Регистрация на нов автомобил (разделена от друга тема)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
sAks
Мнения: 34
Регистриран на: 21 Фев 2018 15:21
Местоположение: Варна

Регистрация на нов автомобил (разделена от друга тема)

Мнение от sAks » 25 Фев 2018 18:22

Благодаря ви много! Да, чакаме си я с нетърпение. :thumbsup:
Имам един малко по - различен въпрос, а именно регистрацията на автомобила.
От Тойота предлагат да ми извършат услугата, естесвено срещу заплащане.
Проблема е, че не желая някой си регистратор (от тия дето седят пред Кат) да ми регистрира колата. И искам да ви попитам дали ми се полагат транзитни номера от Тойота или платформа до двора на Кат?
Вие как процедирате?

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 25 Фев 2018 18:51

sAks написа: Благодаря ви много! Да, чакаме си я с нетърпение. :thumbsup:
Имам един малко по - различен въпрос, а именно регистрацията на автомобила.
От Тойота предлагат да ми извършат услугата, естесвено срещу заплащане.
Проблема е, че не желая някой си регистратор (от тия дето седят пред Кат) да ми регистрира колата. И искам да ви попитам дали ми се полагат транзитни номера от Тойота или платформа до двора на Кат?
Вие как процедирате?
Даже не ме питаха в магазина какъв вариант да избера! В момента който попитах почна едно чупене на пръсти и накрая служителят изплю камъчето, че техен служител (разбира се, че може да са ме излъгали, най-вероятно плащат на регистратор) ще регистрира колата като я закара на собствен ход до КАТ. Разбира се опита да замаже положението, като ме излъга, че човек от КАТ ходи в магазина ако има много коли за този ден, но разбира се точно в деня на регистрацията на моята кола нямаше много коли :D :D . Аз само си помислих как настъпва щета с новата ми кола, която още не съм карал и накрая да карам чисто нова блъскана кола. Нямах много време да мисля за вариантите и се доверих (не знам дали имах избор) на дилъра. В цената за плащане имаше добавена сума ( ако не се лъжа беше 200-250лв такса регистрация, която вероятно е държавната такса, аварийният комплект и комисионна за регистрация. Не е имало проблеми, освен че от 3км като я докараха стана на 16км като я взех. Преглътнах го! :)
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 25 Фев 2018 18:59

Хм... Винаги съм оставял те да ми регистрират колите...
Най-малкото приемам колата с номера, измита, изчистена в техния шоурум... А не да си играя с несвойствена дейност за закарване колата в КАТ (платформата ще ти е около 30лв, а транзитните номера - сигурно повече :) )...
Ама това ще рече, че Тойота ще ти предадат автомобила ПРЕДИ регистрацията и ще трябва да им разпишеш, че от там нататък ти гониш...
От друга страна ако автомобилът е лизингов - ти не пееш в хора - не си ти човекът, който да избира начина на регистрация :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 25 Фев 2018 19:10

slowtraveler написа: Хм... Винаги съм оставял те да ми регистрират колите...
Най-малкото приемам колата с номера, измита, изчистена в техния шоурум... А не да си играя с несвойствена дейност за закарване колата в КАТ (платформата ще ти е около 30лв, а транзитните номера - сигурно повече :) )...
Ама това ще рече, че Тойота ще ти предадат автомобила ПРЕДИ регистрацията и ще трябва да им разпишеш, че от там нататък ти гониш...
От друга страна ако автомобилът е лизингов - ти не пееш в хора - не си ти човекът, който да избира начина на регистрация :)
Измита викаш :D Колата изглеждаше като надрана от лепилата на някакви фолиа, с които е била при транспорта. Като попитах преди регистрацията казаха, че ще я измият и преставят във вид за издаване. Та вземам аз колата в уречения ден и час и какво да видя...лепипото което прави така, че колата е цялата надрана не е премахнато. Казах си на автомивката ще падне. Таванът вътре беше изцапан с нещо. Добре че лесно го почистих. Следобеда, като вече почнах да оглеждам кое къде е забелязвам, че ми няма аварийният комплект. При обаждане от моя страна с въпрос"Не трябваше ли да има аптечка и пожарогасител в колата" получих отговор, че явно са забравили да ги сложат. Ходих допълнително за Аварийният комплект. Ако не обърнеш внимание на време може да те глобят някъде, а не вземаме кола от автоморгите (автокъщите). Като прибавя и проблемите със застраховките, които застрахователният дилър на Тойота ми създаде, мога да кажа, че действията на дилъра, от който купих колата поне към мен не бяха професионални!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от nitsodar » 25 Фев 2018 20:04

Колега sAks, аз мога да кажа,че и за моя Авенсис, и за Королата на родителите ми, представител на Тойота извърши регистрацията в КАТ. 250 лв. струваше, като всичко мина супер точно и готова,регистрирана, със залепени стикери за преглед, ГО и т.н. ти представят автомобила в съответното представителство. Авенсисът беше чист,макар че денят бе много студен и дъждовен и това не ми е правило впечатление ;) Само на 1-2 места видях малки остатъци от лепенките по колата,за които споменава alexander79 - не беше нещо фрапантно. Аз, както и slowtraveler, мисля, че това е много по-добър авриант, отколкото сам да си я регистрираш, да се занимаваш с транзитни номера,да висиш в КАТ и т.н. no.gif Друго си е като ти дадат ключовете просто да се качиш и да подкараш новата Тойотка по пътищата - кракът ти гали нежно педала на газта, ръката изпитва удоволствие да движи скоростния лост миришещ на нова кожа, очите жадно разглеждат всичките лампички по таблото, а дупенцето ти да потъва в чистата дамаска на шофьорската седалка tooth.gif tooth.gif angel.gif Ще разбереш,че съм прав, когато дойде заветния миг! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 25 Фев 2018 20:44

alexander79 написа: Измита викаш Колата изглеждаше като надрана от лепилата на някакви фолиа, с които е била при транспорта.
Да, измита и излъскана... Доколкото се сещам, я миеха с някакъв разтворител на пароструйката (или с добавена нафта?), за да падне консервацията..
И внимателен критичен оглед при приемането (за предпочитане и допълнително външно - критично око).. Всичко си бе на мястото, драскотини не е имало :)
На едната кола дори малко ме забавиха, защото били забелязали още восък по челното стъкло и я вкараха пак на пароструйка (не водоструйка)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от biro » 25 Фев 2018 20:53

Докато чаках 5 месеца моята, често ми се обаждаха приятели, че видели автовоз пред тойота и сигурно е дошла. Една сутрин един от тях ми пише по скайпа видях автовоза, твоя c-hr тъмно сив там беше. Същия ден в ранния слетобед се обадиха от тойота че колата е пристигнала, ако искам да отида да я видя. Разбира се веднага отидох, беше идеално почистена със защитни слюдички и разни етикетчета, километража показваше 2км. След няколко дни, през кото са монтирали аларма, gps тракер, wifi рутер, регистрация в кат, се обадиха че мога да си взема колата в 17:00. Беше с панделка на предния капак, идеално почистена, един приятел искаше да снима с дрон връчването, https://youtu.be/8He5A8BlBG8
Прегледах за дефекти, подписах приемателен протокол, върнаха ми 380лв от депозитът на стойност 2000лв (другите пари ги използвали за регистрация в кат 300лв, gps тракер към 600лв, първа вноска по каско). Получих подробен инструктаж кое как работи, бяха ми вкарали домашния адрес в навигацията. Шефа изкара колата пред шоурума, малко снимки, поливане на вода с менче пред колата и газ.
Много се постараха от Тойота Русе.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 25 Фев 2018 20:58

Е, драскотини не, но честно казано останах разочарован. Това е първият ми автомобил от магазина и не съм бил толкова критичен. Мислех че всичко ще е наред, но честно казано очаквах повече. Лепилото се маха най-лесно с мокри кърпи без поражения по лаковото покритие. С безконтактно измиване не се премахва, но след като е измита колата най-лесно се забелязват "драскотините" :D и почвам. Почти половин година по-късно все още намирам тук таме подобни "драскотини", но и не съм се вманиачавал! Иначе си е най-добре да си вземеш колата регистрирана, отколкото да чакаш в КАТ. Моите съмнения бяхя да не блъсне някой новата ми кола докато е извън салона за регистрация без даже да съм я карал. Друг проблем може да е празният резервоар, с който ти дават колата. Не виждам проблем тя да се предава заредена поне дотолкова, че да изгасне лампата и да си включат количеството в цената на автомобила, защото усещането от забилата зад нулата стрелка е доста неприятно.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от biro » 25 Фев 2018 21:00

Ако ти блъснат колата на път за кат може спокойно да откажеш приемо предаватвлния протокол и да ти поръчват друга кола.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 25 Фев 2018 21:04

biro написа: Ако ти блъснат колата на път за кат може спокойно да откажеш приемо предаватвлния протокол и да ти поръчват друга кола.
Убеден ли си че точно така ще стане? Аз не съм. Ако искаш да я сменят вероятно ще трябва да ги съдиш, но такива разсъждения ще правя при покупката на следвщата, дай боже по-скоро worthy.gif
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от biro » 25 Фев 2018 21:06

Да убеден съм. Аз купувам нов автомобил а не блъснат. Не съм ли се подписал, че съм получил автомобила значи не съм го получил и следва да ми го доставят или върнат парите.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 25 Фев 2018 21:15

Силно се надявам да си прав, но като попитах дилъра какво става при ако това се случи ми казаха: "Нека не мислимв тази посока". Никой не заяви, че ще ми върнат парите, ще ме конпенсират и подобни, а и колата вече беше с уж платено каско и гражданска. Бях платил всичко необходимо и според мен щяха да я отремонтират и предадат така. Но наистина едва ли има такъв случай!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 25 Фев 2018 21:20

Има такъв случай... Че и то с доста автомобили по време на градушката във Варна... Доколкото се сещам собственика доста време имаше ядове докато му сменят колата..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от biro » 25 Фев 2018 21:21

Няма закон, който да те задължи да приемеш колата след като си я поръчал. В най-лошия случай губиш капарото ако дилърът не ти уважи желанието да откажеш увредената по негова вина стока. Ако се откажеш с неоснователна причина тогава е нормално да изгубиш капарото.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от nitsodar » 25 Фев 2018 21:24

Моята я взех от Кале Ауто /Сливен/ и мога да кажа,че имаше поне 7-8 литра заредено гориво...
Ако я блъснат при регистрацията, колега, няма как да те задължат да я вземеш. Със сигурност може да има разкарвания, обянения, писане ( сигурно дори до Тойота Европа), но няма как да платиш за чисто нова кола, която да приемеш блъсната ( и оправена впоследствие ) wink.gif
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 67 госта