въпрос преди покупка на avensis бензин

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 27 Юли 2014 22:01

giorgo77 написа:Авенсиса е доста по-добре направен от Пасата и от вътре и от вън. Имам предвид двойката след 2003 г.
Много здрав и комфортен автомобил е и е евтин за обслужване. Поне моторите с верига. Проблема е че някой от 1.8 VVTI моторите горят много масло, а не пушат и трудно ще разбереш дали е от тях. Ако няма да слагаш газ, по-добре вземи дизел
аз нема да слагам газ при всички положения,а нямам и мангизи за такава 2003-2004 щото при всички положения ще я вкарам от Германия а там вървят скъпо,ако ше е дизел ще взема skoda octavia до 2004г

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от max-2 » 28 Юли 2014 21:21

Карай октавия, щом ти се вози на каруца.
Carina E 4AFE LB 1992

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 29 Юли 2014 14:23

max-2 написа:Карай октавия, щом ти се вози на каруца.
каруца ама поне нема да рева на излизане от сервиза за разлика от многото индивиди в форума с avensis ти отвори ли онова линкче което го постна пича в началото на темата и ми каза да го погледна.....да не говорим че питах няколко майстори а и няколко човека които вкарват коли- octavia или avensis? всички бяха единодушни че като поддръжка и като здравина octavia-та е в пъти по- добър избор питах ги и за mazda 6 отговора беше същия-"взимай octavia и не се занимавай с глупости".....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от mirott » 29 Юли 2014 14:32

Ами вземай Шкода тогава, какво се чудиш?!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Airfan » 29 Юли 2014 14:48

Мой роднина си кара Авенсиса от нов (2004) до ден днешен над 140 000 км без никакъв проблем. Вече какво ще уцелиш с кола на 200 000+ км е въпрос на късмет, а не на здравина на марката. Аз Шкода докато не си оправят цифрите на скоростомера и оборотомера няма да си купя. no.gif
Изображение Изображение

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kalkam » 29 Юли 2014 15:04

Аз продължавам да ти се чудя. Питаш и разпитваш за Авенсис, пък Пасата по те кефи, а Октовията била по-здрава. Ами взимай една от двете. А пък "многото индивиди от форума" са си направили своя избор. Всеки си има глава на раменете, с която мисли, разсъждава, прави изводи и взима решения. Та после сам да си блъска главата.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 29 Юли 2014 20:34

kalkam написа:Аз продължавам да ти се чудя. Питаш и разпитваш за Авенсис, пък Пасата по те кефи, а Октовията била по-здрава. Ами взимай една от двете. А пък "многото индивиди от форума" са си направили своя избор. Всеки си има глава на раменете, с която мисли, разсъждава, прави изводи и взима решения. Та после сам да си блъска главата.
ами аз за това питам и разпитвам за да съм наясно за какво става въпрос....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от zi_zi_top » 29 Юли 2014 21:00

Я ги мани тия Тойоти! Купи се Фолксваген или Шкода за да ти е мирна главата.
И се регистрирай в техните форуми за да четеш хвалбите на доволни собственици, а не стенанията на тойотаджиите тук.
Успех и със здраве си карай Пасата/Октавията, всъщност по-добрият избор е Ауди 6! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от ss_mitko » 29 Юли 2014 21:12

offtopic.gif ама има ли още глупаци които си купуват Тойота? Мислех си че, само аз съм се минал stupid.gif

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от ffsolutions » 29 Юли 2014 23:04

Колеги, започнахте да тролвате човека. biggrin.gif Хубаво каза kalkam - всеки си има глава на раменете и си решава. Само мога да посъветвам колегата да не си купува кола с идеята да му е евтина за ремонт, а да се концентрира на сигурност, комфорт, практичност и т.н., и не на последно място - да се кефи на автомобила, за да си го поддържа с кеф. В противен случай, изхождайки от другата логика, най-евтината за поддръжка кола е 2-ката - ляв и десен крак. Ставаш, слагаш обувките и си ти! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Vesko » 29 Юли 2014 23:57

ffsolutions написа:В противен случай, изхождайки от другата логика, най-евтината за поддръжка кола е 2-ката - ляв и десен крак. Ставаш, слагаш обувките и си ти! :thumbsup:
Докато не попаднеш в лапите на здравно-осигурителната система biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от ffsolutions » 30 Юли 2014 07:42

Vesko написа:
ffsolutions написа:В противен случай, изхождайки от другата логика, най-евтината за поддръжка кола е 2-ката - ляв и десен крак. Ставаш, слагаш обувките и си ти! :thumbsup:
Докато не попаднеш в лапите на здравно-осигурителната система biggrin.gif
Веско, недей така, моля ти се. biggrin.gif Дано всички ние да сме живи и здрави! :thumbsup: happy.gif
Останалото се оправя с пари, било то тойота, пасат, шкода или каквато и да му е табелата.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Vesko » 30 Юли 2014 08:33

ffsolutions написа:
Vesko написа:
ffsolutions написа:В противен случай, изхождайки от другата логика, най-евтината за поддръжка кола е 2-ката - ляв и десен крак. Ставаш, слагаш обувките и си ти! :thumbsup:
Докато не попаднеш в лапите на здравно-осигурителната система biggrin.gif
Веско, недей така, моля ти се. biggrin.gif Дано всички ние да сме живи и здрави! :thumbsup: happy.gif
Останалото се оправя с пари, било то тойота, пасат, шкода или каквато и да му е табелата.
Така е, да сме живи и здрави. Другото се ремонтира (дали с пари или със собствен или на приятели труд). smile.gif

Само коментирах "най-евтината за поддръжка" от изказването dry.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от zi_zi_top » 30 Юли 2014 09:04

Веско, НЗОК е еднакво вредна (даже опасна) и за пациентите и за лекарите.
Аз не работя с касата от 2002 г. (включително и като пациент, когато ми се наложи) и Слава Богу не трябва да изживявам поне тези стресове. stretcher.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 134 госта