Тойота Модели за Третия Свят

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Тойота Модели за Третия Свят

Мнение от LordDigital » 22 Апр 2005 07:08

Мда така си обяснявам нещата аз.

Моделите които съм гледал на Острова дето бях ,са специална изработка за третия свят. Някаква невероятна пермутациа със цел супер ниска цена.

Ма все пак ето некои снимки.

Ето въпросните Короли ,на острова всека пета кола е таква бяла Корола:


Изображение

Изображение

Изображение



Вътре таблото е като никое друго дето съм виждал във Тойота ,забележете къде е радиото (тази която снимах е слагано допълнително по принцип няма) ,нито една няма и VIN има место направено във таблото за табелка ,само че липсва на всички дето проверих - предполагам ,че са Турски:

Изображение



Тойота Camry - същото купе като на Загорките ,само че Factory GhetoEdition!:

Изображение

Тва със което аз се предвижвах ,разбира се беше почти ново и за 2-3 дена свикнах да правя 360 градуса обръщане:):

Изображение

Изображение




И все пак имаше поне една свсена кола във таз забравена зона на заточение:):

Изображение
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Модели за Третия Свят

Мнение от Japanese_fever » 22 Апр 2005 07:36

Na tazi Corolla deto i se divi6 sum q vijdal v BG, ama ne sum siguren dali izglejda to4no taka. Daje maj nqkoi ot kluba imat su6tata modifikaciq kato kupe. Kato interior i dvigatel ne znam, no kato kupe sum go vijdal v BG.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Апр 2005 09:22

hm, taz Corolla verno e napravena the chipest posible. tova kupe mislia che e za Evropa, pone gi ima tam, no tam pone im boiadisvat vsichki charkalaci, a ne na polovinata, no moje tez broni da sa uragano-ustoichivi biggrin.gif . za interiora, dosta napodobiava na Corollata det se prodava tuk(predishnata generacia, kat na maika mi)
za Hui-dai-a po dobre da ne se izkazvam, che se pak ti si go karal wink.gif
->

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 22 Апр 2005 09:55

hahaha, super snimki. za hui-daia deto vika altezzata, tova sigurno e po-dobro ot kolkoto accident-a (accent) biggrin.gif tui che lord-a da ne se oplakva mnogo mnogo. :P

a zabelezete kak NSX-a e kachen na bordiura !!! ebati brutalnite pichove. niamam dumi. toest imam de, ama ne sa za kazvane rolleyes.gif

Аватар
nasco
Мнения: 60
Регистриран на: 11 Апр 2005 15:49
Местоположение: London, UK

Мнение от nasco » 22 Апр 2005 11:21

а тва е к'ат моята корола бре :) семо че наистина е някаква осакатена версия, като гледам разликите
1. няма халогените в бронята
2. Броните, огледалата и дръжките на вратите не са и в цвета на купето
3. На задните седалки аз имам 3 подглавника - тази няма
4. Волана е по различен
5. Таблото има доста разлики - на мястото където е касетофона на мен ми е борд компютъра, има отдолу една дупка с ниакава кърпичка - при мен там са музиката и има някакво капаче с малка жабка и една поставка за чаши излиза под нея, от ляво на волиана имам копчета за регулиране на осветлението на приборите, копчета за ел. огледалата и разни други
6. Уредите на таблото са различни
7. виждам, че тази е с ръчни огледала - моята е с пълен ел. пакет

сигурно има ще много разлики ;) но е същата Королла АЕ112
Преди
Corolla 2002 1.6VVTi Linea Sol
Corolla Verso 2006 1.8VVTi Linea Sol
Prius 2008 TSpirit,RHD
BMW 520d F10 2011 Auto,RHD


Сега
BMW 520d F11 2011 Auto, Top of the range,RHD
Toyota Verso-S 2011 TSpirit Auto+Paddle Shifts,Panoramic Roof,Rev Camera,RHD

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Апр 2005 17:35

nasco написа:а тва е к'ат моята корола бре :) семо че наистина е някаква осакатена версия, като гледам разликите
1. няма халогените в бронята
2. Броните, огледалата и дръжките на вратите не са и в цвета на купето
3. На задните седалки аз имам 3 подглавника - тази няма
4. Волана е по различен
5. Таблото има доста разлики - на мястото където е касетофона на мен ми е борд компютъра, има отдолу една дупка с ниакава кърпичка - при мен там са музиката и има някакво капаче с малка жабка и една поставка за чаши излиза под нея, от ляво на волиана имам копчета за регулиране на осветлението на приборите, копчета за ел. огледалата и разни други
6. Уредите на таблото са различни
7. виждам, че тази е с ръчни огледала - моята е с пълен ел. пакет

сигурно има ще много разлики ;) но е същата Королла АЕ112
kormiloto e sushtoto kato na moia tercel 92-ra (az go smenih veche de).
no seriozno tova sa ba si tupite koroli :)
nai veroiatno sa i karburirani

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Апр 2005 21:19

da, na nasco Corollata izglejda dosta po prilichno(da me prostava che postvam snimka bez da go pitam wink.gif )
Изображение
no interestnoto e che sred cialoto poevtiniavane se pak sa i slojili avomatichna skorostna kutia(makar i samo 3 skorostna)
inache po interiora si ima dosta razliki, no az kazvam che prosto ideiata e zapazena. eto USA versiata za sravnenie
Прикачени файлове
DSC00499.JPG
DSC00499.JPG (140.79 KiB) Преглеждано 5785 пъти
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 23 Апр 2005 01:24

nasco написа:а тва е к'ат моята корола бре :) семо че наистина е някаква осакатена версия, като гледам разликите
1. няма халогените в бронята
2. Броните, огледалата и дръжките на вратите не са и в цвета на купето
3. На задните седалки аз имам 3 подглавника - тази няма
4. Волана е по различен
5. Таблото има доста разлики - на мястото където е касетофона на мен ми е борд компютъра, има отдолу една дупка с ниакава кърпичка - при мен там са музиката и има някакво капаче с малка жабка и една поставка за чаши излиза под нея, от ляво на волиана имам копчета за регулиране на осветлението на приборите, копчета за ел. огледалата и разни други
6. Уредите на таблото са различни
7. виждам, че тази е с ръчни огледала - моята е с пълен ел. пакет

сигурно има ще много разлики ;) но е същата Королла АЕ112
BTW tvoita ima li AirBags?
Изображение

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 23 Апр 2005 19:52

abe kakvi corolli za 3-ya svyat? tova sa Evro modelite na corolla, i na hyundai! Sega, moje da nyama vsichki ekstri, no tova e samo zashtot ne se iziskvat ot mestnite zakoni!
Povecheto gluposti po kolite v evropa i USA sa plod na bolnoto zakonodatelstvo, celyashto da smuche poveche pari za taksi ot horata!
Evro3, evro4, evro na maikaim... i posle smenyai lmabdi, catalizatori, i pr.
puk i zashto nyamalo tolkova konski sili?! emi eto, v Dubai naprimer lexus V8 4.3L e sus 335kc, shtot nyama edin kup "eko" sistemi po nego. V saudistska arabiya, sled 125km/h pochva da drunchi edna kambanka, koyato ti kazva che si nad tazi skorost, i ne mlukva dokato ne namalish pod 125km/h.
V japan e sushtoto, shtot tam imat drug nachin na pazene na okolnata sreda i vuzduha, i do kolkoto znam imat i poveche uspeh!
po princip edna takava corolla, shte izdurzi mnogo poveche i bez pochti nikakvi pèroblemi, v sravnenie s natrufenite s izlishni bokluci evro i US modeli, tova go znam ot sobstven opit!
wink.gif

Аватар
nasco
Мнения: 60
Регистриран на: 11 Апр 2005 15:49
Местоположение: London, UK

Мнение от nasco » 24 Апр 2005 10:52

LordDigital написа:BTW tvoita ima li AirBags?
da ima 2 airbag-a edinia w volana (koito e kato na snimkata na ALTEZZA, makar 4e po tabloto ima razliki - shte ia snimam ot vatre i shte vi ia ka4a tuk skoto), drugia e tabloto pred pazajera. Moiata ne e Automatic - s 5 ra4ni srosti e

Ama kato sa i boiadisali niakoi 4asti - broni, ogledala , drajki i sa slojili halageni, a az sam i slojl i jantite i naistina izglejda dosta po prili4no ;)
Преди
Corolla 2002 1.6VVTi Linea Sol
Corolla Verso 2006 1.8VVTi Linea Sol
Prius 2008 TSpirit,RHD
BMW 520d F10 2011 Auto,RHD


Сега
BMW 520d F11 2011 Auto, Top of the range,RHD
Toyota Verso-S 2011 TSpirit Auto+Paddle Shifts,Panoramic Roof,Rev Camera,RHD

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 26 Апр 2005 21:22

ebahsi ujasa... tia koli kache li sa praveni na strug.... dry.gif biggrin.gif tongue.gif osven NSX razbira se... toi e plasmasov!!! :thumbsup:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 26 Апр 2005 22:18

V35GTR написа:ebahsi ujasa... tia koli kache li sa praveni na strug.... dry.gif biggrin.gif tongue.gif osven NSX razbira se... toi e plasmasov!!! :thumbsup:
a kakvo da kazem za nissanite... te i bez tova sa si reanult-dacia i pr. :whistle: :whistle: :whistle: tongue.gif
reanult=44% share holder of nissan!
tongue.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 27 Апр 2005 22:41

punkara написа:
V35GTR написа:ebahsi ujasa... tia koli kache li sa praveni na strug.... dry.gif biggrin.gif tongue.gif osven NSX razbira se... toi e plasmasov!!! :thumbsup:
a kakvo da kazem za nissanite... te i bez tova sa si reanult-dacia i pr. :whistle: :whistle: :whistle: tongue.gif
reanult=44% share holder of nissan!
tongue.gif
Pa kvo da kaje za tiah.... te Nissan znaiat che ne im trebva da se zanimavat sus conserveni kutii .. :whistle: :whistle:

btw Nissan = 18% share holder of Reanult tongue.gif :whistle:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 27 Апр 2005 23:41

V35GTR написа:
punkara написа:
V35GTR написа:ebahsi ujasa... tia koli kache li sa praveni na strug.... dry.gif biggrin.gif tongue.gif osven NSX razbira se... toi e plasmasov!!! :thumbsup:
a kakvo da kazem za nissanite... te i bez tova sa si reanult-dacia i pr. :whistle: :whistle: :whistle: tongue.gif
reanult=44% share holder of nissan!
tongue.gif
Pa kvo da kaje za tiah.... te Nissan znaiat che ne im trebva da se zanimavat sus conserveni kutii .. :whistle: :whistle:

btw Nissan = 18% share holder of Reanult tongue.gif :whistle:
BTW, utre sutrin she razglobyavam edna Micra (kutiika ot fanta v samoleten razmer ot 125ml) tongue.gif , che dimi belo ot auspuha, ta she i smenyam garniturkata... abe nissan mu kazi i poveche ne go ubizdai :whistle: tongue.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 28 Апр 2005 00:47

punkara написа:
V35GTR написа:
punkara написа: a kakvo da kazem za nissanite... te i bez tova sa si reanult-dacia i pr. :whistle: :whistle: :whistle: tongue.gif
reanult=44% share holder of nissan!
tongue.gif
Pa kvo da kaje za tiah.... te Nissan znaiat che ne im trebva da se zanimavat sus conserveni kutii .. :whistle: :whistle:

btw Nissan = 18% share holder of Reanult tongue.gif :whistle:
BTW, utre sutrin she razglobyavam edna Micra (kutiika ot fanta v samoleten razmer ot 125ml) tongue.gif , che dimi belo ot auspuha, ta she i smenyam garniturkata... abe nissan mu kazi i poveche ne go ubizdai :whistle: tongue.gif
abe moje i oshte amam kutikata trebe da e ot Toyota ....heheh tongue.gif wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 150 госта