Нов Ярис - свирещи звуци

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
XerX
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от XerX » 30 Сеп 2014 19:52

Здравейте.
Имам Ярис на 1 година вече. Не помня от кога го има този проблем - след като се покара колата 30 мин поне започват едни тихи свирещи звуци, при движение с ниска скорост както и при спряло положение ако завъртя леко волана. Наскоро като ходих да сменям консумативите им казах да погледнат това нещо, но вероятно не е била "загряла" и такива звуци нямаше. Изказаха предположение, че е от гумите. Обаче тези шумове ги прави и със зимните (BFGoodrich) и летните (Michelin). Зимните бяха подарък към колата. Мисля да отида утре примерно след като я покарам и да чуят за какво става въпрос. Ако се окаже от гумите наистина мога ли претендирам за тяхната смяна с нови (включително и за зимните)? Все пак не мисля, че е нормално нов автомобил да издава каквито и да е звуци.

Друго нещо, което ме дразни е че вратите не се затварят леко, особено багажника. Така ли е и при вас? Един колега наскоро си купи Авенсис 2006 г. и при него със съвсем леко побутване си се затваря всичко... Започвам да си мисля, че са ми продали дефектна кола.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от Kiki » 30 Сеп 2014 22:01

За свиренето не вярвам да е от гумите, щом го има и на зимните и на летните.
Закарай я на специалист да я види.
Колкото до вратите, те се регулират и се оправят.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от iovkito » 30 Сеп 2014 22:13

Kiki написа: Колкото до вратите, те се регулират и се оправят.
Останах силно изненадан , когато видях , че вратите на Рав4-ката не се регулират. Задните ми трябва да се блъснат по-силно , за да се затворят , нищо общо с тези на авенсиса . wacko.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от scooby doo » 30 Сеп 2014 22:47

Привет!Жена ми има такъв Ярис и засега няма проблеми!На 26-27 хиляди е.
Относно свиренето щом е и при леко навит волан да не би да е нещо от помпата на сервото!Може нещо лагер на динамо или водна помпа,щом почва след 30мин.Не ми се вярва да е от гуми щом го прави и с летни и със зимни...Нали е гаранционна-мрънкай им в Тойота да си я оправят!
А за вратите-при нашата са ОК,затварят се леко.Може би трябва просто реглаж...,но пък кола на една година...за какво качество говорим?!
Какво ниво на оборудване е колата?Ако е базова може би е спестено доста от шумоизолация... :dontknow:
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от nowyaris » 01 Окт 2014 06:41

Не знаех че Ярис има помпа на сервото на волана. biggrin.gif .Все си мислех че е електрохидравличен усилвател. Нищо и няма на колата - моя опит показа че Ярис започва да работи както трябва след третата година или след 35 хиляден пробег, пък после безгрижно "и така до края на света" .Стига да не го превърнат в техническо учебно помагало на знайни и незнайни квартални специалисти. guns.gif .Аз една кола дето си върви и не прави проблеми не я пипам,нито я давам на разни майстори да я базикат,даже и в гаранционен сервиз.Шумоизолацията е на нивото на класа на автомобила.За затварянето на вратите - който иска да е тип "хладилник" има най-различни предложения на пазара - "Ролс-Ройс","Бентли","Майбах"...... tooth.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от мехаННика » 01 Окт 2014 10:00

nowyaris написа:Все си мислех че е електрохидравличен усилвател
Всъщност не е. Чисто електрически е. Шум от гуми не може да има при спрял автомобил, логично. Трябва лично да демонстрираш какво те притеснява, а не само голи твърдения.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от nowyaris » 01 Окт 2014 10:44

мехаННика написа:
nowyaris написа:Все си мислех че е електрохидравличен усилвател
Всъщност не е. Чисто електрически е. Шум от гуми не може да има при спрял автомобил, логично. Трябва лично да демонстрираш какво те притеснява, а не само голи твърдения.
Добре,Майсторе,дай да не издребняваме.Аз от моя Ярис вече 7 години нямам оплакване.Колегата ако нещо го притеснява нека те потърси,все ми е тая laugh.gif .Аз не съм професионален автомонтьор,ама не смятам че на колата на колегата,не моята, и има нещо (сериозно).Просто всеки иска да даде 20 хилки,а да кара британска поръчкова.От Ярис-толкова.Хубавите съм ги изброил по-горе.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от мехаННика » 01 Окт 2014 10:48

Абсолютно си прав.

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от scooby doo » 01 Окт 2014 21:56

Колега nowyaris,признавам,че се изказах необмислено за сервото!Моля да бъда извинен,ако съм заблудил някого!Иначе мисля,че автора на темата има правото да се възползва от гаранцията на колата щом смята,че има проблем.А относно шумоизолацията и нивото на оборудване продължавам да твърдя,че има значение!Лека вечер и безавариини километри!
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от Japanese_fever » 02 Окт 2014 03:23

мехаННика написа: Шум от гуми не може да има при спрял автомобил, логично. Трябва лично да демонстрираш какво те притеснява, а не само голи твърдения.
Напълно подкрепям.
Отделно да се сравнява как се затварят вратите на Ярис и на Авенсис е смехотворно. Все пак Авенсиса е съвсем друг клас кола и на друга цена. Нали не очакваш и на Яриса варите да се затварят като на Авенсиса?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
XerX
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от XerX » 03 Окт 2014 12:31

Очаквам като съм дал 1 торба пари всичко да е както трябва, а не да тропа, да скърца и да затварям вратите като на москвич. А иначе сравних с тоя Авенсис, но той не е нов, 2006-та година от Италия. И до са не са го разбили. Това са едни глупави врати в крайна сметка, не виждам какво толкова сложно да се затварят нормално. Глупостта с "Ролс-Ройс" и "Майбаха" можеше да си я спестите. Аз не очаквам да е такава. Очаквам като съм я взел нова да няма проблеми и да не ми пробутват дефектна кола. Или може би това е нивото на Тойота?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от nowyaris » 03 Окт 2014 13:48

XerX написа:Очаквам като съм дал 1 торба пари всичко да е както трябва, а не да тропа, да скърца и да затварям вратите като на москвич. А иначе сравних с тоя Авенсис, но той не е нов, 2006-та година от Италия. И до са не са го разбили. Това са едни глупави врати в крайна сметка, не виждам какво толкова сложно да се затварят нормално. Глупостта с "Ролс-Ройс" и "Майбаха" можеше да си я спестите. Аз не очаквам да е такава. Очаквам като съм я взел нова да няма проблеми и да не ми пробутват дефектна кола. Или може би това е нивото на Тойота?
Във Вторник вечерта си писал че в Сряда ще ходиш в сервиза на Тойота да ги питаш.Ако си ходил това с торбата и Москвича на тях е трябвало да го кажеш,не на нас.Отделно дето споделяш проблеми с една практически напълно безпроблемна кола след едногодишна експлоатация,която само ти си знаеш каква е била.Трябва човек да е доста зле с техническата грамотност за да разбере че са му пробутали дефектна кола чак след една година експлоатация.Пък в тоз Форум конкретно всички сме
наясно с нивото на Тойота.Като се замисля и по целия свят са наясно с нивото на марката.Пожелавам ти успех :thumbsup:
ПП.Или си използвал за Яриса не торба,а торбичка,или са ти били прекалено дребни коп'юрите.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
XerX
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от XerX » 03 Окт 2014 18:13

nowyaris написа: Пък в тоз Форум конкретно всички сме
наясно с нивото на Тойота.Като се замисля и по целия свят са наясно с нивото на марката.Пожелавам ти успех :thumbsup:
Понеже по-нагоре доста я принизи и това ме афектира. Не можах да отида тогава, защото излезе възможност да отида на мач на любимия отбор.

Ще запиша час и ще споделя какво е станало. Надявам се да не се стига до връщане на автомобила тъй като много ми харесва, особено като дизайн.
nowyaris написа: ПП.Или си използвал за Яриса не торба,а торбичка,или са ти били прекалено дребни коп'юрите.
:D

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от iovkito » 03 Окт 2014 19:04

XerX написа:Надявам се да не се стига до връщане на автомобила тъй като много ми харесва, особено като дизайн.
Това беше интересно. biggrin.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Нов Ярис - свирещи звуци

Мнение от didak » 04 Окт 2014 18:44

Малко кривна темата от правилната посока сякаш. Това, че ярис не е премиум не значи, че е нормално да излезеш от магазина и да ти се разпадне. Напротив - колата е добре измислена и добре направена и оплакванията са далеч от сериозните грижи. /статистичеки най-често срещания проблем е изгоряла крушка на стоповете, но това се случва и на хибридните лексъси laugh.gif , така че е приемливо, пък и последния модел е с диоди.../
За конкретния проблем със сигурност мога да кажа две неща:
- това не е характерен за модел бъг, дори напротив, за първи път чувам за такъв проблем.
- ако събереш достатъчно точна статистика на заболяването - кога, как, всеки път ли, кога евентуално не се случва и т.н.
проблемът ще бъде решен и ще си свиркаш доволен от колата, а тези приказки за връщане... релакс, ще се оправят нещата.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта