STI Podkrepa

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 22 Юни 2007 06:37

K-A-N-U написа:Nikoga ne sam se samnqval v dumite na ALTEZA, no toi neprestanno se samnqva v dumite na drugite. Da samnqvah se 4e moje sys 2/3 rezervoar da napravi6 220-230 mili, no ne sam si mislil 4e me laje. Ta re6ih da probvam vsi4ko vazmojno samo samo da vidq da li e vazmojno. Ta vtornik zaredih do gore zanulih broq4a i dnes na 1/3 benzin ostanal bqh minal 230 mili, oba4e.....tova be6e sys bezkraini izkli4vaniq na neotralna, ispolzvane na vsqko edno malko bair4e, super super super bavno karane, galene na pedala, i samo kato vidq 4erveno i iskliu4vam ot vazmojno nai dale4. Da ne izbroqvam bezbroinite 6iofiori koito sam qdosal sys tova mi karane. No vse pak.....vazmojno e, no edva li nqkoga 6te go povtorq! cool.gif :whistle:
Другарю Кану, аз разбирам милион пъти по-малко от теб от коли, не ми минава и през акъла да те уча, но някои неща ми направиха впечетление.

1. Няма значка колко ти показва стрелката. Това е само ориентировъчно. Трябвало е да заредиш до горе, да видиш колко галона си сипъл и да разделиш изминатите мили на това число.

2. Изключване на неутрална не е по-икономично от оставяне на скорост, без да натискаш педала на газта. Даже напротив. Оставиш ли на неутрална, двигателя ти гълта бенз за да държи оборотите. Оставиш ли на скорост, инерцията която имаш ти държи оборотите и бензин не се подава.

3. Бавното каране не е гаранция, че колата ти е в най-икономичния режим. Лично за моята съм забелязал че къде къде по-важно е да си на правилната предавка и обороти.

Айде, вадете перата и катрана и ме омазвайте :thumbsup:
Последно промяна от hyankov на 22 Юни 2007 06:37, променено общо 1 път.
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Юни 2007 06:37

kanu vsichko hubavo ama tova izkluchvane samo ti gori benzin a ne pomaga!! ne karash kola s karburator. Elementarni principi na EFI - pri zatvoren throttle nad 1500rpm injectorite izkluchvat. Ako pusnesh na neutralna dvigatelia mu triabva benzin za da se varti tai che fakticheski ti harchi poveche
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 22 Юни 2007 06:38

ugabuga написа:kanu vsichko hubavo ama tova izkluchvane samo ti gori benzin a ne pomaga!! ne karash kola s karburator. Elementarni principi na EFI - pri zatvoren throttle nad 1500rpm injectorite izkluchvat. Ako pusnesh na neutralna dvigatelia mu triabva benzin za da se varti tai che fakticheski ti harchi poveche
Ура, няма да ме мажат само мен с катран и пера :whistle:
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 22 Юни 2007 07:56

hyankov написа:2. Изключване на неутрална не е по-икономично от оставяне на скорост, без да натискаш педала на газта. Даже напротив. Оставиш ли на неутрална, двигателя ти гълта бенз за да държи оборотите. Оставиш ли на скорост, инерцията която имаш ти държи оборотите и бензин не се подава.
Da, ama kato ostavi6 na skorost kolata ti namalqva mnogo burzo.
T.e. trqbva da go napravi6 mnogo po-blizo do to4kata na spirane.
A kato izkliu4i6 ot skorost moje da si se podurjat tam nqkakvi oboroti, ama moje da izmine6 mnogo po-dulgo raztoqniq taka!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 22 Юни 2007 08:36

Japanese_fever написа:
hyankov написа:2. Изключване на неутрална не е по-икономично от оставяне на скорост, без да натискаш педала на газта. Даже напротив. Оставиш ли на неутрална, двигателя ти гълта бенз за да държи оборотите. Оставиш ли на скорост, инерцията която имаш ти държи оборотите и бензин не се подава.
Da, ama kato ostavi6 na skorost kolata ti namalqva mnogo burzo.
T.e. trqbva da go napravi6 mnogo po-blizo do to4kata na spirane.
A kato izkliu4i6 ot skorost moje da si se podurjat tam nqkakvi oboroti, ama moje da izmine6 mnogo po-dulgo raztoqniq taka!
Прав си, зависи от разстоянията. Но по принцип си прав само за случая когато е равно и когато светофара много насреща ти свети червено. Ако си под наклон според едва ли е правилно да я извадиш от скорост. Първо - трябва да биеш спирачки, второ - гориш бенз.
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 22 Юни 2007 10:25

Другарю КАНУ, пропуснали сте най-ефективния начин за икономия на гориво (towing) :whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 22 Юни 2007 16:01

ugabuga написа:kanu vsichko hubavo ama tova izkluchvane samo ti gori benzin a ne pomaga!! ne karash kola s karburator. Elementarni principi na EFI - pri zatvoren throttle nad 1500rpm injectorite izkluchvat. Ako pusnesh na neutralna dvigatelia mu triabva benzin za da se varti tai che fakticheski ti harchi poveche
Kaaaaaaaaak bre? Dori i da ima Fuel Cut - dvigatelq raboti kato motorna spiracka - verno negovia e niskoKompresionen NO diri i da e mu убива inercia ,koqto e mnogo po-skypa ot spesteniq benzin za IDLE (dokolkoto si spomnqm edno vreme skodata beshe Rate-vana na 0.8L na CHAS pri IDLE !)
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Юни 2007 16:14

ako coast-va na 5-ta ili druga visoka skorost i privkluchva kato padne pod 1500 moje po rano da spre ama vupreki tova total vremeto koeto sedi na idle shte bude po malko.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 23 Юни 2007 03:54

Aide sega pak se po4na edna glupava tema za gubene na vreme biggrin.gif

az moje da nqmam vis6e po DVG, no.....nemoje da me ubedite 4e kato spiram na skorost vsa6tnost har4i po malko benzin otkolkoto na neutralna. Ne sam obeden i se samnqvam 4e sas zatvoren throttle nad 1500 4e injektorite iskliu4vat!

hyankov, skapi mi fakultetniko...
1. za poreden pat ti kazvam 4e az zarejdam kato mi svar6i benzina, ne kato mi ostava 1/3. tova 4e sam minal 230 mili i imam edna treta benzin na vsi4ki e qsno 4e e orientirova4na figura, no dori i da sam malko off nqma nikakvo zna4enie, na filip statementa e sy6tiq ne te vidqh i na nego da pravi6 takava zabelejka!
2. benzina koito gylta dvigatelq na idle e ni6tojno malak, kolata idle-va pri 500-600 oborota a az naprimer kato nablijavam rampara i sam na cruiseva6ta skorost ot 80 mili pri 3000 oborota i pred men e izhoda ot magistralata, ako tragna da si otnemam leko kraka ot gazta 4e da mi padat oborotite 6te mi har4e mnogo pove4e otkolkoto ako ucelq momenta da q vkaram na neutralna i tq po inerciika da stigne ne samo do rampata ami i da mina po cqlata rampa ( 53 SOUTH TO 90 EAST). ili drug podoben primer e kato nablijava6 svetofar i znae6 4e 6te spira6.
3. da tova e super vqrno, ti poznava6 li me? znae6 li az kak karam, vozil li si se v kolata 4e da znae6 az kato q karam super bavno i ikonomi4ko kak q karam? vajno e da si poznava6 kolata sti na 4-ta naprimer s 1000 oborota se my4i no na vr6-cata i nqma ama absoliutno ni6to.

Ve4e be spomenat argumenta 4e kato si namalqva6 na skorost kolata ti namalq mnogo po byrzo ot kolkoto ako si na neutralna i se okazva 4e ti mnogo po skoro ot men 6te se naloji ta podade6 pak gas.

jamie - oh de da ima6e koi da me vozi togava o6te po dobre, nqma da si amortiziram i hodovata 4ast dori

Fact e 4e sam ve4e na 300 mili, o6te ne mi e svetnala lampata i az nemoga da povqtrvam kak e vazmojno tova. pri polojenie 4e drug pyt sam mnogo dale4 ot tiq cifri. Ta az kato hodih na AMA superbikes moita kola, po magistralata na cruise control na 70 mili samo i sys super spokoino i nejno karane napravih 315-320 mili a sega sam na 300 i o6te ne mi e svetnala lampata a da ne spomenavam 4e karam i gradsko polovinata vreme.

Sa6to taka ne vidqh nikoi da spomene spestenoto iznosvane na dvigatelq koeto si spestqva6, e da moje da e ni6tojno no nali znaete kapka po kapka vir stava. vsi4ko si okazva vliqnie. :thumbsup:

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 23 Юни 2007 04:05

Естествено получих язвителния отговор който очаквах laugh.gif
K-A-N-U написа:da q vkaram na neutralna i tq po inerciika da stigne ne samo do rampata ami i da mina po cqlata rampa ( 53 SOUTH TO 90 EAST).
Кану,
Ти се хвалиш че имаш практиката да караш на свободна скорост, така ли? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ей това трасе го вземаш без да имаш възможността да ускориш ако ти се наложи да избегнеш инцидент:
Изображение

Знам сега какво ще ми кажеш - "ама аз ако искам за части от секундата мога да включа на скорост бла бла бла..." :)

ПП
Прекалено много се нервиш обаче happy.gif
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Юни 2007 04:26

kanu kat ne mi viarvash zakachi edin a/f gauge na kolata i gledai kvo pokazva.

shte vidish che na neutralna e okolo 14.7 ili po malko a kato si na skorost i po inercia (demek motorna spirachka) e kam 19+.

Izvodite si gi izvadi sam. Shte zabelejish i kak okolo 1500 rpm a/f shte skokne pak na okolo 14.7 ili kolkoto ti e tam nastroena kolata. na razlichni koli na razlichni RPMs se sluchva no obiknoveno okolo 1500.

vseki den karam i si nabludavam gauges, poviarvai mi taka e, no ako ne shtesh da viarvash, kakto kazah, sloji si a/f gauge. dori i edin eftin ot tip "light show" pak shte ti pokaje dostatachno.

otnosno iznosvaneto na dvigatelia - ne e nujno da coastvash na 5k rpm. stiga da e nad toia switching point (1500 na moita kola) si ok :). 2000rpm da rechem ne sa tolkova poveche ot 1000.

sia moje da spestish 1/4L ot cialata dalavera, no az ti govoria za principa tuka - che na skorost kolata gori po malko.
K-A-N-U написа:Aide sega pak se po4na edna glupava tema za gubene na vreme biggrin.gif

az moje da nqmam vis6e po DVG, no.....nemoje da me ubedite 4e kato spiram na skorost vsa6tnost har4i po malko benzin otkolkoto na neutralna. Ne sam obeden i se samnqvam 4e sas zatvoren throttle nad 1500 4e injektorite iskliu4vat!

hyankov, skapi mi fakultetniko...
1. za poreden pat ti kazvam 4e az zarejdam kato mi svar6i benzina, ne kato mi ostava 1/3. tova 4e sam minal 230 mili i imam edna treta benzin na vsi4ki e qsno 4e e orientirova4na figura, no dori i da sam malko off nqma nikakvo zna4enie, na filip statementa e sy6tiq ne te vidqh i na nego da pravi6 takava zabelejka!
2. benzina koito gylta dvigatelq na idle e ni6tojno malak, kolata idle-va pri 500-600 oborota a az naprimer kato nablijavam rampara i sam na cruiseva6ta skorost ot 80 mili pri 3000 oborota i pred men e izhoda ot magistralata, ako tragna da si otnemam leko kraka ot gazta 4e da mi padat oborotite 6te mi har4e mnogo pove4e otkolkoto ako ucelq momenta da q vkaram na neutralna i tq po inerciika da stigne ne samo do rampata ami i da mina po cqlata rampa ( 53 SOUTH TO 90 EAST). ili drug podoben primer e kato nablijava6 svetofar i znae6 4e 6te spira6.
3. da tova e super vqrno, ti poznava6 li me? znae6 li az kak karam, vozil li si se v kolata 4e da znae6 az kato q karam super bavno i ikonomi4ko kak q karam? vajno e da si poznava6 kolata sti na 4-ta naprimer s 1000 oborota se my4i no na vr6-cata i nqma ama absoliutno ni6to.

Ve4e be spomenat argumenta 4e kato si namalqva6 na skorost kolata ti namalq mnogo po byrzo ot kolkoto ako si na neutralna i se okazva 4e ti mnogo po skoro ot men 6te se naloji ta podade6 pak gas.

jamie - oh de da ima6e koi da me vozi togava o6te po dobre, nqma da si amortiziram i hodovata 4ast dori

Fact e 4e sam ve4e na 300 mili, o6te ne mi e svetnala lampata i az nemoga da povqtrvam kak e vazmojno tova. pri polojenie 4e drug pyt sam mnogo dale4 ot tiq cifri. Ta az kato hodih na AMA superbikes moita kola, po magistralata na cruise control na 70 mili samo i sys super spokoino i nejno karane napravih 315-320 mili a sega sam na 300 i o6te ne mi e svetnala lampata a da ne spomenavam 4e karam i gradsko polovinata vreme.

Sa6to taka ne vidqh nikoi da spomene spestenoto iznosvane na dvigatelq koeto si spestqva6, e da moje da e ni6tojno no nali znaete kapka po kapka vir stava. vsi4ko si okazva vliqnie. :thumbsup:
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 23 Юни 2007 05:58

Abe nali tiq raboti si gi govorim ei taka da stava prikazka, NO

e protivopkazano da iskliu4va6 ot skorost pri kakvito i da bilo obstoqtelstava(osven, ako kara6 truck i ima znak "Do not use engine braking" tongue.gif ). ZA IZKLIU4VANE ot SKOROST v UK and USA, a moje bi i v mnogo drugi durjavi TE KUSAT NA SHOFIORSKIq izpit! wink.gif laugh.gif

A v ZAVOI, kakto KANU mi razpravq na rampata napravo e luda rabota.
Pri izkliu4vane ot skorost kolata gubi golqma 4ast ot sceplenieto na dvigatelnite kolela(pri Subaru 4-te smile.gif ), a tova v zavoi e osobeno vajno za da se durji kolata stabilna! A dori i na prava otse4ka, osobeno pri dujd i snqg e zaduljitelno da se spira sus skorosti!

Nali za tova karame vsik4i ru4ka, 4e da imame po-golqm kontrol nad avtomobila i osobeno v zavoi i spirane, taka 4e engine braking e zaduljitelno za vseki na4inae6t raZTer! biggrin.gif


p.s.
NAdqvam se, 4e tova vseki go znae, ele puk KANU deto e i rally entusiast.
Abe tuk stava6e ? za ikonomiq, qsno. :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Юни 2007 08:32

KANU, ti vseki pat karash do kat ti svetne lampata li? nali znaesh che ne e hubavo da se kara kogato rezervoara e pod 1/4 pulen?

inache ti si gi dokaral 230 mili s 2/3 rezervoar, no s magiite det gi pravish. iskash da mi kajesh che s normalno karane(ne naprekasnato rachkane, prosto normalno karane, prevkluchvane kat stignesh 3000 oborota) ne mojesh da dokarash 210 mili ot 3/4 rezervoar(t.e. s poveche benzin)?

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 23 Юни 2007 09:11

Majka Majka kakva drama :whistle:
Изображение

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 24 Юни 2007 10:29

hyankov,

otgovora na vaprosa ti e: Ne, nese hvalq 4e imam praktika da karam na svobodna skorost, makar da go pravq ot vreme do sega nikoga ne bqh karal koqto i da e ot kolite mi tolkova bavno i sys tolkova mnogo minati raztoqniq po inercq. po eitova trese koeto si markiral nikoga nqma da mi se naloji da uskorq za da izbegna incident! Ie tova trase koeto si markiral e samo samata rampa, ako be6e pro4el posta mi dostaty4no dobre i se be6e pomy4il pone za malko da vidi6 tova koeto ti se obesnqva, vmesto da tyrsi6 za kakvo da se zaqde6, 6te6e da zabelejit to4no tova: "i tq po inerciika da stigne ne samo do rampata ami i da mina po cqlata rampa". Prilojil sam ti popravka na prilojenata ot teb karta, za to4niq moment na iskliu4vane moje da e + ili - 4-3 metra, vse pak ne sme v kolata 4e da ti pokaja "toma neverni"

ugabuga, tova koeto kaza nqma nikakvo prilojenie kam na6iq vapros
shte vidish che na neutralna e okolo 14.7 ili po malko a kato si na skorost i po inercia (demek motorna spirachka) e kam 19+.
4e tova 4e na idle a/f ti e 14.7 ne ozna4ava 4e puska pove4e benzin ot kolkoto kato si pri 3000 ili pove4e oborota na motorna spira4ka sys a/f ot 19+ poneje togava koli4estvoto vyzduh e dosta po golqmo ot kolkoto na idle. A ti mejdu drugoto ne si li sys stand alone management system? ne si li pravi6 ti korekciite kolko lien ili rich da ti run-va kolata? Ili se byrkam pak ne6to?

Japanese_fever na tebe pak nqma kvo da se zanimavam da ti otgovarqm, samo kato ti vidq ei toq ti izraz:
e protivopkazano da iskliu4va6 ot skorost pri kakvito i da bilo obstoqtelstava
ALTEZZA po4ti vinagi karam do lampa da. da kazvam si mi tova 4e ne bilo hubavo da se kara taka......da se 4upi mama i deba ima garanciq biggrin.gif I da, ti pone pravilno si me razbral s normalno si karane nemoga ili e super trudno da dokaram 210 mili ot 3/4 rezervoar.

Bih mogal da se saglasq ako nqkoi ot vas be6e mi kazal pone 4e pri otnemane na gazta injektorite podavat gorivo kolkoto za idle, s tova bih se saglasil poneje ECU-to trqbva da poddyrja dvigatelq rabote6t, a ne zagasen sys iskliu4eni injektori poneje ako tova koeto kazvate e verno pri edno podavane na gazta za da moje injectorite da minat pak v raboten rejim 6te se use6ta, neznam dali da go nareka udar ili prekysvane ili potrepvane, no vsi4ki ot nas sa palili kola na skorost nali? haide za doma6no vratnete kliu4a dokato ste na skorost za da iskliu4ite kontakta, slojete si kraka na gaz-ta, dai kontakt ( smqtam znaete 4e prez cqloto vreme ste na skorost) i da vidim kakvo 6te stane....4akam otgovorite vi!

O za malko da zabravq, za desert sam vi prigotvil rezultat ot izminaloto raztoqnie sys CIAL rezervoar.

14 galona - 347 mili smeseno karane, gradsko i magistrala i trafici i svetofari i relsi i t.n.
Прикачени файлове
ramp.jpg
ramp.jpg (85.91 KiB) Преглеждано 2652 пъти

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта