Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 21:28

За тези пари ще си купиш добре оборудван и много по-комфортен Авенсис, който освен това има далеч по-добър дизайн! cool.gif

П.С. Промених заглавието, за да е ясна тезата ми, че е икономически неизгодно да си купиш Приус, въпреки ниския разход на гориво. Тази икономия не може да компенсира високата цена на автомобила и съответсващите застраховки и данъци. Отделно е неудобството от слабите динамични качества на автомобила, които изискват и специална техника на шофиране за да бъде наистина нисък разхода на гориво. За мен това е "пенсионерски " автомобил (за богати пенсионери), които се харесва и от екоманиаци (без да си дават реална сметка "ЗАЩО?"). cool.gif
Последно промяна от zi_zi_top на 15 Юли 2014 22:18, променено общо 2 пъти.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 11 Юли 2014 21:36

zi_zi_top написа:За тези пари ще си купиш добре оборудван и много по-комфортен Авенсис, който освен това има далеч по-добър дизайн! cool.gif
Колко много по-комфортен. Вади рулетката да мерим колко! Относно дизайна Авенсис пък хич не ми го хвали! Тогава, когато си купувах Приуса 2011 г. на Авенсис дизайна беше пълна трагедия по моите вкусови възприятия. В момента актуалната версия Авенсис ми харесва, но Приус въпреки, че вече стана на доста години (модела се води 2009 г.) е все още много свеж и актуален. Малко са колите, които 5 г. да са така. :whistle:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 21:45

Много по-комфортен! И предните и задните седалки са 2 класи над Приуса, багажника дори на седана е със 100 л. по-голям, а за комбито няма сравнение...
Що се отнася до дизайна на Приуса е въпрос на вкус - на мен не ми харесват и трите генерации, изглеждат доста тъпо, но това все пак е субективно възприятие.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от LEXUS » 11 Юли 2014 21:47

zi_zi_top написа:За тези пари ще си купиш добре оборудван и много по-комфортен Авенсис, който освен това има далеч по-добър дизайн! cool.gif
Строго субективно мнение. На мен Приус и Авенсис ми харесват много като дизайн. Но по различен начин. Приус като авангарден и по-спортен дизайн, Авенсис като консервативен бизнес дизайн.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 21:50

Приус и спортен дизайн... worthy.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ще ме спукаш от смях!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от LEXUS » 11 Юли 2014 21:54

zi_zi_top написа:Много по-комфортен! И предните и задните седалки са 2 класи над Приуса, багажника дори на седана е със 100 л. по-голям, а за комбито няма сравнение...
Що се отнася до дизайна на Приуса е въпрос на вкус - на мен не ми харесват и трите генерации, изглеждат доста тъпо, но това все пак е субективно възприятие.
Никъде не споменаваш разхода на гориво, технологията, авангардния дизайн в интериора,включително малкия джойстик вместо скоростни лостове,хед-ъп дисплея или възможността за автономност на електричество от 2-3 км.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от LEXUS » 11 Юли 2014 21:55

zi_zi_top написа:Приус и спортен дизайн... worthy.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ще ме спукаш от смях!
Хечбек или Лифтбек дизайнът винаги изглежда по-спортно от скучен седан или комби. А прозрачните стопове в стил някои Лексуси са безплатна екстра. И определено изглеждат по-спортно и интересно от стандартни стопове на седан или комби.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 21:59

Аз се чувствам по-нормално и комфортно в Авенсис автоматик, отколкото в кола която повече прилича на плейстейшън. wink.gif
А когато имаш пари за такива автомобили, не броиш стотинките за бензин. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 11 Юли 2014 22:02

zi_zi_top написа:Много по-комфортен! И предните и задните седалки са 2 класи над Приуса, багажника дори на седана е със 100 л. по-голям, а за комбито няма сравнение...
Що се отнася до дизайна на Приуса е въпрос на вкус - на мен не ми харесват и трите генерации, изглеждат доста тъпо, но това все пак е субективно възприятие.
Май никога не си се качвал на Приус, за да говориш подобни неща за седалките, които изобщо не отговарят на истината. Отиди до някой шоурум и се качи на двете коли и с ръка на сърцето, ама съвсем честно кажи кои са по-удобните! Кажи го не на мен, а на себе си! Всъщност, това няма да е съвсем коректно, защото в момента не знам какви са седалките на актуалния Авенсис, може да са ги подобрили, но когато купувах Приуса пробвах седалките на двете. На Приуса бяха по-удобните. За багажника също не си прав. Като гледам мин. обем на Авенсис е 509 л., а на Приус е 445 л. Разликата е минимална, а не фрапираща. Добре оборудван Авенсис струва със сходни екстри струва горе-долу колкото Приус. Само, че при Приус имаш екстри, които при Авенсис и да ги искаш ги няма. Освен това разхода на Приус по-нисък, данък, обсулжване, застраховка и т.н. Чисто икономически, Приуса е много по-изгодната оферта. :whistle:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 22:03

Новият Авенсис комби има далеч по-динамична визия от Приуса, а да не говорим за динамичните му характеристики1
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от LEXUS » 11 Юли 2014 22:03

zi_zi_top написа:Аз се чувствам по-нормално и комфортно в Авенсис автоматик, отколкото в кола която повече прилича на плейстейшън. wink.gif
А когато имаш пари за такива автомобили, не броиш стотинките за бензин. smile.gif
Не става въпрос за броене на стотинки.По тази логика всички,които купуват нов автомобил, биха избирали само бензинови,защото не си броят стотинките,а не дизелови заради икономията.

Не е без значение дали автомобилът в София ще ти харчи 4/100 или 7,5/100 км. Не са без значение разликата във вредните емисии.
Без значение- ти си имаш твое разбиране, аз - мое.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от LEXUS » 11 Юли 2014 22:05

zi_zi_top написа:Новият Авенсис комби има далеч по-динамична визия от Приуса, а да не говорим за динамичните му характеристики1
Комби и динамична визия? На комбитата най-големият проблем е в глупавите пропорции,защото дизайнерите не могат да интегрират големите багажници достатъчно добре. Според мен е нон сенс да говорим за динамични комбита или динамични миниванове. Смешно е. Комбито има съвсем други цели- практичност над естетика.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2014 22:06

prius 3 написа:....Освен това разхода на Приус по-нисък, данък, обсулжване, застраховка и т.н....
Има ли разлика в застраховката на хибридите?? И обслужването не е ли същото както при бензинка (дори малко по-усложнен заради по-голямата сложност на автомобила)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 11 Юли 2014 22:17

slowtraveler написа:
prius 3 написа:....Освен това разхода на Приус по-нисък, данък, обсулжване, застраховка и т.н....
Има ли разлика в застраховката на хибридите?? И обслужването не е ли същото както при бензинка (дори малко по-усложнен заради по-голямата сложност на автомобила)
Има да и то голяма. Хибрида ти го водят 99 к.с. и от там смяташ по-ниски застраховки, по-ниски данъци и т.н. За обслужването не знам каква е работата, но обслужването на Приус струва над 2 пъти по-евтино от това на Авенсис. Поне така спомена колега, тук, когато веднъж казах, че на мен обслужването ми е 126 лв или 136 лв. беше не помня, а той спомена за цена над 300 лв. което доста учуди всички. В БГ обаче за Приус 5 г. плащаш 0 лв. за обслужване и имаш безжичен безплатен интернет в колата докато е имаш.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от zi_zi_top » 11 Юли 2014 22:22

prius 3 написа:... В БГ обаче за Приус 5 г. плащаш 0 лв. за обслужване и имаш безжичен безплатен интернет в колата докато е имаш.
Сигурен ли си? А кой ти плаща месечния абонамент и трафика или Приусите си имат собствен безплатен мобилен оператор? cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 72 госта