Ще карате зимата само със зимни май?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено

Одобрявате ли зимата да се кара само със зимни гуми?

Да, аз и без това си карам със зимни.
84
79%
Да, одобрявам, въпреки че при мен не вали сняг.
10
9%
Не, в моят район не вали сняг и не ми трябват.
12
11%
 
Общо гласове: 106

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от georgi.mehana » 03 Ное 2015 20:16

Зависи как ги измерват от ограничителя на гумата или от края на протектора. tooth.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
micho
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Ное 2009 21:44

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от micho » 14 Ное 2015 22:57

На българина *** можеш да му набиеш ама акъл, не.Много кретени карат със зимни гуми целогодишно и се мислят за най-умните.Призовавам всеки ударен от зад през летния сезон от такъв кретен, първо да му счупи главата и после да му обяснява защо не трябва да кара със зимни гуми през лятото.И все пак.
Аз съм твърдо за, зимата да се кара само със зимни а през лятото само с летни гуми.
Българина дава луди пари за лети джанти и после ги обува с гуми боклуци от евтини марки.А трябва да е обратното.Гумите са най-важното в един автомобил.Обърнете внимание за какво говорят по време на автомобилно състезание - гумите, гумите и пак гумите.Правилния избор на гуми е всичко.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2015 09:22

micho написа:....Българина дава луди пари за лети джанти и после ги обува с гуми боклуци от евтини марки.А трябва да е обратното.....
Дебица евтина марка ли е?
Защото бях сложил такива зимни на колата на жена ми (с лети джанти)... ppp.gif
С тях колата бе като ТАНК зимата - жената не спря цяла зима (нея година учудващо имаше доста сняг във Варна) - обикновено тя правеше пъртината от паркинга, за да могат да излязат другите....
Само веднъж не успя да излезе от раз - снега бе повечко. Та един LC я изпревари при излизането, и жената мина по 'стъпките' му безпроблемно....
А колата не бе висок 4х4, а малък Шевролет Калос tooth.gif

Не всеки има пари за супер-марки, дори и да му се иска... А и постави ли се въпроса така, винаги ще има хора, които няма да могат да изпълнят критериите - може и ти да си сред тях :whistle:
Например ти би ли дал 3500-4000лв за да си сложиш на автомобила си нови гуми добра марка? Щото на някой може да му скимне, че това е 'правилната гума - не боклук'... :occasion5:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от veso_hds » 15 Ное 2015 09:31

micho написа:.Гумите са най-важното в един автомобил.Обърнете внимание за какво говорят по време на автомобилно състезание - гумите, гумите и пак гумите.Правилния избор на гуми е всичко.
В голяма грешка си,приятелю.Няма да се впускам в подробности да ти обяснявам защо,но запомни-най-важното нещо в един автомобил е задкормилното устройство. biggrin.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от BOz » 15 Ное 2015 17:15

micho написа:Призовавам всеки ударен от зад през летния сезон от такъв кретен, първо да му счупи главата и после да му обяснява защо не трябва да кара със зимни гуми през лятото..
Средата на ноември. Предполагам, че ти си сложил зимните гуми. Става навън 25 градуса, точно като вчера.
Удряш ме отзад, защото зимните ти гуми по принцип трябва да ги търкаляш през по-студено време, съответно лятната гума би имала превес точно вчера.
Та не разбрах - директно да ти счупя главата ли или да разговарям първо с теб?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от iovkito » 15 Ное 2015 17:40

BOz написа: Та не разбрах - директно да ти счупя главата ли или да разговарям първо с теб?
Пхахахха. laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
micho
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Ное 2009 21:44

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от micho » 15 Ное 2015 20:40

Гузните негонени как бягат, ама как бягат с мръсна газ, включени задкормилни устройства и дърти джанти Oz!!!!!!!!!!!!!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2015 21:05

micho написа:Гузните негонени как бягат, ама как бягат с мръсна газ, включени задкормилни устройства и дърти джанти Oz!!!!!!!!!!!!!!
Не смятам че бягам гузен...
Просто смятам, че не си прав и дадох доводи, също както и колегите... Защо мислиш, че бягаме гузни - при дискусия (а не кавга) е нормално да дадеш доводи, а не определения към събеседника? :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от veso_hds » 15 Ное 2015 21:09

micho написа:Гузните негонени как бягат, ама как бягат с мръсна газ, включени задкормилни устройства и дърти джанти Oz!!!!!!!!!!!!!!
Мислех да не ти отговарям,но за последно:нещо си объркал форума и хората.Жив и здрав.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2015 21:33

Малко да разведря обстановката и да успокоя част от колегите...
Вчера сложих зимните гуми на колата на жена ми tooth.gif
Причината за това ранно решение?
1. Слагам ги сам. Т.е. гледам да ми е приятно навън докато ръчкам насам натам... Преди две години ядох хурката - когато наближи студа планирах смяната.. Обаче жената каза 'днес ми трябва колата' и така цяла седмица... tooth.gif Накрая падна снега и тогава се наложи да отида някъде да ми ги сменят, защото не ми се висеше навън във виелицата... bash.gif (след това едва не изгубих предно ляво колело - не бе затегнато, с което затвърди мнението ми, че трябва да ги сменям сам)
2. Колата не се кара... Навярно до падането на снега едва ли ще навърти 50-100км....


На моята кола не смятам да сменям гумите засега... Когато наближи студа - тогава...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от Airfan » 15 Ное 2015 22:43

И аз тъй направих днес - слънце, айляк, без зор и напъване.
Изображение Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от Оги » 16 Ное 2015 10:31

Аз вече изтрих 4 чисто нови нокиани. :whistle:
- Това дето в гумаджийни и сервизи никога не стягат болтовете на колелата адекватно- те в повечето случаи ги късат от стягане и като се наложи да смениш колело насред път- с аварийния инструмент, резервното колело, светлоотразителната жилетка и крика може само да се снимаш. Само затова си струва да имаш 4 джанти повече и пролет- есен да сменяш сам. Освен че не висиш на опашки без ясна представа дали ще ти сменят гумите или ще плащаш нощен труд.
Болтовете на колелата имат определен момент за стягане, а никой не го е еня за него. Ето- на колегата пък му оставили незатегнати болтове. Ми това е небрежен опит за убийство.
Тойотата е без 2 ри комплект джанти, но при всяка смяна в гумаджийното вземам кръстатия ключ стягам колелата сам. Някак си нямам никакво доверие на неквалифициран персонал, нает да сваля и качва колелата на колите. Всеки смята,че и най-черния циганин може да върши таз работа. А с гущерите са ми мачкали под и тръби отдолу, щото не ги е еня, че на колите са определени места, където да се поставя крик или не достигнал един крик- трябва да го наврат по средата без да се интересуват какво има отдолу. После върви се оправяй. Два луди скандала правих в едно гумаджийно и се научиха, но да го правя при всички, където влиза моя кола- нямам нерви за хабене.
Бих посъветвал колеги, които ползуват гумаджийните за смяна на гуми на едни и същи джанти да имат крив върток 1/2 с вложка за гайките на джантите и метър тръба 3/4 за да имат възможност да свалят колело от колата си сами. Ако за спукана гума не разчитат на пътна помощ.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от andrian999999 » 16 Ное 2015 11:51

Аз лично им казавам да не ми до натягат джантите на ръка
професионален мапер

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от Рошко » 16 Ное 2015 12:12

В Събота и аз сложих новите 16-ки с Nokian-ите, а гайките стегнах с динамометричен ключ на 103 Nm.

Аватар
batkogogo
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Авг 2015 12:47
Местоположение: регион Враца

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от batkogogo » 16 Ное 2015 15:01

BOz написа:
micho написа:Призовавам всеки ударен от зад през летния сезон от такъв кретен, първо да му счупи главата и после да му обяснява защо не трябва да кара със зимни гуми през лятото..
Средата на ноември. Предполагам, че ти си сложил зимните гуми. Става навън 25 градуса, точно като вчера.
Удряш ме отзад, защото зимните ти гуми по принцип трябва да ги търкаляш през по-студено време, съответно лятната гума би имала превес точно вчера.
Та не разбрах - директно да ти счупя главата ли или да разговарям първо с теб?
Със летни и със зимни все е да му счупиш главата,това се казва ' Несъобразена Скорост ' и зависи само от задкормилното човече.
Toyota Celica T23

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта