив), Опел Зафира (евтин) или Версо (надежден).

За да не съм празнословен виж www.carsurvey.org - предполагам поназнайваш английски, ако не гледай усмивките - или по - скоро намусените човечета.

При Тойота няма нито едно!
При Шаран е пълно (не случайно води статистиката по НЕнадеждност), а при Зафирките са редкост тези без проблем на двгто до 2 години. Не само, но предимно. След като се качих на Королката Версо бих казал, че колите са просто несравними.
Единственото, което не ми хареса... бе пластмасата и то на топ обзавеждането им. Ама така са май всички нови вече sad.gif

П.П. Май само ТОЙОТА дават в БГ 3г гаранция на всичко (вкл. окачването)

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Яну 2005 17:06

Джейми - Зафирата се явява точно алтернатива на Версото. То действително е мислено за този пазарен сегмент. Доста по - обемно е от комби, а в действителност са го докарали до размерите на Авенсис Версо в купето. Багажника му има няма 10см по - малко.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Яну 2005 17:09

2 El Camino:
Може на размери и така да е - но ще се съглася ако се окаже че Зафирата е на платформа на Астра.

axial
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Сеп 2004 21:07
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso Vs. Opel Zafira

Мнение от axial » 24 Яну 2005 22:18

Nordisk написа: Искам да си купя чисто нова кола и се колебая между Корола Версо и Опел Зафира - важно е за мен да си взима ДДС което като пари не е малко. /затова съм се спрял на тези модели/ Какво ще ме посъветвате? Предполагам че всички ще кажете Тойотата бе biggrin.gif ама все пак кажете нещо повече за колата - кои мотор е по-добър, как е вносителя и воъбще ако споделите нещо ще ми е от полза.

Здрасти,
имам Версо с 1.8 мотор. Според мене ако си почитател на бензина този е по-добрия вариант. Разликата в цената между 1.6 (110 к.с.) и 1.8 (129 к.с.) е несъществена, а за икономия на бензин може изобщо да не говорим - такава май няма wink.gif . Не съм карал Версо 1.6 , но мой познат ми каза че е слаб за това купе.
Като разход моята на извънградско ми дава 6,5-7/100 при спокойно каране и около 8/100 при нервно каране.
Ако харесваш дизелите - там нямаш избор 2.0 и 116 к.с.

Не съм карал Зафира и нямам представа как е като поведение на пътя, динамика и т.н. Но съм сядал.... и това което мога да кажа е , че на пръв поглед отвътре Зафирата е смешна кола с морално остарял дизайн и простовато изпълнение. Моето лично мнение е , че няма база за сравнение между двата модела.
Както казаха колегите най-добре направи един тест драйв и на двата модела и сам ще си направиш изводите и ще си избереш колата.
А ТМ Ауто не са чак толкова лоши като вносители и сервиз. С малки изключения съм доволен от тях.

http://www.carpages.co.uk/toyota/toyota ... =676384277
http://car.kak.net/modules.php?file=art ... d&sid=1756
http://www.euroncap.com/content/safety_ ... =6&id2=184
http://www.wintonsworld.com/cars/a-cars ... verso.html
Това са няколко старнички които ще са ти от полза при избора.
Ако имаш конкретни въпроси питай, с каквото мога ще помагам :thumbsup:
Toyota Corolla Verso 1.8

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 25 Яну 2005 09:20

Добрее, моя грешка, наистина има хора с реални впечатления за версото, да ме прощават, ако съм ги засегнал. Все-пак, тестдрайва си е най-добрия съветник, не е ли така smile.gif

Nordisk
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2005 11:06

Мнение от Nordisk » 25 Яну 2005 17:05

Питам ТМ ауто за тест драйв а те ми казват че имат Версо само с автоматични скорости - всичко хубаво ама просто не ме кефи, предпочитам ръчни скорости, иначе може и да направя един тест драйв. Благодаря за всички коментари. Наистина Зафирата изглежда с доста по-стар дизайн но ще гледам да я пробвам и нея. Лично аз клоня към Версо бензин biggrin.gif а и тази по новата версия с тези прозрачни стопове biggrin.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 25 Яну 2005 17:13

jamie написа:2 El Camino:
Може на размери и така да е - но ще се съглася ако се окаже че Зафирата е на платформа на Астра.
Jamie, ima i edin mejdinen model na Opel - Meriva. Dnes go gledah - Versoto e po - golemichko i ot nego. Merivata e gore dolu kato Yaris Verso.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 25 Яну 2005 17:14

не е само в стоповете разликата, и таблото е по-друго и още доста неща, а ти не се отнасяй предубедено към автоматика, като покараш 2-3 дни и почваш да му се кефиш много, пък и нали при тебе ще е само за тест, кво ти пука .....

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Яну 2005 22:56

Ами аз пак незнам този младеж какво се чуди аз чесно казано не бих се поколебал да взема Королата не че сам пристрастен кам Марката Тойота но просто Версото на Корола аз не мога да сравня по никакъв начин със Зафира просто защото само като почна от външния вид та да свърша с това че е 100 пъти по надежна от Зафирата.Може да има разминаване в цените но пак за сравнение с качество тук вече няма какво да спорим.Не че искам да изкарам Зафирата кош но просто и тя си има някакви предимства но за мен лидера при двата модела за сравнение си е Королата

axial
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Сеп 2004 21:07
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от axial » 25 Яну 2005 23:59

С леко уточнение, че на Зафирата като вземеш да и слагаш екстрите които стандартно се предлагат за Версото и цената и става +2 бона над цената на Версото wink.gif
Toyota Corolla Verso 1.8

Аватар
advokat
Мнения: 33
Регистриран на: 14 Сеп 2004 09:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от advokat » 26 Яну 2005 10:02

Скромното ми мнение:
Зефира + и е в системата на задните седалки, които се прибират в пода и ти осигуряват място при необходимост; - всичко което са ти казали колегите дотук.
За Версото помислиси за автомат, глезотия е в тези задраствания.
Ако не се оправяш на Анг. ето ти доста инфо от братушките
http://auto.alkar.net/compare.php
http://www.avtomarket.ru/scripts/info/tech/
http://auto.unet.ru/

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 26 Яну 2005 14:13

jamie написа:2 El Camino:
Може на размери и така да е - но ще се съглася ако се окаже че Зафирата е на платформа на Астра.
Jamie, Zafira Е на платформата на Astra :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта