"Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от philipp » 29 Авг 2014 22:15

iovkito - Държавата не е търговско дружество и тя НЕ търси печалба. А дали ще си взима парите, които са й нужни за да функционира, от глоби в КАТ или от по-високи пътни данъци например, за нея е достатъчно еднакво. В случая е приет модела да се самоиздържат с глобите, защото така мнозинството ще плаща по-нисък пътен данък, а малцинството от нарушители ще плащат високи глоби. Това пък води до порочната практика на хранилката.

"Защо е така" е интересен въпрос. Пак опираме до родната народопсихология. И в друго мнение го казах - българите като цяло НЕ желаят да получават добри и качествени услуги. Ако им кажеш "ще платиш двойно по-висок пътен данък, но за сметка на това ние ще изчистим всички нарушители от улиците и ти ще си пътуваш спокойно", мнозинството ще каже "аааа, не". Те искат да не плащат въобще, а да получават услугата. Е не може. Добрите услуги струват пари. Докато не се научим да ги даваме, няма да ги получим.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Japanese_fever » 29 Авг 2014 22:31

iovkito написа: Поне аз така бих разсъждавал , ако съм корумпирано ченге и всеки месец си чакам с трепет заплатката и държата ми плаща всичките осигуровки , че и ми дават 20 заплати обезщетение за това , че съм лентяйствал цял живот.
А ако си баща на няколко деца, коиот им се налага да карат всеки ден сред глутница идиоти, пак ли така ще мислиш?
Куките извънземни ли са? Те деца и семейство нямат ли? Или ти предпочиташ да изхранваш семействата на куките чрез твоите кеш дарения, които не отиват в държаваната хазна за общински бюджети за училища, детски площатки и т.н.? Ами поне си записсвай колко им даваш всеки път и кажи на жена си, че изхранваш две семейства - твоето и това на куката дето те спира!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от iovkito » 29 Авг 2014 22:46

Последното , което ще правя , е да давам пари на полицаи! Досега и една стотинка не съм им дал , заплатите са им предостатъчни.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от slowtraveler » 31 Авг 2014 02:01

Я, та и тази тема преминала на лични нападки..... bash.gif
Ако някой има да сподели нещо по конкретната тема - да ми прати ЛС - ще отворя темата отново...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 62 госта