Пътуване до Будапеща

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Toyo driver

Пътуване до Будапеща

Мнение от Toyo driver » 15 Мар 2005 10:34

Predstoi mi pytuvane po schosse do Budapeshta, no nikoga ne sym minaval po tozi marschrut. Schte se radvam, ako niakoi ot Vas, koito ima opit me svetne s niakoi podrobnosti.

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 15 Мар 2005 15:56

Приготви си дребни парички (еврота) за пътни (полицейски диалози). По 10-15 евро отиват на спиране wink.gif Знам, няколко типични места за полицейски седянка но, не знам как да ти ги опиша... Като цяло по магистралите се срещат рядко. Въпреки, че си на магистрла, особено внимание обръщай на правилата за движение когато наближаваш пътни възли или когато караш по околовръстни движения. Там обикновено е пренаситено (най-вече около будапеща).

Също така последните 100-200 км преди границата с Унгария (това е след като поемеш на север от Белград) представляват един прав път, който през ХХХ км се пресича от мостове. На тия мостове слагат разни пичове, дето мерят скоростта. 10-15 км по-късно те спира полицай, който ти пуска по радиостанцията доклад на пича от моста, че си превишил скоростта. Бъди готов за подобни случки.

Моят съвет е да си хванеш някое автомобилче с местна регистрация и да се лепнеш зад него. Все се намира някой с подходящо на твоето темпо. (макар, че това ми напомня - там полицаите спират коли в пакет - по 2, по 3, както дойде - отбиват те и си чакаш реда да те обслужат). tongue.gif
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

axial
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Сеп 2004 21:07
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от axial » 15 Мар 2005 22:20

На влизане в Югославия си декларирай всичката валута която имаш. Издават една бележка която може да ти я поискат при проверка или на излизане на другата граница.
Още на границата си смени около +/-30 Евро за магистрални такси, че иначе ще те минават по "специалния" курс.
И не на последно място спазвай всички знаци и ограничения на скоростта! Най вече внимавай в отсечката от Калотина до Ниш и след Белград до границата с Унгария.
Лек път! :thumbsup:
Toyota Corolla Verso 1.8

El Camino

Мнение от El Camino » 15 Мар 2005 23:58

В Югославия отдавна вече не искат потвърдата май (декларирането на парите). Поне в последните 2 години не.
Иначе това за обмяната на парите е мн.добра идея, щото прасетата касови бележки не издават.
Полицаите им дебнат предимно по правило на осветените места през нощта...

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 16 Мар 2005 08:34

Относно декларирането на валутата - последно излизах миналата година и тогава също трябваше да се декларира, но със сигурност имаше праг - т.е. ако носиш до ХХХ евро не си длъжен да ги декларираш. Само не си спомням колко беше минимума за деклариране, май някъде около 1000-1500 евро на човек. Абе веднага щом минеш всички проверки на граничния пункт има един униформен дето седи или на столче от вън или кой го знае къде е... :) той върши тая работа! питай на пунктовете, те ще ти кажат.
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

Гост

Мнение от Гост » 16 Мар 2005 12:41

Zdravei kolega. Zna4i az taka i nerazbrax otkyde 6te trygva6, no ako predpolojim, 4e si ot Sofiq eto ti i nai direktniqt pyt spored men. Kalotina ti e qsna, za deklarirane na pari, men nikoga ne sa mi iskali, no ima6 li nad 5000 euro zadyljitelni gi deklarirai, poneje napravqt li ti proverka imat pravo da ti gi konfiskuvat, za po malko pari ne e zadyljitelno. Sled kato mine6 kalotina, te syvetvam da si obmeni6 okolo 50-tina evro, ne 4e 6te ti trqbvat vsi4kite, no 6te vidi6 kolko 6te izxar4i6 na otivane i 6te si preceni6 kolko 6te sa ti naobxodimi i navry6tane. Vinagi spazvai ograni4eniqta. Syrbite sa s novi koli predimno 307-ci i nqma pro6ka. Ako re6i6 da minava6 po magistralite, koeto e nai dobriqt variant vse pak , vypreki, 4e e po skypiq ( no ako ne si minaval predi tova te syvetvam da kara6 po magistralitre), vnimavai okolo mopstovete, zadyljitelno ima spreli patruli koito otdale4 ne se vijdat, poneje sa spreli zad mosta i idealno mogat da te xvanat dori i s 10km previ6ena skorost. SPrat li te (a ako si naru6il ne6to 100% 6te te sprat kato ti vidqt nomerata) zapomni ne6to. Vinagi 6te zapo4nat da ti se karat i da te gledat "mnogo stra6no", no vyob6te ne im se vyrzvai. Te sa po pyti6tata za da izkarat pari ne za drugo. Tova nezna4i, 4e trqbva da im dava6 kolkoto iskat. Kaji, 4e si jurnalist ili advokat primerno, koito otiva za ungariq i 6te ima efekt povqrvai. Ne im se vyrzvai na fizionomiite i izre4eniqta, no i znai, 4e 90% ot tqx znaqt bylgarski i ne si i pomislqi da gi psuva6, poneje stava lo6o ( znam go ot opit :P) .Za razlika ot rumyncite syrbite ne tyrpqt mnogo ugovorki taka 4e nedei da spori6 mnogo s tqx, poneje kato se qdosat moje da ima6 mnogo problemi. No za da se stine dotam trqbva da e stanalo ne6to seriozno, a predpolagam, 4e nqma da ima6takiva problemi. Pove4e ot 5 euro nikoga ne im davai, i na 5 6te sa syglasni nai nakraq, a 4e ti 6te zagubi6 15-20 minutiv prikazki, nemislq, 4e e problem. Kato ti obesnqvat, 4e si napravil nqkakvo neveroqtno naru6enie, ili , 4e tova, 4e nqma6 rezervni bu6oni ili kalobrani primerno e svetoven problem, se pravi na udaren i iskai da ti pokajat kyde pi6e, 4e si naru6il zakona im primerno. Tova e edinstveniqt na4in da mine6 leko. Ina4e ako ti se davat po 1000 dinara na vseki po dobre otidi do budape6ta s reis :PPP! Mislq, 4e ti e qsno, 4e trqbva da ima6 po 5-10 euro v nqkolko djoba i nikoga ne im izkarvai pa4ki s pari ot koito da im broi6 nqkakva suma tova e golqma gre6ka :P. Zapomni ne6to drugo, na vlizane v kalotina to4no sled gi6etata zaredi rezervoara si, cenite na benzina i naftata sa po okolo 55-65 euro centa taka, 4e 6te spesti6 nqkoi lev, sy6to taka i vzemi ot bezmitnata edin arton davodoff , vse 6te ti potrqbva, no nai ve4e za mitni4arite de, poneje srybski policai edva li 6te "poeme" s edna kutiq cigari. Sled kato stypi6 na srybska teritoriq karai kym Ni6, sledi tabelite i nqma da se obyrka6. Sled ni6 ti e Kraguevac, Smedervo, i Belgrad. Po cqlata teritoriq na Syrbiq nikoga ne vlizai v gradovete poneje 6te se obyrka6 mnogo, vinagi karai po tabelite. Do Belgrad sledi osnovno tabelite za Belgrad poneje gi ima i sa navsqkyde. Dosta 4esto ima zadrystvaniq okolo stolicata im, no tova e normalno. Sled Belgrad ti e Zrenqnin i granicata na Seget. Na izlizane ot Syrbiq absurt da ima6 problemi. Na vlizane v Ungariq ima golqma veroqtnost da te proverqt, no ne se 6a6kai nqma ot kakvo da se pritesnqva6. Seget po princip e gadna granica i tam i s 10 euro moje da mine6. Ako neiska6 da pla6ta6 6te te otbiqt i 6te te proverqvat. E pak 6te mine6 , no 6te zagubi6 vreme i nervi. V Ungariq te syvetvam da kara6 po magistralata, no ne enikakyv problem da mine6 i po 2-roklasnite pyti6ta. Specialno do budape6ta 2-ro klasniqt pyt e mnogo lesen poneje ima tabeli navsqkyde i realno minava na 300-400 metra usporedno ot samata magistrala. V kraina smetka ti si re6ava6. Ograni4eniqta na samata magistrala az nikoga ne gi spazvam, i nikoga ne sa me spirali, no ne e hubavo da si pravi6 experimenti, poneje ako te sprat trqbva da si prati6 globata v po6tenska stanciq v Ungariq ina4e sledva6tiqt pyt kato vliza6 v stranata im 6te tinaprtavqt problem. Ne si misli, 4e ungarskite policai ne vzimat ru6veti. Tova , 4e sa v evro syuza nikak ne im pre4i, taka, 4e ako ti poiskat moje6 da dade6, no si preceni dali si zaslujava. Emi tova e ako ima6 nqkakvi vyprosi pitai, ima i o6te dosta ne6ta koito moga da ti spodelq ot nqkolkogodi6niqt mi ve4e opit s tezi mar6ruti :-) uspex!

Гост

Мнение от Гост » 16 Мар 2005 12:41

maiko to cqla statiq stanalo, pak sa "ulqx" :PPPPP!

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 16 Мар 2005 12:47

pak ne mi izpisa nicka no...
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Toyo driver

Мнение от Toyo driver » 16 Мар 2005 13:22

OK Blagodaria za izcherpatelnata informacia. Tochno ot tova imah nujda. Pozdravi !! :thumbsup:

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 16 Мар 2005 14:15

za ni6to :thumbsup:
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 16 Мар 2005 18:52

Lubo_car написа:pak ne mi izpisa nicka no...
Abe ima nqkakuv problem i az trqbva da se logvam po 2-a puti?!?
I posle ne mi pokazva novite mneniq v 4erveno, za6toto sigurno me broi, 4e sum vlqzul purviq put, no ako pi6a sum Gost(anonimen)?!?

KAto se logne6 vij dali na posledniq baner bi6e "Izhod", ako pi6e zna4i si lognat, ako si stoi pak "Vhod" zna4i kato pi6e6 sled tova 6te izliza6 kato Gost(anonimen)

Ne znam za6to e taka, punkara se logva ot li4nite belejki i kazva, 4e stava ot vseki put!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Гост

Мнение от Гост » 16 Мар 2005 18:56

i na men mi pravi absolutno sy6tiqt problem, ne 4e e koi znae kakvo, no vse pak ponqkoga ne se zabelqzva i ....

b_d

Мнение от b_d » 16 Мар 2005 20:03

При мен не се случва, но може да е бъг в phpbb. Като имам време ще проверя дали има нова версия и ако да ще я update-на

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 16 Мар 2005 21:44

bad_dog написа:При мен не се случва, но може да е бъг в phpbb. Като имам време ще проверя дали има нова версия и ако да ще я update-на
Mnogo blagodarim! :thumbsup:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

королчо
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Май 2014 20:43

Re: Pytuvane do Budapest

Мнение от королчо » 24 Дек 2014 08:12

Малко ще съживя темата и дано за някой е полезно. Към настоящия момент вече има двустранно споразумение между Унгария и България и полицията има взаимен достъп до масиви с информация на другата държава. Да знаете, че снимат ли ви там за превишена скорост, до месец ще получите от унгарската полиция писмо с дължимата глоба. Мога да ви опиша цялата процедура, но няма смисъл. В Унгария внимавайте, не само за стационарните камери на металните канструкции по магистралите, но и за полицаи по мостовете над магистралата, които са с преносими камери. Моят случай бе такъв и въпреки, че ги видях и веднага намалих, са ме засекли със 136 км/ч. (при ограничение 100). Съответно 300 лв.+ 30 лв. за банковия превод. До преди година си пердашех без грижи, защото знаех, че не пращат глобите, но сега внимавам. Отделно от общите правила за ЕС, има такива двустранни споразумения и с Австрия и Хърватска, но предполагам, че ще се сключват и с други държави.
Абеее, накратко: по-бедните, с бързи коли да внимават по пътищата на Европа!
Toyota AYGO 1.0 2006
Toyota COROLA 2.0 D4D 2009
Toyota HIACE D4D 2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта