Откъде заредихте проблемна нафта

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Откъде заредихте нафтата, с която имахте проблем

1.ОМВ
18
22%
2. ШЕЛ
13
16%
3. ЛУКОЙЛ
12
14%
4. ЕКО
9
11%
5. ПЕТРОЛ
5
6%
6. РОМПЕТРОЛ
5
6%
7. Друга голяма верига
12
14%
8. Малка, незнайна бензиностанция
9
11%
 
Общо гласове: 83

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от ffsolutions » 09 Яну 2015 07:38

И аз съм в дилема ОМВ Макс моушън или стандартния на Еко, но засега оставам на Еко нафтата след като установих, че колата ми върви по-добре с нея. Не харчи повече, даже май е една идея по-икономична, а за самата работа на двигателя не съм усетил разлика между едната и другата нафта. Въпреки това чета с интерес темите за нафтата по всички форуми, за да съм в течение на нещата.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2015 09:20

Bodhid написа:.....Между другото от ТМ Ауто ме посъветваха, "само на Еко". Доста нови Тойоти по празниците са имали проблем с паленето - основно зареждащи на OMV ! Не била хубава нашата нафта, та дори и Премиум дизела на ОМВ mellow.gif
Според мен просто някой в ТМ Ауто се е направил на интересен.... 'Къде си виждал Тойота да не запали' tooth.gif
Факт е, че студа създава проблеми и на дизелаци и на бензинки (ако е имало малко утаена вода в резервоара). Вчера от Варна до София видях 5-6 колеги, вдигнали капаците на автомобилите при големия студ (на дисплея видях температури до -19С).
Дали бяха дизели - за повечето не съм сигурен (точно до Шумен бе закъсал и един камион навярно с проблем в горивото виждайки следите сажди по пътя под ауспуха - той си бе дизел tooth.gif )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от mirott » 09 Яну 2015 10:04

Аз и в една друга тема писах, че горивата в Бг са буклуци. Тъй ще е!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2015 10:16

mirott написа:Аз и в една друга тема писах, че горивата в Бг са буклуци. Тъй ще е!
Според мен не е така и не трябва да се правят обобщения... Някои 'селски'(не според местоживеене) тарикати решили да стават петролни босове правят простотии с цел 'да ударят кьоравото'...
И с това правят мечешка услуга на коректните малки търговци, като принуждават клиентелата да се преориентира към доказани големи търговци...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от mirott » 09 Яну 2015 10:36

Всеки има право на мнение и аз уважавам това. Но на база личен опит продължавам да твърдя, че особено в големите вериги се случват най-много простотии относно качество и количество.

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от Bodhid » 09 Яну 2015 11:40

Тя темата се поразводни, но че горивата в БГ не са най-прекрасни то е ясно sleep.gif . По странното е друго - че според ТМ Ауто това е проблема за непалене на мойта, а и на доста други Тойоти mad.gif . Казаха: слагай добавка и карай. Ще видим какво ще стане. Това не ме кефи, като отговор най-малкото защото имам приятели с Опел, Пасат, Ауди, че и по стари и си палят без проблем. Е, само на Тойто ли пречат горивата ?!!! blushing.gif
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 09 Яну 2015 11:43

За протокола - от началото на годината до сега имам вече 3 коли с проблемна нафта.
И тримата собственици са зареждали от ЕКО.
Вече някой като ми звънне за проблем с дизела си и трудно или невъзможно палене, то първия въпрос ми е да го питам къде е заредил. И от днес нов случай - проблемна кола сменила ЕКО-то по мои препоръки и вече не съм нужен за отстраняване на проблема му.

п.п. Нямам против ЕКО-то по принцип. Защото съм работил в тази сфера много добре знам, че не веригата или горивото е виновно, а съдържателя на обекта. Явно политиката или контрола над обектите е занижен и очевидно може да се манипулират горивата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Проблем при палене сутрин

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2015 12:09

Bodhid написа:Тя темата се поразводни, но че горивата в БГ не са най-прекрасни то е ясно sleep.gif ....
А каква е причината за едни горивата да са ОК, а за други да са проблемни?
Според мен единствената такава причина е собственика на даден конкретен обект да е 'подобрявал' горивата, защото общо взето 'централно' горивата са с ОК качество от завода...
И съответно борбата с такова явление е 'орязване' и предупреждаване на клиентелата на дадения обект...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от mirott » 09 Яну 2015 13:14

Основната причина е посочената от теб-тарикатчета(управители) на определена бензиностанция. Дали е от голяма верига или не-все тая! Лошото е, че 90% от бензиностанциите са така! Ако не кръщават горивото то ще лъжат в количеството(особено LPG-то)! Форума започва да се пълни с теми за непалещи дизели. А все пак са Тойоти. Я отворете други форуми да видите за какво става дума. Всяка 3-та тема е за мъртъв дизел! Дано се позатопли...

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от iovkito » 09 Яну 2015 14:06

Преди няколко дена говорих с майката на мъжа на сестра ми. Тя е пенсионирана като лаборантка в нефтохима. Каза ми , че по нейно време (пенсионирана е преди 5-6 години) , лошо гориво от нефтохима не е излизало. Аз затова си зареждам на Лукойл , защото няма логика другите вериги да предлагат нещо по-добро от тях при една и съща цена на литър. Все пак те си го произвеждат , те си го носят до бензиностанциите , как така Еко или Омв , които пак зареждат цистерните си от тях , ще ми предложат по-добро гориво? Това означава печалбата им да е много по-малка.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Bodhid » 09 Яну 2015 14:15

iovkito написа:Преди няколко дена говорих с майката на мъжа на сестра ми. Тя е пенсионирана като лаборантка в нефтохима. Каза ми , че по нейно време (пенсионирана е преди 5-6 години) , лошо гориво от нефтохима не е излизало. Аз затова си зареждам на Лукойл , защото няма логика другите вериги да предлагат нещо по-добро от тях при една и съща цена на литър. Все пак те си го произвеждат , те си го носят до бензиностанциите , как така Еко или Омв , които пак зареждат цистерните си от тях , ще ми предложат по-добро гориво? Това означава печалбата им да е много по-малка.
Това е така, но както беше писал колегата slowtraveler

"А каква е причината за едни горивата да са ОК, а за други да са проблемни?
Според мен единствената такава причина е собственика на даден конкретен обект да е 'подобрявал' горивата, защото общо взето 'централно' горивата са с ОК качество от завода...
И съответно борбата с такова явление е 'орязване' и предупреждаване на клиентелата на дадения обект..."

и според мен причината е в т.нар. франчайзери. Ама то и до тях какво стига sleep.gif . Например имах познат шофьор на цистерна, който някак си се сдобиваше с по някой варел нафтичка. Франчайзера и той като поналее водица или там каквото друго може. И аз какво наливам в моята Тойотка mad.gif ? Така ,че май наистина трябва да шерваме до всички за конкретни региони от страната кои вериги стават/не стават !
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от scorpion » 09 Яну 2015 15:42

iovkito написа:Преди няколко дена говорих с майката на мъжа на сестра ми. Тя е пенсионирана като лаборантка в нефтохима. Каза ми , че по нейно време (пенсионирана е преди 5-6 години) , лошо гориво от нефтохима не е излизало. Аз затова си зареждам на Лукойл , защото няма логика другите вериги да предлагат нещо по-добро от тях при една и съща цена на литър. Все пак те си го произвеждат , те си го носят до бензиностанциите , как така Еко или Омв , които пак зареждат цистерните си от тях , ще ми предложат по-добро гориво? Това означава печалбата им да е много по-малка.
Брата на мой близък приятел е гл.технолог в Нефтохим. Човека уверява, че горивото се влива в цистерните на дистрибуторите съгласно всички технологични норми ... от там насетне какво се случва ... rolleyes.gif Иначе моят приятел си кара дизелаците с гориво от Петрол.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от scorpion » 09 Яну 2015 15:50

Относно горивата основния проблем според мен е свързан с оборудването, поддържането и спазването на технологичните изисквания в самите бензиностанции. Преди доста години при всяко зареждане бензиностанциите (е то бяха само Петрол) се затваряха за определено време за да се утаи горивото ...слагаха се табелки - зареждане, горивото се утаява, почистване на цистерните. Поне аз си спомням такива!
Сега май такава процедура няма - оборота е по-важен от всичко. А дали въобще се чистят цистерните, на какъв период и т.н. - божа работа.

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 09 Яну 2015 16:57

scorpion написа:Относно горивата основния проблем според мен е свързан с оборудването, поддържането и спазването на технологичните изисквания в самите бензиностанции. Преди доста години при всяко зареждане бензиностанциите (е то бяха само Петрол) се затваряха за определено време за да се утаи горивото ...слагаха се табелки - зареждане, горивото се утаява, почистване на цистерните. Поне аз си спомням такива!
Сега май такава процедура няма - оборота е по-важен от всичко. А дали въобще се чистят цистерните, на какъв период и т.н. - божа работа.
Това точно ставаше заради мизерията едно време.
Самите системи нямаха контрол на качеството на горивото в цистерните (разбирай резервоарите на бензиностанциите). Та и винаги имаше мизерия вътре.
И точно за това се спираше зареждането, че като зареждат от камиона горивото, то става мазало вътре. Та чакаха мизерията да спадне на дъното, за да няма проблем след това. И на определено време се правеше профилактика на цистерните, за да се изкара боклука.
В момента повечето вериги имат датчици за вода в резервоарите. За това по принцип никой не може да изкара 500 литра нафта и да я замени с 500 литра вода, за да направи далавера, ако това си мислите, че става.
Горивото в България си е съвсем наред. Просто избягвайте да зареждате от прекупвачи, а зареждайте от първоизточника. Погледнете анкетата и ще разберете защо. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от iovkito » 09 Яну 2015 17:46

В техническия раздел имаше тема за замръзнала нафта на рав4. Преди малко ходих да паля единия трактор , защото утре ще трябва да го ползвам и не бях сигурен дали въобще ще успея да го мръдна. Зареден е догоре с лятна нафта (не знам на каква температура трябва да замръзне). На 3-тото въртене успя да запали и го оставих да работи 30 мин , за да загрее , никакви проблеми нямаше. Двете бутилки дестилирана вода в склада са замръзнали , през нощта няма да е било по-топло от -5 , а навън беше -14. Та сами си правете изводите как може лятна нафта да не замръзне , а зимна да замръзва. wacko.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 79 госта