Откъде заредихте проблемна нафта

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Откъде заредихте нафтата, с която имахте проблем

1.ОМВ
18
22%
2. ШЕЛ
13
16%
3. ЛУКОЙЛ
12
14%
4. ЕКО
9
11%
5. ПЕТРОЛ
5
6%
6. РОМПЕТРОЛ
5
6%
7. Друга голяма верига
12
14%
8. Малка, незнайна бензиностанция
9
11%
 
Общо гласове: 83

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от iovkito » 25 Май 2015 17:33

Кофти късмет с кола втора употреба.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Akima » 25 Май 2015 22:33

Georgy написа:ОК влизам в подробности,купих колата от местна автокъща. Отидох за един тигуан,но мернах равчето което току що
пристигна от Италия. На другия ден я докараха в КАТ с пътна помощ, взех номер,платих я тогава. Заредих срещу КАТ,че лампата светеше май е Лукойл, после каско,още едни имобилайзер и колата заби светна чека. Газ в Тойота,дюза на трети. Купих втора
употреба,оправи се и поляхме колата. Заредих на Ромпетрол,бях зает и все съм в столицата,разхода ме разочарова и пак загуби
мощност прекъсва та се къса. Пак в Тойота, дюза на първи,свалят ги и на тест. Една изгоряла другите извън всякакви стойности,
купих от ударен Рав 2012г. стенд,супер стойности. От там обслужване(не в Тойота) масла,филтри както си трябва и какво изтече от
горивния филтър. Вода,мътилка,е ясно взимаме вакум помпа 3л вадим и нещо като капучино.С въздух извадихме цялото гориво,около 30л, заредих 10л от Петрол в туба,после догоре в ОМВ и ще засичам разход. След 500 км. пак старата песен, сваляне на резервоара, измиване и пак зареждане Лукойл.Като престои 4-5 часа върви 10 мин.супер и пак прекъсва,за 10 или 15 път диагностика, долу дюзи
трета умряла ел.часта. Пак дюза,филтър,добавка и мисля да и е за последно. Както писах жената вече ще зарежда без това е за нея равчето. Мога и по-подробно да опиша сагата biggrin.gif
Къде да си търся правата ? Според мен от Италия е дошла с мърсотията в резервоара.

След такава сага аз бих блъснал това "изделие" на заден в някоя скала/дърво. stretcher.gif

Жалко,че си настъпил мотиката - лошото е,че така са те отказали от марката. sad.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от ffsolutions » 07 Юни 2015 22:36

Здравейте, колеги!
Миналата седмица обслужвах колата след 1 година и 12 хил. км. с нашенската нафта. При обслужването смених горивен филтър. Старият (на въпросните 12 хил. км.) изглеждаше като чисто нов. На дъното по утайника имаше 2-3 черни точици с размер на връх на химикал, това е. Жалко само, че не направих снимка, но не ми дойде на ум тогава. Това ми е предостатъчно да продължавам да си сипвам от дизела на Еко и Bardahl BDC на всяко зареждане, както до сега. Отделно че и колата ми върви по-доре с тяхната нафта, сравнена с max motion-a на OMW. Единствено имах притеснение за чистотата на дизела на Еко, което за моя радост се оказва неоснователно. Очаквах да има замърсяване, а филтърът излезе като нов. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от andrian999999 » 07 Юни 2015 22:49

ffsolutions написа:Здравейте, колеги!
Миналата седмица обслужвах колата след 1 година и 12 хил. км. с нашенската нафта. При обслужването смених горивен филтър. Старият (на въпросните 12 хил. км.) изглеждаше като чисто нов. На дъното по утайника имаше 2-3 черни точици с размер на връх на химикал, това е. Жалко само, че не направих снимка, но не ми дойде на ум тогава. Това ми е предостатъчно да продължавам да си сипвам от дизела на Еко и Bardahl BDC на всяко зареждане, както до сега. Отделно че и колата ми върви по-доре с тяхната нафта, сравнена с max motion-a на OMW. Единствено имах притеснение за чистотата на дизела на Еко, което за моя радост се оказва неоснователно. Очаквах да има замърсяване, а филтърът излезе като нов. :thumbsup:
само да спомена ,че за 150 000 км съм сменил само 2 пъти горивен филтър а зареждам само на Екото на бул . България защото ми е близко до нас
професионален мапер

arti
Мнения: 60
Регистриран на: 02 Сеп 2015 00:14
Местоположение: Стара Загора

От къде зареждате дизел ?

