Vypros za Celica 95-ta......

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
japan_GT
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2005 16:34
Местоположение: spain
Обратна връзка:

Vypros za Celica 95-ta......

Мнение от japan_GT » 22 Юни 2005 15:18

Hello kolegi ...
Az imam Toyota Celica 1.8 st ot 95-ta god... i bih iskal da popitam
dali e vyzmojno da i se sloji dvigatel ot syshtiqt model no GT 2.0 (175kc)


Vsi4ki mneniq sy dubre doshli....
#moralzarzal.......

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 22 Юни 2005 19:29

Ще цитирам Угабуга:"На всяка кола може да се сложи всеки двигател"
Просто е въпрос на време и средства...и ако го смениш наистина вземи ми дай твоя стария двигател да го ръгна че моят умря след като изпълни бойният си дълг (80Кмили и не ме остави на улицата) :thumbsup:

japan_GT
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2005 16:34
Местоположение: spain
Обратна връзка:

Мнение от japan_GT » 22 Юни 2005 21:36

:))))....

Hubu togava shot dvigatelqt sym go nameril za 900 evro;))...
samo nzn dali shte mi se naloji da smenqm poloski za da mina pregled;)
#moralzarzal.......

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Юни 2005 22:15

ne sam siguren no mislia che 1.8 dvigatelia e ot A-seriite, kato 4age. daje mislia che e 7age ili 7afe. ponachalo e mnogo po "lesno" da slojish dvigatel ot sushtata seria. v toia sluchai podhodiash dvigatel i dobra platforma e 4age ili 4agze.

dokolkoto znam GT celica-ta idva sas 5sfe v USA a drugade sas 3sfe ili 3sgte. v tiah moje da se smeni 3sge ili 3sgte bez da triabva da se praviat novi engine mounts i t.n. shte ostane "samo" jichkarskata rabota.

kazva "lesno" i "samo" shtoto swap-a ne e lesna rabota osobeno ako ti e za sefte, posle stava po lesno no nikoga ne e savsem lesno. i "samo" jichkarska rabota shtoto to sie baia rabota, no ako namerish niakoi koito se zanimava sas praveneto na wiring harnessi mojesh za okolo $400 da ti go napraviat i posle plug and play.

osven tova samo dgivatelia obiknoveno ne e dsotatashno. shte ti triabva igniter, coil, map sensor (moje bi), ECU i kvito jici moje. v zavisimost kakav e dvigatelia shte triabva i transmisia, moje i nov saedinitel, etc. posle moje da triabva i po goliam auspuh da se pravi


ako niamash pone $3k v bankata ne te savetvam da zapochvash. Az napravih tazi "greshka" i se motkah 6 meseca, no puk nauichih mnogo raboti.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Юни 2005 22:35

japan_GT написа::))))....

Hubu togava shot dvigatelqt sym go nameril za 900 evro;))...
samo nzn dali shte mi se naloji da smenqm poloski za da mina pregled;)
po princip e vuzmozno, no:
shte izleze adski skupo, shte ti tryabva ne samo dvigatelyat, ami edna cyala kola GT za da prehvurlyash ot neya! tova sa okachvane, poluoski, skorostna kutiya, cyalata injekcionna sistema i pr.
moyat suvet e:
ili si napravi 7A-FTE toest slozi turbo na tvoyat dvigatel,
ili si napravi 7A-GE slozi glava ot 1.6 4A-GE
prosto stoi sus A seriya dvigatel, shtot inache shte ti tryabva cyala kola, i mnogo, ama mnogo trud i nervi!
smile.gif

japan_GT
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2005 16:34
Местоположение: spain
Обратна връзка:

Мнение от japan_GT » 23 Юни 2005 00:55

Mnogo sym blagodaren za otgovorite koito poluchih v tolkova kratyk period ot vreme... biggrin.gif no mislq 4e me ustroiva dosta pove4e predlojenieto na Pynkara ( da sloja glava ot 4A-GE) ....

Na teoriq mi se struva dosta ekonomi4no, no bih iskal da znam kolko konski sili shte digne i kakvi raboti trqbva da se pipat po kolata?


Pynki aku znaish pls kaji.... shte sym dosta blagodaren;)
#moralzarzal.......

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2005 04:30

spored men samo ot glavata nai mnogo ama nai mnogo 20. obache e mnogo po dobra ot FE glavata zatova e po dobra platforma za po-natatashni upgrade-i

b_d

Мнение от b_d » 23 Юни 2005 08:49

japan_GT написа:Mnogo sym blagodaren za otgovorite koito poluchih v tolkova kratyk period ot vreme... biggrin.gif no mislq 4e me ustroiva dosta pove4e predlojenieto na Pynkara ( da sloja glava ot 4A-GE) ....

Na teoriq mi se struva dosta ekonomi4no, no bih iskal da znam kolko konski sili shte digne i kakvi raboti trqbva da se pipat po kolata?


Pynki aku znaish pls kaji.... shte sym dosta blagodaren;)
виж това като за начало:

http://club4ag.com/faq%20and%20tech_pag ... d%207A.htm

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 23 Юни 2005 13:10

Ако ще е 4AGE глава, приготви се за смяна на бутала и инжектори (+резистор-бокс) - като минимум. ЕКУ-то няма нищо общо - но да речем можеш да караш с твоето.
Вероятно ще си под заводските 124 коня на 4AGE двигателя.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2005 14:17

shto be moje i da e nad, vse pak e sas 0.2 litra po goliam dvigatelia. ne znam kva e kompresiata obache

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 23 Юни 2005 14:31

ugabuga написа:shto be moje i da e nad, vse pak e sas 0.2 litra po goliam dvigatelia. ne znam kva e kompresiata obache
Освен 0.2 литра трябват и инжектори, компресия (както казваш) и ЕКУ.
Той 7АFE е максимум 130 коня мисля. С неправилното ЕКУ (за 4AGE главата) не вярвам да стигне дори 124-те коня на 4AGE 1-ва генерация.

El Camino

Мнение от El Camino » 23 Юни 2005 14:49

В статията е описано какво се очаква и с какви конверсии. Хората са вадили по около 10% от горе със 4аге ЕКУто.
Тая конверсия действително има мнооого голям смисъл ако караш 7АФЕ и искаш наистина спортно усещане.
4АГЕ -> 7АФЕ е малко кон за кокошка май :whistle:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 23 Юни 2005 15:26

japan_GT написа:Mnogo sym blagodaren za otgovorite koito poluchih v tolkova kratyk period ot vreme... biggrin.gif no mislq 4e me ustroiva dosta pove4e predlojenieto na Pynkara ( da sloja glava ot 4A-GE) ....

Na teoriq mi se struva dosta ekonomi4no, no bih iskal da znam kolko konski sili shte digne i kakvi raboti trqbva da se pipat po kolata?


Pynki aku znaish pls kaji.... shte sym dosta blagodaren;)
viz, tezineshta struvat pari, dori i edna glava da smenish! kakto kaza jami shte tryabva da turish i butalata ot 4AG, ne slagai purva generaciya injektori, po-gadni sa, kari si s tvoite ili sus tezi ot 4AG sled 09/87 nagore! te sa i po-golemshki, i sa visokoomovi.
no ako naisitina iskash mnogo, togava sled glavata tryabva da kupish i dvoika razpredelitelni valove, da se modificira malko EFI sistemata, i togava i 180kc shte vdignesh.
spored men, ako iskash nai-lesniyat (ako moga taka da go kaja) variant, togava slozi turbo sistema direktno na tvoya dvigatel, jamie shte ti pomogne s napravata na flanec, ai smiyat kolektor, vzemi edna turbina, (ne golyama) edin intercooler, markuchi, i edin megasquirt i shte napravish mnogo poveche power, ot kolkoto sus 3sge, da ne govorim, che v BG moje da se vmuknesh v biugeta ot 900evro za napulno gotova kola, a ne samo za zakupvaneto na edin dvigatel.
nyama da otvaryash dvigatelya ti, nyama da smenyash butala, abe samo vunshni promeni, i malko kabeli i zici, 35% poveche moshtnost da napravish, nyama koi da te stigne!
puk veche po natatuka moje i butala da smenish i poveche da vdigash moshtnostta, ili prosto edna debela garnitura na glavata da turish.
wink.gif

b_d

Мнение от b_d » 23 Юни 2005 15:33

Пънки, не са ли слаби карантиите на *AFE двигателите за турбо?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2005 16:00

bad_dog написа:Пънки, не са ли слаби карантиите на *AFE двигателите за турбо?
vijdal sam 4afe turbo. 7afe moje da ne sa tolkova zdravi, sas sigurnost bielite im sa po dulgu taka che butalata pri ednakvi oboroti se dvijat s po goliama skorost taka che shansa da se schupiat e po goliam (kato se predpoloji che sa s ednakva zdravina)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Semrush [Bot] и 198 госта