Гаранция

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Гаранция

Мнение от gena_bs » 14 Дек 2017 18:30

Бъди благодарен, че не е проявила инициатива! Че можеше да налее не каквото трябва точно където не трябва.
Може и да се повтарям, но преди няколко седмици в един сервиз (нямам представа кой е, че не питах) наляли течност за измиване на стъкла в казанчето за спирачна течност. После собственика и хората от друг сервиз едва са намерили от Италия точния ABS блок + стабилизация и кой знае още какви системи. Оригиналният бил къде 3000лв.!!! в милата ни Татковина.

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Гаранция

Мнение от Toyota Yarispz » 14 Дек 2017 19:00

Toyota Fan Forever написа: Лошото е, че срамът със тракащите спирачни апарати, започна отдавна и при Корола (Е120) и при Авенсис (ZZТ25_)... и по-скоро е свързан с европейското качество на апаратите... и JPP са имали проблем RAV 2-ро поколение, но там с мед да го намажеш - накладките се разхождаха в стремената и ударно обираха хлабината, но само при смяна на посоката на движение и то еднократно (до следващата смяна)... докато тук не е приятно в някой, слънчев, пролетен ден, с ръка върху сваления прозорец, да чуеш дрънченето на апаратите, отразено от близката стена на съседната сграда и да се сетиш за торбата с парите, които си броил... Задължително е да се потърсят гаранционни претенции, но това, което ще монтират не е нито конструктивно променено, нито производствено подобрено... и така до сбогуването с гаранцията.
На мойта машина няма никакви проблеми със спирачните апарати...! Явно предишния собственик ги е оправил.
tooth.gif Toyota

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Гаранция

Мнение от dracunculus » 17 Дек 2017 15:53

iovkito написа: Знаеш какво е решението - премиум за 90-100 000лв , там нищо не хлопа и не тропа и след 200к км си абониран за сервизите. И аз съм дал 63к лв за рав4-ката , но много добре знам защо си купувам тойота , просто съм преглътнал някои дребни недомислици.
MB C- класа AMG фейслифт от края на 2012 по ценова листа ок. 50 000 Евро тука при нас в Германия. Според мен е премиум кола,....е да, ма тропа колкото Авенсиса, дори по германските пътища. Между другото, взе я тогава нова и си тропа от самото начало.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Гаранция

Мнение от iovkito » 17 Дек 2017 16:13

Аз затова не робувам на марки и не се вживявам толкова много. Шофирам всеки ден по 100-150 км , разчитам на колите си и се радвам , че ми вършат добра работа. Когато започнат да ми валят пари от небето , може да си взема немска кола. Докато аз плащам обслужването и всичко по колите си , разчитам на надеждност , а не на цветни дисплеи , жестови команди , масаж на седалките и керамични спирачки по 20 000 лв.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция

Мнение от chukich » 18 Дек 2017 07:02

iovkito написа: Аз затова не робувам на марки и не се вживявам толкова много. Шофирам всеки ден по 100-150 км , разчитам на колите си и се радвам , че ми вършат добра работа. Когато започнат да ми валят пари от небето , може да си взема немска кола. Докато аз плащам обслужването и всичко по колите си , разчитам на надеждност , а не на цветни дисплеи , жестови команди , масаж на седалките и керамични спирачки по 20 000 лв.
Колега, ако мислиш, че при немски коли всичко е ток и жица се лъжеш. Преди равката имах Е-класа 3.2, точно защото имаше милион екстри по нея, през месец-два посещавах сервизи. Наблъскана с електроника, която лесно се разваля! В същото време королата ми е12 за 10 години съм сменял само консумативи. Тогава реших повече немски коли никога и си вземах Равчика.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Гаранция

Мнение от slowtraveler » 18 Дек 2017 08:32

Е нали точно iovkito точно това казва - ако му падат парите от някъде и да не разчита на надеждност - би си взел немска кола :)

Което не е съвсем така де - нека не бъдем сектанти... Приятел има Пасат 2.0д/DSG, който го бе купил когато аз си взех маздата. Т.е. вече преди 10 години.
Върти му много километри. Имаше разни единични дребни проблемчета като нова (със изтичане на гаранцията изтече и някакъв клапан за около 300лв (май SCV, и то сменен в чужбина) :) ). Но въпреки, че сега е на около 300+х.км, не е имал някакъв сериозен проблем. Да, вече потропва колата, ама като спомена цената на частите - явно не я оправя само заради чист мързел :)
Общо взето сериозните производители се въртят около едно ниво на качеството... Има някои изключения и то за конкретни модели, но общо взето - нещата са на едно ниво.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Гаранция

Мнение от chukich » 18 Дек 2017 17:17

slowtraveler написа:...
Общо взето сериозните производители се въртят около едно ниво на качеството... Има някои изключения и то за конкретни модели, но общо взето - нещата са на едно ниво.
Приятел работи в една швейцарска фирма, която произвежда най-различни продукти, включително и части /елементи за немската автомобилната индустрия.

Та ... той ми е обяснявал как изискванията и качеството на изработка са силно завишени само когато са за нов модел-поколение кола. От втората година вече автомобилната компания занижавала критериите и качество на материалите.

Сега не казвам, че тази тактика не се използва и от японците,
но е факт че в последните десетина години германците се изхитриха и немските коли не са това което бяха.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Гаранция

Мнение от tora » 21 Дек 2017 16:11

chukich написа: От втората година вече автомобилната компания занижавала критериите и качество на материалите.
Е това ми е много интересно, как точно се залага по-ниско качество на изработка и материала. Щом има документация и примерно за някой отвор допуска е 0.05, се залага да е 0.5 ли, че да може и в плевня с маткап да се побива?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Гаранция

Мнение от slowtraveler » 21 Дек 2017 17:11

За съжаление съм забелязвал подобен ефект....
Конкретния пример с пряко сравнение - в момента, в който се появи Зафира (май края 1999 или 2000г?) купихме Зафира 1.8...
Машинката бе много добре и работеше прекрасно...
За съжаление след около година и половина точно по това време (Коледа) при първия сняг/лед, който замръзна за минути, колега попадна в тежка авария, при което автомобилът бе бракуван...
Закупихме веднага същия модел и веднага установихме разликите...
Колата например бе заводски с един вентилатор по-малко - 'оптимизиран'... Съответно - по-шумна..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Гаранция

Мнение от nowyaris » 21 Дек 2017 17:39

tora написа:
chukich написа: От втората година вече автомобилната компания занижавала критериите и качество на материалите.
Е това ми е много интересно, как точно се залага по-ниско качество на изработка и материала. Щом има документация и примерно за някой отвор допуска е 0.05, се залага да е 0.5 ли, че да може и в плевня с маткап да се побива?
Много лесно.Аз сега съм в Линц в една фабрика за хромиране и никелиране.Аз досега си мислих че или е хромирано,или не.А то се оказа че от хромиране до хромиране има Балкан разлика.И с никелирането така.Най-вероятно материалите са едни и същи,но последващата технологична обработка е съвсем различна.
Допуска е един и същ,но метода по който се постига е съвсем различен.
Не мисля че някой съзнателно ще занижи критериите.Просто след първата година вече е ясно дали се връзват аритметиките, и ако не , се почва едно спестявяне.....
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Гаранция

Мнение от Kiki » 21 Дек 2017 19:13

Дъвкано е много и на всички е ясно, че качеството на по-новите автомобили не е като на старите, по една единствена причина и то е ясно каква е.
Типичен пример е Голф. Кой негов модел след Голф 2 е с неговото качество?
А цената е по-висока.
Където и да погледнеш в интернет, коментариите за новите Мерцедеси са смущаващи. За какво говорим?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Гаранция

Мнение от gimara » 21 Дек 2017 21:12

tora написа: Е това ми е много интересно, как точно се залага по-ниско качество на изработка и материала.
Kiki написа: Дъвкано е много и на всички е ясно, че качеството на по-новите автомобили не е като на старите, по една единствена причина и то е ясно каква е.
Причината се нарича планирано стареене на материалите.
Ето едни интересен филм на тази тема:
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Гаранция

Мнение от Japanese_fever » 22 Дек 2017 06:11

Колега, благодаря много!
Ще го дръпна утре.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 59 госта