Моля за мнение

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Моля за мнение

Мнение от Bella » 13 Сеп 2014 22:31

Здравейте! Моля, ако някой е гледал следните два автомобила във Варна, да изкаже впечатления. Благодаря!

http://www.cars.bg/c638486


и


http://www.cars.bg/c829204

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Моля за мнение

Мнение от Kiki » 14 Сеп 2014 11:59

Колежке, избрала си добър автомобил, но изминатите километри са съмнително малко за 12 годишни автомобили.
Отваряй си очите при покупката, за да не се откаже, че колата е на фатално много км.
Веждал съм коли на тези години на повече от 600 000 км.
Последно промяна от Kiki на 19 Сеп 2014 19:27, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Re: Моля за мнение

Мнение от Bella » 15 Сеп 2014 12:25

Да, прав сте за това. Направи ми впечатление, че салонът на втората е доста запазен, а тапицерията - почти като нова /гледах я на място/. Тъй като не съм се заглеждала много до момента, този цвят тапицерия има ли го оригинален? Дали не е претапицирано? Ако не е правено нищо, според мен има шанс реалните километри да не са безбожно много, мисля.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за мнение

Мнение от Japanese_fever » 17 Сеп 2014 20:10

Тези коли и двете ли са с 1ZZ-FE двигател или само 1.6 двигателя?
Защото, ако са и двете има голяма вероятност да са с дефектните сигменти, т.е. 1л разход масло на 1000 км или подобно.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Моля за мнение

Мнение от Akima » 18 Сеп 2014 20:10

@ Japanese_fever
1.4 VVTi e 4ZZ-FE и не би трябвало да пипа маслото.


Съветвам колежката да се насочи към ниво SOL , а не към TERRA - защото повечето ниски нива са служебни коли от ИТ.

Успех с покупката! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Моля за мнение

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 19 Сеп 2014 08:44

Kiki написа:Колега, избрал си добър автомобил, но изминатите километри са съмнително малко за 12 годишни автомобили.
Отваряй си очите при покупката, за да не се откаже, че колата е на фатално много км.
Веждал съм коли на тези години на повече от 600 000 км.
:thumbsup:
И на мен ми изглеждат прекалено малко километрите, но не е невъзможно...
Въпросът със сегментите го реших с нови такива. Изобщо е добре старите коли да ги оглеждат и преценяват специалисти: монтьор - за двигател и автобояджия - за купе, салон...
Каквото сам си направя, никой не може...

Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Re: Моля за мнение

Мнение от Bella » 21 Сеп 2014 10:24

Благодаря на всички :) Продължавам да търся :(

Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Re: Моля за мнение за Ярис

Мнение от Bella » 10 Окт 2014 09:32

Здравейте! Преориентирах се към Ярис, след безуспешно търсене на добра Корола. По-специално, моделите след 2005, евентуално 2007. Въпроса ми е - бензин или дизел и кой точно обем двигател????????????

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за мнение за Ярис

Мнение от nowyaris » 10 Окт 2014 14:16

Bella написа:Здравейте! Преориентирах се към Ярис, след безуспешно търсене на добра Корола. По-специално, моделите след 2005, евентуално 2007. Въпроса ми е - бензин или дизел и кой точно обем двигател????????????
За 2007 Ярис - 1,0 или 1,3 бензин ,за дизел - 1,4.Зависи за какво ще го ползваш.Моя е 1,0 с три цилиндъра и 4 врати Терра плюс оборудване - за 7 години и 37 хиляди - един акумулатор и комплект крушки на фаровете.Все още всичко е оригинално,включително и гумите.Освен споменатите неща абсолютно нищо не е сменяно.Жената ежедневно минава с него 10-12 километра в Русе.Зарежда всяка седмица 95 за 15 лева.Казва че и е изключително удобен за в града.За извън аз го юркам - настъпя ли количката 130-140 без грижа.Иначе спазвам ограниченията и повече от 5/100 не ми е давала.Ако попаднеш на подържан екземпляр е напълно безпроблемна и евтина за обслужване.Ама и да не е кой знае колко подържана не е болка - те просто не се чупят и за това никой не се юрка да го прави.
ПП. - Задължително ръчна скоростна кутия,никакви роботи и прочие.Ако ти е нужна допълнителна информация - за всичко винаги :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Re: Моля за мнение

Мнение от Bella » 10 Окт 2014 20:34

Да, разбира се че ще е ръчна. На мен също ми трябва за в града, за къси разстояния и почти никакво място за паркиране. Проблемът е, че се чудя дали 1,0 няма да ми е малко и дали да търся 1,3 /1,4/ или просто каквото се появи. Но пък е доста икономична.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Моля за мнение

Мнение от veso_hds » 10 Окт 2014 21:16

Щом ще я караш основно в града и ще изминаваш малко километри за година задължително си вземи бензин.А каква ще е мощноста на двигателя няма толкова голямо значение.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за мнение

Мнение от nowyaris » 10 Окт 2014 21:23

biggrin.gif Туй жените все се притеснявате да не е малък или недостатъчен.Много често малкия върши по-добра работа от голямия.Това в кръга на шегата.Три цилиндровия мотор нито е слаб за градско , нито е недостатъчен за извънградско.Колата не е за състезания.Това лято четирима възрастни със "морски" багаж (разбирай само в задника си нямах някоя чанта) врътнахме около хиляда по черноморието - ами изобщо не усетих недостиг на силица.Сега на Слънчев бряг баирите и на Ришкия зор видя Ярето,ама не бе нещо трагично.Пък и при 20% извънградско годишно не си струва "корав" автомобил.В града като в леглото - всички са равни angel.gif .Братовчед ми е с чисто ново 8-цилиндрово BMW GT на бензин.Освен че му гори 20 /100 в града и се чуди как да го опази е и адски неудобно за паркиране и маневриране из стария Русе.Верно че с такъв автомобил няма девойка дето да му откаже,ама друг плюс не виждам.Така че смело към малкия двигател.За 1,3 нямам впечатления,но сигурно разхода на бензин е по висок,а за дизеловия всички казват че е много добър.Лошото е че повечето дизели на пазара са били служебни/фирмени автомобили,а аз такава не бих купил.Успех с избора.
ПП - Доста години три цилиндровия двигател беше обявяван за най-добър в света в категория до 1000 куб.см.Сигурно има защо.Използва се съшо и от Пежо,Ситроен и Дайхатсу.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Bella
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2014 21:09

Re: Моля за мнение

Мнение от Bella » 10 Окт 2014 22:44

Благодаря :thumbsup: Убедихте ме. Дано по-скоро излезе нещо, че вече нямам търпение.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot], kaman4e и 65 госта