Мнение от arti » 09 Сеп 2015 12:43

Добър ден!
Нов съм тук и може да се повтарям с този въпрос,но ще ме извините...
Искам да ви попитам от къде зареждате дизел и съответно от коя бензиностанция сте най-доволни ?
Последно промяна от Akima на 09 Сеп 2015 12:59, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.Нарушение №1.
Toyota Auris (2008) 2.0 D4D 126 к.с.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: От къде зареждате дизел ?

Мнение от scorpion » 10 Сеп 2015 13:31

arti написа:Добър ден!
Нов съм тук и може да се повтарям с този въпрос,но ще ме извините...
Искам да ви попитам от къде зареждате дизел и съответно от коя бензиностанция сте най-доволни ?
Всички големи вериги бензиностанции. Забравете за "кварталните" такива или гориво на черно и ще бъдете доволен. Отделно сипването на по-скъпия дизел като гориво има своето значение !

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: От къде зареждате дизел ?

Мнение от Рошко » 10 Сеп 2015 14:35

scorpion написа: Всички големи вериги бензиностанции. Забравете за "кварталните" такива или гориво на черно и ще бъдете доволен. Отделно сипването на по-скъпия дизел като гориво има своето значение !
Я дай пак отначало сега... Какво викаш за "големите" вериги...? ...или беше за по-скъпите горива? boxed.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от slowtraveler » 10 Сеп 2015 19:19

Съгласен съм със scorpion...
От големите вериги избягвам една от тях, защото преди време (абе май преди около 20г ppp.gif ) бях заредил от тях най-скъпия бензин, и с труд качих баира на Слънчев бряг с една астричка....
Нафта май също не съм зареждал при тях в България (в чужбина съм зареждал)....
В малка бензиностанция досега съм зареждал само в чужбина... В България във Варна зареждам от няколко бензиностанции на две от големите вериги...
Извън Варна - само на големи вериги - за да заредя от малка бензиностанция трябва да имам достатъчно информация за конкретната бензиностанция, което няма как да стане...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от georgi.mehana » 10 Сеп 2015 20:18

Е, аз преди месец заредих "Екто" в Несебър. Криво ляво се добрах до Бургас, но после последва кошмара по магистралата. Както и да е, само дето не бутах автомобила по по баирите на магистралата. С три дозареждания едва се добрах до Пловдив. Абе приключих окончателно е дизела на Лукойл. Така че не ми говорете за скъпия дизел.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от slowtraveler » 10 Сеп 2015 20:25

За скъпия дизел - зареждал съм само за експеримент веднъж-дваж.... Карам с обикновен OMV или Лукойл...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от georgi.mehana » 10 Сеп 2015 20:47

И аз стигнах до този извод, но по трудния начин. Човече на един от баирите между Айтос и Сливен не можах да изпреваря Шкода Мадара с ремарке. Ужас. Между другото зареждам за втори и последен път от този дизел и от тази верига бензиностанции.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 10 Сеп 2015 21:04

georgi.mehana написа:И аз стигнах до този извод, но по трудния начин. Човече на един от баирите между Айтос и Сливен не можах да изпреваря Шкода Мадара с ремарке. Ужас. Между другото зареждам за втори и последен път от този дизел и от тази верига бензиностанции.
Проблема със сигурност не е бил от горивото.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от georgi.mehana » 10 Сеп 2015 21:57

Виж с това не съм съгласен. Проблема се появи малко след зареждането на резервоара до горе с около 43 литра /Екто/ и започна да изчезна след две дозареждания с друго гориво в Сливен и Чирпан, като вече преди Пловдив колата не беше като спънат кон, но нямаше и достатъчно мощност. На другия ден ходих до София и след допълването на резервоара на връщане проблема изчезна. Не съм пипал нищо по автомобила. Така се бях ядосал че за малко да и сипя някаква добавка за гориво, ама нейсе тази на кастрол беше свършила в сервиза. Така че не виждам от какво друго може да е освен горивото. С евтиния дизел до сега съм нямал проблем.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от BOz » 10 Сеп 2015 22:46

Просто съвпадение.
Ако проблема е бил в горивото, то или двигателя е щял да трака на умряло, ама такова тракане, че все едно всеки момент ще се разпадне, или е щял да бълва толкова дим, че да скриваш 3-те ленти на магистралата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Re: Откъде заредихте проблемна нафта

Мнение от Nedkow » 11 Сеп 2015 00:32

Някой разбрали, коя е веригата с проблемно гориво от миналата седмица, за която тръбиха по медиите ? Даже Борисов се беше ядосал wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Namu и 74 госта