Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 30 Мар 2016 15:38

nowyaris написа: Затова според мен е безмислено да купиш Ярис,оборудван като максимума на Аурис или Авенсис-сравненията са глупави.
Е да, ама се продават и такива автомобили :) В офиса имаме такъв - Ярис 90к.с. дизел, с безключов достъп, голяма навигация и т.н... Ако не се лъжа струваше някъде около 34х.лв преди 5-6-7 години...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 30 Мар 2016 15:58

Е то и в момента дизеловият Ярис високо изпълнение е по скъп от хибрида ..
Това сигурно защото е много гаден дизела..
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 30 Мар 2016 16:32

nowyaris написа: Аз поне не виждам смисъл да се затварят пари в момента в чисто нов хибриден автомобил.
Аз поне не виждам причина човек да си купи Ярис въобще.
Но това са си конкретно моите и твоите виждания. Всеки човек си има виждания и си купува колата, която иска.
Някоя жена може да иска да кара Ярис, а да не иска да купува Аурис, защото ѝ е голям. Ама пък иска екстри. Не случайно производителите са направили нива на оборудване. Ти ако не искаш нещо да те чеша по гъза, друг може точно за това да избере даден автомобил.
SFINKS написа: Е то и в момента дизеловият Ярис високо изпълнение е по скъп от хибрида ..
Това сигурно защото е много гаден дизела..
Значи икономически е по-добре да вземеш хибрида, а не дизела, защото е по-евтин. Значи сам доказваш, че хибрида е по-икономически изгоден от дизела. Забравяш за дюзи, турбо, маховици, съединители, ДПФ филтри, ЕГРи, стартери, алтернатори, а най-вече за вибрацията от дилдото, която ще те преследва вечно в живота, докато караш дизела. tooth.gif
Но както казах - ако дилдото ти харесва, то това е твоя автомобил. Точно за това има различни двигатели, оборудвания и т.н. tongue.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 01 Апр 2016 10:39

BOz написа:Значи икономически е по-добре да вземеш хибрида, а не дизела, защото е по-евтин. Значи сам доказваш, че хибрида е по-икономически изгоден от дизела. Забравяш за дюзи, турбо, маховици, съединители, ДПФ филтри, ЕГРи, стартери, алтернатори, а най-вече за вибрацията от дилдото, която ще те преследва вечно в живота, докато караш дизела. tooth.gif
Но както казах - ако дилдото ти харесва, то това е твоя автомобил. Точно за това има различни двигатели, оборудвания и т.н. tongue.gif


Значи икономически е по-добре да вземеш конвенционален бензинов Ярис, а не такъв хибриден , защото е по-евтин.Значи сам доказваш,че конвенционалния бензинов двигател е икономически по-изгоден от хибридния такъв.Забравяш за проблеми с батериите,завишен разход на гориво,който няма нищо общо с посочения заводски,утежнените процедури по гаранционното обслужване и пълната липса на техническа компетентност в по-голямата част от сервизния персонал,загубата на време при провежданите технически гаранционни и не само такива кампании.Отделно дето не губиш никакво време в молитви от сорта "Дано нещо не се счупи,че ще ми излезе златно/невъзможно/ да го ремонтирам в Родните сервизи".И съвсем забравяш какво е това чувство на неудоволетвореност,когато на магистралата всеки с подобна конвенционална кола минава покрай теб като бърз влак покрай малка гара за приблизително еднакъв разход на аналогично гориво.
Но както ти казваш-ако мазохизма ти харесва,то хибрида е твоят автомобил.Точно за това има различни двигатели,оборудвания и т.н. biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от smsdeliverer » 01 Апр 2016 15:31

nowyaris написа: Значи сам доказваш,че конвенционалния бензинов двигател е икономически по-изгоден от хибридния такъв
Колега какво разбираш под хибриден двигател, за да знаем базата за сравнение.
Говориш за хибридната с-тема или за Аткинсоновият д-тел.
nowyaris написа: Забравяш за проблеми с батериите
Доколкото разбирам от горе написаното сравняваме нови коли, така че 10 години наистина забравям за батерията без да давам и една стотинка.
nowyaris написа: ,завишен разход на гориво,който няма нищо общо с посочения заводски
според мен и на бензиновият няма нищо общо .
nowyaris написа: загубата на време при провежданите технически гаранционни и не само такива кампании.
Такива не съм забелязал при моите обслужвания.
nowyaris написа: .И съвсем забравяш какво е това чувство на неудоволетвореност,когато на магистралата всеки с подобна конвенционална кола минава покрай теб като бърз влак покрай малка гара за приблизително еднакъв разход на аналогично гориво.
Наистина ще те подмина като малка гара и да кажа не чувствам никаква удолетвореност като изпреварвам коли :), а й не си представям два яриса(с различно задвижване) се дърпат на магистралата това ми звучи като филм на ужасите.
Lexus NX 300H F sport

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 01 Апр 2016 16:18

Значи колегата с СМСите - Първо - колко пари даде за Новия си Приус??? Второ-ако ти нямаш проблеми с него,прочети другите теми в този раздел-хората губят време по сервизи и по гаранционни обслужвания,други искат да съдят дилъри и производители заради повишен разход.Трето,понеже твърдиш че нямаш проблеми с колата,аз ще прасна едно паве в предното ти стъкло,а ти едно паве в моето предно стъкло.Това днес.Аз още утре ще съм с ново стъкло,а ти един Бог знае кога.Същото се отнася и за всички други резервни части.Трябва да си осигуриш дървени трупчета , ако стане някаква беля с прехваления Приус,че иначе ще му омекнат пружините докато дилъра го ремонтира "гаранционно".
И четвърто-ние с Божко като си мерим онези работи,ти не се навеждай biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .Спора е по-скоро философски.
ПП.Днес на дядо брат му,който е на 76 години си купи чисто ново 308 дизел комби ГТ-лайн.С всички екстри за модела и 3,9 литра среден разход/по книжка/Само като видях шитите с тъмно червен конец спортни седалки и кожена тапицерия,другото вътре хич не го и гледах.Цена в Австрия със тяхния допълнителен акциз НОВА - 24 990 Евро.Знайш ли кога ще си купя за тези пари Приус....... no.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 01 Апр 2016 16:46

nowyaris написа: Значи сам доказваш,че конвенционалния бензинов двигател е икономически по-изгоден от хибридния такъв.
Не. И ти го доказах с цифри. При еднакво ниво на оборудване хибрида и обикновения бензинов двигател са на една цена. Доказах ти го с цифри.
nowyaris написа: утежнените процедури по гаранционното обслужване
В какво се състои това утежнение в твоята глава?
nowyaris написа: загубата на време при провежданите технически гаранционни и не само такива кампании
Пак като горното мнение. Каква е разликата дали ще е хибрид, бензин или дизел?
nowyaris написа: И съвсем забравяш какво е това чувство на неудоволетвореност,когато на магистралата всеки с подобна конвенционална кола минава покрай теб като бърз влак покрай малка гара за приблизително еднакъв разход на аналогично гориво.
Всеки си кара колата така, както иска. Аз лично си карам хибрида така, както и 330д с 230кс под капака.
nowyaris написа: Същото се отнася и за всички други резервни части.
Всички резервни части от Тойота се карат за 3 дни най-много. Дори и предното стъкло, ако го няма в наличност. Ти от къде си сигурен, че точно за твоя Ярис, Тойота имат стъкло в наличност? Опит? Предположение? Защото и аз така мога да предположа, че точно днес за твоя Ярис в ТМ нямат налично стъкло, а за Приус имат.
nowyaris написа: Знайш ли кога ще си купя за тези пари Приус.......
А защо искаш да си купиш Приус въобще? Защо не си купиш Аурис, който е реалната алтернатива. Ти за тия пари можеше и С-клас хибрид да искаш. Страхотна логика. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 01 Апр 2016 17:01

Не ща.Изобщо не ща ни Приус,ни хибридни еквиваленти.Срещу всичко което си написал на Сфинкса аз с твоите собствени думи съм ти показал колко е безмислено да убеждаваш всички в качествата на хибридното задвижване.Ти взимаш някои от моите думи и напълно извън контекста ме цитираш . Логиката ми е страхотна наистина,а и логиката на всички които за момента не употребяват Приус или нещо подобно.Просто здравия разум им подсказва,че все още е безмислено.Броя на продадените в България хибридни автомобили от Тойота сравнен с броя на конвенционалните го доказва.
ПП.То може ли Приус да се кара както БМВ 330 Д ????? Няма ли да се разпадне ????? tooth.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 01 Апр 2016 17:11

nowyaris написа: Не ща.Изобщо не ща ни Приус,ни хибридни еквиваленти
Това вече го разбрахме. Искаш най-голия кашон, което за мен е ОК. Само не разбрах защо не вземеш Дачиа за 50% от един Ярис? Или пък ако толкова държиш на Тойота, защо не вземеш Айго за 25% по-ниска цена? Нали все за цена говориш. Пък вземе та се нашиеш отново с гол кашон, ама за 25к. Нали все искаш да ти е икономически изгодно? Ама ще се повторя - вадиш някакви думи, а собствената си теза не може да си защитиш. worthy.gif
nowyaris написа: Логиката ми е страхотна наистина
Щом казваш. worthy.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от smsdeliverer » 01 Апр 2016 17:16

nowyaris написа: Значи колегата с СМСите - Първо - колко пари даде за Новия си Приус???
НЕ знам какво общо има с темата но ще ти споделя 36к.лв това по питането. Това с ника за какво беше споменатo, като някакво лично отношение ли е или за тежест в поста, доказващо твоята теза.
nowyaris написа: Второ-ако ти нямаш проблеми с него,прочети другите теми в този раздел-хората губят време по сервизи и по гаранционни обслужвания,други искат да съдят дилъри и производители заради повишен разход
Ако искаш от мен мога да ти намеря такива теми да четеш за автомобили с конвенционално задвижване, другите гледам си ги чел.
nowyaris написа: Трето,понеже твърдиш че нямаш проблеми с колата,аз ще прасна едно паве в предното ти стъкло,а ти едно паве в моето предно стъкло.
Това с праскането ми хареса, ама аз не праскам стъкла :))))))
Иначе на гаранционни автомобили биха стояли еднакво време в сервиза, не знам ти какво визираш.Смениха моя шибидах беше пукнат от някой доброжелател за точно 7 дни.

За четвъртото изобщо няма да го коментирам това е въпрос на култура и поведение .
Lexus NX 300H F sport

Аватар
Akima
Мнения: 7132
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Akima » 01 Апр 2016 20:57

 ! Съобщение от: Akima
Поради доклад темата се затваря от мен за почивните дни - да не ви идват идеи.
Моля администратор да прецени ситуацията. wink.gif

Приятни почивни дни. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 01 Апр 2016 21:01

Да, време е за почивка темата... Дано това време се използва за събиране на нови доводи, а не за лични квалификации :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Апр 2016 11:33

За 5 г. никакви разходи извън обслужването (новите хибриди в Германия дори са с 3 г. безплатно обслужване) и купуването на гориво. Една лампа съм сменил само.
Пожелавам на всеки подобен икономичеки „неизгоден“ автомобил! :whistle:
П.С. Миналия месец минах за втори път на ТЮФ. Без забележки естествено. Като гледам обаче колегите с немските коли как ги връщат ми става болно за тях. Пред мен един с ново Ауди А4 за първи път минава на ТЮФ и проблеми. Теч на масло от двигателя и някакъв проблем по окачването. Иначе са си шовинисти и въпреки, че им струва скъпо, пак си вземат немско. smile.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2016 10:27

Тук Лексъс пусна 'промоция' - 5г безплатно обслужване... Но при нашата реалност изпитвам някакви съмнения дали автомобила въобще ще бъде обслужен при такива условия tooth.gif Или под обслужване ще разбират измиване на автомобила (че да се вижда отдалеч, че нещо е правено по него )..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Рошко » 26 Апр 2016 13:07

Auris-ът ми е с безплатно обслужване през първите 5 години, но с малко по-висока лихва на лизинга. Имаше и вариант с малко по-ниска лихва без ТО. Немците пък предлагат 3 години безплатно облсужване на хибридния Auris. Склонен съм да мисля, че безплатното ТО е даденост от Toyota, а тук се "побългарява" и го дават само с по-високата лихва, така че защо да няма безплатно облсужване за Lexus, който е далеч по-луксозен и скъп автомобил?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 205 госта