Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от zi_zi_top » 16 Мар 2015 22:46

Scorpion знае по-добре кой е бил пръв на опашката! cool.gif Някои от по-старите съфорумци също... Чакам да видя офертата и тогава ще надцакваме! wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 16 Мар 2015 22:55

zi_zi_top написа:Scorpion знае по-добре кой е бил пръв на опашката! cool.gif Някои от по-старите съфорумци също... Чакам да видя офертата и тогава ще надцакваме! wink.gif
Предоставям доказателство №1 - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=15844&start=15 biggrin.gif

Първият по време е първи по право. :thumbsup:

Пък и кола,която ми върши работа винаги е с предимство пред глезотии като личен автомобил - поне за мен,че като гледам част от сънародниците... wacko.gif

Чакаме оферта и май ще има и търг с явно/тайно наддаване. stupid.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от zi_zi_top » 16 Мар 2015 23:13

Щом ти трябва за работа, ти я отстъпвам! :thumbsup:
И без това Королата все още си ме кефи и ми върши прекрасна работа почти без пари. С Авенсиса отново ще трябва да плащам каско, ще ми се вдигне данъка и да се вкарвам във филми, а много мразя да харча излишни пари за автомобил. Така съм си добре, поне за сега... smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Akima » 16 Мар 2015 23:27

Akima написа:...Моля да ми споделиш на ЛС цена и условия - проявявам интерес - лошото е,че търсим Hilux 7-Gen за работа и по законите на Мърфи май ще изтърва твоя подарък. :crybaby: ...
Докторе,
дай да четем внимателно. tooth.gif

Иначе благодаря за жеста,но аз докато не видя обява от колегата не му вярвам. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от zi_zi_top » 17 Мар 2015 00:30

Значи станахме двама отказалите се! Увеличават се шансовете на някой сериозен мераклия. Успех на двете страни! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 17 Мар 2015 01:43

iovkito написа:Ще минеш 200 000 само със смяна на масло и свещи.
Златни ти уста,колега . От твоите уста в Божиите уши . Щото щерката таз вечер ми заяви съвсем официално,че дори и да се дипломира успешно е решила да кара още две години докторантура . Което значи още четири-пет лета да си стягам опинците . Което значи че ще гледам следващата петилетка новите Яриси през крив макарон.
Щото нито имам желание да сменям марката,нито имам желание да сменям модела.Изобщо не мога да разбера хората,дето си продават Тойотите-що за тема е това?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:45

nowyaris написа:Току що гласувах за Пасата.Всичко останало е екзотика.
Имаш ли по-нов стар пасат, да ми кажеш какво се чупи поне :) ? Че аз преди доста окачване смених и други неща....
Последно промяна от Toyko на 17 Мар 2015 02:17, променено общо 1 път.

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:46

Me4oKyX написа:Skoda Superb - просто нема как да го сравниш по размери и возия.... Може би само Ситроен на хидро окачване ще вози по-добре.... Авенсис, при това от новите години - не ме радва идеята особено. Надеждност Авенсиса - горе долу може би има. Но за 2010 г. кола бих взел Фиат Крома - поддръжката е медена, колата вози приказно, върви и гори по-добре ..... А ако се поглезиш, можеш да вземеш 2.4 MJET 200hp с японски автоматик - събира асфалта това жувотно .... А и ще си спестиш доста пара, дори след пълно обслужване. Но както всяка друга кола, трудно се намира читаво нещо.... А и в тези години се пази най-много от пластмасовите дюзи .... Мондеото е с такива и други има ....
Сюпърба е кола за лимузина почти, признавам, но ми се оплакаха че с ечупели нещо .....

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:48

ffsolutions написа:До колкото знам последния модел на Авенсиса е много здрав и без детски болести (като изключим потропването от спирачките, но това е козметика). Не ми е известно да имат проблеми с двигателите, окачване и каквото и да е друго. При дизелите DPF-а може да създаде грижи като се навърдят много километри, но това важи за всеки автомобил. Така че според мен с последния Авенсис не можеш да сгрешиш. :thumbsup:

За Акорда също бих се огледал, Хонда правят надеждни автомобили и държат добре цената си. Но бих си проучил добре въпроса, за да имаш база за сравнение в надеждността на Акорда в сравнение с Авенсиса.

Не е лоша идея да се огледаш за един Лексус, както ти спомена и Kiki. Ще получиш комфорт, качество, надеждност и сигурност. И въпреки че не те касае разхода, ако е хибрид ще ти гори доста изгодно. Е, там и парите са малко по-големи. :thumbsup:
Лексус е скъпичко все пак - нали гледаме що годе една големина клас кола за едни пари ? а не за двойно ?

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:49

BOz написа:Пример за цена/качество/година на производство:
http://www.mobile.bg/11425988433933518
изтрита ?

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:51

Akima написа:Гласувах за Опела - въпреки че ги ненавиждам като марка - конкретния модел е много сполучлив.

Личното ми мнение е IS 220/250 от 2008 - вървят около 20-22к с малко пазарлък.

Колко години ще я караш?
Респективно искаш ли да има добра остатъчна стойност - resale value?
за препоръчване е да мога да карам 5 години и да продам , какво е това ИС 220 бензин ли е?
виждам доста евтини инсигнии между др,

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 01:58

Airfan написа:
ffsolutions написа:Airfan, предварителната подготовка е много важна. То е ясно, че кола без проблеми няма, дори само в гараж да седи. Но е добре предварително да знаеш в какъв филм влизаш. От там насетне всеки си избира дали иска да го играе екшън герой или някоя по-скромна роля. Аз едно време щях мерцедес да купувам, ама с малко четене - познай дали си купих. biggrin.gif На база проучване съм си избрал и марката, и годината, и двигателя, и т.н. Моделът вече бе според размера - голям, да има. Знаех, че ще карам Авенсис преди още да се бях качил в такава кола. Та човека хубаво прави, че си проучва нещата. Не му се играе екшън герой. tooth.gif
Аз не мога да си представя да купя кола, четейки по форумите и ако тя ми харесва и прочитайки някакви субективни мнения, да не си я купя. Вместо това да купя друга кола, която не ми харесва, но всички форуми гърмят, че е мега здрава. Е няма как да стане... кефът цена няма, според мен и човек трябва да прави това, което лично на него ще му доставя удоволствие. Решение за покупка на кола мога да взема с питане във форума по почин ЕЖК само ако се колебая между 1-2-3 варианта, а не 10 като колегата. За това ми е супер супер странно.
Колега да поянсня , не си купувам тая кола за удоволствие или понеже я искам, а понеже ми трябва, иначе знам какво да си купя за кеф :) Просто да спестим писане и гасене на сървъри, нали ?
Карал съм повечето от тия коли описани горе и ми е интеренсо какви кирливи ризи може да им изкарат хората от форума, защото мнго от тях ми се струват прехвалени и се чупят доста. А по-голямо удоволствие от това да минаваш всеки ден покрай сервиза без да спираш години наред няма. В крайна сметка тук това е и хоби като риболова, не е само да отидем в първия магазин и да се качим на нещо да излезем. Интересен ми е личния опит , за съжаление дотук почти не виждам конкретни писания, ще продължа да чета.

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 02:00

BOz написа:
ffsolutions написа: Между другото, по въпроса с "кефа ценя няма" - точно на база този цитат щях да се нашия на един кошник (мерцедес), когато се колебаех какво да си търся.
С тази разлика, че точно въпросния мерцедес W204-то купе, което е алтернатива на новите Авенсис-Т27, според изданията, които правят оценка и имат най-голямата статистика, то изкарват Мерцедеса по-здрав.
Значи съвсем теоретично ако избереш Тойотата то се прецакаваш. biggrin.gif
Но пък от трета страна, ако заделиш парите, които се изразяват в разликата между цената на Мерцедеса и Тойотата, то ще имаш доста заделени пари на страна за ремонти, или пък екскурзии с жената.
И накрая пак идваме до изказването на Airfan - ако тръгнеш да слушаш някой каква кола да си вземеш, то работата не е на добре.
Може ли да дадеш линк, щото аз в ТЮВ не виждам такива неща точно? За мерцедеса имам предвид ?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от nowyaris » 17 Мар 2015 02:04

Toyko написа:
nowyaris написа:Току що гласувах за Пасата.Всичко останало е екзотика.
Имаш ли по-нов стар пасат, да ми кажеш какво се чупи поне :) ? Че аз преди бая поправях....
То аз не мога да имам всичко на този свят , колега . Ама гледам хората по света какво имат. Значи първо имат пари и второ понеже имат пари не им пука какво карат , стига да нямат грижи с поддръжката.А в Европа автомобилите на Фолксваген/Ауди груп в това отношение са най-безпроблемни . И по тази причина са най-масови . Тук никой не брои автомобила за част от семейството - колата си е нещо като перялнята,хладилника или миялната машина - като се повреди или го ремонтираш ако не е много скъпо , или ако е много скъпо за ремонт го хвърляш на боклука и си вземаш ново . Тук , в Германия и Австрия мъжете се женят за жени , не за коли .
ПП.Има и манияци,естествено,но там марките и моделите са съвсем други.Финансовите възможности - също :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Авенсис срещу конкуренция употребявани - лека дискусия

Мнение от Toyko » 17 Мар 2015 02:05

Akima написа:offtopic.gif Моля да се "завърнете" към темата на колегата. offtopic.gif


Давам пример за моето предложение за по-добрия Авенсис:

1.Дизел - http://www.cars.bg/c690444;

2.Бензин - http://www.cars.bg/c1022226.

Горещо препоръчвам вариант 2 - може да се конвертира и на газ. :thumbsup:
а бе то хубаво, ама като видя 15 надписа уникат и леко ме побиват тръпки :) то на тоя принцип аз харесах една Акура из форумите , ама като си представя какво ли и има за правене и като гледам ми се струва леко чукната....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 146 госта