Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 10 Ное 2014 14:34

Вчера смених и крушките на фаровете.
Отново ме изненада мега технологичния автомобил. Трябваше да разбера от органа на реда, че ми е изгоряла едната крушка на фаровете, вместо космическия кораб да ме извести.

Та имайте предвид, че Приуса е технологичен само в задвижването, а всички останали системи, обслужващи автомобила, са базирани на технологии от преди 50 години. tooth.gif

А най-важното за смяна на фаровете е да имате огледало, ако не искате да сваляте фара. Но и телефон с камера върши работа, за да видите на къде трябва да се закопчаят държачите на крушките. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Rudy » 10 Ное 2014 15:23

То по-добре да няма известяаване - на едно Ауди А8 - непрекъснато излиза един надпис, че крушката е изгоряла, а тя си свети кат' слънце.
Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 10 Ное 2014 15:39

Rudy написа:То по-добре да няма известяаване - на едно Ауди А8 - непрекъснато излиза един надпис, че крушката е изгоряла, а тя си свети кат' слънце.
Зарежи тая работа.
Щом известява, то тогава има проблем. Щом има проблем, то трябва да се отстрани.
В случая предпочитам да си отстраня проблема, вместо да си занимавам със служители на закона.
Сега ще живея в страх дали случайно няма да ми изгори друга крушка и дали ще бъда глобен ако не забележа.
За това съвет към колегите с Приуси - на всяко спиране излизате и оглеждате всяка крушка. biggrin.gif
Баси, на Фиата преди 15 години имах такава функция. Много технологичен Приус карам.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 10 Ное 2014 17:06

Карай Фиат бе BOz, що караш Приус! tooth.gif
Мога да ти дам съвет, как да разбереш, че ти е изгоряла лампа. Гледай отражението на колата си в пред теб спрелия автомобил на някой светофар. Ясно се вижда, ако някой фар не ти свети.
За маслото да ти казвам ли как да го проверяваш или ще чакаш да ти светне лампата на таблото?
А за смяната дори жените го могат. С огледалцето ще се бръснеш ли? tooth.gif
http://www.youtube.com/watch?v=Er0oEHNUfQs
И фара за 5 мин. може да смъкнеш:
http://www.youtube.com/watch?v=4zG2BPEK0dQ

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 10 Ное 2014 18:03

prius 3 написа:Карай Фиат бе BOz, що караш Приус! tooth.gif
Мога да ти дам съвет, как да разбереш, че ти е изгоряла лампа. Гледай отражението на колата си в пред теб спрелия автомобил на някой светофар. Ясно се вижда, ако някой фар не ти свети.
За маслото да ти казвам ли как да го проверяваш или ще чакаш да ти светне лампата на таблото?
А за смяната дори жените го могат. С огледалцето ще се бръснеш ли? tooth.gif
http://www.youtube.com/watch?v=Er0oEHNUfQs
И фара за 5 мин. може да смъкнеш:
http://www.youtube.com/watch?v=4zG2BPEK0dQ
Баси.
Как не се сетих, че докато ми е изгоряла крушката на магистралата да взема да се доближавам до всяка кола отпред, за да видя дали случайно не ми е изгоряла крушката.
Другия път ще послушам съвета ти. tooth.gif

Ти не ме мисли мен. Карам си Фиат-а, карам си БМВ-то, карам си и Приус-а.
Като не ти харесват негативните ми мнения, просто ги подминавай бе. Просто е.
Ще ми стане интересно като ти изгори мега добрия лед фар на Приуса, как ще смениш "крушката" в последствие. Ааа, да, извинявай. Той е вечен. Като Приуса. Имортъл братче. punk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от slowtraveler » 11 Ное 2014 07:58

prius 3 написа:Карай Фиат бе....
За Фиата лоша дума да не чувам stupid.gif
Вчера служителя се оплаква, че му излязъл надпис, че има изгоряла подгревателна свещ .... :whistle:
А все пак е автомобил за 23х.лв нов :whistle:
Иначе 'приус' донякъде е прав, че усложняването на системата за контрол води до повишаване на вероятността за грешки. Преди 2-3 седмици ме викаха за смяна на софтуер/фирмуер на някакъв модул, защото поради бъг в софтуера колата ПОГРЕШНО можела да съобщи за изгорял заден десен мигач wacko.gif

Но от друга гледна точка - по-добре да съобщи за проблем без да го има - ще провериш и ще търсиш 'грешката', отколкото да си караш неинформиран за проблем...

П.С. а относно изгорели фарове се сетих когато искаха да въведат задължително носене на комплект резервни крушки... Остави LED и XENON - там смяната наистина е сложна и често свързана с демонтаж на фар и т.н.....
Но на някои автомобили дори обикновените крушки се сменят с подобни процедури... Та как я виждат тази работа например жена ми да смъкне броня и фарове на пътя за да си смени крушка... Абсурд... Трябва да въведат по-навътре електронната система, и да пишат предписание - например - предупреден си, че ти е изгоряла крушка... И при следващо спиране след повече от час - тогава глоба и/или спиране автомобила от движение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 11 Ное 2014 10:13

Ако системите не се развиваха и не ставаха по-сложи, още щяхме да караме коли по 10к кубика, харчещи по 50/100 и вдигащи по 100км/ч.
Иначе е друго да вкараш някаква логика да натиснеш бутона на волана леко, за да ти се появи на дисплея кой е въпросния бутон, който натискаш, за да видиш дали това е бутона, който искаш да натиснеш (а бе уникална екстра направо), ама като дойде време за някаква "авангардна" технология от преди 20 години, която я няма в Приуса и веднага се анатемосва, че е безполезна.
Нали е Приус. Това означава, че този възел не може да се счупи никога, както и всички останали. Така, че и това опасение отпада. biggrin.gif

А и ксенон крушките на БМВ-то си ги сменям горе долу 2 пъти по-лесно от една крушка на Приуса. tooth.gif

п.п. За да съм в помощ на колегите, които ще сменят крушки евентуално, то да подскажа, че закопчалката се натиска навътре към крушката и след това се откопчава нагоре. Реално това е единственото нещо, което трябва да знаеш, за да си смениш крушката лесно. Но нали винаги има първи път и все някой трябва да подскаже как става, особено ако си неподготвен без огледалце или телефон и го правиш за първи път.
Тези с клипчетата обикновено не знаят как се държат клещи и чук, но веднага са готови да покажат, че разбираш ли някой си виж за колко време прави нещо, пък ти си ебаси дърваря. worthy.gif

Изображение
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от nowyaris » 11 Ное 2014 23:00

prius 3 написа:Карай Фиат бе BOz, що караш Приус! tooth.gif
Мога да ти дам съвет, как да разбереш, че ти е изгоряла лампа. Гледай отражението на колата си в пред теб спрелия автомобил на някой светофар. Ясно се вижда, ако някой фар не ти свети.
За маслото да ти казвам ли как да го проверяваш или ще чакаш да ти светне лампата на таблото?
А за смяната дори жените го могат. С огледалцето ще се бръснеш ли? tooth.gif
http://www.youtube.com/watch?v=Er0oEHNUfQs
И фара за 5 мин. може да смъкнеш:
http://www.youtube.com/watch?v=4zG2BPEK0dQ
Да питам знаещите ако може едно-две нещица:Първо-тва на клиповете наистина ли е жена?Второ-има ли клипове как тази "жена" сглобява обратно всичко това какато трябва?И трето-ако има такива клипове показват ли как дрънчи всико това след монтажа,последвал демонтажа?
ПП.Ако покажа тез клипчета на жената първия и коментар ще бъде :"Да,ама тая не е руса".
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Ное 2014 13:57

BOz, това, че не знаеш и не си сменял никога крушка с цокъл Н4 не значи, че Приуса отново ти е виновен. Не колата, а самонадеяността и може би двете леви ръце са причината да се мъчиш и да се оплакваш и мрънкаш както винаги. Между другото лампите Н4 са едни от най-лесно сменяемите. Само натискаш и освобождаваш скобата и издърпваш лампата. По-лесно и просто от това, едва ли може да се измисли.
Ето ти видео да те научи как се сменя Н$ и повече да не се оплакваш от колата в това направление:
http://www.youtube.com/watch?v=2CN9kl5jJV8
Колкото до това, че не ти светва нищо на таблото за изгоряла лампа не мисля, че е голям пропуск. Казах ти как да си ги проверяваш, а на магистрала през деня няма как да стане естествено, но там и нищо не можеш да направиш дори и да разбереш, че е изгоряла. Не мисля, че ще спреш на първата бензиностанция да купуваш и да сменяш, нали и то през деня. Виж нощем е друга бира и няма начин да не забележиш изгорялата лампа и е хубаво по най-бързия начин да е смениш. За глобяването за изгоряла лампа не знам и не ми се е случвало. Спирали сам е полицаи да ми кажат, че едната лампа ми е изгоряла, но никога не са ме глобявали. Може и късмет да съм имал, не знам... :whistle:

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от mirott » 12 Ное 2014 14:42

prius 3 написа: Между другото лампите Н4 са едни от най-лесно сменяемите. Само натискаш и освобождаваш скобата и издърпваш лампата. По-лесно и просто от това, едва ли може да се измисли.
Н1 и Н7 примерно как се сменят, занитени ли са...?! Важното е колко място има за ръката ти, не толкова типа на крушката!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 12 Ное 2014 14:52

prius 3 написа:BOz, това, че не знаеш и не си сменял никога крушка с цокъл Н4 не значи, че Приуса отново ти е виновен. Не колата, а самонадеяността и може би двете леви ръце са причината да се мъчиш и да се оплакваш и мрънкаш както винаги. Между другото лампите Н4 са едни от най-лесно сменяемите. Само натискаш и освобождаваш скобата и издърпваш лампата. По-лесно и просто от това, едва ли може да се измисли.
Ето ти видео да те научи как се сменя Н$ и повече да не се оплакваш от колата в това направление:
http://www.youtube.com/watch?v=2CN9kl5jJV8
Колкото до това, че не ти светва нищо на таблото за изгоряла лампа не мисля, че е голям пропуск. Казах ти как да си ги проверяваш, а на магистрала през деня няма как да стане естествено, но там и нищо не можеш да направиш дори и да разбереш, че е изгоряла. Не мисля, че ще спреш на първата бензиностанция да купуваш и да сменяш, нали и то през деня. Виж нощем е друга бира и няма начин да не забележиш изгорялата лампа и е хубаво по най-бързия начин да е смениш. За глобяването за изгоряла лампа не знам и не ми се е случвало. Спирали сам е полицаи да ми кажат, че едната лампа ми е изгоряла, но никога не са ме глобявали. Може и късмет да съм имал, не знам... :whistle:
Пак се изказваш неподготвен и то с тон целящ обида и надмсешка.
Първо, че въобще не ме познаваш и да се изказваш толкова категорично.
Второ - притежавал съм 3 автомобила (този ми е 4-ти) с Н4 крушки и за тия около 14 години с тях все си мисля, че съм сменял крушка на фар.
Не мога да го разбера дребничкия ти и неподправен селски тон с който говориш тук. Дребна и неподправена, душичка си. Кеф ти е да се заяждаш с хората.

И понеже си на ти с Н4 да те питам директно нещо, за да ти видя знанията - какво различно виждаш в снимката, която съм дал горе? Какво не е наред в сравнение с другите автомобили? Нали все си бабаит и все гледаш да се изтъкнеш колко много разбираш. Моля те да ми дадеш отговор на този въпрос.

Но ми е интересно да отговориш и на на въпроса на колегата отгоре - с какво Н1 и Н7 са по-трудни за смяна от Н4?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от BOz » 12 Ное 2014 15:35

Предварително да се извиня за това, че пускам втори пост след първия ми, но искам това да е в отделно мнение, за да се види нещо важно, което лично на мен ми пречи сега и просто искам да го покажа и бъдещите собственици да го знаят.
Ето извадка от указанието за експлоатация на автомобила:
Vehicle load limits
Total load capacity:
365 kg
Total load capacity means combined weight of occupants, cargo and luggage
Та следващата седмица ще ходя на почивка извън България с приятелско семейство и имах огромното желание да ходя с Приуса, та направих едни бързи сметки.
Аз + жена ми и детето = 220кг
Приятел с жена му = 150кг
До тук общо правим 370кг. Демек в тази комбинация трябва да пътуваме без багаж и трябва всички да се оставим на диета, за да не превишим максималния допустим товар на автомобила. tooth.gif
Сигурно нищо няма да му стане ако превишим позволеното с 50-70кг, но пък от друга гледна точка с този багажник няма място за багаж за 5-мата пътника.
Та в крайна сметка ще трябва да пътуваме с другия ни автомобил, защото просто този физически не позволява да се возят 5-ма човека, да не говорим за багажа им. punk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Ное 2014 16:18

BOz написа:...
Второ - притежавал съм 3 автомобила (този ми е 4-ти) с Н4 крушки и за тия около 14 години с тях все си мисля, че съм сменял крушка на фар.
...
BOz написа:...
п.п. За да съм в помощ на колегите, които ще сменят крушки евентуално, то да подскажа, че закопчалката се натиска навътре към крушката и след това се откопчава нагоре. Реално това е единственото нещо, което трябва да знаеш, за да си смениш крушката лесно. Но нали винаги има първи път и все някой трябва да подскаже как става, особено ако си неподготвен без огледалце или телефон и го правиш за първи път.
...
tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Ное 2014 16:24

mirott написа:
prius 3 написа: Между другото лампите Н4 са едни от най-лесно сменяемите. Само натискаш и освобождаваш скобата и издърпваш лампата. По-лесно и просто от това, едва ли може да се измисли.
Н1 и Н7 примерно как се сменят, занитени ли са...?! Важното е колко място има за ръката ти, не толкова типа на крушката!
Хайде сети се как се сменят! Ако не знаеш ще ти кажа! Как ти се струва, кое е по лесно да завъртиш нещо в някаква неопределена посока (неопределена, защото не винаги виждаш, а го правиш с напипване) или чисто и просто да натиснеш една скобичка с едно пръстче и да извадиш крушката с две пръстчета. Определено при Н4 може да ти е по-ограничено пространството и да се справиш по-бързо и лесно. Както и да е, няма лампи, които да са трудни за сменяне, но има колеги, които мрънкат и обвиняват автомобила в това, което те не могат. Изключвам разбира се автомобилите, които са направени така, че да смениш лампа на фар, трябва да разкачиш половината предница.

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети - продължение

Мнение от mirott » 12 Ное 2014 16:27

Кое на Н1 и Н7 се върти?!
Важното е каква е колата, колко място са ти оставили инджинерите да си промъкнеш ръката! Не във фара а да стигнеш до него!

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iovkito, Мирослав Петков и 58 госта