Велобагажник за Аурис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
jingov
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Май 2014 14:26

Велобагажник за Аурис

Мнение от jingov » 12 Юли 2014 11:05

Пускам темата, поради факта, че се оказа трудно да намеря читав и що годе безопасен багажник за велосипеда. Оказва се , че има значение почти всичко, без теглич съм .Това, което се продава по магазините или не знаят дали става или ми е прекалено скъпо, 200 кинта за няколко пъти годишно са много . В нета много багажници, но никой не се наема да твърди, че стават и че са читави.
Проблема е в начина на закрепване, неговата сигурност откъм надраскване на автомобила и сигурноста при движение със скорост поне 90-100 кмІч , самите материали на багажника/калпави гумени ремъци или закопчалки/ да и става въпрос за две велосипедчета .
Моля имащите опит да споделят, основно за Аурис или старата Корола , без теглич . dry.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Юли 2014 15:34

Няма велобагажник за конкретен автомобил. Те са универсални.
Аз имам този Thule ProRide 591 и съм страшно доволен. Изобщо продуктите на тази фирма са може би най-добрите и най-качествените. Конструкцията на ба багажника, гредите и бокса са също от тази фирма. Перфектни са. За цени нищо не мога да ти кажа в Бг, но 200 лв. 2-ра употреба ми се виждат много. Виж в Германия нов с гаранция колко струва и си направи сметката:
http://www.traegerhelden.de/product_inf ... ts_id=5423

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от Yuli » 14 Юли 2014 14:04

Аз ползвам този:
http://www.bagajnik.bg/%D0%91%D0%B0%D0% ... ENEZIA-388
Возя с него 2 колела, вярно че едното е все още малко, но изработката и качеството му ми дават надежда да го ползвам сериозно и когато станат 2 големи. Става както на Королата ми така и на другата ми кола - Фабия Хечбек. Карам относително внимателно с него, до 120 км/ч, но при някои изпреварвания съм вдигал до 140. На Шкодата стои доста по солидно заради това, че петата врата е с по солидна конструкция от задния капак на Королата. Въпреки това преходите които правя 2 пъти в годината от по 400 км са с Тойотата, като след това багажника не е мръднал от мястото си дори с милиметър, нито пък има увреждане на ламарините или боята. Бях по скептичен относно това когато го купих. Лошото е че вдига разхода заради позицията си като средно е около 1 литър, но ако се опитваш да си по-бърз ще отиде и нагоре. :thumbsup:
Изображение
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от slowtraveler » 15 Юли 2014 18:30

Приятел имаше багажник като посочения от Yuli...
Пътувахме заедно около 500км сравнително бавно. Недостатъците, които забелязах бяха:
- напъва силно капака (беше с 2 големи колела) и се виждаха деформациите на капака (откъм пантите) при дупки и т.н. За щастие деформациите бяха еластични, но дали не остава и пластична деформация или пък пукнатини - не знам (нямаше видими като стигнахме)... Но самата гледка на деформации по 2-3 сантиметра изглеждаше плашеща...
- колелетата скриваха мигачи, стопове и габарити (за номера да не говорим).

Относно предложението на prius - да, Туле са в класа на 'мерцедесите' на багажници и боксове... Но в цената като вкараш и правилните напречници (ако са маркови), цената скача доста... А и недостатъка там е по-сложното качване на велосипеда (и с по-голяма вероятност да ожулиш автомобила)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от zi_zi_top » 15 Юли 2014 22:32

След като си купих напречни рейки и велобагажник, а един колега теглич и велобагажник за теглич, със съжаление разбарах, че съм сбъркал в инвестицията. Велобагажникът за теглич се обслужва лесно, не нарушава съществено аеродинамиката, не се съобразяваш с новата височина на автомобила и си има собствени светлини. Единственият му недостатък е, че блокира ползването на багажника (е, пълно щастие няма sad.gif ).
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юли 2014 13:29

Да, най добър и сигурен багажник е този за теглича, но там цената му е много по-висока, отколкото на другите. Багажник за колелета, закачащ се на задната врата е крайно неприемлив вариант. Преди да купя моя съм чел из немските форуми за тях и повечето хора са недоволни. От към цена/качество/сигурност най-доброто е този за покрива. Можеш да наредиш 4-5 колелета. Можеш да си сложиш и бокс за багаж, ски, сърф, кану, лодка и т.н. Универсален във всяко отношение. Гредите не са толкова скъпи. Скъпи са лапите за закрепване към колата, но има евтини варианти, които също вършат работа.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Re: Велобагажник за Аурис

Мнение от Оги » 26 Авг 2014 14:49

zi_zi_top написа:...
Ако е за едно колело не ти трябва багажник и не растеш на височина кой знае колко. За минути се сваля единия педал и завърта кормилото на колелото за да не дерат тавана, мята се на напречните рейки легнало и се връзва с 6-7 свински опашки поне 30 см. като между частите на колелото и рейките се подложат парчета фибран или дебела гума а опашките се стягат до скъсване и малко назад. biggrin.gif Задната врата е свободна.
Няма мърдане на колелото при нормални скорости и завои. Над 100 не съм пробвал.
За целта трябва велосипеден ключ 15 за педала /левия е с лява резба/, шестограм за кормилото и няк'ъв нож предполагам имаш за опашките и подложките.
Недостатък е че се занимаваш 5-10 мин. при качване и толкоз при сваляне, но предимство е че не риташ из гаража цяла година някво изчанчено желязо, което се ползува рядко.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта