Kude sa TOYOTA MOTOR v ranglista na Forbes 2000

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Kude sa TOYOTA MOTOR v ranglista na Forbes 2000

Мнение от Japanese_fever » 22 Апр 2005 06:20

1. Citigroup - United States - Banking
2. General Electric - United States - Conglomerates
3. American Intl Group United States Insurance
4. Bank of America - United States - Banking
5. HSBC Group - United Kingdom - Banking
6. ExxonMobil - United States - Oil & gas operations
7. Royal Dutch/Shell Group - Netherlands/United Kingdom - Oil & gas
operations
8. BP - United Kingdom - Oil & gas operations
9. ING Group - Netherlands - Diversified financials
10. Toyota Motor - Japan - Consumer durables

Na 10 mqsto sred svetovnite giganti http://www.forbes.com/lists/results.jht ... Click=true
Edinsveniq Auto proizvoditel v desetkata. Mojete da vidite vsi4ki v Top 100 na gorniq link, a su6to taka i cifri, koito govorqt sami po sebe si!
Daimler/Chriysler sa 33-ti, a Honda sa na 55-to mqsto.

Ne e zle a?!? cool.gif

P.S.
Castrol e marka na BP(British Petrolium)
Az tuka samo na BP zarejdam, nikvi Shell-ove i Mobile1,
vupreki 4e Mobil1 gi haresvam su6to, no Shell ne.
Karam si mashinkata samo s Castrol GTX ili Mobile1! :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Апр 2005 09:30

sto ne ti haresva Shell?
az predi zarejdah samo na Mobil, no sled tova si izkarah kreditna karta ot Shell na koiato mi vrastat pari vseki mesec, ta pochnah samo na Shell da zarejdam.
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 23 Апр 2005 06:09

ALTEZZA написа:sto ne ti haresva Shell?
az predi zarejdah samo na Mobil, no sled tova si izkarah kreditna karta ot Shell na koiato mi vrastat pari vseki mesec, ta pochnah samo na Shell da zarejdam.
Kak ti vru6tat pari be 4ovek?!? laugh.gif
Ina4e ne znam kak e pri vas v suburbite, no tuk v Chicago ot Shell, Mobile1 i BP, purvite(Shell) imat naj-mizerni gaz stancii. Naj-gotinite sa na BP! biggrin.gif To4no po evropejski obrazec - 4isti, osveteni, golemi(ne kato nqkoj zabutan Shell da se 4udq kak da izlqza posle), edna sutrin mi dadoha bezplaten sandvich kato si pla6tah. No ostavi tezi podrobnosti.
Imam 4uvstvoto, 4e kolata vurvi po-dobre s BP, otkolkoto s Shell i edin priqtel mi kaza su6toto, taka 4e moje da ne si vuobrazqvam. smile.gif
Az zarejdam samo regular(BP Blue). Ti kakuv benz salaga6 na ALTEZZA-ta - Ultimate?!? :whistle:

Ako BP vurvqt taka nagore kakto do sega sled godina - 2 6te zadminat Shell v gornata klasaciq. Mnogo benzinostancii otvarqt BP naposleduk i to se v bogatite suburbi!

P.S.
BP sa kupili amerikanskite Amoco, koito se slavqt kato edno ot naj-starite!
A Mobile1 sa kupili Exxon i te sa mnogo stara Oil Companiq v US.

Mobile1 i Shell sa na poredni metsa v klasaciqta na Forbes 2000. 6te e mnogo interesno sledva6tite godini koj 6te drupne! smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Апр 2005 11:35

ami vrastat mi 5% ot parite poharcheni za benzin i 1% ot parite poharcheni za vsichko drugo, ili inache kazano vseki mesec mi prispadat po $15-20 ot smetkata. btw, i az sam chuval che s Mobil varviat poveche kolite, ta moje da ia zareja taz karta na Shell i da se varna kam Mobil ili BP, no parvo ste triabva da si izvadia niakoia druga dalaverska kreditna karta wink.gif
->

Peter
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Дек 2004 04:19
Местоположение: Houston

Мнение от Peter » 26 Апр 2005 05:46

Az puk zarejdam nai-chesto na Chevron, tehniqa beznin e s dobavka Techron i kato che li se usechta v gas milage dava mi s okolo 3 a poniakoga do 4 mili v poveche na galon na highway i s okolo 2-3 mili na galon v grada.

Japanese_mania

Мнение от Japanese_mania » 26 Апр 2005 06:52

Peter написа:Az puk zarejdam nai-chesto na Chevron, tehniqa beznin e s dobavka Techron i kato che li se usechta v gas milage dava mi s okolo 3 a poniakoga do 4 mili v poveche na galon na highway i s okolo 2-3 mili na galon v grada.
Tuka v Chicagiland nqma Chevron! Pone az ne sum vijdal?!?

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 26 Апр 2005 07:33

mi az sega ste si smeniam kreditnata karta za druga, ta togava veche niama da ima znachenie kade zarejdam, ta sigurno ste mina pak na Mobil, ste vidim dali ste usetia niakva razlika, no malko me samniava.
->

Japanese_mania

Мнение от Japanese_mania » 26 Апр 2005 08:50

ALTEZZA написа:mi az sega ste si smeniam kreditnata karta za druga, ta togava veche niama da ima znachenie kade zarejdam, ta sigurno ste mina pak na Mobil, ste vidim dali ste usetia niakva razlika, no malko me samniava.
Prav si! Razlika mojebi nqma. To i v BG kazvat vsi4ki, 4e vsi4ki bemzinostancii vnasqt benzin ot Gurciq i nqma razlika.
No men benzinostanciite na BP me po-kefqt ot drugite. Abe napomnqt mi na evropjeskite!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 26 Апр 2005 12:50

ALTEZZA написа:mi az sega ste si smeniam kreditnata karta za druga, ta togava veche niama da ima znachenie kade zarejdam, ta sigurno ste mina pak na Mobil, ste vidim dali ste usetia niakva razlika, no malko me samniava.
neznam za US, ama tuk s Italianskiyat 95 benzin maksimalnata skorost na koyato i da e kola koyato sum karal e mezdu 15 i 30km/h po-niska ot maksimalnata skorost na sushtata kola s benzina 92 v Avstiya ili Germaniya! da ne govorim che kato sloza tam po-visok oktan, kolata napravo izlita... maitapa na strana ama razlikata e OGROMNA! ohmy.gif
mrusni zabarai, s niskokachestven benzin mad.gif ...
v BG samo nyakoi vnasyat benzin ot Gurziya, povecheto go kupuvat ot Neftohima v Burgas, slagat mu razni dobavki i go prodavat! V OMV 100oktanoviyat beznin e direkten vnos ot Avstriya!
V Sloveniya benzina sushto ne struva kakto i v Zabariya! mad.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 27 Апр 2005 04:27

punkara написа:
ALTEZZA написа: neznam za US, ama tuk s Italianskiyat 95 benzin maksimalnata skorost na koyato i da e kola koyato sum karal e mezdu 15 i 30km/h po-niska ot maksimalnata skorost na sushtata kola s benzina 92 v Avstiya ili Germaniya! da ne govorim che kato sloza tam po-visok oktan, kolata napravo izlita... maitapa na strana ama razlikata e OGROMNA! ohmy.gif
mrusni zabarai, s niskokachestven benzin mad.gif ...
v BG samo nyakoi vnasyat benzin ot Gurziya, povecheto go kupuvat ot Neftohima v Burgas, slagat mu razni dobavki i go prodavat! V OMV 100oktanoviyat beznin e direkten vnos ot Avstriya!
V Sloveniya benzina sushto ne struva kakto i v Zabariya! mad.gif
Maliii 100 octanov benz, tuj si e napravo avio benzin?!? rolleyes.gif
Ina4e uj sloveniq e naprednala strana(ot izto4niq blok de, tq e i naj-nazapad ot drugite), imat ka4estveni produkti(i jenite im sa edni ot naj-krasivite, ama tova druga tema biggrin.gif ), a puk za6to taka go sgaffat s benza, ne mi rajda glavata?!? wacko.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 27 Апр 2005 08:04

che tuk prodavat 100 oktana, koeto e oste poveche po evropeiskite standarti.
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 28 Апр 2005 07:40

ALTEZZA написа:che tuk prodavat 100 oktana, koeto e oste poveche po evropeiskite standarti.
Kude go prodavat?!?!?!? ohmy.gif wacko.gif unsure.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Japanese_mania

Re: Kude sa TOYOTA MOTOR v ranglista na Forbes 2000

Мнение от Japanese_mania » 29 Апр 2005 01:42

Dneska gledah su6tata tazi klasacia na Forbes 2000, no za minalata godina. Zna4i TOYOTA MOTOR sa bili na 8-mo mqsto, a sega sa padnali malko na 10-to, no pak sa navurha sred avtomobilostroitelite!

Shell minalata godina sa bili nqkolko mesta sled ExxonMobil i BP(koito sa bili nepsoredstveno edna do druga), a sega kakto vijdame sa izprevarili BP?!? ohmy.gif Abe intersna rabota e svetovnata ikonomika i borbata na gigantite v biznesa!?! rolleyes.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 29 Апр 2005 01:59

edno drugo interestno info, na GM akciite sa padnali do takava stepen, che samo s minalogodishnia si profit Toyota e mojela da kupi celia GM :whistle:
->

Japanese_mania

Мнение от Japanese_mania » 05 Май 2005 22:13

ALTEZZA написа:edno drugo interestno info, na GM akciite sa padnali do takava stepen, che samo s minalogodishnia si profit Toyota e mojela da kupi celia GM :whistle:
Altezzov smeni li kartata na Shell s takava na Mobil1?!?
Za6toto az gledah v4era kato zaredih, 4e na receip-a ima reklama na tehnite kreditni karti. Ina4e zardih malko, 4e bqh na 4erveno i vednaga po4uvstvah razlika m/u BP i Mobil1?!? Az li si vuobrazqvam ili koato sum sipal mlako sum bil po-lek i pove4e e dyrpala?!? 4udna rabota?!

I ti ne se zaribqvaj mnogo-mnogo s tezi kreditni karti, 4e kolkoto pove4e debt credits, tolkova po-lo6o za teb/nas!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iovkito, Namu и 181 госта