Ще сменям автомобила

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
aleksnp
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2014 19:03
Местоположение: Горна Оряховица

Ще сменям автомобила

Мнение от aleksnp » 15 Окт 2014 19:20

Здравейте,
Регистрирах се в този форум, понеже съм решил следващата ми кола да е Тойота. В момента имам Рено Клио 1.4 енержи 1993г., с АГУ, но купето започна да се предава и скоро ще се разделяме. Насочил съм се към Тойота Ярис. Трябва ми малка и икономична кола, сам пътувам всеки ден до работа извънградско по 28 км. Покупката ще е след Нова Година. Разглеждам модели от 2003 до 2005 година. Ако може да ме насочите към модел, ще ви бъда благодарен. Интересува ме също и как са нещата с газифицирането с пропан-бутан. Благодаря.

П.П. След много четене, мисля, че най-подходящ за мен е модел с двигател 1.0 - относно от къде да е автомобила, много противоречиви мнения има. От Германия и Австрия, купето ръждясвало бързо. От Италия, проблеми с двигател. От България, проблеми с ходова част и окачване.......
Може ли да се сложи обикновена газова или трябва да е газов инжекцион?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от nowyaris » 16 Окт 2014 22:12

aleksnp написа:Здравейте,
Регистрирах се в този форум, понеже съм решил следващата ми кола да е Тойота. В момента имам Рено Клио 1.4 енержи 1993г., с АГУ, но купето започна да се предава и скоро ще се разделяме. Насочил съм се към Тойота Ярис. Трябва ми малка и икономична кола, сам пътувам всеки ден до работа извънградско по 28 км. Покупката ще е след Нова Година. Разглеждам модели от 2003 до 2005 година. Ако може да ме насочите към модел, ще ви бъда благодарен. Интересува ме също и как са нещата с газифицирането с пропан-бутан. Благодаря.

П.П. След много четене, мисля, че най-подходящ за мен е модел с двигател 1.0 - относно от къде да е автомобила, много противоречиви мнения има. От Германия и Австрия, купето ръждясвало бързо. От Италия, проблеми с двигател. От България, проблеми с ходова част и окачване.......
Може ли да се сложи обикновена газова или трябва да е газов инжекцион?
От където и да я вземеш ще е 10-12 годишна кола.за такива пари - толкова.Иначе са здрави,много здрави.Задължително газов инжекцион.Въпреки че са много икономични и е безмислено.Дали ще е 1,0 или 1,3 няма голямо значение - ще ходиш на работа,не на състезания :thumbsup: .Днес разглеждах Мобилето - за 1-2 хилки в повече не си струва стария модел - нещо 2006,2007 май е по-добре.Нищо общо нямат като оборудване и удобство - втората генерация е в пъти по-добра.Лично мнение,разбира се.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

aleksnp
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2014 19:03
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от aleksnp » 17 Окт 2014 06:21

Благодаря за отговора. Повече от 4500 лева, аз лично няма да дам за кола, поради тази причина съм се спрял на горепосочените години. А за 1.0 се спрях, като прочетох, че по-мощните имали някакъв проблем с горене на масло. Интересува ме също как са с корозията тези автомобили, Реното почна да ръждясва, като стана на 19 години.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от nowyaris » 17 Окт 2014 20:00

Моторите с 4 цилиндъра 1,0 и 1,3 не съм чул да бутат масло заводски.Иначе всичко е възможно,зависи от предходния малоумник.Модела няма статистически регистрирани хронични проблеми.Кой да ти каже как ръждясва 19 годишен Ярис - Първите са от 1999 biggrin.gif .Заводски имат 12-годишна гаранция срещу проникваща корозия,каквото и да значи това.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

aleksnp
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2014 19:03
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от aleksnp » 18 Окт 2014 15:17

Това означава ли, че трябва да избягвам три цилиндровите двигатели?

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от paco_escobar » 18 Окт 2014 22:20

nowyaris написа:Моторите с 4 цилиндъра 1,0 и 1,3 не съм чул да бутат масло заводски.Иначе всичко е възможно,зависи от предходния малоумник.Модела няма статистически регистрирани хронични проблеми.Кой да ти каже как ръждясва 19 годишен Ярис - Първите са от 1999 biggrin.gif .Заводски имат 12-годишна гаранция срещу проникваща корозия,каквото и да значи това.
То и Аз не бях чувал за 4Е-FE да "бутат масло заводски"...ама видях с очите си ...така че stop talking s..t!!! no.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

aleksnp
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2014 19:03
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от aleksnp » 19 Окт 2014 08:30

Благодаря на всички за мненията. За съжаление ще трябва да се откажа от японския автомобил, доста четох, а и от мнения на колеги и приятели стигнах до извода, че не е по моя джоб поддръжката на такава кола и ще се насоча към нещо по-масово(за по-бедни).

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от nowyaris » 19 Окт 2014 14:28

aleksnp написа:Това означава ли, че трябва да избягвам три цилиндровите двигатели?
Старите Яриси са само с четирицилиндрови.Аз съм с трицилиндров и единственото което бута е БМВ-та по пътя си. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Петко Стоянов
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2014 19:31

Re: Ще сменям автомобила

Мнение от Петко Стоянов » 29 Окт 2014 19:11

Това с потдръжката е легенда и нетрябва да те спира;)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 57 госта