Auris II Hybrid

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
glatzial
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Авг 2014 15:53

Re: Auris II Hybrid

Мнение от glatzial » 23 Мар 2015 11:46

Да кажа какво използвах в крайна сметка, за да изключа досадното бипкане, като ми излезе почти безплатно и май е напълно легално.
1. Имах вече на разположение OBD интерфейс с Bluetooth - мисля, че едно време го бях купил за 15-20лв. от продавалник (OLX). Като гледам подобен модел може да се намери и за под 10лв.
2. Намерих OBD командите на приус/аурис -
3. Свалих си безплатен OBD terminal https://play.google.com/store/apps/deta ... h.Terminal
4.
Въведох: AT SH 7c0 (натисни ‘Send’) - казваме че исакме да си говорим с ECU-то
връща: OK

Въведох: 21ac (натисни ‘Send’) - тази стъпка не е задължителна - прави заявка за сегашното състояние на настройката
връща: 61 AC 00 (00 значи че бипкането за задна е постоянно)

Въведох: 3bac40 (натисни ‘Send’) - казваме, че искаме да се изключи бипкането - 40 е изключи, 00 е включи
връща: 7B AC (възприета е командата)

Въведох: 21ac (натисни ‘Send’) - тази стъпка не е задължителна и е за проверка подобно на втора стъпка
връща: 61 AC 40 (40 значи, че бипкането е единично)

Тези команди са взети от 104 и 105 ред от документа с командите.

Реално порграмата carista прави същите работи вързани на бутони. Програмата е наистина готина и може би ако струваше до 20лв щях да си я взема (още повече, че е разработена от българин). Но изпуснах промоционалния момент и 35-40лв, колкото е в момента, ми се виждат много при положение, че не смятам да ползвам другите й функции.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris II Hybrid

Мнение от BOz » 23 Мар 2015 13:00

Поздрави за споделената информация. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта