Говорилня

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Говорилня

Мнениеот mfandakov » 16 ное 2017 20:32

Фракинга го тачат американците защото земята не е тяхна tooth.gif , а индианците ги няма. bash.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Говорилня

Мнениеот WoLF » 16 ное 2017 20:45

Тачат го само петролните компании, а хората дори умерено далече от подходящи шистови скали го проклинат...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 22 ное 2017 17:21

Скоро не се бях изумявал от административни простотии, обаче Министерството на здравеопазването ме ИЗУМИ!!!

Оказа се, че за да се получи разрешение за търговия с даден обикновен продукт (боя) е нужно да се чака до 365 дни, след което от Министерството по здравеопазването (то пък от какъв чеп се занимава с тази работа - не знам) МОЖЕ да върнат коментар и да ти поискат допълнителни документи за разглеждане?!!! bash.gif bash.gif

Гледах аз, пулих се - няма грешка - написано черно на бяло - 365 дни чакане!
Викам си - ами то комисии сигурно ще се събират и т.н...
Обаче реших да видя обществената кореспонденция на Министерството...
И ЩО ДА ВИДЯ!
Първото писмо на което попадам е подписано от Заместник министър, и с дата края на Септември 2017г!
В което пише 'сори брат'чед, ама пИсмото дето съм ти го пратил преди два месеца, не е могло да бъде доставено на адреса - не са те намерили от пощата и затова Български пощи е върнала писмото'...
И това уведомление - подписано от Заместник министър!

Продължавам надолу кореспонденцията за да видя за какъв сложен държавен казус става въпрос...
И разбирам за какво става въпрос - някакъв чужденец (навярно студент за приравняване) е искал да бъде допуснат до изпит... През Август 2016 година (и шестнадесета - без грешка) е молил за това.
И в края на Юли 2017г (година след запитването) Заместник министър подписва писмо и му го праща, че няма да му разреши да се яви на изпит?!!!!! Ами то и аз ако чакам година за отговор на такова просто искане - и аз отдавна да съм си вдигнал дърмите от тази държава :tfrag:
С какво се занимава заместник министъра?!! И с какво се занимава цялата тази администрация......

Направо съм УЖАСЕН mad.gif

Май е време да се изрине цялата тази администрация в София из министерствата... Това просто не може да е истина mad.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 22 ное 2017 18:03

То,Жорка,туй Министерство за 8 години 16 Министъра смени.Той,Министъра таман реши да подпише нещо,и те го сменят.
Сега,да ти дам един акъл - приготви си едни здрави пари и фащай пътя за столицата,там намираш варненския депутат от ГЕРБ
който е водил листата и той ще ти каже как е по-нататък съвсем точно. :D Дерзай......
ПП.Или намираш жена му.Ама няма да ти легне по-ефтино tongue.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Говорилня

Мнениеот Kiki » 22 ное 2017 18:23

slowtraveler написа:
Май е време да се изрине цялата тази администрация в София из министерствата... Това просто не може да е истина mad.gif

Еееееее...... де да можеше.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 22 ное 2017 19:08

nowyaris написа:Източник приготви си едни здрави пари и фащай пътя за столицата

Ич не ги приготвям аз - японците да му мислят как да се борят :)
А пътя може да не е за столицата, а зад граница - идиотиите в тази държава почнаха да прескачат дори и най-смелите ми очаквания :help:

Потребителски аватар
kostadinnm
Регистриран: 09 яну 2013 21:20

Говорилня

Мнениеот kostadinnm » 22 ное 2017 19:50

Искаш да кажеш, че японска фирма иска да регистрира боядисващ продукт, за който се изисква "потвърждение" от министерството на здравеопазването. Съответно, някакъв чуждестранен студент на стаж там е демотивиран и не прави нищо да придвижи нещата, а японеца си е изчакал чинно цяла година законния срок за отговор?!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 22 ное 2017 19:58

Едното нямаше връзка с другото...
Японеца дали ще си изчака чинно годината за отговор не е сигурно... По-вероятно е да намери алтернатива, защото бизнеса е интернационален...
А чуждестранния студент бе само пример, от който ми направи впечатление две неща - нелогично бавната реакция на администрацията (поглеждаш документите и вземаш решение - действа или не действа - за какво е нужна ЦЯЛА ГОДИНА), и абсурдността, Заместник министър да се занимава с такива елементарни неща, при условие, че съм убеден, че министерството е със силно раздут щат...

Ти ако се явяваш на изпит, и поискаш дата, дали би изчакал година за да ти отговорят може или не може?

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 22 ное 2017 20:05

slowtraveler написа:Източник
nowyaris написа:Източник приготви си едни здрави пари и фащай пътя за столицата

Ич не ги приготвям аз - японците да му мислят как да се борят :)
А пътя може да не е за столицата, а зад граница - идиотиите в тази държава почнаха да прескачат дори и най-смелите ми очаквания :help:

И тъй става-ние с тебе сме лесни-квартири зад граница-колкото искаш имаме. tongue.gif Кеф ти - кеф ти...... Ама и там е пълно с идиоти и идиотии.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 22 ное 2017 20:23

Вярно, но има по-ясни правила... Които могат по-лесно и с по-малко нерви да се спазват...

aandonov
Регистриран: 16 ное 2017 17:55

Говорилня

Мнениеот aandonov » 05 дек 2017 07:46

Lamborghini Forum:
Странен шум при 360 км/ч

Subaru Forum:
Алооо? Сам ли съм тук бре?

Mercedes C-Klasse Forum:
Мерцедесчето ми се намокри тази неделя като ходих с него за хляб - какво да правя?

Mazda MX-5 Forum:
Един нещастен ловец мина през колата ми със скапания си Туарег!

VW Touareg Forum:
Нек'ъв MХ5 ми се е закачил от долу на купето. Някакви идеи как да го махна?

Peugeot Forum:
Продавам месечна карта за градски транспорт. Колата излиза по-рано от сервиза от очакваното!

Bentley Forum:
Днеска използвах пепелника. Как да си го сменя?

Porsche Cayenne Forum:
Разход под 31л/100км. Проблем в инжекциона?

Smart Forum:
Инсталирах двигател от мотоциклет. Най-сетне повече мощност!!!

Camaro Forum:
Приятелката ми спа с брат ми и жена му. Как да ги убия? Вече имам едно дело и не ми се връща в затвора...

Mustang Forum:
Некъ'ф мизерник със Сивик се опита днес да ме изпревари!

Civic Forum:
Некъ'ф мизерник с Мустанг се опита днес да ме изпревари!

Mitsubishi Galant Forum:
Мама ми подари колата си. Търся евтини 18-ки!

VW Bora Forum:
Сърдит съм! Всички казват, че карам Голф с раница на гърба. (за това карам комби)

Opel Forum:
Моята Корса няма никаква ръжда! СЕРИОЗНО! (темата изтрита от модератора)

Lexus-Forum:
От къде да си намеря задни стопове като на VW?

Seat Marbella Forum:
Днеска успях да карам редом с един камион!

BMW E36-Forum:
Къде има най-яките дюнери в града ве?

Trabbi-Forum:
Бях днеска до Мерцедес-Бенц да си сменя двигателя с техен. Обаче проблем: работи-не работи-работи-не работи...

Обаждане по телефона от Мерцедес: Инсталирали сме ви мотор за чистачки! Моля превключете от интервал още един път на горе за позиция едно!

Hummer Forum:
Днеска ми се счупи в движение единия носач. 14 ранени и 2ма убити......
Трябва ли задължително да си купя черната металик боя от представителството? Най-близкото е на 25км, което прави 50лв за бензин....

Yugo Forum:
Вашето кога за последно беше в движение?

Honda Civic CRX-Forum:
Кучето на съседа спи в тръбата на ауспуха ми. Мога ли въпреки това да запаля колата?

Toyota Corolla Forum:
Най-сетне направих 500'000 км, кога ще се счупи най-сетне?

Polo Forum:
Най-сетне 6 см по-ниско окачване! Сега обаче не стигам до микрофона зa поръчки на МакДрайв...

Ferrari Forum:
Търся съвет за командировка в Колумбия. Искам много бързо да влезна и излезна!

Fiat Forum:
Чудя се дали има живот извън сервиза?

BMW 7ца Forum:
Помощ при програмирането на системното меню - как да си накарам пепелника да се затвори?

Mercedes new S-Klasse Forum:
Търся си 2ра кола с адекватни реакции при мъгла

Тойота Aygo Forum:
Всички ме питат колко е било голямо яйцето-изненада и дали след това трудно съм го сглобил

tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 08 дек 2017 00:22

:whistle:
bridge.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 08 дек 2017 09:57

Красив е Кеймбридж.И скъп. :thumbsup:

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 08 дек 2017 10:28

Дидо, скъп е донякъде... Дразнещото е когато видиш в скъпия Кембридж как можеш да живееш по-евтино отколкото в България bash.gif
Просто има за всеки по нещо...
Видях маратонки по 180-200 паунда... Дъждобран с Гортекс мембрана (само мембраната - не яке и т.н. - абе точно дъждобран си бе) - 600 паунда...
Ама и:
Дънки - 5-8 паунда... Тениски - също толкова.. Чорапките май 5 комплекта - 2 паунда...
Първата вечер вечеряхме за 17 паунда в един от вървежните барове (Wetherspoon)... Трима човека с бира и т.н..
Снощи с телешки стекове (ribeye, отлежавали 28 дни, щерката яде разни корейски оризови спагети със зеленчуци... Бира гинес, картофки и т.н. И пак спряхме до около 110лв общо...
Това - за храна навън... По суперите цената на доста неща е по-евтино отколкото в БГ... Дразнещо...

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 08 дек 2017 11:56

Не знам.Аз 2 седмици в Лондон вечеря под 40 паунда не помня.Хем бяха все разни нискобюджетни заведения.А за дипломирането в италиански ресторант,наистина "пипнат" на Оксфорд циркъл , без да гледаме цените - 110 паунда с включено шише червено и едно просеко/'шампанско/.Кое му е евтиното,не видях.И аз съм чувал,че извън Лондон си е по-евтинко.Дано да ти се вържат аритметиките.
Иначе за супермаркетите си прав-цените са "народни".Още първия ден ме запраска студен летен дъжд и първото което си купих беше китайски сгъваем чадър с английското знаме на него за 1/един/паунд.Още си е с мен в Австрия и си работи.

Върни се в “Off Topic”