Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Дек 2014 17:37

Кофти седмица. Още не е свършила, но ето хронологията до сега:
1. Понеделник резултата от престоя от няколко часа на един паркинг
20141215_221117.jpg
20141215_221117.jpg (131.55 KiB) Преглеждано 13774 пъти
2. Сряда от друг паркинг
20141219_141842.jpg
20141219_141842.jpg (178.91 KiB) Преглеждано 13774 пъти
3. Днес петък черешката на тортата
20141219_130703.jpg
20141219_130703.jpg (226.3 KiB) Преглеждано 13774 пъти
20141219_131328.jpg
20141219_131328.jpg (205.3 KiB) Преглеждано 13774 пъти
На паркингите, гледам да спирам възможно по-далече от другите, но все се намира някой на който колата ми, да му пречи.
Катастрофата от днес, която ми е първата за повече от 20 г. зад волана е, че колегата (ако мога така да го нарека) минава на червено, на мен ми светва зелено, тръгвам и го удрям. Питам го тъпия шваба защо мина на червено, а той ми заявява, че му било зелено. Аз му казвам, че няма как и на двамата да е зелено, но той упорства и ме пита „да викаме ли полиция“ wacko.gif
Бахти кретена. Имаше и свидетели, които караха след мен и потвърдиха зеления сигнал на светофара. Оня, като припикано мушкато. Колата си е прибрах на собствен ход без проблем.
По празниците ще се занимавам със застрахователи, полиция и сервизи. Темата не е за оплакване, вайкане и съжаление, а за заостряне на вниманието, особено по празниците!
Живи и здрави! Весели празници! smile.gif
Прикачени файлове
20141219_133738.jpg
20141219_133738.jpg (210.95 KiB) Преглеждано 13774 пъти

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от nowyaris » 19 Дек 2014 17:45

И ти жив и здрав ! И весели празници ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Akima » 19 Дек 2014 18:02

Жалко за удара - "майстори" има навсякъде. sad.gif mad.gif
Извикахте ли полиция в крайна сметка или констативен протокол писахте?
Пази си нервите! :thumbsup:

П.С.Ако може сподели/на ЛС примерно/ каква е цената на подобен рег.номер като твоя - едва ли е случаен.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от dracunculus » 19 Дек 2014 18:34

Цената на рег. номер по желание, без значение какъв, при нас в Sachsen е 2,50Е. Но ние сме все пак бая по-бедна провинция от Байерн, може там да е повече...
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от iovkito » 19 Дек 2014 18:47

Доста работа има по колата. Аз броните въобще не ги броя . И предната и задната са одрани и то не от мен. Когато колата беше нова и одраха и десните врати с ключ , примирил съм се. Интересно е , че този се е опитал да се прави на тарикат. Хубаво , че не му е минал номерът.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Kiki » 19 Дек 2014 18:48

Добре, че не са се задействали въздушните възглавници, че става сложно.
Не си хаби нервите. Добре, че няма нещо по-страшно. Ламарини и пластмаси се оправят.
Весели празници, въпреки всичко. :thumbsup:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 20 Дек 2014 16:11

Аз затова,ако съм първа кола и светне зелено, никога не тръгвам преди да съм се уверила, че онези с червеното са спрели.Нагледала съм се на подобни катастрофи и имам едно наум.Снощи пак се блъснаха пред мен, аз чакам за ляв завой, светва жълто, отсреща не спират, напротив двама дават мръсна газ,за да минат на червено, ама тъпанарите не гледат, че пред тях има задръстване и всъщност няма къде да отидат, единият наби спирачки вътре в кръстовището, другият отгоре му, и блокираха и без това натовареното движение. wacko.gif

Пък ти не се ядосвай, радвай се, че само ламарините са пострадали. smile.gif
Пожелавам ти следващата катастрофа да е след още 20 години и да е пак толкова лека. smile.gif

MODEDIT Akima
Деси бързо пиши на Дядо Коледа да ти донесе нова клавиатура/лаптоп - на тази явно е счупен SHIFT-а. laugh.gif
Весели празници. :santa:

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Scott » 20 Дек 2014 17:50

desSs написа:аз затова ако съм първа кола и светне зелено, никога не тръгвам преди да съм се уверила, че ония с червеното са спрели...
Както в оня виц за джигитите worthy.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 20 Дек 2014 17:59

Сигурен съм, че при третия случай (трафик инцидента) и ти имаш някаква вина.
Най-малкото си карал със скорост или дистанция, която не ти е позволила да спреш навреме. smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Дек 2014 18:50

Akima написа:Жалко за удара - "майстори" има навсякъде. sad.gif mad.gif
Извикахте ли полиция в крайна сметка или констативен протокол писахте?
Пази си нервите! :thumbsup:

П.С.Ако може сподели/на ЛС примерно/ каква е цената на подобен рег.номер като твоя - едва ли е случаен.
Ей ги полицаите:
20141219_133746.jpg
20141219_133746.jpg (286.11 KiB) Преглеждано 13651 пъти
Отчетоха събитието(снимки, вземане на данни, обяснения), а след това са идвали от пътна полиция да направят измерване на спирачен път и т.н. и са съставили протокол с номер за пред застрахователите, понеже часа на произшествието е пик и го правят при по-слаб трафик. В случая е доказано, че съм с 0% вина, а другия поема вината на 100%. Все пак той ще ходи на съд, защото е минал на червено, предизвикал е ПТП и най-важното отрича да е минал на червено. Жална му майка! Глобата му започва от 360 евро, а вземането на книжката от 1м. до 5 г. + 4 т. + това, че много трудно може вече да сключи застраховка или ако сключи ще е в пъти по-висока. В съда ще се доказва дали той ще поеме цялата вина и щетите или ще си ги поделят с неговия застраховател. Наистина е доста тъжно за него, но пък и аз съм потърпевш без да съм виновен. sad.gif
П.С. Номерата на колата не са случайни. Платих за тях...

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Дек 2014 18:55

iovkito написа:Доста работа има по колата. ...
Не съм сигурен, а и не съм запознат. Като гледам предна броня е само. Всичко друго се оправя. Обаче тук не оправят, а направо сменят с ново. По-евтино излиза да го сменят, отколкото оправят, защото 1 час труд им почва от 100 евро и като удариш чертата, работата излиза по-скъпо от новия детайл. :thumbsup:
Kiki написа:Добре, че не са се задействали въздушните възглавници, че става сложно.
Не си хаби нервите. Добре, че няма нещо по-страшно. Ламарини и пластмаси се оправят.
Весели празници, въпреки всичко. :thumbsup:
Оффф, направо късмет, че не се отвориха. Все пак удъра не бе силен, но знае ли човек...
Нервите не ги хабя. Станалото-станало. Живи и здрави! :thumbsup:
Japanese_fever написа:Сигурен съм, че при третия случай (трафик инцидента) и ти имаш някаква вина.
Най-малкото си карал със скорост или дистанция, която не ти е позволила да спреш навреме. smile.gif
Айде бе! Сигурен ли си! Каква скорост, каква дистанция! unsure.gif
Чакам на червено, светва жълто, после зелено и тръгвам. Кръстовището е чисто и някой навлиза отстрани с висока скорост и ти набиваш спирачки, но го удряш... Само забележи колко е разстоянието от светофара (моя светофар) до мястото на удара! Не повече от 5-6 метра. Хайде сега изчисли ускорението на Приуса и изчисли с колко км/ч съм се движил при удара, при условие, че в последните части от секундата съм бил скочил на спирачката. Ако можеш да ми кажеш каква е вината ми обещавам да пратя твоя текст на полицаите, преведен на немски и ще поема част от вината, ако се докаже, че съм имал вина, както казваш. Наистина ще бъде интересно това и ще държа целият форум в течение на събитията. Ще сканирам всеки документ, за да няма скрито-покрито. :whistle:
desSs написа:аз затова ако съм първа кола и светне зелено, никога не тръгвам преди да съм се уверила, че ония с червеното са спрели. ..
Онези с червеното бяха спрели, но този „Фитипалди“ се появи от нищото...
Късмета ми беше, че не тръгнах малко по-рано. Нали се сещаш какво щеше да се случи! Не аз него, а той мен щеше да удари и то от моята страна, където седя. Тогава можеше да бъде не само с огънати ламарини... ohmy.gif

