Говорилня

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Говорилня

Мнениеот Scott » 08 дек 2017 15:33

slowtraveler написа:... Трима човека с бира и т.н..
Снощи с телешки стекове (ribeyeме, отлежавали 28 дни, щерката яде разни корейски оризови спагети със зеленчуци... Бира гинес, картофки и т.н. И пак спряхме до около 110лв общо...
Трябва много да е паднал паунда след последните разговори между Мей и Юнкер, иначе не виждам как. Или и ти им викаш на паундите левове като мен :). Просто няма къде навън да ядеш рибай стек 28 дни висял за по-малко от 18 паунда, три пъти плюс бирите и корейските спагети, със сигурност е над 60 паунда.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 08 дек 2017 17:38

Излезе някъде около 50-51gbp.
Само стека с едните картофки бе около 15 - най скъпото блюдо в менюто.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Говорилня

Мнениеот krasengn » 13 дек 2017 14:54

https://clubz.bg/node/61783
На мен ми се виждат фактите тук истински. Изводите също. Вие как мислите?
Polski Fiat 1500 (1980) --> VW Passat 1.8 RP Combi (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 13 дек 2017 18:39

krasengn написа:Източник https://clubz.bg/node/61783
На мен ми се виждат фактите тук истински. Изводите също. Вие как мислите?

На колко години си,Колега.Щото аз си спомням Евгени Дайнов с 25 години по-млад,с хипарските дрехи и прическа,като първи Глашатай на любимия
Иван Костов,който като министър-председател правеше едно към едно тогава същото като сегашния.Всъщност правеше още по-лошо,като са замисля.
Уж вече е професор г-н Дайнов,вече е побелял,ама не му е дошъл акъла в главата,явно.Или смята че нашата памет е много къса.
Гладът е по-силен от тока-това важи особенно за социолози,журналисти и всякакви подобни.А да вярваш на такива е малоумно.
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

Потребителски аватар
krasengn
Контакти:

Говорилня

Мнениеот krasengn » 13 дек 2017 19:44

Все пак той е написал много факти. За тях ми беше въпроса.
А на автора не може ли да му е дошъл акъла на стари години?
Както на мен след всеки нови избори.
Polski Fiat 1500 (1980) --> VW Passat 1.8 RP Combi (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 14 дек 2017 06:52

Фактите са си факти.Как се тълкуват обаче е вече друго.А как се свързват с други факти вече е трето.
Всеки медал си има две страни.Не може да наблягаш само на няколко факта-има си поредица от факти.
Те са навързани и трябва да си запознат с цялата поредица.Иначе настъпва заблуда.
Г-н Дойнов и всички като него,независимо около кого гравитират,са продажни и манипулативни личности.
Не защитавам никого,нито сегашните,нито предишните,пратих единственото си дете на 18 в Англия,а аз на
48 заминах за Австрия,щото няма оправия в БГ-то.И го разбрах чак като навързах всички познати ми факти.
Отне ми 20 години,най-хубавите ми.Докато разкарам всички заблуди.Но ми дойде акъла.
Пожелавам на всички Колеги да не чакат толкова дълго :thumbsup: .
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 14 дек 2017 09:23

nowyaris написа:Източник 48 заминах за Австрия,щото няма оправия в БГ-то.И го разбрах чак като навързах всички познати ми факти.
Отне ми 20 години,най-хубавите ми.Докато разкарам всички заблуди.

Хаха - и аз съм на тази фаза в момента :whistle:

Потребителски аватар
krasengn
Контакти:

Говорилня

Мнениеот krasengn » 14 дек 2017 14:50

Тоест вие не очаквате промяна към по-добро. Не ви пука. "Всички са маскари". Нищо позитивно ли не виждате в страната вече? Излиза, че няма смисъл да си говорим за политика изобщо. А например да говорим за автомобили. Така ли е?

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 14 дек 2017 14:58

krasengn, да, така е, колкото и песимистично да звучи...
През годините съм имал достъп до информация, до която нямат достъп голяма част от масите...
И стигнах до извода, че колкото повече знаеш, толкова по-голям песимист ставаш :tfrag:
Мисля преди година-две бях споменавал например за предизвестен резултат за обществена поръчка на едно Министерство за 800млн лв...
С ясен победител - частна фирма, въпреки, че тогава процесът само започваше.
При условие, че държавата има собствен завод с такъв капацитет... Обаче заводът няма как да бъде поканен в обществена поръчка, щото нали няма как да вземеш комисионна от държавен завод. Ами преди месец сигурно сте чули за резултата - бе определен победителят в 'лотарията' - дали съм Нострадамус??
Познати лица, и то такива, за които се знаеше от години... Да, с допълнителни 'печеливши' като председателя на КРИБ Домусчиев и т.н...
Та казваш - нещо се променя?

П.С. когато се приватизираше БМФ, ББ бе опозиция, и въпреки, че се вдигаше доста шум за други сделки по негово време - за тази приватизация всичко бе тихо - явно всички се бяха разбрали кой какво получава. А имаше какво да се получи... Как ти се струва да 'купиш' разсрочено за доста години едно огромно предприятие за 400млн лв? Да влезеш във владение края на годината, и САМО за тази година, през която не си бил собственик държавата да не си потърси печалбата от над 100млн. лв (щото нали - вече собственикът е друг)?! И какво - преди месец Валери Симеонов повдигна въпроса, ама явно нещо му бе обяснено, защото изведнъж всичко притихна... Та викаш - да струи оптимизъм че вървим към по-добро?

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Говорилня

Мнениеот mfandakov » 14 дек 2017 16:13

A какво ще кажете за варианта,един от най известните депутати на Атака в най "острите"/когато бяха най активни / години на Атака с един друг много известен представител на ДПС да се съберат мишоците и да си спретнат 3бр. ВЕЦ.Понеже едните трябва да почнат да папкат а другите държат съответното министерство. bash.gif bash.gif Значи в зала съм свидетел тези мишоци как се карат,а идват заедно като гей дружинка за материали за Вецовете. guns.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!
Телефон за оплаквания 0888695238

Потребителски аватар
krasengn
Контакти:

Говорилня

Мнениеот krasengn » 14 дек 2017 16:45

Вие хубаво пишете за корупция. Даже давате примери с Валери Симеонов. Който също не е през целия си живот честен и правилен.
И аз дадох линк по-горе за нещо подобно. Но не му обръщате внимание. А мисля и двата случая искат подкрепа, добра дума или популяризиране.

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 14 дек 2017 16:59

И до какъв извод стигаш? Че всичките са маскари?
Така си е... Също както голяма част от тези статии са поръчкови - с конкретна икономико-политическа цел...

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 14 дек 2017 17:39

krasengn написа:Източник Тоест вие не очаквате промяна към по-добро. Не ви пука. "Всички са маскари". Нищо позитивно ли не виждате в страната вече? Излиза, че няма смисъл да си говорим за политика изобщо. А например да говорим за автомобили. Така ли е?

Не,Колега,ние сме си оптимисти.Някой ден /кой знае кога/ всичко ще си дойде на мястото,ще се промени към по-добро,Ще има много позитивни неща.Сигурно е.
Обаче,има един проблем.Малко хора в България са чели Библията.А пък от по-младите - почти никой.Че там,в Библията има една притча за Мойсей.Господ след
като разказал играта на Египтяните щото държали Евреите за роби и помогнал на Мойсей да ги изведе от Робството една нощ му казал да ги закара до Обетованата земя /разбирай не земя цялата от бетон , а земята която им бил обещал на времето,дал им бил ОБЕТ/ чак след 40 години,като дотогава еврейското племе обикаля
из целия Синайски полуостров и Палестина.Мойсей го питал що да е така,след като между Александрия и Ерусалим е 9 дена път с камили.И Господ Бог му отвърнал :
"Щото трябва да измрат всички,дето са били роби,до последния роб". Чак тогава всичко щяло да си дойде на мястото.
Затова ти казах,че не е ясно кога България ще се оправи - напоследък продължителността на живота много се увеличи. :thumbsup:

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Говорилня

Мнениеот Scott » 14 дек 2017 22:50

nowyaris написа:"Щото трябва да измрат всички,дето са били роби,до последния роб". Чак тогава всичко щяло да си дойде на мястото.
Затова ти казах,че не е ясно кога България ще се оправи - напоследък продължителността на живота много се увеличи. :thumbsup:
Интересно сравнение, само че има една подробност - забравяш за генетичната памет. Аз мисля че на повечето хора дето иначе биха били средна класа на Запад им харесва ситуацията в България, щото има келепир докато са такива времената. И те, като двигатели на прогреса, като не искат промяна, тя няма и да се случи.

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 06:35

Няма такова положение.Да си Роб няма нищо общо с гените.Абсолютно нищо.Отделно дето за средната класа в БГ-то от 10-15 години вече няма никакъв келепир.
Повярвай ми,Скоти,в БГ-то вече за почти никого няма келепир.Не отричам че имаше и такива години.В които имаше келепир за почти всички.Ама свършиха отдавна.
ПП.Сега,кой какво разбира под "средна класа" и "келепир" е вече отделен въпрос.Моето мнение е че в БГ-то никога през последните 25 години не е имало истинска средна или пък ,опазил Бог,висша класа.Имаше три класи-Комунисти,наследниците на Комунистите,и всички останали.Пък "келепира" беше прах в очите.За всички.
Във Великобритания е друго.От 500 години. :thumbsup:

Върни се в “Off Topic”