ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от scorpion » 19 Ное 2012 10:14

Колеги,
интересно ми е дали сафтуер управлява автоматичното измиване на фаровете (колата от подписа), защото ми писна сега, когато постоянно светят късите при първото включване на пръскалките за челното стъкло да се измиват и фаровете (след това, измиването се извършва от съответния бутон). Особенно, когато съм измил колата ме дразни, защото се разхвърлят пръски и колата остава на петънца от прахоляка. Отделно, че количеството течност, което се харчи е значително.
С думи прости (защото май стана сложно rolleyes.gif ) може ли да се направи така, че измиването на фаровете да става единствено и само от съответния бутон и да се избегне при включени фарове, първото натискане за измиване на челно стъкло да включва и функцията за измиване на фаровете.
Ако е софтуер, дали в ТМ може да се направи или има друг достъпен начин, както за активиране или дезактивиране на някои други функции.
Апропо, може ли някой да даде линк за някои хитринки или възможно управление на компютъра свързани с функциите по този автомобил.
Благодаря !

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от iovkito » 19 Ное 2012 11:21

Ако не е възможно софтуерното изключване на тази функция , може би най-лесният вариант е прекъсване на веригата от лоста за чистачките към управлението на пръскалките на фаровете. В тойота със сигурност ще могат да го направят .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от slowtraveler » 19 Ное 2012 11:49

Мисля, че не могат (и не би трябвало) да се изключват...
За колите с ксенон е задължително и автоматичното миене на фаровете...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от scorpion » 19 Ное 2012 13:27

slowtraveler написа:Мисля, че не могат (и не би трябвало) да се изключват...
За колите с ксенон е задължително и автоматичното миене на фаровете...
Автоматично е настроено при включване на фаровете и при избор на измиване на предното стъкло, да се обмиват първоначално и фаровете. След това, въпреки включените фарове, обмиването им вече не е обвързано с това на челното стъкло. Ако автомобила се загаси (респективно фаровете) то отново при включването на фаровете, първото обмиване на предното стъкло е придружено с обмиване и на фаровете.
Функцията е вероятно е по-скоро с превантивен характер, отколкото със задължителен. Според мен е софтурно заложено тази логическа връзка но за мен е по-скоро тя е непрактична.

И все пак ако някой има решение да сподели ...........

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от slowtraveler » 19 Ное 2012 13:54

И аз имах предвид точно това.
При мен е по същия начин...
Първо пръскане след подаване на контакт - задължително миене на фаровете. След това - на всяко пето пръскане на стъклото (предполагам, че и твоите остават така обвързани)...
Като разбира се има и принудителен режим (при мен - бързо два пъти пръскане на стъклото)...
Предполагам и при теб е така - например на 3-5 миене на стъклото отново ще ти измие и фаровете...
По разни форуми особено при много ниски температури (замръзваха пръскалките в отворено положение) правеха 'руски' решения - сваляне на бушона на пръскалките на фаровете, като едновременно 'пестят' и течността...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от alligator » 19 Ное 2012 22:58

Абе и аз се чудих дали това е дефект при системата ама явно е "екстра"! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Уникална глупост са измислили с това пръскане в началото ама не вярвам това да може да се спре.

Екстра която може да не си ползвал и може да ти е полезна е изключване на пищялката за колани на предните седалки. Един колега я беше сложил тук във форума преди време:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t ... B8#p225915
Аз доста я ползвам особено сега когато жена ми е бременна. :thumbsup:

А някой може ли да ми каже каква е идеята на леката оранжева светлинка идваща от панела за осветление на тавана? Прилича малко на Ambient light който го слагат на BMW но там е значително по-силно и се забелязва. На Авенсиса се вижда само ако прокараш пръст през решетката на тавана.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от slowtraveler » 20 Ное 2012 07:41

alligator написа:Абе и аз се чудих дали това е дефект при системата ама явно е "екстра"! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Уникална глупост са измислили с това пръскане в началото.....
Правила - какво да правиш - трябва да се изпълняват... Като се замисля - това е единственото що годе разумно решение на задължителното 'автоматично' миене...
Леката светлина е видима нощем за по-добра ориентация в купето. В тъмна нощ може да видиш сиянието и - практически в купето никога не настава абсолютна тъмнина. При мен светлинката е синя и осветява само централната конзола отпред до задните седалки. Доста време се чудих какво е едно друго синьо светодиодче и как са го наврели в скоростния лост, а се оказа явно умишлено отражение на горното - в тъмното скоростния лост проблясва в синьо biggrin.gif .
П.С. В руските форуми след дълги размисли стигнаха до извода, че синьото светодиодче е bluetooth laugh.gif worthy.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от scorpion » 20 Ное 2012 17:28

При мен обмиването е само след запалването на фаровете и при 1-во натискане за обмиване на предно стъкло. После няма правило да се включва след 3-то, 5-то или каквато и да е друга комбинация. Идиотско е и ме дразни.

Темата за отмяна на звуковата индикация на предпазните колани е добра, доколкото дава решение (Къде могат да се намерят тези полезни съвети за управление на софтуера ?!?) НО НЕ Е добре доколкото е редно да се поставят коланите !

При мен на Авенсиса, който карах (модел преди феслифта) имаше светлина идваща от плафона към ск.лост. Сега за съжаление уж с луксозно изпълнение такава няма rolleyes.gif .

Та викате да си сипвам редовно течност и да благославям инженерната мисъл biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

slu4aen
Мнения: 56
Регистриран на: 15 Яну 2009 14:48

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от slu4aen » 22 Ное 2012 00:11

Колега,при мен когато стартирам двигателя се активират само фаровете без пръскалките,а фаровете си ги мия с бутона от вътре.Аз колата я взех със допълнително поставено у-во за палене на светлините монтирано в тойота(австрия) и може-би там са я изключили ''тази екстра'' софтуерно.Много от клиентите ми се оплакват за преразхода на течност за чистачки,но какво да се прави така го е измислил инженеро.Пробвай в ТМ може и да има решение на ''проблема'' :thumbsup:
Avensis 2004,Avensis 2005,Avensis SW 2014 LUXURY,Avensis SW 2017 Edition-S
RAV4 Adventure 2020

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от scorpion » 22 Ное 2012 09:00

slu4aen написа:Колега,при мен когато стартирам двигателя се активират само фаровете без пръскалките,а фаровете си ги мия с бутона от вътре.Аз колата я взех със допълнително поставено у-во за палене на светлините монтирано в тойота(австрия) и може-би там са я изключили ''тази екстра'' софтуерно.Много от клиентите ми се оплакват за преразхода на течност за чистачки,но какво да се прави така го е измислил инженеро.Пробвай в ТМ може и да има решение на ''проблема'' :thumbsup:
При първи удобен случай ще ги питам. Според мен проблема е "софтуерен" но ще видим.
Благодаря на всички отзовали се.

Поздрави !

Аватар
lazarus
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Дек 2010 22:24
Местоположение: София

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от lazarus » 29 Авг 2014 10:01

Не е софтуер. И мене ме дразнеше тази "екстра" и в Тиксим Пазарджик ми го направиха само на бутона. Някакви мостове и кабели каза ел. техника им, че е прекъснал. Някъде 30лв ми взеха.
Avensis T25 2.2 diesel year 2008

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от steich » 29 Авг 2014 12:07

При мен никога не се е включвало автоматично, само ако натисна бутона.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
lazarus
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Дек 2010 22:24
Местоположение: София

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от lazarus » 29 Авг 2014 14:19

steich написа:При мен никога не се е включвало автоматично, само ако натисна бутона.
Възможно е. И в ТМ Ауто бяха много заинтригувани от тази "екстра", но и предишния Авенсис, който имах преди да го откраднат омивалниците работеха по същия начин. В последствие намерих и упътването на английски и там си е написано, че работи по този начин. Така че е "екстра", не е бъг в системата била жична или софтуерна biggrin.gif
Avensis T25 2.2 diesel year 2008

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от slowtraveler » 29 Авг 2014 16:32

На съвременен европейски автомобил с ксенон едва ли ще намериш вариант да не се включва автоматично миялката на фаровете....
По-вероятно е да срещнеш такава без никакъв бутон за миене и всичко да става абсолютно автоматично :thumbsup: ....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: ИЗМИВАНЕ НА ФАРОВЕТЕ - СОФТУЕР ИЛИ !?!

Мнение от Freedom » 29 Авг 2014 23:53

Колега @scorpion, знаеш ли как са свързали модула за автоматично включване на фаровете? Струва ми се, че там е отговорът на въпроса ти, тъй като при мен измиването на фаровете се задейства след като се включат и габаритите. В темата за дневни светлини съм описал как е свързан модула на моята.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Semrush [Bot], TATI и 51 госта