Истории за Land Cruiser - идеи за реклама /само с лиценз/

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Stefani
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Яну 2015 12:09

Истории за Land Cruiser - идеи за реклама /само с лиценз/

Мнение от Stefani » 19 Яну 2015 12:25

Здравейте!

Дали има някой оттук, който може да ми бъде полезен с информация за Toyota Land Cruiser или по-точно с истории и факти, свързани с тази кола.

Като например колко е способна, издръжлива и подобни.

Може да ми препратите снимки, клипчета или каквото се сетите.

Всякакви истории биха ми били полезни, така че ще съм благодарна на всеки включил се.



Благдоаря ви предварително за отзивчивостта!

MODEDIT TATI + Akima
Последно промяна от Akima на 06 Фев 2015 17:26, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от TATI » 19 Яну 2015 13:06

Сядаш, натискаш тук и четеш!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от slowtraveler » 19 Яну 2015 13:32

Фактите са - старите са груби, здрави и непретенциозни.
Новите - 'пластмасови' паркетници.
Крадат се явно лесно и често (и явно има търсене за такива в определени държави)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от jim_beam » 19 Яну 2015 14:43

slowtraveler написа:...
Новите - 'пластмасови' паркетници.
...

такива не съм виждал още. biggrin.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от slowtraveler » 19 Яну 2015 15:44

jim_beam написа:
slowtraveler написа:...
Новите - 'пластмасови' паркетници.
...

такива не съм виждал още. biggrin.gif
Че те всички нови са такива :)
От J70 насам са все пластмасови паркетници no.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 19 Яну 2015 23:36

slowtraveler написа:
jim_beam написа:
slowtraveler написа:...
От J70 насам са все пластмасови паркетници no.gif
Дааа, за съжаление.. Особено ме разочарова намаляването на пътния просвет. А бедните служители се хвалят ли хвалят, че колата се повдигала отвсякъде. Наложи се да водя един от тях отзад и да го помоля да се наведе, да погледне задния мост и да ми обясни кое точно му се повдига.
Каквото сам си направя, никой не може...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от slowtraveler » 20 Яну 2015 07:58

Е, отзад си е на цял мост.
Т.е. повдигането става по-трудно, но затова по-успешно и може да се повдигне повече... При независимото окачване както е при мен повдигането става в рамките на въздушните възглавници. Не можеш да подлагаш разни 'изобретения' защото би трябвало да пипаш полуоски, карета и т.н. на всяко колело поотделно.
Да, можеш да сложиш един размер по-големи гуми и до там. С възглавниците я вдигаш до около 30см просвет... И пак до там - нагоре и да искаш, вече имаш други ограничения - може да излезе полуоска, каретата вече започват да работят на неразчетен ъгъл и т.н....
Докато при LC и автомобилите с цели мостове подхода е друг - там слагаш едни пружини и дълги амортисьори, а механично проблема е само в хода и ъгъла на кардана, който се решава доста лесно и успешно (в сравнение с пипането на полуоските), защото ъглите са други. А можеш ли да вдигнеш много купето над моста, вече можеш да сложиш гуми и от трактор, с което да повдигнеш и целия мост, а не само купето над него biggrin.gif
Та от там идват приказките.
Но честно казано тъй-като механиката на съвременните сувове вече е по-мека, едва ли може да се говори за сериозни офроуд възможности.

Което обаче не означава, че колата не е удобна за нашите пътища - напротив...
Този тип автомобили ме устрои идеално - искаш да минеш по черен път - супер... Минаваш без да се притесняваш. И върви уверено през 'трудни' места като 'за непрофесионалист'. Искаш да се движиш по асфалта - ами като кораб е... Трябва само да се съобразяваш с типичната странична неустойчивост.
Ако смяташ, че с този автомобил (съвременните имам предвид) можеш да правиш това, което правят 'големите батковци' с едни дърти автомобили, които приличат като излезли от скапа - ами няма да стане tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Stefani
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Яну 2015 12:09

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Stefani » 20 Яну 2015 10:21

Момчета, много ви благодаря за дадената информация, но може би аз не бях напълно точна в обяснението на своята молба. На мен са ми нужни ваши истории, свързани с тази кола дали на off road или някъде другаде. Пример за история е как тази кола ви е "спасила" в дадена ситуация и е станала ваш незаменим приятел. Със сигурност като любители на тази марка и кола сте чули в някой разговор с ваши приятели за случки с тази кола.
Тази информация ми трябва за реклама на Toyota Land Cruiser именно затова всяка помощ ще е от значение за направата й. Още веднъж ви благодаря много за отзивчивостта! :)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от slowtraveler » 20 Яну 2015 11:03

Щом е за реклама, явно става въпрос за новите...
За съжаление 'историята' е как мой близък се отказа изцяло от марката след поредния откраднат LC и се принуди да купи същия тип автомобил, но от друга марка......
Не е много за реклама, ама е факт...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 24 Яну 2015 20:44

Би било добре и рекламата, че и други информации за LC да внушават, че не е логично, нито здравословно, с кола, която преминава през големи препятствия - вода, сняг, кал, коловози... да се опитва стил на каране като на мощен седан със 130-150 мм пътен просвет.
Предполагам само заради тази "настройка" на съвременните клиенти, от 300 мм пътен просвет на LC от '91-93г, сега са останали мизерни 220 +_...
Същото ми се струва се отнася за колите на всички фирми, а дори и за Хайлукс...
Средният купувач на такива коли рядко има ресурси, схващания и достъп до качествен изпълнител - да си доправя окачването...

Така в Камбоджа през 1993 се движех главно по диги - там са пътищата... Голо поле, няма дървета или нещо, за което да закача лебедката... В дъждовния сезон ми се е налагало да слизам от дигата в полето. Там е около 50-80 см мътна вода (!) + 10-20 - кал. С 4 човека на борда съм влизал в такава вода няколко пъти и бааавно, славно, на обичайна втора предавка, със задвижени двата моста,без никакво закъсване отново съм се качвал на дигата - след 30-40м. Височината на водата отвън доста доближаваше долната рамка на прозорците и всеки път бяхме готови да слизаме в калта с неизвестните и трудно лечими амеби, ако се наложи да теглим въжето на лебедката далеч напред, да забиваме "жегла" w00t.gif и т.н. Никога не се наложи. Тогава се влюбих в LC.
Каквото сам си направя, никой не може...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от slowtraveler » 25 Яну 2015 01:17

Инструкторе, със сегашните можеш да правиш това, което можеш да правиш с мощен седан... Ама не можеш да слезеш от дигата tooth.gif
LC си е име... Но напоследък доста се изравниха с останалите конкуренти - станаха 'пластмасови'...
Карайки вече 1 година такъв тип автомобил съм много доволен - за моите условия ме устройва идеално. Просвета ми при нужда е почти 30см (около 28см)... До сега не ми се е налагало да го използвам...
Блокажи и т.н. - вършат работа, но при ежедневно шофиране електрониката понякога пречи.... Например при хлъзгав път обратния завой често поднася изненади - електрониката може да реши, че се пързаляш и да заключи диференциалите... И забиваш нос в таблото...
Това е недостатъка на 'пластмасите'...
И затова ако искам нещо за работа по полето/лош път, бих избрал нещо с централен диференциал и твърди блокажи на трите диференциала... Което май вече не се предлага от никой..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Stefani
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Яну 2015 12:09

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Stefani » 26 Яну 2015 09:38

Момчета, благодаря ви много за коментарите. Но няма ли все пак и някоя хубава история или случка свързана с колата? Ще съм ви много благодарна, ако успеете да споделите и нещо хубаво biggrin.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Akima » 26 Яну 2015 14:38

slowtraveler написа:Инструкторе, със сегашните можеш да правиш това, което можеш да правиш с мощен седан... Ама не можеш да слезеш от дигата tooth.gif
LC си е име... Но напоследък доста се изравниха с останалите конкуренти - станаха 'пластмасови'...
Карайки вече 1 година такъв тип автомобил съм много доволен - за моите условия ме устройва идеално. Просвета ми при нужда е почти 30см (около 28см)... До сега не ми се е налагало да го използвам...
Блокажи и т.н. - вършат работа, но при ежедневно шофиране електрониката понякога пречи.... Например при хлъзгав път обратния завой често поднася изненади - електрониката може да реши, че се пързаляш и да заключи диференциалите... И забиваш нос в таблото...
Това е недостатъка на 'пластмасите'...
И затова ако искам нещо за работа по полето/лош път, бих избрал нещо с централен диференциал и твърди блокажи на трите диференциала... Което май вече не се предлага от никой..
Wrangler Rubicon няма ли такави опции?

А и Pajero имаше вариант Super Select преди време.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Vokil » 28 Яну 2015 23:56

Хех черното и бялото са цветове които само политиците и рекламистите "бъркат" (съзнателно) !
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Въпрос за Land CruiseR

Мнение от Akima » 29 Яну 2015 00:18

Vokil написа:Хех черното и бялото са цветове които само политиците и рекламистите "бъркат" (съзнателно) !
Извинявай,но не схванах това изказване към мен ли е насочено/моя пост беше последен/ или е като цяло насочено към идеята за реклама по истински случай?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта