"Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

"Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от zi_zi_top » 25 Авг 2014 21:40

Вчера жена ми прибираше с Корсата 3 деца от летен лагер (големият ни син + 2 приятелчета). Кара по АМ Тракия и в района на Пазарджик (71 км) както се движи след един камион със 110 км/ч връхлита на бетонно блокче. Камионът естествено е минал над него, но тя няма време за реакция и троши картер и скоростна кутия. За щастие овладява колата и не се стига до катастрофа и по-сериозни последствия. Спира в аварийното и О! ЩАСТИЕ! - точно отсреща "Пътна помощ" с пазарджишка регистрация "услужливо" пита "Има ли проблем? Трябва ли пътна помощ?". :censored: Естествено като си с помлян автомобил и 3 тинейджъра на магистралата няма какво друго да направиш освен да приемеш услугите му. Срещу 180 без фактура (иначе е 240 лв.) доставиха колата в сервиз в София. Мръсникът започна да ме убеждава по телефона, че може да ми излезе по-евтино и да я закара за ремонт в сервиз в Пазарджик tooth.gif bash.gif , но аз му казах да я докарва в София.
Днес като споделих с няколко човека, включително и от сервиза се оказва, че това е редовна практика - подхвърлят на платното големи парчета гума, стари гърнета, дървени трупчета или цепеници и те чакат "на гюме".
Карайте внимателно, особено в Пазарджишко!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Kiki » 25 Авг 2014 23:17

Това спокойно маже да се определи от прокуратурата, като опит зо убийство на повече от едно лице, но е трудно доказуемо. :censored:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от zi_zi_top » 26 Авг 2014 08:07

Същият ден пак там имаше катастрофа с БМВ, което "прелетя" мантинелата и загина една жена, а други две берат душа. Бог знае какво е имало на пътя??? wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от martod » 26 Авг 2014 08:38

zi_zi_top написа: Мръсникът започна да ме убеждава по телефона, че може да ми излезе по-евтино и да я закара за ремонт в сервиз в Пазарджик tooth.gif bash.gif , но аз му казах да я докарва в София.
Изводът е, че децата трябва да се прибират от летен лагер с автобус или влак .. biggrin.gif
Що да е мръсник човека бе докторе, ти сигурен ли си, че нарочно е подхвърлил той блокчето ? ..
Ами ако не е, а просто си е вършил работата с която се прехранва ? .. wink.gif
Освен това ти е предложил и по евтин вариант, една смяна на картер е час- два работа и в Пазарджик със сигурност ще е по евтино от София .. smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от scorpion » 26 Авг 2014 09:52

Най-важното е, че съпругата и децата са живи и здрави ! Колата ще се оправи, макар и ремонта да си е неприятен.
Факт е, че магистралата се нуждае от по-сериозно наблюдение през цялото денонощие за почистване от паднали предмети и материали, откъснати парчета гума основно от камионите, или други изпаднали неща ... (при последното пътуване лично аз извадих късмет, че не се заби в мене току що откъснато от ТИРа пред мен парче от калобран !) ... Магистралата си иска поддръжка, а в района на Пазарджик и Пловдив и сериозен ремонт.

Все пак не вярвам някой да си прави шега с живота на прелитащите с висока скорост в автомобилите си хора за да си докара някой лев. Вероятно цената за репатриране е завишена но то кое в България е нормално !

Живи и здрави !

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Vesko » 26 Авг 2014 12:00

Преди 12-тина години преминавайки с гумите през остатък на щайга на магистралата около пловдив бях "свил" 14 пирона в две от тях. punk.gif tooth.gif Добре, че чак в Чирпан започнаха да изпускат и да не се движи направо колата, че гумаджията беше сравнително близо biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Авг 2014 12:19

Добре, че всичко се е разминало само с ремонт... :thumbsup:
Тук обаче опираме и до гражданското общество и работата на съответните органи. Колко човека са се обадили, където трябва, за да сигнализират за предмет на магистралата. Жената ти обадила ли се е? Там такива обаждания се регистрират и ако не се вземат мерки, съответните лица, които отговарят за този участък носят отговорност за несвършена работа. В противен случай могат всякак да се оправдават. Не съм чувал по радиото да съобщават за такива неща в БГ. В Германия примерно постояннос го правят. Казват в еди кой си участък, еди къде си има парче от гума или нещо паднало и т.н. докато минат лицата по поддръжката и не го отстранят. Също така знаците са електронни и в този участък моментално се намаля скоростта. Електронните знаци трябва да се въведат и да се контролира непрекъснато скоростта, но за тези наща май сме доста далеч, а не са толкова скъпи. Дори са евтини, защото запазват човешки животи...

kaloian1_g
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Авг 2012 07:43
Местоположение: Пловдив

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от kaloian1_g » 26 Авг 2014 12:40

Споделям мнението на scorpion , по-скоро са непочистени предмети от различно естество.Макар,че бетонно блокче – малко е странно.Парчета от гума,щайга,ламарина,кашони е все пак разбираемо, но за блокчето....Ако все пак това се прави умишлено, наистина вече някои хора са стигнали дъното – да претрепеш хората пътуващи в една кола/ а и не само една, зависи кой е след нея/ за има няма 200-300лв – това не го разбирам.Ами ако в тази кола пътуват твоите деца/или твои близки хора/ – не мога да допусна,че го правят нарочно.А иначе пресен пример - на пътя по средата вчера един кашон , всеки го заобикаля.Празен ли е ,пълен ли е, ако го удари някой без да го види.На никой не му прави впечатление – може би защото всички бързаме....не знам, спрях и го махнах от платното.Случката става на свечеряване по един от големите булеварди на Пловдив – иначе кашона беше празен за щастие.
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Airfan » 26 Авг 2014 15:05

Не вярвам нарочно някой да подхвърли бетонно блокче, за да кяри после от пътна помощ. По-вероятно е да убиеш някой, от колкото да изкяриш пари от него.
Изображение Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Оги » 26 Авг 2014 16:40

Бетонен блок няма от коя каросерия да падне, понеже е тежък и такива не се товарят никога по-високо от канатите. Освен това при каквито и да е вибрации - не може да мръдне от мястото си, защото е тежък.
Ако не са го хвърлили самите те- няма начин да не са преценили, че на това място ще пада плячка. Нормален човек ще спре да го махне от пътя- но тез гадове- никога ! Как... !?
Слава богу, че го е ударила с картера а не с колелото ! Пред пълна малка кола с таз скорост да пази Бог и котка да не минава.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от zi_zi_top » 26 Авг 2014 23:01

Благодаря на Бог, че всички са живи и здрави!!! worthy.gif
Корсата е почти ремонтирана (до тук 600 лв.). Търси се само тенекеджия, който да изкърпи пода. Всичко останало е ОК!
Един съсед с Опел Вектра тази вечер сподели, че на 80-ти километър на АМ Тракия (пак Пазарджишко !!! :censored: ) е налетял по същия начин на метална греда 10/10 см. напреко на платното. И той се е движил зад автобус и не е могъл да я "обкрачи", а я е преминал с левите гуми. Резултатът е две гуми с балони и 3 коли след него със спукани гуми. За малко се е разминало голямо меле! wacko.gif

Трябва да направим хайка с няколко коли с видеорегистратори и да ги "окошарим" тези гадини мръсни! bash.gif bash.gif bash.gif

П.С. Жена ми (понеже е еколожка) го питала този бандюга "Кой ще почисти масленото петно на магистралата?", а той й казал, че полицаите ще се погрижат. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
НЕ ЗНАМ, ДА СЕ СМЕЯ ЛИ ИЛИ ДА СЕ ЯДОСАМ И ДА ИМ .... :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от scorpion » 27 Авг 2014 09:17

В такъв случай ЗиЗи, аз мисля, че най малкото, което може да се направи е да се подаде сигнал към МВР Пазарджик с копие съответно пътното управление отговорно за поддръжката на автомагистралата в този райно (пак Пазарджик предполагам). Било електронно или с писмо. Аз бих копирал и Министерство на вътрешните работи !!!!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от martod » 27 Авг 2014 09:22

zi_zi_top написа: Един съсед с Опел Вектра тази вечер сподели, че на 80-ти километър на АМ Тракия (пак Пазарджишко !!! :censored: ) е налетял по същия начин на метална греда 10/10 см. напреко на платното.
Няма да се учудя, ако някой ден съобщят и за изпаднал двигател, че дори и за някой шофьор, изпаднал докато си кара .. laugh.gif
Магистралата в този участък не е магистрала, а тресачка за тестване на амортисьори и окачване .. sad.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Airfan » 27 Авг 2014 10:52

Боже какви хора има на този свят.... Дано ги хванат!
Изображение Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: "Пътна помощ" на АМ Тракия = магистрални пирати

Мнение от Rudy » 27 Авг 2014 11:18

Процедирали сте съвсем неадекватно - при такава ситуация се вика КАТ да съставят протокол за ПТП (в тази връзка и съпругата е "виновна" - не е спазила дистанция необходими да види отдалеч и да заобиколи препятствието). След това се завежда иск към АПИ. Копие от винетката, фактурите и протокола от КАТ и няма адвокат, който да не спечели иска за покриване на имуществени и неимуществени щети.
Изображение

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 21 госта