Съвет за Yaris 1.5 vvti

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
vladoniki
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Авг 2014 13:56

Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от vladoniki » 29 Авг 2014 14:03

Здравейте, от няколко дни съм собственик на Yaris с 1.5 vvti мотор, 106 к.с.. Въпросът ми е дали и на колко километра пробег трябва да бъде сменена веригата на двигателя? Търсих, но никъде не открих тази информация.

Благодаря предварително на всички отзовали се! :)

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от digitalpr » 29 Авг 2014 17:13

Не се сменя. Мисля, че "инспектира се на 300 000км", или нещо от сорта.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

vladoniki
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Авг 2014 13:56

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от vladoniki » 29 Авг 2014 17:58

Благодаря! :)

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от philipp » 01 Сеп 2014 11:05

Агренажната верига принципно не се сменя профилактично, но успокоителя и обтегача трябва от време на време да се преглеждат и ако е нужно се сменят. Веригата трябва винаги да е много добре опъната.

vladoniki
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Авг 2014 13:56

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от vladoniki » 10 Сеп 2014 09:11

Благодаря за съдействието! :)

Сега на дневен ред изскочи още нещо, за което искам да се консултирам с вас. Окачването на колата е много ниско и кръстосването на улиците из София се оказа леко тегава задача. Въпросът ми е мога ли да я вдигна и какво ми е нужно за целта - само нови пружини или пружини + амортисьори, или пък има възможност да се сложат подложки над пружините? Търсих доста из Интернет, но не открих информация. Моля, кажете какви пружини и части са подходящи и биха станали на това окачване, от коя модификация на Yaris да търся?

Благодаря!

П.П. Пропуснах да кажа, че колата се води Yaris TS 1,5 vvti, 2003г., 106 к.с.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от philipp » 10 Сеп 2014 15:50

Моят съвет е или да свикнеш, или да търсиш друга кола. С повдигане на колата няма да постигнеш нищо повече, освен че ще убиеш тотално пътното й поведение. За да постигнеш нещо значително ти трябва не просто повдигане, но и смяна на по-големи гуми. Това без рязане на калници и други ламарини няма да стане. Освен това ще изглежда меко казано смешно. С подложки даже си е опасно. Или с други думи - забрави. Тези неща се правят при джиповете, но дори там в по-голямата част от случаите не е заради гонене на практически резултати, а по-скоро заради естестически бабаитлък.

vladoniki
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Авг 2014 13:56

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от vladoniki » 10 Сеп 2014 17:42

philipp написа:Моят съвет е или да свикнеш, или да търсиш друга кола. С повдигане на колата няма да постигнеш нищо повече, освен че ще убиеш тотално пътното й поведение. За да постигнеш нещо значително ти трябва не просто повдигане, но и смяна на по-големи гуми. Това без рязане на калници и други ламарини няма да стане. Освен това ще изглежда меко казано смешно. С подложки даже си е опасно. Или с други думи - забрави. Тези неща се правят при джиповете, но дори там в по-голямата част от случаите не е заради гонене на практически резултати, а по-скоро заради естестически бабаитлък.
Явно не съм се изразил правилно! :) Колата е със спортно окачване и праговете са на 3-4 пръста от земята. Искам да сложа окачване като на нормалните Yaris-и (да се вдигне с 2-3 см), защото в момента в цяла София все още не съм открил легнал полицай, през който колата да минава на 1-ва скорост, на полу-съединител, без да опира в земята.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от philipp » 10 Сеп 2014 18:35

В такъв случай не говори за подложки на пружини и подобни неща. Виж какво е сменяно по колата, купи си оригиналните части и върни нещата във фабричен вид. Едва ли ще е евтино обаче - със сигурност и четирите амортисьора (щом е правено специално спортно окачване), вероятно и доста други неща...

vladoniki
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Авг 2014 13:56

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от vladoniki » 10 Сеп 2014 18:53

philipp написа:В такъв случай не говори за подложки на пружини и подобни неща. Виж какво е сменяно по колата, купи си оригиналните части и върни нещата във фабричен вид. Едва ли ще е евтино обаче - със сигурност и четирите амортисьора (щом е правено специално спортно окачване), вероятно и доста други неща...
Окачването е фабричното спортно на Тойота, което се монтира на всяка Тойота Спорт (TS), не е правено допълнително. Тоест всяко Тойота Ярис TS е с него. Въпросът ми е какви пружина да сложа, че да получа окачване на Toyota Yaris, вместо на Toyota Yaris TS?

Това, което знам, че основното при избора на пружини е теглото на мотора, затова и въпросът ми е от коя модификация на Yaris е подходящо в случая - 1.0, 1.3 или пък дизеловата модификация? Друго, което разбрах, е че носачите са 1:1, остават амовете и пружините.

Въобще не става въпрос за цена, а за съвместимост. :)

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Re: Съвет за Yaris 1.5 vvti

Мнение от digitalpr » 11 Сеп 2014 09:04

Иди в Тойота да ти направят оферта с правилните части, пък после може да ги купиш/смениш от някъде другаде.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта