Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от donibrasco » 19 Апр 2017 18:44

Здравейте колеги,
имам един юридически казус към вас, всички мнения са добре дошли. :thumbsup:
Става въпрос за свалени номера на автомобил в следствие употреба на алкохол от собственика. Ясно е че трябва да излезе наказателното постановление(НП) , с което се санкционира водача ма мпс-то. В наредбата пише, че мпс-то остава със свалени номера от 6 до 12 месеца според наказанието определено в НП, малкия талон също е иззет от кат.

Въпроса е, ако мпс-то се продаде и се смени собствеността, новият собственик може ли да регистрира колата, както се казва "на другия ден" или трябва да се спази срока за спиране от движение който ще е посочен в НП?
Последно промяна от Akima на 18 Май 2017 23:53, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Свалени номера от Кат

Мнение от Енев » 19 Апр 2017 23:54

И как ще продадеш автомобил без номера и пълни документи?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Свалени номера от Кат

Мнение от yass » 20 Апр 2017 11:01

Това с номерата явно има ефект! Трябваше отдавна да се въведе.

Иначе казуса е интересен - дали може да се продаде такава кола (т.е. да няма последствия за купувача). Това донякъде ще намали ефекта, но пак са си ядове де.
Auris Hybrid (2017)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени номера от Кат

Мнение от slowtraveler » 20 Апр 2017 11:13

Не ти ли вземат и малкия талон на колата в такъв случай?
Ако го вземат - няма как да я прехвърлиш.
Ако не го вземат - можеш да я прехвърлиш, но как ще вземеш номерата, при условие, че автомобила е спрян от движение за определен срок...
До изтичане на срока едва ли ще ти дадат номерата.. Ако купувача е в друга област - трябва да предостави номерата за да му издадат нови.
Ако е в същата област - трябва да си изиска номерата (ама няма да му ги дадат)... Т.е. собствеността навярно може да се прехвърли (ако не са взели талона), но автомобила пак няма да може да се кара - поне според мен де :)
Да, интересен казус е...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Свалени номера от Кат

Мнение от donibrasco » 20 Апр 2017 13:25

Нотариус казва, че с големия талон не е проблем да направи договор за покупко-продажба.Новия собственик най-вероятно ще имам проблем с регистрацията тъй като липсват номерата и малкия талон.Полицаите също не знаят какви са процедурите ,бил "много нов закона" е отговора :) и отговорите им се уповават на това , че трябва да излезе НП.Ще пиша като има развитие по казуса.Законотворците пак не са домислили (изкопирали) както трябва.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Оги
Мнения: 1091
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Свалени номера от Кат

Мнение от Оги » 20 Апр 2017 13:49

КАТ е държава в държавата, и в случая може и купувача да изтърпи принудителната мярка така, както я търпи собственика, когато мярката е наложена на друг водач. Каквото и да правите- може да си имате главоболия с купувача докато не изтече срока. През това време няма да върнат номера и малкия талон на друг, още повече като му дойде времето ще искат от Вас глобата от НП да бъде платена.
Може да се обърнете към адвокат, ако той може да прозре някъв пробив...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Свалени номера от Кат

Мнение от Енев » 20 Апр 2017 14:16

Каква е разликата на този казус със следния сценарий:
Караш колата на приятел/роднина и те спират, вземат номерата и малкия талон.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Свалени номера от Кат

Мнение от mfandakov » 20 Апр 2017 14:27

Когато колата не е на нарушителя,не могат да свалят номерата.Така тези с лизинга ,,пият" и карат :D
worthy.gif

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Свалени номера от Кат

Мнение от donibrasco » 20 Апр 2017 15:10

Може да ги свалят за 1 месец макс ако шофьора не е собственик, а за лизингова пише че не ги свалят.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Свалени номера от Кат

Мнение от peterhr » 20 Апр 2017 15:53

Лизинговата компания си иска парите на месец. Дали колата ще е с номера или не, има ли значение?
Дано само да са малко вратичките в тази част на закона. Аз съм много "ЗА" да се свалят номера. След като нямаме никакъв механизъм за събиране на всякакви видове глоби, това поне е някакъв вид наказание.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

anatolias
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Яну 2016 16:04
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от anatolias » 20 Апр 2017 21:27

Мисля че номерата се свалят само, когато нарушителят по чл. 343Б, ал.1(с алкохол над 1,2 промила) и ал.3 (след употреба на наркотични вещества) от НК, е собственик на МПС. Тогава го и задържат в поделение на МВР до 24 часа, ако няма медицински противопоказания.
-------------------
Когато МПС се управлява от не собственик, колата се спира от движение с мотивирана заповед, но тогава не се отнемат номерата, а се спира МПС от движение, като се отнема свидетелството за регистрация част две. Когато шофьорът не е собственик на МПС се издава заповед до 30 дни спиране на автомобила от движение.
Последно промяна от Akima на 18 Май 2017 23:54, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.Има бутон за редакция.

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Продажба на автомобил без номера

Мнение от Toyota Yarispz » 19 Юни 2017 22:37

Здравейте колеги,
На 16.06.2017 ми беше припомнено по брутален начин че живея в на територията на абсурдите България :censored: ...
Какво се случи накратко:
Тръгвам за София и при включването за АМ Тракия ме спря КАТ...
Аз съм сигурен че всичко е ок и им изсипвам всички документо, да ама не! Била ми изтекла книжката преди 15 дни!!! ohmy.gif и какво стана свалиха ми номерата :censored: :censored: :censored: boxed.gif
Т.е нашите олигофрени не правят разлика между нередовен документ и липсата на такъв!
И сега какви са последствията :
имам чисто нова книжка забележете и чакам решение за спиране на колата от движение за срок от 6 до 12 месеца МАШАЛА :censored: :censored: :censored:
И тук въпросите които ме вълнуват и евентуално ако някой може да отговори:
1. Мога ли да продам автомобила?
2. Предплатил съм немалка сума за пътен данък ... ще връща ли общината от него ? ще бъде ли прехванат от нов евентуален собственик?
3. Като е без номера мога ли очаквам колизия някаква със застрахователя по Каското на автомобила?

ПС
Само да спомена че така демонстративно ми бяха свалени номерата че направо се почувствах като престъпник :censored: , а и не мина без дежурното"Какво работим ?" :censored: .
 ! Съобщение от: Akima
Въпросът е вече дискутиран - няколко теми под вашата.
Темите са слети - моля освен срокът на валидност на СУМПС да поглеждате и темите в разделът преди да пускате нова.
Последно промяна от Akima на 20 Юни 2017 03:05, променено общо 1 път.
tooth.gif Toyota

Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от biro » 20 Юни 2017 09:23

Не стига, че си нередовен, а се оплакваш. Ако имаше кредит в банка едва ли щеше да го просрочиш с 15 дни, защото наказателната лихва е жестока.
Според мен ти е припомнено, че правилата са, за да се спазват. По абсурдно щеше да е ако беше минал безнаказано.
На времето един ме беше ударил и гражданската му изтекла преди 2 дни.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от iovkito » 20 Юни 2017 09:51

Много е готино как отчитат някаква дейност. В същото време по пътищата карат хиляди неграмотни цигани , които никога не са имали книжки , хиляди пияни и надрусани , които не знаят на кой свят се намират , хиляди с изпотрошени коли , без спирачки , без гуми , кадящи като локомотивите на БДЖ. На фона на това , най-големият проблем е , че някой е забравил да си поднови книжката и то с 15 дена.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 20 Юни 2017 10:24

Отчитат,неотчитат министъра на мвр им каза увеличение на заплатите през крив макарон.... :D :whistle: tooth.gif
tooth.gif Toyota

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 4 госта