Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
psycho_case
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Яну 2014 01:17
Местоположение: Пловдив

Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от psycho_case » 06 Май 2014 00:21

Здравейте колеги,
Имам въпрос за двигател 7А-FE. Имам намерение да си направя Селиката да върви малко повече от колкото сега, но в един форум прочетох че този мотор се води икономичен и не подлежи на никакъм тунинг... Което много ме разтрои! Взех я с развален мотор за който дадох близо 700-800лв. за основен ремонт отделно пълен комплект съединител и карета.. И сега тази новина ме кара да си мисля че съм си дал парите на вятъра. unsure.gif Не знаете ли нещо по-подробно? Слага ли се чип или турбина? Ако ли не моторите на новата селика- VVT-I 190к.с може ли да се сложи на мойта? Хварлих си парите за двигател, бронии, спойлер и подготовка за боя и сега ми се иде да я засиля в някоя канавка! :pale:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от Japanese_fever » 06 Май 2014 08:27

Няма такова понятие икономичен двигател. Всеки двигател може да стане спортен, ако се пипне от правилния човек. В раздела "Тойота Мания" имаме колега, който е сложил глава от 4A-GE на 7A блок. Само с едни афтър маркет входящ и изходящ колектор, и по агресивни разп. валове този "икономичен"двигател ще стане много сърдит. Въпросът е имали ги тези части и могат ли да се намерят в БГ. Но най-важното ще бъде кой ще ти тюнва двигателя и какво ECU ще ползва той.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
psycho_case
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Яну 2014 01:17
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от psycho_case » 06 Май 2014 18:52

Нз... Дано да е така! Ако можете да ми препоръчате някой майстор, който може да ми ги направи тези работи или малко по-подробно обяснение за това под какво име да търся части и може и едно мое приятелче да ми направи двигателя.

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от The enD » 07 Май 2014 00:59

3S-GTE, почвай да събираш, и четеш.
Изображение

diamond-master
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юни 2014 11:50

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от diamond-master » 14 Юли 2014 00:39

moqta toyota e celica 1.8 116hp ot 1998 godina . dvigatelq e 7A-FA i sam s turbina i interkuler kovani butala olekoten mahovik i o6te kup gluposti . 220 konq na gumite mi vadi na dino test . motora tarpi tuning no za jalost skorostnata mi kutiq ne izdarja . sega q smenqm i mi se izka6e da sloja nqkoq po sportna koqto da pasne no nikoi nemoja da mi dade to4en otgovor ot kakva kola bi mi pasnala i nqmah vreme da tarsq zatova slojih kutiq kato starata . pi6i mi na skype teo_slavka za pove4e informaciq

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от Japanese_fever » 15 Юли 2014 06:15

Коелга diamond-master, разп. вал не е ли по-агресивен или караш с оригиналния? Отделно скоростна кутия ще стане от всеки двигател, който е от серия А, въпросът е да проучиш кой има най-дуракоустойчива трансмисия. Отделно ти като си с турбо търси скоростна кутия с дълги скорости. smile.gif
До колкото знам, обаче всички други двигатели от серия А са с по-малък обем от твоя, така че не знам коя трансмисия ще е по-добра от твоята, може би някоя подготвена за по-спортен модел с А двигател като например 4A-GE (126 hp, red top) или 4А-GZE (168 hp, механичен компресор/supercharger).

Ето всичките А двигатели на Тойота от 1А до 8А, най-спортните са тези 4А, които съм споменал ^ по-горе:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_A_engine
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

diamond-master
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юни 2014 11:50

Re: Въпрос за Toyota Celica T20 1994г. 116к.с

Мнение от diamond-master » 06 Сеп 2014 09:56

Japanese_fever написа:Коелга diamond-master, разп. вал не е ли по-агресивен или караш с оригиналния? Отделно скоростна кутия ще стане от всеки двигател, който е от серия А, въпросът е да проучиш кой има най-дуракоустойчива трансмисия. Отделно ти като си с турбо търси скоростна кутия с дълги скорости. smile.gif
До колкото знам, обаче всички други двигатели от серия А са с по-малък обем от твоя, така че не знам коя трансмисия ще е по-добра от твоята, може би някоя подготвена за по-спортен модел с А двигател като например 4A-GE (126 hp, red top) или 4А-GZE (168 hp, механичен компресор/supercharger).

Ето всичките А двигатели на Тойота от 1А до 8А, най-спортните са тези 4А, които съм споменал ^ по-горе:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_A_engine
za vala nemoga da kaja za6toto neznam . principno ne sam q turbiniral az . pone do kolkoto znam e s originalniq . az sam i slojil samo kerami4en saedinitel djanti ot 7-ma 17-ki s novi diskove predni i novata kutiq . drugoto sa go pravili predi6nite 2-ma sobstvenici i cqloto info za kolata e to tqh . ediniq e slojil turbinata s kulera i novoto zapalvane i megata i kovanite butala a tozi ot koito q kupih e pravil kolektorite i razni drugi djudjavki po kolata . az sega mislq da iz4akam da svar6i motora i posle da vzema drug i da go rebildna i togava vsi4ko 6te e sportno . pak 6te ima kovani butala i 6te sloja sportni valove i vsi4ko nai nai . 6te opravq kolektorite 4e ne mi haresvat . 6te sloja po golqma turbina nova generaciq i togava i za kutiq 6te mislq a sega vzeh ot sa6tiq model kutiq 4e mi padna po evtino i sega 6te q vidim kolko 6te kara predi da hvarlq i neq i blagodarq za infoto za kutiite :) ... a kato si pomislq 4e predi bqh fen na BMW :D :D :D . sega nemoje da me svali6 ot Celicata :D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта