Ново начало - 2002 BMW 540i 6-Speed Manual M-series

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 19 Мар 2009 02:57

K-A-N-U написа:
Use6tam 4e 6te ima o6te edna tema "Novo nachalo...." tooth.gif
Mom4eta, kakto kaza bat' Camino, mnogo rano vi pensionirame?!? :whistle: laugh.gif
Verno, 4e v razvitiq kapitalizum moje i na 40 da se pensionirash, ama vie imate baq benzin da nalivate do 40-taka! tongue.gif laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 19 Мар 2009 08:02

Japanese_fever написа: Verno, 4e v razvitiq kapitalizum moje i na 40 da se pensionirash, ama vie imate baq benzin da nalivate do 40-taka! tongue.gif laugh.gif
abe az opredeleno veche ne sam bash v mladinite si... stila mi na karane pone sas sigurnost se e promenil.
inache STi-kata ne e losha, no shto zastrahovkata i e 2 pati poveche ot vsiaka druga kola(vkluchitelno i GS430, ne bash 2 pati, no gore dolu)?
inache az oshte ne sam se zasilil da ia smeniam, no ako izkochi niakoia GS430 ili GS400 det da si zaslujava, moje i tova da stane...

P.S. sashto taka i FJ Cruiser ot vreme na vreme mi si varti iz glavata :whistle:
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 19 Мар 2009 08:50

ALTEZZA написа:
P.S. sashto taka i FJ Cruiser ot vreme na vreme mi si varti iz glavata :whistle:
4Runner, 4e ne e tolkova rubat otvutre i po shirok? :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 19 Мар 2009 09:12

Japanese_fever написа:Mom4eta, kakto kaza bat' Camino, mnogo rano vi pensionirame?!? :whistle: laugh.gif
Verno, 4e v razvitiq kapitalizum moje i na 40 da se pensionirash, ama vie imate baq benzin da nalivate do 40-taka! tongue.gif laugh.gif
V toq ghetto grad men posmyrtno ne mojesh me nakara da se dvija sys sportna ejednevka iz tiq trapove. Ne sluchaino tuka Ferrarita i Lambota po ulicite se sreshtat vednyj na visokosna godina - sigurno prez ostanaloto vreme broqt boltovete deto sa zagubili prez poslednoto karane laugh.gif
Последно промяна от MX5 на 19 Мар 2009 09:18, променено общо 1 път.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 19 Мар 2009 09:14

ALTEZZA написа:P.S. sashto taka i FJ Cruiser ot vreme na vreme mi si varti iz glavata :whistle:
Zapochvai da spestqvash v kasichkata ... :whistle:

http://kismo.dk/sider/W12.htm

;)



Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 19 Мар 2009 10:24

MX5 написа:
Japanese_fever написа:Mom4eta, kakto kaza bat' Camino, mnogo rano vi pensionirame?!? :whistle: laugh.gif
Verno, 4e v razvitiq kapitalizum moje i na 40 da se pensionirash, ama vie imate baq benzin da nalivate do 40-taka! tongue.gif laugh.gif
V toq ghetto grad men posmyrtno ne mojesh me nakara da se dvija sys sportna ejednevka iz tiq trapove. Ne sluchaino tuka Ferrarita i Lambota po ulicite se sreshtat vednyj na visokosna godina - sigurno prez ostanaloto vreme broqt boltovete deto sa zagubili prez poslednoto karane laugh.gif
Хаха, бастун тука в траповете можеш да загубиш луноход, ма затова пък броя на екзотиките на квадратен милиметър е брутален.

Бтв, кога ще си домъкваш задника насам?

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 19 Мар 2009 18:54

MX5 написа: V toq ghetto grad men posmyrtno ne mojesh me nakara da se dvija sys sportna ejednevka iz tiq trapove.laugh.gif
Emi premesti se kum suburb-ite, tam iskarvat 911 GT3 sus slikove i nekoi drug Aston Martin. smile.gif

KAto hodq do Chicago nqkoi put ve4e izjivqvam maluk ujas i se 4udq kak sum jivql tam predi. Ne, 4e se pravq na druj mi shapkata, no naistina sum geroi shtom izdurjah tam bez nqkoi da mi udari kolata. Aaaa, belezi po bronqta ot opiti za parkirvane pred men i zad men imam oshte.
To po tova se poznavat i kolite koito redovno parkirat po ulicite na Chicago, no da ne se otdelqme ot temata. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 20 Мар 2009 08:21

dimd00d написа:Хаха, бастун тука в траповете можеш да загубиш луноход, ма затова пък броя на екзотиките на квадратен милиметър е брутален.
laugh.gif Значи ако съм там ше си купя танк.
Е, в БГ 99.9% от собствениците на екзотиките ги вземат за гъзария. Сигурно и асфалт да няма, пак ще купуват - докарваш с паяка, стоварваш, паркираш и сядаш на кафе до нея ...

Тука поне и доста ентусиасти ги пазарят. В LA, на един автокрос един веднъж домъкна даже Ferrari Enzo. Няколко седмици по-късно обаче, решил да кара с 200mph по двулентови пътища и крайния резултат от тая кола беше следната картина ... купе на една страна, двигател на друга, очи тъмнеят, глава се люшка, балкана пее хайдушка песен ...

Изображение

Изображение

Изображение


dimd00d написа:Бтв, кога ще си домъкваш задника насам?
Ами така както е тръгнало май чак след година-две... unsure.gif След някой и друг месец ще сме на твоето дередже преди няколко години Изображение Явно доста безсънни нощи се задават есента, но поне родителските тела обещават да идват на гости да помагат biggrin.gif


Последно промяна от MX5 на 20 Мар 2009 10:22, променено общо 2 пъти.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Мар 2009 09:35

MX5 написа:Изображение
:thumbsup:
->

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 20 Мар 2009 11:44

MX5 написа: Е, в БГ 99.9% от собствениците на екзотиките ги вземат за гъзария. Сигурно и асфалт да няма, пак ще купуват - докарваш с паяка, стоварваш, паркираш и сядаш на кафе до нея ...
Историята вече познава такива случаи - Ферарито се стоварва от платформа в близка пряка и собственика си го кара до кафето :)
MX5 написа: Ами така както е тръгнало май чак след година-две... unsure.gif След някой и друг месец ще сме на твоето дередже преди няколко години Изображение Явно доста безсънни нощи се задават есента, но поне родителските тела обещават да идват на гости да помагат biggrin.gif
Браво, много е яко, ша видиш :)

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 20 Мар 2009 21:24

dimd00d написа:Историята вече познава такива случаи - Ферарито се стоварва от платформа в близка пряка и собственика си го кара до кафето :)
laugh.gif Я разкажи повече
dimd00d написа:Браво, много е яко, ша видиш :)
biggrin.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 21 Мар 2009 08:41

KANU, za6to go napravi?
KANU ti imashe vsi4ko!
Vsi4ko ti osigurqvashe mashinkata!
Ot ni6to ne te lishavashe!

S 3 dumi za6to se razdeli s STi-kata? tongue.gif

Tuka imame nqkoi ob6ti poznati i ve4e po4naha da kazvat “Aaa, SUBARU izdishat ve4e. Shtom KANU go smeni, zna4i ne se e dokazalo.”

Imashe li nqkakvo razo4arovanie ot tehni4eskoto sustoqnie na STi-kata ili “It's all about the money?”
T.e. finansovata kriza te prinudi, kakto mnogo narod po4naha da prodavat SUV-ta. :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 21 Мар 2009 10:54

Кану честито за Баварката !!! Със здраве да си я караш :thumbsup: . Само не знам с това голфаджийско сърце как се метна на баварка tongue.gif . ( аз не съм ти познат или близък за да се шегувам с тебе знам ама не се сдържах )
Относно никасила нямаш ядове с него . Проблема е оправен след 1998г. И го е имало при всички осмаци между 96-та и 98-ма ако не се лъжа . Просто решават да сменят блока за USA по това ереме , който не е с железни ризи ами си е някаква алуминиева сплав и за да издържат стените са ги покривали с никасил ( много се ползва при моторите ) . Обаче пък се оказва , че хамериканския бензин поради много високото ниво на сяра ( и бог знае още какво ) "измива" покритието и блока макс до към 100 000км е фитка . Но до колкото се говори повечето са отремонтирани гаранционно . След , като разбират за проблема сменяват блока и повече нямат ядове !
BTW: има много готини китове със суперчарджър за тези машинки за към 500 коня .
Другото , което може би е хубаво да направиш е да му промиеш хубаво маслената с-ма и да сипеш някакво много хубаво масло защото този целия мотор е хидравличен ( всички видове реглажи са на масло ) . Тука видях два такива мотора ( единия от 96-та другия от 00г.) да чупят обтегачите на веригата защото някой от тях не е заработил за момент ( те са хидравлични ) и , като се засуче веригата помелва бананите на обтегачите . Даже ако можеш ги смени . Другата измишльотина при тези мотори са мокрите алтернатори ама при вас ги има по около 300-400$ така , че не е страшно това .
Също така кутията ако е автомат се води с вечно масло ама е хубаво да си го смениш .
Не е лошо да видиш капачката на водата , термостата и виското на перката дали са читави , че тази кола си е гореща ( това са ключови неща при всяко БМВ ако не си карал до сега ) . Термостата е умен и при различните положения отваря при разлини температури . Реално стрелката си ти седи в средата и няма да мръдне от там защото и тя е логаритмична и между 80 и 110 градуса се си стои в средата . А 110 градуса си е близо до проблема . Така , че хубаво трябва да си прегледаш цялата охладителна с-ма . И също така да и сложиш читав антифриз . Ако в сервизните инструкций пише , че трябва да се сменява водна помпа на някакви километри по-добре я смени !
Има разни скрити опций ( трябва да видиш по форумите ) и на дисплея под километража можеш да си изкарваш системна информация от ЕКУ-то . От сорта на температура на водата , въздуха , оборти , реални километри и тн . Обаче се прави с някакви заклинания и трябва да видиш точно как става . Та можеш да си я пуснеш на температура на водата и да си гледаш как си караш на 108-110 градуса . Ако качва над 110 значи имаш някакви ядове . А като хвърлиш повечко газ трябва да пада под 100 почти веднага .

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 21 Мар 2009 17:12

Bass_Man написа: ....
Blagodarq mnogo za savetite, nqkoi ot tqh sa ve4e izpylneni.

Za Golfadjiiskoto sarce.....Avatara mi e takyv ot vremeto kogato imah GTI-ka i ne si go smenqm sys vsqka nova kola koqto si kupq, kefi me avatara a i da podskazva 4e sam privarjenik na German engineering. Kakto sam go kazval predi obi4am vsqkakvi marki i tip koli.

Mersi za poqsnenieto po vaprosa za nikasila, az 4etoah online malko no sega mi e napalno qsno ve4e. :thumbsup:
Za SC ne sam si i pomislql da ti kaja 4esno, makar 4e sravnitelno izgodno moje da se nameri i naistina stava s mnogo respektira6ti kon4eta. Smqtam da si q karam kato ejednevna kola i samo nqkoi drebni ne6ta 6te i po napravq tymni stakla, muzika, leka svalqne, moje bi po-golemi djanti s agresiven lip, spoiler na bagajnika ot m5, eventualno exhaust i ve4e slojih ksenonovi halogeni na 3000k.

Za promivka na maslenata sistema....6te go predloja na maistora mi da vidq kakvo 6te kaje.
Kutiqta ne e avtomati4na, 6sp e, ve4e i smenihme masloto sys Amsoil sintetika, UJ nai dobroto na pazara! Az karam samo sas skorosti koli osven ako ne se predlaga ot proizvoditelq kakto predi6noto mi BMW, togava sam prenuden da karam avtomatik :)

Po vaprosa s termostata, edin den sled kato q bqh kupil si sedqh pred nas na zapalena kola i si govorih s edin priqtel, abe gledam po4na da vdiga temperatura, ne e v 4erveno no po4na da minava srtedata, nqkolko dena predi tova mi pokaza na ekrana "check coolant level" proverih go az, be6e si v normite. Okaza se 4e trqbva da se smeni termostata, kakto ti kaza umen e i qvno se be6e razvalil na poluotvoren i kato sedi dalko na edno mqsto vdiga temperatura poneje nemoje da funkcionira efikasno termostata. Zakarah q na moq maistor, smeni go napravihme promivka na sistemata, slojihme originalen BMW antifrizi sega e super.

Za vadeneto na info ot ECU-to trqbva da vidq to4no kak stava, ima6e sy6tata opciq na moqta GTI-ka i e mnogo polesno osobenno ako 6te si na pista da sledi6 temperatura na masloto i antifriza.

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 21 Мар 2009 18:00

Japanese_fever написа: ...
Re6enieto da smenq STI-kata be6e bazirano na mnogo faktori koito okazaha vliqnie. Glavno finansovi pri4ini, no ima6e i redica drugi. Ne me razbirai pogre6no spored men tazi STI-ka be6e nai hubavata ot vsi4kite, ne samo za6toto e moita ami za6toto toq model nai mnogo mi haresva, vyv vsi4ki aspekti. Eto kakvi bqha negativnite strani:

1. Subaru prodavat avtomobil koito e sys problemen Software, koito pri agresivno karane pri4inqva 6teti na dvigatelq, pri leko i pensionersko karane 6te ti izte4e garanciqta i togava 6te se preebe kolata. No izvinqvaite ama koi prodava Street legal race car i posle da o4akva klientite da q karat pensionerski bez da i izpolzvat potenciala. Te ne samo 4e ne si priznavat za tova, no i se my4at po vsq4eski na4in da ne pokriqt garancionnata popravka i da izkarat potrebitelq vinoven. Ako moqta be6e 1-vata kola s podoben problem ili edna ot edinstvenite, to moje naistina da se zamislq: "abe az mai naistina sam i vzel zdraveto" no pri polojenie 4e ima stotici STI-ko 07 sys low compresion on cilinder 4, zna4i problema e masov a ne edini4en i ne e pri4inata v 6iofiorite ami v konstrukciqta na dvigatelq. No poneje Subaru sa sravnitelno malka i bedna komaniq i ne si priznavat poneje 6te hvarlqt baq pari za popravki na ka6ite im.
Kato izduha sigment na 4-ti cilindar i moita kola na 22k mili i kato me nakaraha da podpi6a 4e ako se slu4i pak 6te si go pla6tam ot djoba i mi se ot6tq da sam sobstvenik na STI-ka.

2. ot kakto sam q kupil na 4-ta skorost ot vreme na vseme mi pristyrgva brutalno pri vkliu4vane, stava rqdko, no e ot kakto sam q kupil, kazvam im na dilara, te mi otgovarqt 4e poneje pri tehniq test ne sa go usetili zna4i nqma ni6to.....

3. Pukane ot zadnoto oka4vane - ponqkoga pri spirane i ne6to otzade puka kogato kolata spre. pak sa6tiq otgovorm ne sa go usetili nemogat ni6to da napravqt, imaite v predvid 4e kolata osven Intake system prodadena ot tqh(SPT) nqma ni6to drugo pipano po neq.

4. 6 meseca sled pokupkata mi izgorq svirkata na alarmata, nali znaete kato q zakliu4i6 4e piu-ka osven 4e miga - kazaha 4e 6te q smenat no trqbvalo da 4akam 4e taq 4ast otnemala vreme, e 4akah 2 meseca i posle q prodadoh taka


Kato se zamisli 4ovek, ne sam pravil koi znae kakvo s taq kola, imam:

2 track days, 1-viq na dyjd i nemoje6e da se pushva mnogo
3 autocross-a - na posledniq problema s dvigatelq be6e ve4e seriozen i ne darpa6e kakto predi
5-6 1/4 mile run-a i to togava pak ne varve6e kakto trqbva zaradi kalpaviq im Software
nqkolko pergela
i 12-13 luncha sys lunch controla sled kato slojih software-a

I v kraina smetka az imam UJ nova kola s UJ dobri pokazateli oba4e az prez pove4e ot polovinata vreme vse ne6to i ima. Ne samo 4e trqbva6e da dam $700 za software 4e da po4ne da varvi kakto trqbva ami e trqbvalo da gi dam o6te kato sam q kupil! E izvinqvaite Subaru ama kato se nau4ite da pravite koli kakto trqbva i da si obslujvate klientite kakto trqbva togava 6te si pomislq pak. A i osobenno s taq novata STI-ka kakto usviniha ne6tata edva li 6te si kupq pak. 6te si darja WRX-a, toi pone e sys dokazan dvigatel, nqma tro6ene tva ne6to(dano da nqma de ).

Imal sam mnogo priqtni momenti s taq kola, mnogo mi haresva6e kogato varve6e kakto trqbva, mnogo mi dopada6e nervniq i nrav. Opredeleno 6te mi lipsva, no nqma da mi lipsvat razpraviite i vnoskite sas sigurnost :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта