Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Как паркирам?

на свободна и дърпам ръчната (само при ръчни скорости)
1
2%
на скорост или Р
18
41%
на скорост и дърпам ръчната
25
57%
 
Общо гласове: 44

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от veso_hds » 16 Дек 2014 18:56

zi_zi_top написа:

Тук става въпрос най-вече за категориите уважение/неуважение. В БГ за 90% от населението е въпрос на чест и задължение да не уважават другите и да се държат нагло и агресивно. Това се формира още в семейството, а по-късно и в училище, където децата не уважават нито родителите си, нито учителите си, нито съучениците си, а това е тяхно задължение според Правилника за вътрешен ред и поведение. Всичко това се пренася и извън школото и по-нататък в живота като пораснат. no.gif
Докторе,за съжаление си абсолютно прав.Вече 32г. съм учител и като гледам какво става в училищата и какво излиза от тях само си казвам:Бог да пази България. sad.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от nowyaris » 16 Дек 2014 19:55

А също и останалите държави от Европейския съюз,САЩ и Канада biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Akima » 16 Дек 2014 20:46

И Австралия е от наш`те. drunk.gif


П.С.Май темата ще ходи в Офтопик-а скоро.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от nowyaris » 16 Дек 2014 20:56

Моля някои от новите модератори да ме извинят,но не обърнах веднага внимание че заглавието на темата е променено.И във връзка с темата - мен са ме учили в щколата да паркирам БТР. biggrin.gif . Истината е че се научих да карам истински лека кола след като близо три години след работа карах всяка вечер biggrin.gif Ладата като частно такси към СБА между 90 и 92 г.Всеки ден по 80-90 км.градско в най различни условия денем и нощем си е школа. После далаверата умря blush.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Akima » 16 Дек 2014 21:07

nowyaris написа:Моля някои от новите модератори да ме извинят,но не обърнах веднага внимание че заглавието на темата е променено.И във връзка с темата - мен са ме учили в щколата да паркирам БТР. biggrin.gif . Истината е че се научих да карам истински лека кола след като близо три години след работа карах всяка вечер biggrin.gif Ладата като частно такси към СБА между 90 и 92 г.Всеки ден по 80-90 км.градско в най различни условия денем и нощем си е школа. После далаверата умря blush.gif .
Теб сме те извинили по default. biggrin.gif

Не беше насочен даже към теб коментара - просто тръгнахме от ръчна и стигнахме до възпитанието в училище. :whistle:

Иначе далавера винаги има - http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... bulgariia/.
Въпроса е доколко е изгодна. wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Как паркирам?

Мнение от paco_escobar » 16 Дек 2014 22:28

Japanese_fever написа:^ Nedkow се изказа саркастично (имаме си приказка от една друга тема в раздел "Off Topic"), превеждам - "Няма такова нещо, обучение на млади водачи в БГ е на много високо ниво! Просто Japanese-то хейтва, защото живее в САЩ и винаги дава акъл, все едно ние тук пасем трева."

А аз ще добавя - Nedkow, подготовката и уменията на водачите в БГ се вижда всеки ден по пътищата на БГ, както градските, така и междуградските. Междуградските също така са украсени с цветя на някои завои...

Интересно защо съдите, че всички хора са на вашето ниво по отношение на управлението на МПС и защо се надявате хора с купени книжка да карат като вас и на НАЙ-ВАЖНОТО защо ги защитавате? Хората в БГ се вайкат защо толкова неграмотни и досадни водачи карат в БГ, а не си дават сметка кой им е дал книжка и въобще какво е нивото на курсовете в момента в БГ. А може би из БГ има и самоуки водачи, ами да, тези с купените книжки са точно самоуки - водачи тип проба -> грешка. biggrin.gif
Джапка само недей да даваш примери с тъпите йанки какви шофюри са!Знаем как се взимат книжки в Америката thumbdown.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Как паркирам?

Мнение от Japanese_fever » 17 Дек 2014 06:31

paco_escobar написа:Джапка само недей да даваш примери с тъпите йанки какви шофюри са!Знаем как се взимат книжки в Америката thumbdown.gif
Къде го видя това?
Тука даже няма курс, ако можеш да си покриеш листовките и кормуването си вече правоспособен водач. Добре, че поне пътищата са по-широки тук. tooth.gif Тук от БГ като дойдеш и на първата седмица (ако си горе-долу добре с езика) си с книжка. Но това е много неправилно, както споменах, защото съм се нагледал на всякакви ситуации.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Re: Как паркирам?

Мнение от Raya » 06 Яну 2015 14:52

Nedkow написа:Този форум става като за бавно развиващи. Това което се коментира, Jap трябва да го е научил на курсовете за придобиване на правоспособност. Чудя се защо въобще се коментира това ....
Аз на курса научих листовките, които ги забравих след един месец, а изпита-кормуването си го "купих" по препоръка на брат ми, бивш полицай. Така че темата не е безполезна за някои от нас rolleyes.gif . Никой не ме учил какво да правя като паркирам. И до скоро паркирах само на 1-а независимо под какъв наклон. Май късмет съм имала worthy.gif . Ръчната я използвах само на светофарите с наклон.
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от gimara » 06 Яну 2015 19:16

Аз на курса научих листовките, които ги забравих след един месец, а изпита-кормуването си го "купих" по препоръка на брат ми, бивш полицай. Така че темата не е безполезна за някои от нас rolleyes.gif
И сега се учиш от форумите??? Само като си помисля, с колко такива "шофьори" се разминавам дневно и ми призлява.

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Raya » 06 Яну 2015 20:34

gimara написа: И сега се учиш от форумите??? Само като си помисля, с колко такива "шофьори" се разминавам дневно и ми призлява.
Между другото, имам оранжев талон tongue.gif
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Airfan » 06 Яну 2015 21:48

Мъка мъка...
Изображение Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Kiki » 06 Яну 2015 22:07

Raya написа: Между другото, имам оранжев талон tongue.gif
Не е ли златен? biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Airfan » 06 Яну 2015 23:18

Kiki написа:
Raya написа: Между другото, имам оранжев талон tongue.gif
Не е ли златен? biggrin.gif
Прасковен? shutup.gif
Изображение Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от zi_zi_top » 06 Яну 2015 23:46

Raya е стар и уважаван член на форума, освен това е дама.
Моля да се въздържате от язвителни сексистки изяви! mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Как паркирам? И учили ли са ме на курсовете за това.

Мнение от Airfan » 07 Яну 2015 01:03

zi_zi_top написа:Raya е стар и уважаван член на форума, освен това е дама.
Моля да се въздържате от язвителни сексистки изяви! mad.gif
Ще прощаваш, но не виждам да има полова дискриминация в разговора до тук, за да говорим за сексизъм в тази тема.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 63 госта