Interesna sluchka......

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Interesna sluchka......

Мнение от JoroBoy » 20 Апр 2005 00:38

Znachi predi 2-3 dena otivam da si kupuvam angrenajni rolki za Corollka-ta...i poneje iskah da sa kachestveni porazpitah tuk-tam i goreshto mi preporuchaha firma "TRIERA"!Ta otivam v firmata(kudeto me obslujiha mnogo lubezno)....platih 107 leva za 2-te rolki vzimam gi i se kachvam v kolata parkirana pred magazina!Predi trugvane obache ot lubopitstvo prosto reshih da pogledna kakvo predstavliavat rolkite i eto kakvo stana:Na kutiata na rolkite si pisheshe suvsem normalno SNR...otvariam az po goliamata i vednaga na pogleda mi se nabiva nadpis JAPAN v/u uplatnenieto na lagera..sled sekundi vijdam i nadpisa NSK,no tova suvsem ne beshe vsichko rolkata imashe vidimi naraniavania po metala i bokluci po vutreshnata strana na lagera....ne mi triabvashe mnogo vreme za da ustanovia,che tova e polzvana rolka i izhvurchah,kato tapa ot kolata!Na purvia mi vapros v magazina zashto lagera e NSK,a ne SNR mi otgovoriha,che bilo vazmojno poneje,kogato SNR ne gi pravili gi vzimali ot druga firma,koiato bila odobrena ot teh....sled,kato pokazah na kakvo prilicha rolkata prodavachkata napravo onemia.....drugata rolka i tia beshe v sushtoto sustoianie!Pomolih da mi gi smeniat s drugi,no niamashe i saotvetno mi vurnaha parite!Niakoi prosto si beshe smenil tui da se kaje BEZPLATNO rolkite......no tova si e problem na magazina!Az posle,kato se zamislih si vikam dobre,che ne mi kazaha da si gledal,kato si kupuval...ili puk,che sum gi smenil az predi da se vurna v magazina....demek osven,che se iadosah mojeshe i da iazgoria s kintite!Prodavachkata mi vze GSM-a i obeshta da mi nameri novi rolki....no poneje vse oshte ne se e obadila,ako niakoi moje da mi kaje ot kude da si kupia kachesveni rolki v Plovdiv shte mu buda mnogo blagodaren!
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Апр 2005 09:28

e, che Lorda redovno go pravi tuk toz nomer, otiva v magazina, kupuva kakvoto mu triabva, posle v kasti vadi sichki charkalaci det sa mu nujni i na drugia den vrasta produkta v magazina(tuk da varnesh niakakva stoka ne e nikakav problem, osobeno v golemite magazini, daje i kutiata ne otvariat, i prazna da ia varnesh pak ste mine)
->

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 20 Апр 2005 10:20

Все бях чувал за разни простотии, на менте части се слагат етикети от истински, продават се разни рециклирани карета, шарнири и други неща, които се представят като чисто нови, ама да ти дават стари ролки и да разчитат, че клиентът няма да се усети...малко прекалено става. На твое място забравям за този магазин завинаги, пускам му адреса във форума с предупреждение да не се ходи там, разказваш случката на всичките си приятели и много скоро, това ще се отрази на магазина и клиентите му ще намалеят рязко. Сега не нови ролки да ти намерят, но и без пари да ти ги дададт, не ходи повече там!
Иначе всички сме чували за либералната политика на връщане на стоки в САЩ. Имам приятели, които взимат нови телевизори, след месец ги връщат, ползват само нова кухненска, аудио или друга техника, която после връщат и взимат нещо по-добро, или по-ново. Магазините не могат да си позволят да губят клиенти, затова не могат да отказват такива връщания, още повече, че законът за потребителите ги принуждава да го правят. Лошото е, че има доста злоупотреби с това, радвам се, че те не се правят само от българи, правят го всички, даже и американците. :whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 21 Апр 2005 08:23

Xeku написа:Все бях чувал за разни простотии, на менте части се слагат етикети от истински, продават се разни рециклирани карета, шарнири и други неща, които се представят като чисто нови, ама да ти дават стари ролки и да разчитат, че клиентът няма да се усети...малко прекалено става. На твое място забравям за този магазин завинаги, пускам му адреса във форума с предупреждение да не се ходи там, разказваш случката на всичките си приятели и много скоро, това ще се отрази на магазина и клиентите му ще намалеят рязко. Сега не нови ролки да ти намерят, но и без пари да ти ги дададт, не ходи повече там!
Иначе всички сме чували за либералната политика на връщане на стоки в САЩ. Имам приятели, които взимат нови телевизори, след месец ги връщат, ползват само нова кухненска, аудио или друга техника, която после връщат и взимат нещо по-добро, или по-ново. Магазините не могат да си позволят да губят клиенти, затова не могат да отказват такива връщания, още повече, че законът за потребителите ги принуждава да го правят. Лошото е, че има доста злоупотреби с това, радвам се, че те не се правят само от българи, правят го всички, даже и американците. :whistle:
Либерална ,ма верно са се забравили...

Примерно имам доживотна гаранциа на Алтернатори ,Стартери даже и накладки! требеха ми накладни за Нисана преди 2 седмици ,взех някакви стари от сервиза ,отивам във магазина давам им само телефона ,онез взимат старите накладки и ми дават чисто нови... не е у ред работата:)
Изображение

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Апр 2005 09:47

naprotiv ured si e rabotata! kolko hora spored vas pravyat tiya shashmaluci? 20% ot klientit da go pravyat, pak nyama problem!
vse pak kolko hora biha se naeli da si smenyat hladilnika na 2 meseca? men takova neshto shte me vludi, vseki put tamun sviknesh sus radelelniyata, koe kude stoi, i haide nov... wacko.gif wacko.gif wacko.gif
inache za nakladkite, tova veche si e dalavera, no za takiva kato nas! a nie ne sme bolshinstvoto! Kolko drugi hora shte hodyat da smenyat stari nakladki za novi? te vkarvat kolata v serviza, idvat posle plashtat i trugvat! wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта