Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Hursa » 26 Яну 2017 21:34

За интериора съм съгласен. Все едно седиш в нещо с "уюта" на облепена със санитарен фаянс баня. (Макар, че това е въпрос на вкус.) За качеството на материалите, не знам - това ще си покаже след година поне, но по скоро сте прав. А интериора си е важен, поне за мен, докато съм в колата все е "пред очите" и евентуално "се чуват" качествата му. Но поне като гледам ценоразписа на кия - по скъпи са, макар и с малко. От "тойота.бг" също дават "Специална единична цена" smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

igeorgiev82
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Дек 2016 12:18
Местоположение: София

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от igeorgiev82 » 26 Яну 2017 21:41

Hursa написа: От "тойота.бг" също дават "Специална единична цена" smile.gif
Е да,дадоха ми 47.000лв..за аурис хечбек wacko.gif хибрид ниво шик екстра.Айоника е 50к. а е по горния сегмент(поне така го водят)

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Hursa » 26 Яну 2017 21:50

При цена по ценова листа 46490 са ви дали цена 47000? Като гледам размерите на приус, "Айоника" и сравнени с ауриса - май само ги "водят" по висок клас. Но междуосието е с 100 мм разлика, което не е малко. И при по ниска цена в полза на хюндая, тех характеристиките му плюс това което намерих, като описание на хибридната му система (най-вече) пак би ме отказало.
(Всъщност "чик" или "шик" се чете нивото, колеги? smile.gif "Шик" ми се вижда прекалено претенциозно за такъв клас. Пък и какво шикозно има smile.gif )
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Енев » 26 Яну 2017 22:46

Hursa написа: При цена по ценова листа 46490 са ви дали цена 47000?
Доплащане за цвят, може би?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Hursa » 27 Яну 2017 08:19

Вероятно е с цената за цвета. Но това означава, че дилъра не е направил отстъпка. И тогава си е прав човека, ако не направят поне 2% отстъпка, не само друг дилър, а и друга марка трябва да потърсим.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

igeorgiev82
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Дек 2016 12:18
Местоположение: София

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от igeorgiev82 » 27 Яну 2017 09:26

Да,с цвета е цената.А 2% ми е чак смешно,та това са 900лв. :) За тази цена с тях и без тях все тая.Доста хора подценяват корейците,но последните 5г.дръпнаха сериозно в отношение на дизайн и качество.Не вярвам да се изложат.Все пак пускат три модела наведнъж.Хубаво е да има конкуренция с хибридите,това е по добре за нас потребителите :thumbsup:

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от WoLF » 27 Яну 2017 09:52

Вярно, че изкараха доста пари напоследък и това си личи по масовото разширяване на корейските гами, но още имат да настигат с качеството според мен... Азиатци са и няма да оставят нещата така, всичко с времето си :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Hursa » 27 Яну 2017 10:08

За съжаление вдигнаха значително цените. А качеството на последните модели, като се гледа статистиката - не е като на предпоследните. Хибрида им е съвсем нов модел автомобил, не е само хибридната система присадена на съществуващ. Тепърва могат да се проявят проблеми за "доизчистване". Така, че риска е двоен - и си го позволяват само хора търсещи новото, за сметка на надеждното. Но за такива хора трябва да предложат нещо ново, различно и впечатляващо - а няма такова. Паралелен хибрид - отдавна се предлагат такива от скъпи и по-евтини марки, без особен успех. Различното е, че в по-евтина марка е в комбинация с роботизорана скоростна кутия с два съединителя - която сама по себе си - съвсем не е новост. До колкото знам, плюсовете и са най-вече за по-спортни автомобили за бързо превключване и даваща съответно добро ускорение - а този хибрид трудно може да се нарече "спортен" при ускорение до сто - около 11 секунди. Така, че е по-скоро минус, носеща евентуални проблеми и по-скъпа поддръжка. А подръжката в официалния сервиз (на кия и хюндай) си е сред най-скъпите - по сравнение с "достъпните" марки.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 31 Яну 2017 12:58

Хм... Тази седмица направихме експеримент с приятели..
Той с RX400h, аз със джипката...
Съпругата на приятеля задаваше темпото, а аз ги следвах... Темпо на магистралата Варна - Шумен - 120-160км/ч (първите 10-на километра моето темпо бе около 180, защото Лексъса тръгна малко преди мен от Варна...
Темпо Шумен - Велико Търново - Елена - 110-130км/ч...
По информация от приятеля - разход около 10.5л/100 бензин...
Джипката при спирането ми показа 10.3л/100 дизел (повечето време след слизане от магистралата се държеше под 10л/100км, но последните километри бяха по снежен непочистен път (на места - черен)...
Явно разликата не е чак толкова ярко изразена при този тип автомобили ohmy.gif (лично аз очаквах разход на Лексъса около 9л/100км)..
За проходимостта - Лексъса се наложи да го побутнем при едни маневрирания за влизане в двор заради дълбокия сняг (седна на дъно)... На джипката включих понижаваща за да ми е по-удобно маневрирането (няма големи тласъци и превъртания на гуми), и нямах никакъв проблем.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 21 Фев 2017 18:31

„Съпругата“ е ключът на палатката! :whistle:
Жените по принцип не могат да карат, а за икономичност пък съвсем не могат. Просто не ги усещат нещата. Елементарни неща не знаят. Не че няма мъже, като тях, но май са по-малко, като гледам. Примерно много не знаят, че преди баир е хубаво да засилиш и на билото да пуснеш газта. рязкото настъпване и изпреварвания, залепване зад задния и газ спирачка ти убиват икономията с каквото и да си. Особено хибридите са много чувствителни към некадърно каране.Не са за пишман шоФери. Малко или много, трябва да ги усещаш нещата, за да ти е много икономичен хибрида. Ако караш урболешката ще ти харчи горе-долу, като нормален автомобил. Точно това се е случило в случая предполагам. А и бързо сте карали. До 140 км/ч хибрида ще те бие по икономия, а после нещата с нарастване на скоростта се обръщат. За RX400h не знам, но за RX450h при условията, които си споменал твърдо под 9/100 би трябвал да е разхода. А за проходимостта няма какво да се говори. Паркетник и половина си е.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 21 Фев 2017 19:37

Умишлено карах със същото темпо - 'залепен', за да мога да направя що годе достоверно сравнение, игнорирайки доколкото мога стила на шофиране (моя стил е по-плавен и умерен, макар и навярно със същата средна скорост от това, което карахме - просто старая се да поддържам по-високо темпо с по-ниска максимална скорост - без мотане)...
Така, че в случая мисля факторът 'съпругата на приятеля' не е значим фактор за разхода...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от mirott » 06 Мар 2017 14:36

prius 3 написа:Жените по принцип не могат да карат.
tooth.gif :D

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 14 Мар 2017 14:17

slowtraveler написа: Умишлено карах със същото темпо - 'залепен', за да мога да направя що годе достоверно сравнение, игнорирайки доколкото мога стила на шофиране (моя стил е по-плавен и умерен, макар и навярно със същата средна скорост от това, което карахме - просто старая се да поддържам по-високо темпо с по-ниска максимална скорост - без мотане)...
Така, че в случая мисля факторът 'съпругата на приятеля' не е значим фактор за разхода...
Хм, това ме навежда на мисълтта, че ако ти беше карал самостоятелно без да е следваш със същата и дори с по-висока средна скорост би имал още по-нисък разход. Много е кофти и неикономично да караш след някой. Всеки си има собствен стил на шофиране. Виж, ако караш след ТИР е друга работа, но за това трябва да си мазохист, за да го правиш.
mirott написа:
prius 3 написа:Жените по принцип не могат да карат.
tooth.gif :D
Ко са хилиш? Нещо невярно ли казах? tooth.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от slowtraveler » 14 Мар 2017 14:32

prius 3 написа: Хм, това ме навежда на мисълтта, че ако ти беше карал самостоятелно без да е следваш със същата и дори с по-висока средна скорост би имал още по-нисък разход.
Точно това имах предвид... И така е и на практика - извънградския разход често ми се върти 8-9л/100км... Освен когато карам лежерно с до 110км/ч на празен път - тогава съм го виждал да слезе и под 7л/100км (май минимално 6.8л/100км) при врътнати 700-800км (сега гледам ми е показвало средна скорост около 95км/ч - пътя наистина бе празен :) )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Мар 2017 10:15

За машина, като твоята, разхода извън града ми се струва много добър. А градско колко е?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта