Избор на видеорегистратор

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mirchev66
Мнения: 45
Регистриран на: 12 Окт 2015 22:55

Избор на видеорегистратор

Мнение от mirchev66 » 01 Окт 2017 11:09

Най-накрая се реших да си взема видеорегистратор. Според вас до 200 лева може ли да се намери видеорегистратор с добри характеристики? Някой ще ми помогне ли с избора?

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Corolla_E12_hs » 01 Окт 2017 14:52

Гледай да е FullHD, да е малка като размери, за да я скриеш лесно над огледалото за обратно виждане и може да провериш дали освен вакуум има и друго захващане, че на моята камера като стане студено и вакуумът държи много малко и при 140 да ти падне камерата в скута не е оферта. Също така препоръчвам да си скриеш кабелите в тавана и А колоните и да оставиш само края на стърчи, (за което ти трябва и много дълъг кабел в комплекта) колкото да го вкараш в камерата. Ако има и постоянно захващане (тип залепване) на камерата даже няма и да има нужда да я сваляш всеки път ( ако колата ти е в гараж в повечето време). Гледай да поддържа бързи и големи SD карти (32гб е ок), за да имаш поне 4-5 часа връщане назад ;)

Моят е Кобра за 230лв от преди 2 години, като цяло върши работа, макар да е голяма и да пада от вакуума :D Като марки вече не помня какво гледах, но в Youtube има доста ревюта и сравнения.

Аватар
valerio
Мнения: 50
Регистриран на: 10 Окт 2015 19:06
Местоположение: София

Избор на видеорегистратор

Мнение от valerio » 02 Окт 2017 09:00

Аз си взех преди около година огледало с видеорегистратор от .... . Много съм доволен, всичко е супер опростено, нямаше нужда да го разгадавам няколко дни. Това, което най-много ми харесва е, че може да записва и нощем, не знам дали при всички останали е така.
 ! Съобщение от: slowtraveler
mirchev66, valerio, sashokolev - моля да си говорите без линкове :whistle: :whistle: bash.gif

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Избор на видеорегистратор

Мнение от Чо :) » 02 Окт 2017 11:04

Аз ползвам видерегистратор в огледалото и съм изключително доволен.
Последно от няколко месеца ползвам Phisung E06 https://www.aliexpress.com/store/produc ... 30569.html

Закача се към (пред) оригиналното огледало (няма падане).
Огледало 29х8.5 см
Вътре в него 7.84" touch дисплей
Запис напред (1080p или 720p) и задна камера (препоръчвам ви Night Vision версията на задната камера).
Android 5.1
GPS
Bluetooth
FM Transmitter
WiFi
4G/3G/2G модем с WiFi hotspot опция (microSIM карта на желания оператор)
16GB вътрешна памет, около 12GB на ваше разположение.
microSD слот за карта, аз го ползвам със 128GB карта (макар да пише 32GB max)
Възможност да наблюдавате дистанционно (през телефона) камерите.
Може да го ползвате за музикален player, gps навигация (google maps, sygic, на стария регистратор и StreetPilot (Garmin) бях инсталирал), и какви ли не от Google Play Store.

В момента излиза ~250 лева (с безплатна доставка) + ако мине през митница ~16 лв + ~50 лв 20% ДДС (няма мито).
Пристига обикновено до месец.

В магазин на производителя Phisung Official Store https://phisung.aliexpress.com/store/al ... 04425.html има доста модели и по-изгодни, без някои от екстрите, ако не ви интересуват.

Изображение Изображение
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 02 Окт 2017 13:30

Има ли автоматично затъмняване? Имаш ли клипче от тази камера? Има ли предупреждение за камери...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Избор на видеорегистратор

Мнение от Чо :) » 02 Окт 2017 17:18

slowtraveler написа: Има ли автоматично затъмняване? Имаш ли клипче от тази камера? Има ли предупреждение за камери...
Затъмняване няма.
Клипче на 720p имам http://tranzit.dir.bg/load.php?id=9UMaD ... 7eV2975131
За предупреждения може да си сложиш любимата android програма. Аз лично ползвам Waze.
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Избор на видеорегистратор

Мнение от peterhr » 04 Окт 2017 22:15

Интресна "играчка", винаги досега съм подхождал с предубеждения за тези "огледала", но това явно има доста "екстри".
Може ли да се ползва като обикновенно огледало или винаги е включена задната камера?
Колко изкарва батерията? За колко време зарежда до работно състояние и може да се ползва при запалзване на колата?
Този вариант има и GSM модул - така ли?

Относно видеорегистратор - аз бих заложил на:
- 60 кадъра в секунда
- FHD или HD вече зависи от цената или предпочитанията на собственика. Аз лично не харесвам FHD, защото няма къде да го гледам истински, пък и 60 кадъра на 1080p са толкова огромни файлове (без допълнителна компресия), че не си струва да се трупа архив от такива видеота. Но това е лично мнение.
-170градуса ъгъл на виждане
- по възможност по-голяма компресия, но това много трудно се разбира по картинките преди покупката.
- размер и закрепване, както беше написал колегата по-нагоре.
- по възможност вграден GPS, да показва скорост.
Има и други дреболии, но като цяло може би това са основните, поне за мен.

Аз лично избрах малко по-различно решение - купих си екшън камера и я ползвам и за колата.
Даже в колата реално я ползвам в повечето време.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Избор на видеорегистратор

Мнение от Чо :) » 05 Окт 2017 17:07

Да може да се ползва като:
- обикновено огледало (нищо не свети)
- само малък часовник
- андроид, като може да и пуснеш и live view на задната, предната или и двете PiP
Режима се сменя с бутон от долната страна.

Захранва се от 12V с адаптер към 5V miniUSB
Подавайки напрежение се пуска устройството (около 30на сек) и включва записа.
При изключване на захранването (ползвайки вградената батерия) след няколко секунди спира записа и се shutdown-a андроид-а.
(Ако го оставиш на 12V от акумулатора, може и да си го наблюдаваш дистанционно.)
Този вариант е с 4G (LTE), 3G (UMTS) и 2G (GSM) модем.

. Батерията е малка и служи да коректно изключване на андроид-а.
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 05 Окт 2017 17:14

peterhr написа: -170градуса ъгъл на виждане
- по възможност по-голяма компресия, но това много трудно се разбира по картинките преди покупката.
Не съм съгласен ... Да, 170 градусовият вижда повече, но по-лошо... Неслучайно си избрах 140 градусов...
По-голямата компресия също е негатив при видеозаписа... По-точно е важен битрейта...
Поне за моя видеорегистратор пишат (потвърдено и от моя опит) , че 15Mbps е оптималния битрейт за Full HD...
Покачването му до 20Mbps не допринася за съществено подобряване на картината.
Но намаляването на качеството при смъкване на битрейта до 12Mbps (по-голяма компресия) е видимо...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Shash
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Апр 2017 14:30
Местоположение: Sofia

Избор на видеорегистратор

Мнение от Shash » 06 Окт 2017 11:46

И аз бях пред тази дилема преди няколко дни. Главните ми критерии са да записва сравнително добре през деня и през нощта,да се четат номерата на колите, да не бие на очи и да не загрозява много интериора. Поръчах това. До няколко дни трябва да е при мен.
https://www.youtube.com/watch?v=-H5YFZDuE3s

Цък Ето един полезен сайт с ревюта на видеорегистратори.
2004 Toyota RAV4 XA20 2.0 D4D 1CDFTV

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от chukich » 04 Фев 2019 07:02

Тази тема малко прашасала.
Положението по пътищата става все по-зле. Цари пълна анархия, а каскадите в градски условия са нещо обичайно. В тази връзка най-после се наканих за видеорегистратор. Спрях се на Anker Roav S1. По принцип съм фен на продуктите, които Анкер предлагат и направо към тях се насочих без да правя задълбочени проучвания. Единственият проблем е може би батерията и не се препоръчва да се оставя машинката на стъклото при паркиран автомобил и високи температури. Някой има ли подобна камера и през лятото дали е подходящо видеорегистратора да се слага под седалката или в жабката примерно, за да не нагрява и батерията да се надуе?
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от slowtraveler » 04 Фев 2019 07:28

Аз моята си я държа на стъклото, въпреки, че не е същият модел...
Първата година (или малко повече) не я изключвах въобще (захранването и бе постоянно)...
Смених батерията след 3 години (бе почнала да държи много малко)...
В момента DVR-a е на 4 години... И вече като цяло изображението като че ли не е толкова хубаво колкото като нов, ама все още върши работа..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Cealtex » 04 Фев 2019 07:32

Аз моята камера и сега си я прибирам в подлакътника, че да не се изкуши някой да я поиска. Иначе със сигурност е добра идея, особено лятото, да се прибира каквото и да е устройство на място, което не е осветено директно от слънчева светлина. Все пак батериите зимата от студа се изтощават по-бързо, а лятото се надуват, че някои сигурно могат и да се запалят. Един приятел си беше взел една камера, но от китайските и лятото от слънцето пластмасовия корпус се беше деформирал, ама яката... мязаше си на мекица, а изгладени/прави мекици - няма tooth.gif

Относно камерата, моя съвет е да изгледаш и изчетеш колкото се може повече информация, като най-вече обърнеш внимание на адекватни ревюта включващи стоп кадри, нощни кадри и т.н.. В другата тема за ДВР и т.н. мисля, че бях описал моя опит с избора на такова устройство и за малко да взема по-кофти камерата :whistle:. Отделно, може би е и добра идея да поразгледаш и какво друго има в същия ценови диапазон, но в крайна сметка ти си знаеш и ти решаваш. Успех с покупката!
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от chukich » 04 Фев 2019 08:02

Аз вече поръчах моята.На този модел поставката се залепя за стъклото. През лятото слагамсенник на предното стъкло и ако не махна камерата, то тя ще остане между сенника и стъклото - парник. :)

Cealtex, преден модел на тази камера е имало проблем с батерии, които са се надули и екранът е изкачал. Дефектните устройства са сменени по кампания и са променили настройки в софтуера.
Сега разгледах ревюта и сравнения в ютюб, в този ценови клас анкер имат може би най-добър образ на картината.
Ще видим...

Сякаш съхранение в подлакътника е най-добър вариант
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Cealtex » 04 Фев 2019 08:17

chukich написа: 04 Фев 2019 08:02 Аз вече поръчах моята...
Моята камера и тя е с нещо като лепенка, а не вендуза/вакум, но допълнително си купих и такава и естествено все още не съм я ползвал.

Иначе без значение дали може да издържи или не на директна слънчева светлина, аз бих я прибирал на сигурно място, тъй като ще избегна набезите на недоброжелатели и увреждания от слънчевата светлина, а и както Жорката писа - ще се избегне до предпазване на сензора/лещата на камерата.

Все пак може да напишеш едно ревю с впечателения от устройството, след като му се порадваш :whistle:
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта