Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от BOz » 15 Ное 2017 12:50

Значи на всеки километър - камера. На всеки светофар - камера. На всеки автомобил - камера. По европейски директиви. Така ще се следят масово правилата и при възникване на нарушение, автоматично към НАП. Защо да разчитаме на хората, като може всичко да се прекара през алгоритъм и автоматизация. Дори в момента изпреварваш някой на непрекъсната линия и този, когото изпреварваш, неговия автомобил ти "обработва" нарушението и след като се прибереш в лентата пред него, то получаваш СМС честитка. Елементарни са нещата реално. В един по-измислен свят.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
WoLF
Мнения: 2550
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 210 пъти
Получена  благодарност: 94 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от WoLF » 15 Ное 2017 18:42

Радара бие тахографа ако наистина адвокатите знаят как да подходят... Т.к. скоростомерите не са сертифицирани с абсолютна точност отпадат често глоби с ниски превишения под 5-10 кмч, ако някой въобще тръгне да глобява за такова ermm.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от nowyaris » 15 Ное 2017 18:51

Аз кат бях туй лято в Лондон - тъй беше.Камери-на всеки 100 метра,на всеки сфетофар,на всяко кюше,на всяка врата,абе,камери да искаш.И жителите гледат да не правят нарушения.Щото ако сгазят лука и ги снимат-жална им майка на дебита.На мен ми се скараха едни униформени че пуша на автобусната спирка на "Канари Уорф"/не съм сигурен че го пиша вярно/ , пък то било забранено.Бях съвсем сам на спирката,явно и там имат камери,щото дофтасаха след петото всмукване .Реално нещата наистина са елементарни.В един реален свят.Проблема в България не е че мене ще ме издялкат за нещо.Проблема е че за същото нещо някой друг няма да го издялкат.Пък има държави,дето не е така.Ама късмет-Родина не се избира.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dokkito » 15 Ное 2017 21:27

slowtraveler написа: Е да, ама сега си внимателен нали :) И аз минах по този път, глобиха ме някъде около 1600лв, ама неденоминирани :) И от тогава внимавам с датите tooth.gif
Въпросът ми във вмомента е дали се свалят номера на автомобила при шофиране с изтекла или без книжка?
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 21:33

Да, свалят номерата..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от miso25 » 26 Ное 2017 08:06

Ето линк за подтвърждение, че се свалят номера при изтекла книжка: http://m.dir.bg/dnes/news/26627720/
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 26 Ное 2017 09:41

Свалят се номерата и след това в съда 100% наказанието отпада ... ТАкъв идиотизъм само БГ-политик може да сътвори!
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2017 09:57

Не трябва да се забравя и влиянието на българския съд - най-хуманният съд в света :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от iovkito » 26 Ное 2017 11:35

Toyota Yarispz написа: Свалят се номерата и след това в съда 100% наказанието отпада ... ТАкъв идиотизъм само БГ-политик може да сътвори!
Ако беше нещо умно, щяхме да се зачудим дали живеем в България , но сега няма такава опасност , глупостите се случват една след друга. tooth.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Чо :) » 27 Ное 2017 10:20

Toyota Yarispz написа:Свалят се номерата и след това в съда 100% наказанието отпада ...
За тези няколко дни, докато съда отмени наказанието, шофьора ще си е взел поуката и (надяваме се) ще се пострараее да е по-изряден.
Освен това, няколко такиква новини са много добра превенция доста хора да си проверят изрядността на документите.

Нищо фатално и ефекта е положителен :)
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 27 Ное 2017 16:10

Точно! Тази дискусия провокира и мен да проверя кога изтича и моя документ.
Оказа се, че остават само 11 месеца до смяната му. smile.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от nowyaris » 27 Ное 2017 17:46

Kiki написа:Точно! Тази дискусия провокира и мен да проверя кога изтича и моя документ.
Оказа се, че остават само 11 месеца до смяната му. smile.gif
Да видиш сега на стари години как са вади медицинско за книжка.:D :D :D .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 27 Ное 2017 18:10

Дано няма проблем. wink.gif :)
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

jeepsa
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Сеп 2017 22:57
Местоположение: Blagoevgrad

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от jeepsa » 27 Ное 2017 22:35

А бе, фатално си е...

Зависи как и защо разчиташ на автомобила си... На Каролев дори му свалиха номерата.
Погледнете му фейса от Събота...

Един колега докато е бил със служебния бус е представил кипърска книжка и са искали да му свалят номерата, той слезнал от буса и казал, че им благодари, че го даряват с почивка, след което му написали фиш за счупена лична карта.

Пълен цирк в нашата родна Българийка
Поздрави
Георги

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 28 Ное 2017 01:03

Съда в прав текст казва че свалени номера за изтекла книжка е незаконно! обаче нашите милЮцЮнери продължават в същия дух , че даже се и хвалят по националните медии boxed.gif :censored: И тия тъпанари така се борили с войната на пътя :censored: . Само в Булгаристан може да се случи държавна структура да не изпълнява закона...
На мен като ми свалиха номерата освен че ми вързаха ръцете и лично аз намразих тия тъпанари с какво подобриха спазването на ЗЗДП???
Още не мога да си взема талона а напрактика като го взема трябва да ми издадат направо ЗЛАТЕН tooth.gif ! От цялата история КАТ ще плати няколко стотин лева за адвоката а не малко смях ме напушва че по второто дело за итекъл срок на личен документ глобата падна на 100% boxed.gif при положение че имаше напълно законово положение да бъда глобен tooth.gif tooth.gif tooth.gif
tooth.gif Toyota

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 8 госта