MODEDIT Akima
Имаш бутон Edit - не е нужно да пускаш последователни мнения през 5 мин.Почва да прилича на шизофрения-ако гониш Джап по мнения значи работата е на зле. :whistle:
Весели празници.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от desSs » 20 Дек 2014 21:26

Хаха Акима много присърце си взе новия пост. laugh.gif
Айде няма да пиша повече, да не ти създавам работа.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 20 Дек 2014 21:47

Предполагам и тук нещата биха ги сменили изцяло и не биха ги оправяли- капак ударен така обикновено не оправят - няма как да се изправи.
Бронята скъсана, маската смачкана/деформирана... 99% съм сигурен, че и тук не биха се занимавали с ремонт (преди около година колегата го удариха отзад - подобно състояние на задна броня - смениха я изцяло заедно с подложката и), а на друг колега му смениха предния капак заради смачкано ъгълче - отново подобно на смачкването при теб, но при него бе близко до фара/калника...
Абе тенекии - ще ги оправиш... Гадно е, че внезапно ти променят плановете... Ама това е живота ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Japanese_fever » 22 Дек 2014 19:23

prius 3 написа: Айде бе! Сигурен ли си! Каква скорост, каква дистанция! unsure.gif
Чакам на червено, светва жълто, после зелено и тръгвам. Кръстовището е чисто и някой навлиза отстрани с висока скорост и ти набиваш спирачки, но го удряш... Само забележи колко е разстоянието от светофара (моя светофар) до мястото на удара! Не повече от 5-6 метра. Хайде сега изчисли ускорението на Приуса и изчисли с колко км/ч съм се движил при удара, при условие, че в последните части от секундата съм бил скочил на спирачката. Ако можеш да ми кажеш каква е вината ми обещавам да пратя твоя текст на полицаите, преведен на немски и ще поема част от вината, ако се докаже, че съм имал вина, както казваш. Наистина ще бъде интересно това и ще държа целият форум в течение на събитията. Ще сканирам всеки документ, за да няма скрито-покрито. :whistle:
Вина в случая - нямаш.
Единствено си допуснал грешката да не се огледаш наляво и надясно преди да тръгнеш/минеш на зелено.
Поне аз винаги го правя. Имам някакъв инстинкт и навик като минавам през кръствище на зелено да гледам първо наляво и после надясно. Абсоютно същия навик, който съм изградил при пресичане на улицата като пешеходец.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Идиотите на пътя...

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 19:04

offtopic.gif MODEDIT Akima,
благодаря за напомнянето и корекциите! Сега, ако кажеш някое правило, което според теб съм нарушил ще ти бъда изключително благодарен. Надявам се това да не са ТВОИ правила за които ТИ си решил, че трябва да са ТАКА! Дай да ги уточним ТВОИТЕ правила, че наистина си като слон в стъкларски магазин. (във форума има хора с по 7-8 мнения едно след друго, но това не е проблем, нали! Хайде сега, като много знаеш ги открий и ги коригирай и им кажи за шизофренията, която може би не тях ги гони!) Откакто името ти стана зелено си на всяка манджа - мерудия. Прекалено много се месиш и не усещаш кога прекаляваш и кога досаждаш за някакви дребни неща. Няма да се учудя, ако почнеш и за запетаите да правиш забележки. Наистина прекаляваш! Ако си мислиш, че гоня мнения, наистина си много зле... thumbdown.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта