Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от BOz » 10 Мар 2016 18:02

SFINKS написа: Е затова не ги харесвам хибридите , карат със 100 по магистралата , тръгват по бавно от колелото ми на светофара , да не споменаваме че не си пускат парно/климатик за да не вдигне разхода. Смотана работа..И всичко това за да се спестят милилитри ..
100 по магистралата, за да се провери разхода по книжка. Ако кара с по 180 е нормално да му гори по 8/100. Но тогава няма как да се даде диагноза от разстояние, както каза колегата.
За мен е неразумно да караш зимата на температура на макс, с отворени прозорци, за да не умреш от жега, за да докажеш, че харчи като дизел, като не може да му използваш технологията и двигателя не загасне нито веднъж. Лятото климатика почти не вдига разхода така, че не може да "пестиш", както ти правиш с дизела, защото го даваш като пример. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

dapiemvino
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Мар 2016 11:13
Местоположение: София

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от dapiemvino » 10 Мар 2016 19:09

Колата е много "умна",има на таблото скала,която ти показва как да караш.Ако я гледаш и внимаваш да караш предимно на ток,то какъвто и да си шофьор -ще караш икономично.Освен това съм взел тази кола заради разхода.И е автомат от ново поколение.Ако не ме бяха заблудили за разхода щях да си взема АЙГО.Моля за инфо и съмишленици.

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от e 10 » 10 Мар 2016 19:37

С разликата от 10 000 лв. между бензиновия и хибридния модел могат да се навъртят почти 150 000 км. Тъкмо пробег вече да се продаде колата... А относно съдебния иск - мисля, че вместо дапиемвино, ще пием една студена вода! Дано не съм прав!
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Hursa » 10 Мар 2016 21:19

Може би има някакъв проблем (не знам до колко се различава по новия модел от стария). Не, че не може да се получи такъв разход. Но трябва да си го постави за цел, ако е в града (май това имаше в предвид). На магистралата лесно ще го постигне, ако кара с около и над 160. Но човека, казва че шофирал икономично.
Хибрида, според мен, компенсира до известна степен неикономичното шофиране, т. е. ако шофира неикономично разхода ще се „вдигне” с по-малко отколкото с „не хибрид” (ако се сравнява с бензинов автомобил разликата ще бъде съществена, според мен). Разбира се в определени граници – ако спира интензивно едва ли ще „на регенерира” много и при последващи интензивни ускорения полза от „изпразнената” батерия няма да има, но подобно шофиране едва ли ще се нарече икономично.
При мен, нямаше завишен разход докато автомобила беше нов, мисля. Е харчеше повече, но защото го натисках повече. Но разхода ми беше около и под 5-5,5.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от andrian999999 » 11 Мар 2016 01:16

slowtraveler написа:
SFINKS написа: файда от хибрида има ако го караш пенсионерски
Не бих казал, че разумното шофиране е пенсионерско... Плавното шофиране също не означава мотане...
Смятам за пълна глупост например да чакаш до последния момент да натиснеш спирачка пред червен светофар, вместо да отпуснеш газта и да започнеш спиране в момента, в който видиш, че няма да можеш да преминеш... А времето и в двата случая ще е същото...
Това за плавното шофиране съм на същото мнение!
Имам приятел забогатял голфаджия собственик на аЛуди s6 той не може да кара, но се мисли за голям шофьор, но ако някой си качи детето при него след 20 минути ще повърне на прав път без много завой та с неговото насечено каране под 19/100 рядко пада.
dapiemvino написа: Колата е много "умна",има на таблото скала,която ти показва как да караш.Ако я гледаш и внимаваш да караш предимно на ток,то какъвто и да си шофьор -ще караш икономично.Освен това съм взел тази кола заради разхода.И е автомат от ново поколение.Ако не ме бяха заблудили за разхода щях да си взема АЙГО.Моля за инфо и съмишленици.
Ако даваш газ повечко това 1000 кубиково АЙГО си удря 7.6/100 като хибрида.
Последно промяна от Akima на 11 Мар 2016 02:15, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.
професионален мапер

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Airfan » 11 Мар 2016 09:14

Абе карайте си колите и си правете густото, според мен. :occasion5:
Изображение Изображение

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от georgi.mehana » 11 Мар 2016 18:52

Една кола гори толкова колкото и сложиш на бензиностанцията, така че колегата Airfan е прав в това отношение. smile.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от LEXUS » 11 Мар 2016 22:57

Ами колега, ако искаш си вземи и Тата Нано 0.6, но щом хибрид със 136 коня в ръцете ти харчи 7/100 градско, и 5 пъти по-малката Тата с 30 коня може да удари 6/100км. Ти избираш. А може и тях да съдиш.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
IvoDobrev
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Яну 2010 08:11
Местоположение: Костинброд
Благодарил/а: 1 път

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от IvoDobrev » 12 Мар 2016 10:49

Когато с колегата Airfan си купихме Авенсисите по спомени в брошурата пишеше извънградски разход 5,5. Сега гледам новия Авенсис, който по мои сметки е със същия 1,8 литров двигател, че гордо са му написали 4,8 литра... което вече си е перверзия :-) :whistle:
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от extory » 12 Мар 2016 19:36

Е добре де нали точно за точно този авенсис някой се беше хвалил с около 4 разход ...или се бъркам :whistle:
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Akima » 12 Мар 2016 21:47

Някой нещо смислено и по темата ще каже ли - например 3-мата души с хибридни Auris и Yaris, които по мои спомени са минавали през форума?
Колегата dapiemvino е доста лаконичен,а на негово място бих описал всичко в пълни подробности - така има по-голяма възможност да сме му от помощ/полза.

Имам чувството,че трябва да се забранят 6-дневните работни седмици! :whistle:

Напомням,че разход на гориво на всички модели от гамата обсъждаме в темата:
На кой колко му харчи автомобила-породена от друга тема.

Благодаря Ви за приноса. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от Рошко » 12 Мар 2016 23:38

Akima написа: Някой нещо смислено и по темата ще каже ли - например 3-мата души с хибридни Auris и Yaris, които по мои спомени са минавали през форума?
Какво имаш навпредвид, колега? tooth.gif Питам не за друго, а защото предполагам, че визираш и мен като един от "тримата". Какво по-конретно се очаква да кажа "по темата"...? Темата е дали да заведе колегата dapiemvino дело срещу Toyota, че са го подвели. Аз каквото имах да кажа по темата го казах - вижда се ясно от подписа ми какъв е средният разход на този автомобил, споделял съм и какъв разход дава на извънградско, сложил съм и пълна история на зарежданията със съответния разход. За мен самата идея да съдиш вносителя на дадена марка за подвеждане е налудничава - първо, че те просто дават цифрите, които производителят дава, второ, това че някой не може да докара относително близък на заводския разход (защото всички производители лъжат и дават нереални разходи, постигнати в лабораторни условия), не значи, че причината е в производителя. Колегата така и не каза КАК кара автомобила, в какви режими, на какви разстояния... Все важна информация. Едно е да караш от единия край на София до другия по околовръстното, съвсем различно е да караш от Лъвов мост до жълтите павета в час пик...

Посочих и разхода си от две последователни вечери - единият път с 10-ина км извън Пловдив, в които батерията се е заредила и после не съм "бръмчал" на място в големите задръствания, а съм бил на батерия - краен резултат 3.5/100. На следващата вечер - вътрешнозаводски транспорт, средна скорост 12-14 км/ч, "пъплене" и почти нулева възможност за засилване и зареждане на батерията по начин, различен от ICE - резултат - разход 6.2/100. За другото може Sfinks-a да каже - той ги разбира хибридите, защото познава един човек, който е слушал как си говорят две жени, които са гледали... Той е специалисът по хибридите, изказва се компетентно във всички теми за този тип автомобили и затова когато се появи в дадена тема, го оставяме като специалист да разясни и на нас невежите "евреи и бакшиши"...

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от scorpion » 13 Мар 2016 08:38

Авениса, който, имах както знаете, с моя 30 г. опит и стил на каране влизаше напълно в обявените от производителя разходни норми. Продадох го на моя колега със среден разход смесен цикъл 6.3/100, който не беше пипан с месеци за нулиране. Управление по 14 км всеки ден в София и презвикенда малко извънградско. И това 150 к.с с 2.2 дизел.

Според мен молегата има основание да се ядосва и му вярвам, че с опита си от толкова години се опитва да доближи до обявения. Очевидно автомобила има проблем и не пречи да се запише в сервиз за диагностика.
Аз лично бих го направил, а а ко няма резултат и разхода продължава да е необичайно висок бих се обърнал към комисията зя зашита на потребителите зя съвет или директно с писмо до Тойота с копие Тойота Европа.

Иначе и аз не вярвям на реклямята за хибридното чудовище на Волво с 450 к.с за разход 2.9 литра. Може но по нанадолнище с изключен двигател wink.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от slowtraveler » 13 Мар 2016 08:56

scorpion написа: Иначе и аз не вярвям на реклямята за хибридното чудовище на Волво с 450 к.с за разход 2.9 литра. Може но по нанадолнище с изключен двигател
При плъг-ин хибридите май смятаха разхода на принципа 'напълно заредена батерия, караме на ток да кажем 25км, след което батерията е умряла и преминаваме на помощ от страна на ДВГ, която система да кажем има разход 8л/100км... Значи за 100км ще изразходим 6л/100км (25км сме минали без разход на гориво, с пълно изтощение на батерията) :) Ето ти обявен формално 25% по-нисък разход...
Това, че при ежедневно шофиране не пада да кажем под 8л/100км не означава, че не можеш да повториш експеримента и да достигнеш до 6л/100км tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Съдебно дело относно несъответстващ разход на гориво - новозакупен Auris E18 HSD 1.8 2ZR-FXE 2015

Мнение от martod » 13 Мар 2016 09:08

extory написа: Е добре де нали точно за точно този авенсис някой се беше хвалил с около 4 разход ...или се бъркам :whistle:
Нали трябва да сме конкурентни, няма само в БМВ форума да карат с 160 км/ч. при разход 5/100 .. :)
Akima написа:
Колегата dapiemvino е доста лаконичен,а на негово място бих описал всичко в пълни подробности - така има по-голяма възможност да сме му от помощ/полза.
Кое му е лаконичното, човека няколко пъти подчерта, че кара икономично, ето и част от мнението му,
dapiemvino написа: Колата е много "умна",има на таблото скала,която ти показва как да караш.Ако я гледаш и внимаваш да караш предимно на ток,то какъвто и да си шофьор -ще караш икономично.
след което продължават някои колеги да му вменяват, че не знае как да си кара колата икономично .
Аз предлагам да се съберат същите тези колеги и да отидат на живо да му покажат как се кара . biggrin.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 53 госта