Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
kuzerdale
Мнения: 117
Регистриран на: 23 Фев 2008 17:53
Местоположение: Пазарджик

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от kuzerdale » 21 Окт 2017 19:45

Здравейте!
Отдавна не съм писал тук,но ето,че всички пътища водят към Рим,..в случая Тойота. tongue.gif
В момента още карам Акорда купе 6 ген( 7 години станаха вече) и все още не ми дава абсолютно никакви поводи да се разделя със нея,супер здрава машина и все още яка като визия! От известно време обаче имам нужда и от такъв тип кола.. CR V - то не ми харесва като дизайн,за това другия естествен за мен избор е Равката.
Знам,че има много писано по темата,изчетох почти всичко във форума ,но не ми станаха ясни няколко основни въпроса и тук искам да придам смисъл на темата ми ,макар и n- та на брой,която благодарение на вас би могла да обобщи всичко тук. От доста време ги заглеждам Равките и по- точно бензиновите с ръчни скорости,...обаче ми се изправи косата като почнах да чета тук..
Въпросите ми са:
1. Толкова ли е поголовен- масов проблема с рейките?
2.проблема с лапането на масло засяга ли и 2.0 на vvti,останах с впечатление,че е за другите кубатури ,..но аз да питам
3.проблема със супер твърдата возия,така ли е?
Преди два дни тествах един Рав 2006 та,но автокъщата нямаше номера (малко ми се стори странно)и не можах да я изкарам на пътя,от късите дистанции които направих ,не можах да я усетя въобще
4. Има ли още хронични и масови проблеми освен тези,които може и да са ми убягнали от потока от информация?
5....и като теглим чертата изборът добър ли е ,или?

Аватар
kuzerdale
Мнения: 117
Регистриран на: 23 Фев 2008 17:53
Местоположение: Пазарджик

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от kuzerdale » 22 Окт 2017 08:09

:thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2017 08:19

Колега, част от въпросите са многократно обсъждани във форума...
1. Не повече отколкото на която и да е друга марка и модел.
2. Не. И на другите двигатели въпросът не е толкова масов, и успешно е отстранен
3. Субективно - всеки сам решава дали возията му е твърда или не...
4. ?
5. Субективно - изборът е личен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kuzerdale
Мнения: 117
Регистриран на: 23 Фев 2008 17:53
Местоположение: Пазарджик

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от kuzerdale » 23 Окт 2017 12:47

Благодаря за отговора!
Знам,че е обсъждана темата многократно,това , че го осъзнавам съм го показал и в първият ми пост,но тази информация е разхвърляна във времето и човек трудно може да си направи едни по- обективни и генерални изводи за недостатъците и притеснителните неща,за това казах,че смисълът е по скоро "теглене на чертата"
Ако темата ми е подействала отегчително(като гледам интереса ,май е така) моля да бъда извинен!
Приятен ден на всички!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от slowtraveler » 23 Окт 2017 12:55

Колега, не става въпрос за отегчение...
Просто зададените въпроси наистина са обсъждани, и съответно - всеки си е споделил личното виждане по въпроса..
Да, разхвърляни из времето, но в края на краищата ако искате да си изградите що годе обективно мнение, трябва да се потрудите и да прочетете мненията и проблемите на колкото се може повече колеги... Едва ли очаквате всички, които са писали по темите да тръгнат и наново да предъвкват мненията си. Освен това част от колегите вече не са в този форум...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kuzerdale
Мнения: 117
Регистриран на: 23 Фев 2008 17:53
Местоположение: Пазарджик

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от kuzerdale » 23 Окт 2017 13:28

Аз съм се потрудил и съм ги прочел,...но останах още по- объркан,не вярвах,че ще прочета такива неща за Тойота и то модел Made in Japan ,за това исках да си направя изводи за масовоста на проблемите,.. пък и вече и през призмата на още повече натрупаното време. Този модел днес и сега е още по- стар и още по- познат така да го кажа.
Просто исках пак да си купя Тойота и прочетеното ме разколеба малко ,..сигурно тази тема е била опит да убедя себе си пак да погледна към марката,..няма значение,ще решавам сам!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от slowtraveler » 23 Окт 2017 14:42

Решението винаги е еднолично - няма как да разчиташ някой друг във форума да вземе решение вместо теб...
В офиса сме имали РАВ-ка трета генерация, дизел и колегата бе много доволен...
Какво и да прочетеш по форумите - винаги е плашещо... Не заради друго, а защото техниката има свойство да се поврежда.
И когато възникне дори единичен случай, колегите пишат за съвет...
Ако вземаш под внимание само негативните мнения, никога не би трябвало да си купуваш какъвто и да е автомобил...
Примери? Например моята джипка в една голяма страна има 2 (два) случая, при които заради еднотипен проблем чупи колянов вал.... Повреда на маслен термостат намалява мазането на едната шийка и от там - чат и коляновия вал е на две части... Или пък стружка в горивната система (пак два случая)... И двете повреди са доста скъпоструващи (според инструкциите цялата горивна система - ПВН, клапанчета на рейла, тръбички, дюзи) трябва да се подменят... Да, някои минават с продухване и миене, но това са фактите... Е и ? Би ли си купил такъв автомобил или би мислил, че ти си третия в списъка ? :)
Противоположен пример - двигател Мултиджет 1.3, на 120х.км повреди колянов вал и мотовилка над възможност за ремонт.... Където ходихме - все си чешат главата - такъв здрав двигател на половин милион километра не е правил подобен проблем... И като цяло - не са правили проблем...
Е да, ама изтеглихме късата клечка :) Здраве да е - газ и напред... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

alexius
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Апр 2011 20:27

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от alexius » 23 Окт 2017 15:28

Здравей,
При мен ситуацията е следната:
1. Имам слабо изявен проблем с рейката - леко пука, не винаги, не се увеличава засега и предполагам ще изкара още доста.
2. Не ми гори масло въобще.
3. Струва ми се че вози твърдо, но нямам пряко впечатление от друг подобен автомобил.
4. Друг разпространен проблем е късането на борда на шофьорската седалка ако е кожена - при мен се скъса около 10 см.

Моята е на 114 000 км
поздрави
Rav4 2.0 2007 Aut

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Поредната тема за покупка на Рав4 3 ген.

Мнение от Akima » 23 Окт 2017 16:14

 ! Съобщение от: Akima
Темата не е за този раздел.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 62 госта